Skocz do zawartości
martinniemczyk

Akwarium w domu- kto ma rekord w ilosci?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Do zalozenia tematu popchnela mnie niedawno napotkana sytuacja.

Zglosil sie do mnie koles po kilka sprzetow wystawionych po porzednim zbiorniku. Bedzie to jego pierwsze akwarium morskie (450l), czyli normalna sprawa, przecietnie jak u wiekszosci. Przyjechal, pogadalismy, doradzilem ile moglem. Mowil ze zaklada morskie w zamian za kilka slodkowodnych. Zona zaczyna marudzic na brak miejsca w domu i takie tam. Z ciekawosci zapytalem ile tych szklanych zbiorniczkow ma i... moze dla innych to norma, ale ja dostalem szoku. Suma jaka padla przerosla moje wyobrazenie o ilosci akwariow w domu. Rozumiem, ze w IE za wode sie nie placi (jeszcze), ale 21 sztuk w przedziale od 60l do 600l to dla mnie troche juz wiecej niz hobby, toz to choroba juz :D. Z ciekawosci wprosze sie chyba na kawe, bo normalnie sobie tego nie wyobrazam ;) niektore sklepy nie maja takich ilosci...

pytanie brzmi:

Jaka rekordowa ilosc akwariow w domu macie/mieliscie w swoim zyciu?

Zapraszam do dyskusji

Pozdrawiam

Marcin

ps. Nie znalazlem podobnego tematu na forum, jezeli taki jest, prosze o przekierowanie ;)


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja mama najwięcej miała 5. Cztery słodkie jedno morskie.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 szt

900 l paletki

500 l morskie

400 l morskie

250 l malawi

120 l słodkie mieszane

doszło 2 szkrabów także ograniczyłem do jednego morskiego, a starszy synek (5 lat) opiekuje się swoim pierwszym 120 l słodkie mieszane

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 500L morskie, 240L malawi, 160L nature, 112 i 60L roślinne/holenderskie, 30L kostka i 10L z kilkoma cr :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam moje w domu,kostka w pracy i malawi w zaprzyjaźnionej firmie.Będąc dzieckiem widziałem pokój około 3x4 m i akwariumu nie było tylko drzwiach i oknie,reszta ścian od podłogi do sufitu zapełniona szkłem.Gość miał hodowlę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do niedawna miałem ponad 20 zniornikow, odkad zacząłem zabawe z morskim kilka sztuk zlikwidowalem ;) musialbym policzyc ile jest obecnie ale pewnie z 18 zostalo ;) tez często słyszałem ze to już choroba.

Miny gości których przyjmowałem w pokoju z akwariami były bezcenne

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do niedawna miałem 5 zbiorników ,wszystko słodka woda Tanganika ,niestety musiałem nieco uszczuplić litraż i teraz zostały tylko 2

1000 l Tanganiki i 64 l morskiego :)

Edytowane przez mt4m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu hodowlę dyskowców . Było tego trochę: 3x 45 litrów regał, 4x 120 litrów dwa regały, i 1x 600 litrów. Hodowlę traktowała hobbystyczne tzn niedochodowo. Pewnego razu jak udało mi się doprowadzić do tarła najtrudniejszą odmianę stwierdziłem że osiągnąłem sukces w hodowli i nie miałem wyzwania w paletkach po pół roku odpuścił z hodowlą, stwierdziłem że resztę życia nie spędzę w piwnicy. Kupiłem motocykl i założyłem pasiekę (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem o zbiorniku ogólnym który stał w salonie 360 litrów, więc było tego 9 szt a wody w nich Ok 1580 litrów. To się opłaciło za prąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie stoją 3 akwaria łącznie około 150L wody, słone (45) jest najmłodsze. Pozostałe 2 to crystal/taiwan/hybryda nie tak dawno w tych 2 pływało ponad 1000 krewetek... A najwięcej małych zbiorników co miałem w domu to hmm 5 litraż od 10-60l także rekordów w litrażach nie pobiję. Ale pewnie kiedyś gdy w końcu będę na swoim to zbiorników nie ubędzie i będą większe o ile fundusze na to pozwolą. Choroba zaczęła się od akwarium z łamaną przednią szybą taka dawna panorama... Przeszło przez gupiki, malawi/tanganica, BW, Raki, Krewetki, Krewetki i obecnie wchodzi w etap słony. Rekord w krewetkowym światku co widziałem to było ponad 100zbiorników i jeden morski (okolice Torunia) hodowla ale w domu wydzielony pokój...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podstawówce i jeszcze szkole średniej cały mój pokój to była jedna wielka bomba

