Skocz do zawartości
w0y7a5

cyrkulacja do 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat czy dokupic cyrkulacje do swojego nano reefa.

Generalnie wydaje mi sie, ze kaskada FZN-3 powoduje wystarczajacy ruch wody. Zauwazylem jednak, ze ulozenie skaly powoduje, ze sa miejsca z tylu akwa, w ktorych ruch wody jest znikomy i boje sie, zeby nie stwarzalo to problemow w przyszlosci. Chcialbym jakas slaba pompke, ktora nie spowoduje "burzy" w akwa.

Zasadniczo jest Hydor Koralia Nano 900, ktora kazdy poleci, ktora ma moc 900l/h. Wiekszosc opinii sugeruje, ze jest to bardzo cicha pompka. Ale czy jesli ja potrzebuje delikatnie tylko wzruszyc ruch wody to potrzebna mi taka moc?

Przegiecie w druga strone to Tunze Universal Micro Water Pump 5024.040, ktorej moc to 150-300l. Obstawiam, ze jest na przyssawkach wiec bedzie glosniejsza. Czy mozna uzyc takiej pompki tylko do dmuchania na tyl skaly aby nie tworzyly sie tam martwe strefy? Czy nie bedzie za slaba?

Wydaje mi sie, ze rozwiazaniem posrednim moze byc Hydor Pico Evo Mag 650, ktora tez jest na magnesie tak jak Koralia, wiec pewnie bedzie cicha a przemial ma 650l/h. Czy ktos uzywa tej pompki jako cyrkulacji i moglby cos o niej napisac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie pokażesz akwarium i ułożenia skały, to dyskusja chyba bezcelowa.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atman at 301. Ja miałem w 30l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na razie jak pójdzie na samej kaskadzie. U siebie mam tylko Aqua Clear 50 i nie ma problemów.

No chyba, że dla SPSów to wtedy za mało.

Wesołych Świąt.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ta 900setke i obieg ze sumpa 750l/h i pewne jest ze kreci sie cały baniak bez martwych stref, powiem ze nie mam za mocnych ruchów wody jest zdecydowanie dobrze,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jadę na samej kaskadzie i jest ok, cyrkulacje miałem ale wycięgłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie pokażesz akwarium i ułożenia skały, to dyskusja chyba bezcelowa.

P.

prosze bardzo

http://nano-reef.pl/...eef-30l-w0y7a5/

Atman at 301. Ja miałem w 30l.

widze, ze to 230l/h wiec tez wichury pewnie nie bylo

Zobacz na razie jak pójdzie na samej kaskadzie. U siebie mam tylko Aqua Clear 50 i nie ma problemów.

No chyba, że dla SPSów to wtedy za mało.

Wesołych Świąt.

Wysłane z Tapatalk

na kaskadzie akwa dziala juz 2 mies, nie mam co do jej dzialania zastrzezen jesli chodzi o "obieg" wody w akwa, ale wydaje mi sie, ze cos co bedzie dmuchalo na tyl skaly nie zaszkodzi

SPSow w tym akwa nie bedzie, tylko miekkasy, zoaski, grzybki, moze jakies proste LPS

Merry Xmas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej ilości skały i obsadzie jaką planujesz kaskada powinna wystarczyć pod warunkiem, że się nie będzie przytykać.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie kaskada wystarczy - dobrze ustawiona nawet nieco wieksze akwa "obrobi" solo :)

- Areyka nadaje mobilnie -


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej kaskada wystarczy i dla miekkich i dla twardych. szkoda miejsca na falownik.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy za informacje

postanowilem poki co nie inwestowac w dodatkowa cyrkulacje i jade tylko na kaskadzie z zestawu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na samej FZN-3 można zauważyć falowanie glonów na skale z każdej strony, zatem też nie planuję wkładać dodatkowej cyrkulacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy też od poziomy wody. Jeżeli masz maksymalnie dużo wody, to kaskada może być troszkę słaba - tak było w moim przypadku (mam sporo skały). Ja dołożyłem to co miałem na stanie - jakąś pompkę od filtra diversy 300l/h i było spoko. Ostatnio zauważyłem jednak że zbiera mi się syf na skale więc wymieniłem na koralię 900l/h. Musisz sobie sam odpowiedzieć czy będzie Ci potrzebna dodatkowa cyrkulacja


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz na kaskadzie możesz koralie 900. Ja mam oba i obieg wody OK oraz przedmuchanie skały;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.