Skocz do zawartości
Gaber

All in one Biopellets - opinie, skuteczność, metody kręcenia

Rekomendowane odpowiedzi

Seb, nie kumam bazy jak on jest zasilany w wodę możesz mi tak łopatologicznie :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, zaraz nad pompą masz trójnik i tam jest zasilanie.

A wylot jest przez wężyk RO - coś na zasadzie reaktora - regulujesz sobie odciek w filterka.

Takie filterki widziałem na zagranicznych forach - bardzo popularne w stanach.

Kulki kręcą się cały czas w filterku ( recyrkulacja ) i tylko reguluje sie odciek z filterka poprzez zaworek z RO

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak to Yarek opisał

Ja się wzorowałem na tym reaktorze:


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest wężyk srednicy takiej jak RO ? Chyba grubszy byłby lepszy co ? Zastanawia mnie jedna rzecz bo dodatkowy wewnętrzny obieg poruszajacy pekletkami super rozwiazanie ale jeszcze odpowiedni czy tez odpowiednio duży przepływ wody z zewnątrz ... bo to nie ma działać jak dozownik czegos tylko chyba bardziej jako filtr przepływowy w ktorym bakterie "niszczą" NO3 i dodatkowo absorbowane jest PO4. Pytanie wiec jaki powinienn byc optymalny przepływ wody ze zbiornika ? Jesli bedzie za mały to mimo wiru wśród pelletek bedzi to mało wydajne ?


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastek a czy taki filterek może być poza zbiornikiem, czy tylko nadaje się do zbiornika sumpem??

Sent from my TOSHIBA WT8-A using Tapatalk


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być poza zbiornikiem, tylko trzeba zrobić szczelne doprowadzenie wody


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz kumam o co chodzi :)

Zastanawia mnie jak z wydajnością takiego filtra , dzisiaj pelletki kręcą się u mnie przy przepływie 2000 l/h i jest ok.


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie

Jaki będzie przepływ na wycieku z tego reaktora, tzn czy przy peletkach jest wymagane ilośkrotnie na dobę przerobienie wody czy nie ma to znaczenia i wolny przepływ na wycieku wystarczy, tj w nitrareduktorze (nie chodzi mi o martwe strefy, bo tu wewnątrz obieg będzie spory ale co z ilością przerobionej wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepływ regulujesz zaworkiem u góry

Jeszcze nie podpiąłem swojego filterka ale to zmierzę


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmierz czy da radę taką rurką z RO puścić 700-1000 l/h ... bo sam jestem ciekaw :smiling:


900 l (180x85x60) + 250 l sump, cyrkulacja Jebao WP-60 + Jebao RW-15 + 2 x Tunze 6105 + Tunze 6215, RedSkim 250, obieg Laguna 7600, 60 kg LR,8x80W T5+LED, Aquacare Calcium Reactor 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO4 - zero na malej hance. NO3 - 1. Chyba cos jednak działają. Musze wyjac rowe i zobacze ale wczesniej mimo rowy nie moglem zejsc ponizej 0.03 z po4

Czy możesz podzielić się obserwacjami? Jak parametry? Czy coś się dzieje z kulkami w filtrze? Chyba jako jedyny zmieszałeś dwa rodzaje kulek. Też zamierzam dosypać ich do mojego filtra.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wszystko wygląda dobrze, nic się nie skleja wszystkie się równomiernie kręcą i wyglada na to że działają poprawnie.

PO4 - 0, NO3 - 1-2 więc spoczko.

SPSy poza akrami polipuja jak wściekłe a miękkie dzielą się na potęgę.

Karmię 3-4 kostki dziennie różnych mrożonek.

Ryb mam 18 z czego 2 spore pokolce , spory borsuk i duży salarias.


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za uaktualnienia.

Wychodzi na to, że kulki na zbijanie azotanów i fosforanów można mieszać.

Jak by się coś działo to daj znać, bo ja za 3 tygodnie zamierzam dosypać "litra" do mojego filtra.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zamówienie na reaktor do Sebastka poszło.

Będzie zrobiony na pompie Jebao DC 3000 (zalety: 6-cio stopniowa regulacja obrotów, zużywa 25W energii, cicha). Dodatkowo poprzez regulację flow pompy da możliwość regulacji przepływu wewnątrz reaktora, bez potrzeby tłumienia pompy na zaworze.

Cena pompy 250 zł (chiny). Jak będzie działać zobaczymy za 3 tygodnie.

Reaktor ma małe modyfikacje: wypływ na hydraulice fi 20.

pozdr

Edytowane przez Gaber (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za uaktualnienia.

