Skocz do zawartości
Garnet

[300] TIR czyli Trucker i Rafa z Grójca

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie 2 szt Wp25 są skręcone na minimum bo strasznie przedmuchiwalo piasek. Ciężko było je ustawić aby było dobrze dla korali i nie za dużo dmuchało na piasek.


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. No zobaczymy. Mam nadzieje ze uda się to jakoś sensownie ustawić. A jak nie to wywalę piasek i na żwirek przejdę. Tyle że babki chyba nie będą tego kopać bo za grube :(

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja najlepsze efekty mam gdy świecę 2x niebieskie 11-23 a o 13 dochodzą 2x białe + 2x niebieskie i świecą do 21.Dziwnie jak wszystko u Ciebie gaśnie od razu,najlepiej niech kolejno gasną świetlówki tym bardziej że masz trzy kanały,zaczynaj i kończ niebieskimi :D Seb dobrze mówi świeć od razu tak jak ma to świecić.Grzałkę mam skręconą na 24stopnie by trzymać 26 dziwne no ale cóż często tak się zdarza.Jak ustawie 26 to grzeje do 28 ;] Cyrkulacja to najtrudniejsza sprawa bynajmniej dla mnie :( Zresztą i tak będziesz przestawiał ją jak będziesz obsadzał zbiornik albo dokładał korali itp . Faktycznie też mi ciężko ustawić by piasku nie zdmuchiwało a koralom był dobrze,najważniejsze by pompy nie bezpośrednio na korale dmuchały,najlepiej się postarać by z każdej strony korale były obmywane,wiem to trudne ale starać się warto ;] Jacek trzymam kciuki,ogarniaj się tylko w niedziele po wodę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogarnę się napewno. Choćbym miał zestawem całym przyjechać to będę na 100% bo aż mi żal tyłek ściska jak patrzę na te mała kałużę ;)

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadeszła pora na małą aktualizację.

W poprzedni weekend do zbiornika trafiła kolejna partia żywej wody oraz skały (pół na pół żywej i suchej).

W związku z tym że groziła żona mi eksmisją przez bałagan panujący w domu musiałem wziąć wolne żeby uprzątnąć delikatnie mówiąc rozgardiasz i uratować adres zamieszkania :D Dzięki temu miałem możliwość na spokojnie zmajstrować sobie listwę z oddzielnymi włącznikami na każde gniazdko, dopieścić resztę elektryki wkleić komory do sumpa, hydraulikę oraz ułożyć skałę docelowo (Tylko ja i mój kręgosłup wiemy ile to nas kosztowało :/ ) Ale efekt jak na pierwszy raz (mnie) zadowalający :) Ciężko robi się to w zbiorniku z drabinki. Jeśli będę mieć okazje zrobić to jeszcze raz na pewno będę to robić na stole ;)

Woda została dosolona i cała maszyneria w końcu ruszyła. Odpieniacz wylądował w końcu tam gdzie jego miejsce.

Tak jak podejrzewałem przy większej ilości wody i jej ruchu temp spadła już do 25 st. Co do dwóch jebao w takim litrażu mimo że nie mam piachu mogę śmiało stwierdzić że są akurat. Jedna robi wymarzoną falę druga razem z obiegiem cyrkulację i jest moim zdaniem idealnie :) zobaczymy co na to zwierzęta ale do tego jeszcze czas. Na razie ustawienie skały jest raczej docelowe i chcę w końcu dać zbiornikowi spokojnie dojrzeć i nic już nie grzebać.

Razem z pierwszą partią wody otrzymałem od Rafała 3 ślimaczki żeby coś zaczęło cykl azotowy. Niestety ślimaki w nosie mają mój cykl i do tej pory śmigają po całym zbiorniku. Takie zawzięte bestie :D

Cieszę się że wyprowadziłem wodę do pokoju, naprawdę dużo wygodniej i przyjemniej wykonuje się wszystkie prace w jednym pomieszczeniu a takie latanie z wiaderkami to udręka podejrzewam.

Pozostało jeszcze przykręcić filtry do ściany zamontować pompę do podmian wody i praktycznie wszystko już mam porobione :) no może prócz szafki ale to stolarz od dwóch tygodni się bawi :/ a będą tylko dwie ściany.

Poniżej fotka całości pyknięta telefonem

e6782a11c3be12f3m.jpg

Nasuwa mi się pytanie co z syfem na dnie. Przy ustawianiu skały ukruszyło się parę drobnych elementów żywej skały, które wymieszały się z tym co oddała sucha. Zastanawiam się czy odessać to do sumpa czy przez skarpetę i do kosza.

Edytowane przez Garnet (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to możesz zostawić przynajmniej ja tak zrobiłem albo do sumpa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie właśnie zostawiłem. Nie przeszkadza mi aż tak bardzo a to w sumie przecież też życie a na tym etapie szkoda by było się go pozbyć ;) Jak będę sypać piach to zrobię tak jak Ty i wywalę do sumpa po prostu ten syfek. Nieśmiało chyba zaczynają się zielone glony pojawiać :) we wtorek dojdzie partia świetlówek i statecznik i nareszcie będzie pełną parą 6x39w :D i zaczynam świecić w pełnym cyklu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to bez różnicy czy w sumpie czy w zbiorniku oczywiście pomijając względy estetyczne ;] Wywal do sumpa od razu,będziesz miał z głowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odkad mam krowke, rurowki widuje jedynie w sumpie ;)

Masz "rybę pudełko" w 260 litrach??

Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis juz dawno nie aktualny ;)

Edit/ dopisze Ci jeszcze, ze w 260l na poczatku tez by dala rade. Kupilem taka jak 5zl, a wcina jak smok ;), tylko musze pompy na czas karmienia wylaczac, bo reszta obsady jest duuzo szybsza

Edytowane przez martinniemczyk (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne stworzenie :)

Jak na razie zbiornik zaczyna lekko rdzewieć ;) Okrzemki się pojawiły na dnie i na niektórych kawałkach suchej skały. Glony nieśmiało zaczynają się kołysać. Cieszę się że mam taką pracę i mogę na parę dni w świętym spokoju zostawić baniak bo znając życie już bym łapy pchał co i rusz :)

Jedyną tego wadą jaką zauważyłem jest to że temperaturę mam wysoką bo ok 27 stopni :/ Co z tego że walczę z tym jak zjeżdżam skoro jak wracam to walka zaczyna się od nowa. Sam też już mam dosyć tych upałów :/ Mam nadzieję że się prędko skończy taka pogoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc - tez mialam problem z temp. W akwa,ale dolozylam tunze pod tafle i jest o wiele lepiej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dzisiaj takie kombinacje alpejskie uskuteczniałem że to głowa mała ;) już nawet wkłady z zamrażarki od lodówki turystycznej wylądowały w sumpie, ruch tafli wody i na to wentylator pokojowy :) niestety nie zapowiadają na razie ochłodzenia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj doszedł worek żywego piachu samoa pink, woda oczywiście mętna ale najlepsze jest to że w końcu odebrałem formatki szafki i nareszcie ładnie to wygląda bez całego osprzętu na wierzchu. Na razie tak przyłożone żeby zobaczyć czy dobrze wycięte :) w tygodniu będę montować. Mam nadzieję że dzięki porcji piachu glony w końcu się ruszą ;) Poniżej fotka całości

cec1dd91f03f97ebm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szafka złożona. Akwarium w dalszym ciągu budzi się do życia. Skała coraz bardziej bordowa a glony coraz bujniejsze. Są na dnie skale piasku i tylnej szybie.

Na szybie pojawiły mi się jakieś żyjątka. Środek przyklejony do szyby a ramiona falują z prądem. Nawet udało mi się pyknąć fotkę.

Ma ktoś pomysł co to może być?

c7c3e363d0897277m.jpg

0d5e7168cf55387cm.jpg

01500cc66747b56dm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w ilości x do potęgi entej:)

Wydaje mi się, że to nie jest szkodliwe :)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe meduzy, znikną z czasem


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wybrałem się do marek żeby przebadać wodę. W związku z tym że NO3 wynosiło 1.3 nie obyło się bez zakupów :D I tak do zbiornika trafiła parka Ocealarisów

P1020103

Dwa ślimaki Tectus i Nassarius.

Mam mały problem z błazenkami. Suchy pokarm który kupiłem

f4c4e08caa004df5m.jpg

nie mieści im się do pyska ;) Dlatego dajpierw go rozbijam na mniejsze kawałki i moczę razem ze spiruliną ale dziady jedzą go tylko jak się pomylą.

Druga sprawa że pływają głównie pod jedną ścianą. Są w miarę ruchliwe i jedzą mrożonki więc wydaje mi się że po prostu są jeszcze młode i głupawe i nie czują potrzeby pływać po całym zbiorniku. Najpierw myślałem że to sprawa zbyt silnej cyrkulacji ale czy pompy chodzą czy nie to one tam w jednej strefie się ganiają ;) W sumie są malutkie bo mają może po 5 cm.

Ktoś ma podobne doświadczenia?

Glony na razie w natarciu i fotka całości :)

20c249bf653e30f1m.jpg

92cffb4e10f3071em.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie polecam Ci pokarmy w płatkach, pellety zwykle albo pływają po powierzchni albo od razu spadają na dno. Po drugie moje ryby też nie chciały jeść pokarmów Omega, wszyscy je tak chwalą, a moje ryby tylko pluły. Błazny 90% czasu spędzają naturalnie w ukwiale, także dopóki nie znajda nic innego to szyba będzie ich "ukwiałem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie polecam Ci pokarmy w płatkach, pellety zwykle albo pływają po powierzchni albo od razu spadają na dno. Po drugie moje ryby też nie chciały jeść pokarmów Omega, wszyscy je tak chwalą, a moje ryby tylko pluły. Błazny 90% czasu spędzają naturalnie w ukwiale, także dopóki nie znajda nic innego to szyba będzie ich "ukwiałem".

Płatki na chyba nie wchodzą w grę bo planuje pokarm sypać z karmnika. Chyba żeby je mocno rozdrobnić. Czytałem że można je przegłodzić jeden dzień i jako pierwszy pokarm podawać suchy a potem mrożonki. Tyle że u mnie raczej dieta będzie stała na suchym a co kilka dni będę podawać mrożonki wtedy kiedy będę w domu.

Skoro został już poruszony temat ukwiału ;) Kiedy będzie można go kupić :)

Edytowane przez Garnet (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na akwarium, to nawet na ryby było troszkę za wcześnie. Parametry były dobre bo glony pochłaniają NO3. Ja bym poczekał jeszcze ze 2 miesiące na ukwiał. Zacznij od innych koralowców, miękkich i lps. Czasem błazny wybierają lpsy lub miękasy jako domek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.