Skocz do zawartości
Gaber

All in one Biopellets - opinie, skuteczność, metody kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie mi forumowicze czy do tych nowych pellet lepszym rozwiązaniem jest filtr z recyrkulacją i czemu to ma służyć? Na stronie K. Tryca filtry dedykowane do nowych Biopellets recyrkulacji nie posiadają więc czy taki filtr to nie przerost formy nad treścią?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko takie filtry się najlepiej sprawdzają


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kreca sie w filtrze fluidyzacyjnym 1l.peletek na pompie 2400l/h .

5 tygodni pracy ...nie wiem czy te "nowe" filtry sa lepsze-wiem,ze "normalny"z mocniejsza pompa daje rade;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robi wydaje mi się że u Ciebie się kręcą jednak za mocno i większość bakterii jest wypłukiwana za szybko. Też tak miałem ale większą ilość i zwiększyła się wydajność jak pan Krzysztof powiedział aby zmniejszyć przepływ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam je jakieś dwa tyg a i tak zbilo mi no3 z 50 do 5. Ten reaktor dziala na troszkę innej zasadzie niż standardowe przepływowe przy mniejszym przepływie palety się sklejaly.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy aby przyspieszyć dojrzewanie palet dodawaliscie bakterie 1 z biodigro (nie pamietam dokładnej nazwy) prosto do filtra wiem bynajmniej ze w przypadku poprzednich palet takie działania sprzyjały rozwojowi i dpjrzewaniu palet

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jako ze wcześniej używałem metody Zeovit przy każdej podmianie dodaje parę kropel Zeobak nie wiem czy pomaga ale myślę że też nie szkodzi

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tez wybiło no3 ale po4 nie ruszało,dopiero przy zmniejszeniu przepływu zaczęło i po4 ruszać w dół ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę dodać że te brązowe pellety są zjadane dużo szybciej niż te małe. Miałem wymieszane i z brązowych niewiele już zostało. Chyba czas trochę dosypać. Zmieniłem skimmer więc powinno być jeszcze lepiej.

Karmię 4 kostki dziennie i jak mi się przypomni to rzucę coś suchego - wczorajszy wynik NO3 - 1, po4- 0,06


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam zwyklych tej firmy i działają super, jak tylko fundusze pozwola przesiadam sie na nowe :)

czy te nowe mozna dac do filtra FR 509 Deltec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaki ustawić przepływ w tych nowych biopellets mam ich 250 ml i pompke 800 l/ h będzie dobrze czy musze kupic inna wieksza pompe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 500ml nie wzruszyła pompka new jet 1700 ale 2300 była za mocna i musiałem skręcić. Moim zdaniem tu chodzi o to by je wzruszyć a potem już takiej mocy ciągłej nie potrzeba. Spróbuj a się dowiesz lecz wydaję mi się że będzie za słaba by je ruszyć z miejsca. Najlepiej to jak się kręcą najwolniej jak się da ale muszą się ruszać wszystkie nie może być stref gdzie stoją w miejscu. Tu fajnie widać o co chodzi :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 500ml nie wzruszyła pompka new jet 1700 ale 2300 była za mocna i musiałem skręcić. Moim zdaniem tu chodzi o to by je wzruszyć a potem już takiej mocy ciągłej nie potrzeba. Spróbuj a się dowiesz lecz wydaję mi się że będzie za słaba by je ruszyć z miejsca. Najlepiej to jak się kręcą najwolniej jak się da ale muszą się ruszać wszystkie nie może być stref gdzie stoją w miejscu. Tu fajnie widać o co chodzi :]

To akurat moj reaktorek :D

Ja jak najbardziej zadowolony z dzialania palet

Niedawno mialem mala przygode i prawie cala obsade stracilem wiec odpalilem palety w sumie jest ich okolo 1000ml na chwile obecna

Akwa przed terapia wygladalo tak

20140630_165041.jpg

A na chwile obecna cos okolo 5 tyg po odpaleniu palet

20140731_175157.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się sprawdziły ale nie mogły zaskoczyć,po 45 dniach dopiero wzięły się za po4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi0543 1000 ml wsypales na starcie??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robi0543 1000 ml wsypales na starcie??

