Skocz do zawartości
tomi1140

Jaki dozownik do balinga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam zakupic dozownik do płynów balinga. Musi byc cichy i łatwy w obsludze..Zamierzam przeznaczyc ok 1200zł..Co byście polecili???? Dodam ze trochę płynów będzie schodziło bo akwarium 1000l

Edytowane przez tomi1140 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,może nie w temacie,ale o reaktorze nie myślisz ? Ja przeliczyłem,że mi w 14 miesięcy chyba mi się zwrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze najlepszy byłby grotech ale może inni niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni, ja mam grotecha i z tego co wiem to rafal19 w 1000l tez korzysta z grotecha

Wysłane z mojego iPad AIR przez Tapatalk


275 l,Sump 80l, 2x Ecotech RADION xr30w,Bubble King Mini 200,

Reef Octopus MF-70 na ROWA, Skimz + AllInOne BioPellets,

Vortech MP-10 x2, JEBAO DC6000 obieg, Grotech TEC III NG

FM Balling Light, 25kg LR, 18kg LS i pare zwierzaków :)

aquarium1737.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na zestawy AQUA TREND


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam EbTech.pl polski producent z Bielska Białej, na szybkich pompach ze sterowaniem przez wyświetlacz na sterowniku i przez komputer po bluetooth.

Nie wyobrażam sobie teraz innego sterowania jak przez komputer. Proste, przejrzyste i skuteczne.

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam EbTech.pl polski producent z Bielska Białej, na szybkich pompach ze sterowaniem przez wyświetlacz na sterowniku i przez komputer po bluetooth.

Nie wyobrażam sobie teraz innego sterowania jak przez komputer. Proste, przejrzyste i skuteczne.

mam taki sam a sterowanie przez kompa to poprostu bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde Marku nie myślałem o reaktorze. ? Teraz dozuje aqua trendem pierwszy model ale głośny temu myślałem o wymianie na coś cichego. Reaktor drogo wychodzi w zakupie chyba?

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sterowników (i innych sprzętów) polskich producentów. Dla mnie nie istnieją produkty które są produkowane w Polsce a obsługę mają tylko wyłącznie w języku angielskim. Jest to kpina brak poszanowania dla polskich użytkowników.


Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sterowników (i innych sprzętów) polskich producentów. Dla mnie nie istnieją produkty które są produkowane w Polsce a obsługę mają tylko wyłącznie w języku angielskim. Jest to kpina brak poszanowania dla polskich użytkowników.

Tutaj się właśne zgadzam tj. są gorsi od Tuska jak można byc gorszym od rudego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ja mam dozownik aquatrend i moim zdaniem jest najlepszy z pośrpód tych, które znam.

Niemiecki sprzęt jak wszyskie niemieckie sprzęty jest mocno zareklamowany, ładnie opakowany i wysoko wyceniony ale jakość to delikatnie mówiąc ma mizerną...

Jeżeli widzę jakiś niemiecki sprzęt to omijam go z daleka. W robocie mam kilka takich niemieckich "doskonalości" po kilka mln każdy i każdy z tych sprzętow ma zawsze jakiś problem. Jeśli już kupować to lepiej chińskie niż niemieckie bo oba robione w Chinach tylko cena inna...

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konradek, jak to tak ? :blushing:

To istnieje cos, jak popieranie polskiej produkcji, ale na Europie juz tak bardzo nie zalezy ? :spam:

Mam przynajmniej od 10-ciu lat GroTecha i jakos nie spiesze sie z zamiana na lepszy polski lub kradziony projekt chinski. :ninja:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także polecam pompki EbTech, bardzo dobry sprzęt.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wychodzi cenowo reaktor do zbiornika 1000l ? Może przeczekać dołożyć i kupić reaktor. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i Grotecha wraz z rozszerzeniem - razem 7 pomp, i EbTech - 1 pompa (używam do VSV).

