Skocz do zawartości
MarcinM

Nadmiar zoa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z zoa w moim akwarium. Zaczęły się rozrastać jak szalone i jeszcze trochę i zaczną zagrażać akroporom (jedna mała już padła). Czy są dostępne jakieś stworzonka, które by je trochę ograniczyły (krewetki, ślimaki itp.), a jednocześnie nie zagrażały by LPS-om i SPS-om?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej targowisko? Zoa to nie Xenia, chętni się pewnie znajdą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi skutecznie wcinają zoa asteriny,ale tez maja swoje ulubione gatunki nie na każdym siedza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz się pozbyć zoa to ja przyjmę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój hepatus skutecznie wyżarł mi prawie wszystkie zoa kiedy odbiło mu po 3 latach.


5522_6523.png

22.10.2014 Mg-1350, Ca-440, KH-8,6, NO3-0, PO4-0,22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się pozbyć to ja chętnie przygarnę - Ty się pozbędziesz a ja będę zadowolony i każdy wyjdzie na swoje.Przesyłkę pokryję :smiling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA rowniez chetnie przygarne zoantusy ::)


SOSNOWIEC // Sprzedam / Zamienię główki : Euphyllie Divise i Paradivise - > na LPSY lub ACROPORY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zoa wykosił brzydal a resztę załatwiły asteriny.

brzydale niestety lubią też LPS


7718_7930.png

250L + 120L sump wystartował 13.9.2016

Ok 20kg skały

Siporax 13L

Szkło 100x50x50 przód i boki opti

Obieg Jebao Dct 6000 odpieniacz DIY na pompie New Jet 6000 i meshu made by Robas78 lampa 6x39 1xJebao rw-15

Dozownik Jebao dp-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z zoa w moim akwarium. Zaczęły się rozrastać jak szalone i jeszcze trochę i zaczną zagrażać akroporom (jedna mała już padła). Czy są dostępne jakieś stworzonka, które by je trochę ograniczyły (krewetki, ślimaki itp.), a jednocześnie nie zagrażały by LPS-om i SPS-om?

Odpowiedź sama przyszła, forumowicze skutecznie ograniczą Ci zoa w akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie widzę możliwości pooddzielania zoa od skały. Po pierwsze skała ma sporo zakamarków, które są skolonizowane przez zoa, a po drugie nad zoa rosną akry i szkoda by było je połamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślimak porcelanka, bardzo fajnie wyjada zoa. Nie zjada LPS, lecz problemem jest jego rozmiar. Może korale przestawiać.


Red sea max 250 ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem targowisko na zoasy zawsze chętni się znajdą z browarkiem :-)


Akwarium 170x70x60 + sump 150l

obieg H2O 5000l/h

cyrkulacja 3x Tunze 6105

odpieniacz Deltec SC 2060

oświetlenie T5 8x80

LR +/- 100 kg

LS +/- 50kg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał...jakie masz zoa..? Bo to jedyne miękkie które bardzo lubię. Ja mam na tyle czysto, że mi zanikają ale może coś tam bym wziął i może by się przyjęły...


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Niestety, ale nie widzę możliwości pooddzielania zoa od skały. Po pierwsze skała ma sporo zakamarków, które są skolonizowane przez zoa, a po drugie nad zoa rosną akry i szkoda by było je połamać.

Nie ma najmniejszego problemu z oddzieleniem zoa od skały , robie cały czas szczepki u siebie .Może nie poodrywasz wszystkich , bynajmniej tych w zakamarkach ale skutecznie ograniczysz populację a chętnych na forum jest sporo, szkoda żeby się zniszczyły korale.

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erni a jak je odrywasz?


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Podważam małym płaskim śrubokrętem i bardzo ładie odchodzą od skały w całości nawet te bardzo przyrośnięte.Odchodzą pojedynczo a czasami całe kawałki po kilka , kilkanaście polipów , na skale prawie nic nie zostaje , jedynie jak są wrośnięte w zakamarki to nie da się ich oderwać bez rozerwania.

Edytowane przez erni (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robisz to w akwa, czy wyjmujesz skałę? mam to samo, chciałabym troszkę zmniejszyc populację a nie wiem jak sie zabrać do tego. Ponieważ skały na których są są podstawą pod całą górę i nie ma szans wyjąć. Już nigdy nie posadzę zoa na głównej skale. :/


Akwarium 90x60x55h (komin wewnętrzny) FullOW + sump; ponad 300l wody w obiegu, odpieniacz Deltec Sc1455; 2x Tunze 6045; Obiegowa Tunze Silence 1073.04; Lampa LED Maxspect Razor 16000K; 28,5 kg LR; 20kg LS; 200ml biopelletek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość erni

Odszczepiam w akwarium ale daje wtedy do sumpa węgiel , zoa puszczają śluz jak się je odrywa.Można też poza akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erni, masz wybrany jakiś specjalny ten śrubokręt? Możesz fotkę przykładową dać? Musi być pewnie "ostry"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten to chyba z udarem jest :smiling:


start 01.07.2014 na suchej skale | Akwarium: 100x70x55h (385L) + sump 92x78x50 (95L) = w obiegu ok 400L | Oswietlenie Kessil AP700 | Odpieniacz Reef Octopus NW-150 | Obieg Eheim compact+5000 | Cyrkulacja Jebao RW-8 + Jebao RW-4 + JVP-101(na wstecznym) | Obsada: miękkie+LPS+SPS

Można oglądać od poniedziałku do soboty w YASUMI SPA Poznań - www.poznan.yasumi.pl

Mój wątek na forum: http://nano-reef.pl/topic/64312-akwarium-ok-385l-od-a-do-z/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.