Jeżeli chodzi o pompę to u robiego jest ciut słabsza i jak widać ładnie daje radę...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalk 4


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 1000ml nie miałem nic do stracenia korale u znajomego na przechowaniu to co zostało to same ogryzki ale i tak odzyly. Pompa do recyrkulacji to mj1000 skręcone zasilajaca hydor na minimalnym ustawieniu. Mam gdzieś foty testów przed i po. Taka moja obserwacja ze chyba te palety tylko w takim reaktorze przy normalnym za dużo jest wyplukiwane a jak wiemy te palety potrzebują spory przeplyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie mam recyrkulacji,hula mi to w H2o za 219zł i new jet 2300 za 150zł,może dlatego tak długo zaskakiwały ale faktycznie dopiero jak skręciłem na "żeby ledwo się kręciły" zaczęło chwytać po4 z którym od początku akwarium miałem problem. Może Sebastek by coś zrobił taniej bo taki filtr to wydatek koło 1k,także ja "dziękuję ale wysiadam z tego autobusu".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz koszt a dwa wymiary do moich marnych 200 litrów wielkiego nie ma co wsadzac. Pan Tryc sprzedaje takowe ale raz rozmiar dwa cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziesięć dni minęło od włożenia nowych peletek -jeszcze

trochę mało czasu aby powiedzieć i ocenić ich pracę, jednak

trochę o nich napiszę.

Co zauważyłem i kilka rad dla tych co będą z nimi zaczynać.

Moczenie: przed włożeniem do filtra moczymy w RO aby wszystkie opadły

na dno po zalaniu wodą należy te które wypłynęły na powierzchnię umieścić

pod wodą ja położyłem w wiaderku na wierzch włókninę filtracyjną i tym samym

całość znalazła się pod wodą, kilka razy mieszając aby się nie sklejały następnego

dnia są gotowe i nie wypływają na powierzchnię po załączeniu przepływu przez filtr.

Zapach: po wymoczeniu przypomina spalony zmoknięty węgiel drzewny wyczuwalny

tylko z bliskiej odległości ( to z obawy przed żonami nie bardzo wyczuwalny- moja

jednak wyczuła że w domu coś się działo )

Konsystencja: Peletki te są w nie regularnej wielkości w odróżnieniu od poprzedników

są większe i mniejsze kawałki po przecięciu zauważyłem że w środku też posiadają

duże ilości porowatej powierzchni, nie są kruche lecz elastyczne a za razem twarde.

Mój filtr przepływowy obsługuję pompa NJ 8000 do której podłączona jest też chłodziarka,

oddzielna regulacja przepływu wody pozwala wstawić żądany przepływ.Na początek

ustawiłem niewielki przepływ tak aby peletki delikatnie się podniosły, ma to na celu

umożliwienie szybszego osadzenia się bakterii a nie ich wypłukiwanie.

Czy działają ? No3- na pewno zbijają po zmianie zacząłem więcej karmić lecz

mimo to azotany w zbiorniku się nie podnoszą a po dziesięciu dniach było by to

już widoczne. PO4- przy małych peletkach były zbijane dodatkowo poprzez

PO4x4, po zasypaniu nowych peletek także były używane jednak przez ostatnie

trzy dni filtr z zasypem PO4x4 jest zakręcony a test nadal pokazuje 0.00.

Jak sytuacja będzie miała się na dłuższą metę i czy ten środek będzie

skuteczniejszy potwierdzi się pewnie dopiero za dwa trzy miesiące jak

pelety na dobre się rozkręcą i dostaną większy przepływ wody.

Mamy trzy miesiące od włożenia peletek, w ciągu tego czasu trzeba było tylko przerobić filtr

robiąc z niego reaktor aby pelety mocniej się mieszały a odciek był mniejszy.

Najważniejsze jednak że działają w moim systemie miesza się obecnie dwa litry i

w 100% skutecznie usuwa PO4 I NO3 a karmię naprawdę sporo.

Co będzie dalej i jak długo będą trzymać parametry w ryzach, dowiemy

się jedynie stosując w swoich systemach.

Cena ? każdy miesiąc sprawnego działania peletek obniża ich koszt zakupu.

A co ważne to są praktycznie bezobsługowe.


MÓJ KAWAŁEK OCEANU:

KoTm lutego 2013

trzy-lata-minely moje pierwsze akwarim

Blekitna-glebia 1500 w obiegu

gallery_14359_2078_47879.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat moj reaktorek :D

Ja jak najbardziej zadowolony z dzialania palet

Niedawno mialem mala przygode i prawie cala obsade stracilem wiec odpalilem palety w sumie jest ich okolo 1000ml na chwile obecna

Akwa przed terapia wygladalo tak

20140630_165041.jpg

A na chwile obecna cos okolo 5 tyg po odpaleniu palet

20140731_175157.jpg

oprócz wyczyszczonej szybki to ja róznicy nie widze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś napisać tak z praktyki ile tych nowych kulek bym potrzebował na prawie 800l w obiegu i przy 18 rybach z czego 3 duże pokolce i spory helmon.Dodam że żarcia im nie lubię żalować :blushing:


180x65x55 przestalo istniec 28-03-2015

PIKORAFKA 200x85x75 zaczyna zycie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.