Obie polecam, obie maja swoje wady i zalety.

Wydaje mi się że jeśli chodzi o obsługę to Grotech, jeśli zaś o dokładność to EbTech.

Polska jest dużo tańsza i Polska:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tu popmy dozujace od kolegi z forum wlasnej roboty, wykonanie genialne a cena ! Cena za***iscie niska :) Na poczatek pompy dozujace a pozniej mozesz reaktorem sie bawic a pompy i tak sie przydadza do dozowania innych płynów :)

Nie ma sensu inwestowac w drogie pompy dozujace bo po co ? :) Marka ??? Jak ma kleknac pompa to kleknie nawet w najlepszej marce. A lepiej kupic chinczyka i dokupic tansza pompe.

Edytowane przez SunRose (wyświetl historię edycji)

SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to śmieszne, bo czytając ten temat każdy chwali towar w nawiązaniu do jego pochodzenia a swojego miejsca zamieszkania - no i jeszcze poglądów politycznych. A tu chodzi o zwykłe pompki. Mam Grotecha i nic się z nim nie dzieje. Mieszkam w PL :)

Edytowane przez mike.t (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tu nie powinienem wypowiadać, ale napiszę, co do sprzętu i czy się zepsuje czy się nie zepsuje, wszystko zależy nie od ceny i a stopnia jego skomplikowania. Im więcej elementów w nim włożonych, tym większe prawdopodobieństwo awarii, w pompie dozującej jest niewiele elementów, ale zawsze któreś mogą zawieść, począwszy od zasilacza, a skończywszy na samej pompce.

Co do wyboru samego urządzenia, to dziś masz wiele urządzeń wielu producentów, i myślę że wielu z nich ma dobry sprzęt i nie ma tam się do czego przyczepić, to urządzenie ma spełniać tylko jedno zadanie, ma dozować dawki, które są powtarzalne cyklicznie.

wiec reasumując, czy kupisz chińczyka za 700 czy niemca za 1600, oba zadanie mają to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwale a co mam nie chwalic :) za 350 zl dobrze zrobione pompy dozujace :) po co mam przeplacac za markowe ? Zeby lansowac sie na forum w stopkach ? Ze mam GHL ? Grotech ? Itd ?


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pompki dozujace Micom Liqid Feeder, chyba chinskie to cudo jest. Chwale sobie mam je dobrych pare lat od pierwszego baniaka, nic sie jeszcze nie zepsuło, dokładnosc dobra a ustawianie banalne. Dodatkowo każda pompka osobno więc kupujesz tyle ile potrzebujesz a nawet jak cos nawali to nie odsyłasz całego zestawu tylko jedną a reszta pracuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa dozowniki:

1. GHL Dosing Unit 4

2. AquaTrend doser evolution

Do mojego baniaka leje Balinga. Co do dozowników to polecam AquaTrend, bo GHL się rozjechał i wymagał kalibracji do tego nie pracuje samodzielne. Kryterium wyboru dozownika do wg mnie:

1. Niezawodność.

2. Łatwość kalibracji.

3. Ilość dawek na dobę.

4. Wielkość pojedyńczej dawki.

5. Cena.

Dobra pompa dozująca, której jesteśmy pewni powinna zaskoczyć poprawnie po zaniku zasilania, bo inaczej można wysadzić "baniak w powietrze"

Po poczytania w ww. temacie:

1. http://solniczkawbaniaku.pl/kalibracja-ghl-dosing-unit/ - Kalibracja GHL Dosing Unit – ujarzmione kropelki

2. http://solniczkawbaniaku.pl/baling-przygotowanie-stezonych-roztworow/ - Koncentraty do Balinga – precyzja w dawkowaniu, a oszczędzanie pompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

............ bo GHL się rozjechał i wymagał kalibracji do tego nie pracuje samodzielne .........

to on nie ma kalibracji? nie wymieniałeś w międzyczasie węży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.