Wychodzi na to, że kulki na zbijanie azotanów i fosforanów można mieszać.

Jak by się coś działo to daj znać, bo ja za 3 tygodnie zamierzam dosypać "litra" do mojego filtra.

Jak by co dam znać na pewno, póki co poszło PO4 w górę ale wydaje mi się że to za sprawą babki która trafiła do baniaczka i pieczołowicie mi teraz czyści piasek po prawie roku bez ruszania go. Mogło się w nim co nieco nazbierać


250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zsypałem filtr 1l peletek. Zaobserwowałem że woda zrobiła się lekko mętna. Pelety kręcą się od soboty. Czy ktoś z was też zauważył takie objawy? Dodam że od tygodnia zacząłe oddawać także ABC grotecha ale nie wiązałbym raczej tego z tym zmętnieniem wody.

Pozdrawiam i dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może namnozyla Ci się zbyt duża ilosc bakterii, uwazaj na przyduche przy rybach.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te paletki jak dala mnie nie nadają sie do normalnych filtrów przepływowych ,walczyłem z przepływem i nic ,woda w akwarium mętna koralom zdecydowanie nie pasowało,teraz wykonałem filtr z pompą dodatkową która miesza i to było to ,wypływ wody jest 650 itrów i osobno pompa z zaworem kręci paletkami dzięki krzysiowi trycowi za udostępniony filmik


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie kreca sie 3 tydzien na "normalnym" filtrze fluidyzacyjnym napedzanym regulowana pompa 2300l/h i nie zauwazylem,aby sie kleily a juz napewno "zmetnienia wody"...

pozdr

W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pelletki mają to do siebie że czasem występuje zmętnienie wody. Musiałeś mieć dużo nutrientów w wodzie co sprzyjało nadmiernemu rozwojowi bakterii. ABCM nie ma tutaj moim znaniem nic do rzeczy. Póki co odpieniacz na mokro, cyrkulacja na taflę wody żeby poprawić natlenianie. Możesz pomyśleć o podmiance żeby to towarzystwo trochę rozrzedzić.

Z biegiem czasu woda się wyklaruje i ilość bakterii też się ustabilizuje chociaż z pelletkami , przynajmniej u mnie tak jest, nie będziesz miał idealnie krystalicznej wody.

Pod tym kątem filtr Sebastiana jest bardzo dobry ponieważ dawkujesz sobie ilośc bakteri jaka ma trafiać do systemu w zależności od ilości nutrientów a cały syfek zamknięty jest w komorze reaktorka. Chociaż z drugiej strony można przeczytać tu i tam że pelletek nie da się przedawkować :)

Pozdrówki

EDIT:

Po ok tygodniu musiałem odkręcić bardziej pompę bo zaczęły się wolniej kulać. Teraz jest ok.

Polecam do pelletek filtr z pompą od spodu bądź taki jak Seby

Edytowane przez Maćko (wyświetl historię edycji)

250 L , Tunze 1073.40 ,2xTunze 6045 + Jebao Wp-25, Deltec sc1455, Słoneczko 8x39W i inne pierdoły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr jest na osobnym zasilaniu, kręci go NJ 3000 i jest regulowana także z "kulki" kręcą się dobrze i nie ma problemu z klejeniem, tym bardziej że namoczyłem je przez 12 h w wodzie RO. Chyba faktycznie będzie to wina bakterii, chyba zrobię podmianę i zobaczę co dalej.

Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry filterek , ale można taniej na allegro kupić poszperaj a stówkę zaoszczędzisz :)


160x90x60 , sump 390L , RedSkim 300 , żywej 30 kg , Diuna T5 8x80W , Iks , calciumreaktor AM 1000 , http://dameb.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o którym piszesz , tylko tamte mają ponoć zespoloną z pokrywka tą rurkę w środku / inmar coś kiedyś pisał/ . dzięki za odzew bo nie miałem pewności czy udźwignie "powagę" biopalet .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem o którym piszesz , tylko tamte mają ponoć zespoloną z pokrywka tą rurkę w środku / inmar coś kiedyś pisał/ . dzięki za odzew bo nie miałem pewności czy udźwignie "powagę" biopalet .

Kolega z forum sprzedaje używanego FR 509, chyba nie co za bardzo porównywać. jedyne co to trzeba trochę porozwiercać dolne sitko.

Ten filtr z allegro to delikatnie mówiąc słaba oferta: węże są sztywne, zespolona rurka co nie ułatwia zasyp, kiepskiej jakości plastiki, nie mówiąc o tym, że do Twojego litrażu będziesz potrzebował 500-750 ml palet i tu się robi problem z pojemnością filtra.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.