zbiorników słodkowodnych było +- 10 w przedziale 20-200litrów

do tego papugi faliste, hodowla zeberek, mewek, chomików i straszyków

a wszystko w malutkim pokoiku, w którym można było robić wszystko prócz odrabiania lekcji ;)

czysta patologia :D

ale to nic w porównaniu ze sklepem akwarystycznym zrobionym w mieszkaniu (Oświęcim)

gdzie regały w 3 pokojowym lokalu 5 osobowej rodziny robiły za ściany. Nie zazdrościłem tej rodzinie takiego losu pomimo, że pan J. miał talent :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piec stawow karpiowych o lacznej powierzchni 18ha i sredniej glebokosci 120cm. :D czyli pi razy oko 216 mln litrow slodkiej wody :D kto da wiecej? :D hehehe


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba wątek do zamknięcia:)

Qlfon mobilnie


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale było w domu,ate stawy to nie pod dachem?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam Wasze posty i myślę sobie, że ze mną nie jest jeszcze tak źle jak myślałem :) Mam tylko jedno słone i dwa słodkie (litrażowo też szału nie ma). Sezonowo pojawiają się jeszcze jakieś dwa malutkie.

Muszę pokazać ten wątek żonie ;)


Start 25.02.2013

Mój słony świat mieści się w 96l 60x40x40 OW; Świeci AquaNova 4x24W T5; Pieni Hydor SlimSkim Nano 135.35; Wodą kręci 2xJVP-110; Grzeje Aquael ComfortZone Gold 100W

Moczy się ok. 8kg LR; Na dnie zalega ok. 5kg suchego piasku RED SEA Reef Base - Reef Pink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodi- Ty sie nie zaliczasz, bo mialo byc w domu :D

Ps. A na Swieta w styroboxach wysylasz? ;)

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihi jestem zdrowy

Ja mam dwa słodkie126 litrów którym zajmuje się synek a morskie 200 w obiegu ale przy większości z was to jestem mały pikuś

skoti

Edytowane przez skoti79 (wyświetl historię edycji)

baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość radiesteta

Ja kiedyś miałem 20 słoików z bojownikami oczywiście samce do tego trochę samic jak się bawiłem w ich hodowlę. Ale generalnie kiedyś wszystko było inaczej. Cena prądu, wody nikogo nie obchodziła bo wszystko było tanie jak barszcz. Generalnie jak zawsze jest dylemat czy iść w ilość czy w jakość. Czas też niestety z gumy nie jest i doba więcej niż 24h mieć jakoś nie chce. A szkoda bo czasami by się przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim domu miałem 3 akwaria.

112 litrów z gupikami, mieczykami, kirysami etc.

oraz 2120 litrów z kirasami plamistymi, bocjami etc. :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki zestaw obecnie :p

-1000l morskie

-300l morskie

-240l z paletami

-160 roślinne

-20l mieszaniec


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swego czasu (jak miałem go więcej :) ) miałem 12 akwarii, ponad 3500 l wody, ale wtedy to byłem więźniem swojego hobby


Akwarium ok 480L + sump 195L

160x60x50h

30kg LR + 10 kg LS

Skimz Monzter SM 201

T5 - 8x80W

Jebao WP 40 + RW 15

Obieg Aqua Nova 6500

Balling

Kierownik budowy wielkopolska

a95c8ee5cc40e2027468fdbbf758c326u735a647.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.