Skocz do zawartości
Sienki

[200] i znów Kostka - 61x55x60 - by sienki

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sobie acre wsadzilem po tygodniu :)

:o

Więc może będzie koniec krytyki, kto co i kiedy wkłada.

Tak, żeby nie było, że są równi i równiejsi.

Ja jestem jak najbardziej za :thumbup:

Oby baniaki ładnie się rozwijały, oko cieszyły i tyle :clap:

ps.

I żeby nie było- u mnie też AF.

Creol, jerzyk widzę, że nie w temacie jesteście :) ale spoko można sobie poużywać :D nie liczy się ile dni ma akwarium, a jakie ma parametry i na ile jest stabilne, a do tego nie znacie historii :)

W skrócie w akwa jest skała z stabilnego zbiornika która chodziła u mnie w solance przeszło miesiąc wcześniej, sucha skała to samo. Całość 100% wody jest z aktywnego zbiornika, więc na dobrą sprawę nie jest to nowy zbiornik, a przekładka. Kto robił przekładkę i nie przekładał życia?

W moim przypadku poza tymi zabiegami wspomagam się produktami AF. Chłopaki w swoim poradniku piszą że po 2 tyg (na świeżej wodzie i suchej skale) można wpuszczać SPSy. Dodatkowo wiadomą sprawą jest, że najpierw wprowadzamy korale, a następnie rybki, co też czynię.

Gdybym widział po 1 koralu, że coś jest nie tak to nie było by następnych. Ale jeśli acry pięknie polipują to o co halo? :D

Subiektywnie mogę powiedzieć, że mają się u mnie lepiej niż w niejednym rocznym baniaku :)

PrzemekNS, jak do tej pory w mojej historii przy 2 z 3 baniakach ("przekładkach") poza lekkimi wahnięciami udawało się uniknąć dojrzewania.

Swoją dużą role odegrała spora ilość wkładu sery na slikaty, nawet dodawanie piachu (żywego) nie wpływało na wygląd całości, okrzemki ustąpiły po 1 dniu. Odpukać oby tak dalej.

Podsumowując, akwarium samo się będzie broniło, a o postępach lub ich braku będę informować.

Pozdrawiam wszystkich :D

Dzięki Sienki za przybliżenie nam historii.

Zmienia to tyle, że jutro jadę chyba też po pierwsze SPSy, bo skoro… wystarczy skała z działającego baniaka etc, to ja też to wszystko miałem. Dojrzewania jako takiego też nie było, bo od razu piękne fioletowe algi, co niestety przynioslo taki skutek, że podmianki nie daja rady od swojego początku i lecę na Ballingu (może sól czas zmienić? Mieszam wciąż IO). Jedynie z jednym koralem przeszło cyjano i dino, ale za to to tylko siebie mogę obwiniać, bo widzialem baniak z ktorego wyszedl....

Pozdrawiam :)

Sienki, jeszcze pytanie- ile tej sery wrzucasz? I na jak długo?

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia!

Będę śledził temat

Pozdrawiam

Jacek


Wsparcie Żony - bezcenne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W akwarium wszystko ok :) skały i tylna szyba lekko zielone,, powoli dochodzi życie.

Parametry w normie. Z denerwujących rzeczy do chyba piach.. jak się wzruszy to lekka mgła w akwa.. i ten pyłek pływający w wodzie.. koszmar..i mam wrażenie że pojawia się dino.. ale zobaczymy.. no i Aptasia, sucha skała w baniaku a ta rozsiewa się jak głupia..

Baniak pod dolewkę zamówiony, jednak dolewka jeszcze nie wybrana, może ktoś ma coś na sprzedaż??

e2b370343d2f2864.jpg

ade5b80ed9bf860c.jpg

Zdjęcia robione telefonem :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe miał na sprzedaż Aquaniveau z dwoma czujnikami od AquaMedic jak tylko ogarnę dolewkę na Profiluxie

A tak poza tym to zacznij tępić Aiptasie bo będziesz miał problem. Puki nie karmisz w akwa to zapodaj Krewetki - one pomogą.

Ale jak już będzie więcej zwierząt i będziesz bardziej karmił to już sie za Aiptasie nie złapią


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będe miał na sprzedaż Aquaniveau z dwoma czujnikami od AquaMedic jak tylko ogarnę dolewkę na Profiluxie

A tak poza tym to zacznij tępić Aiptasie bo będziesz miał problem. Puki nie karmisz w akwa to zapodaj Krewetki - one pomogą.

Ale jak już będzie więcej zwierząt i będziesz bardziej karmił to już sie za Aiptasie nie złapią


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam aurige na glodowce aiptasiowej chetnie oddprzedam. Wcina wszystki. Jak jest najedzona to korale bespieczne

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo niedobry Ty! Przez Ciebie, Patryka i Igora znowu od kilkunastu dni czytam forum, przeglądam szuflady ze szpejem i ogłoszenia duszpasterskie. Ale NIE! Nie poddam się. Będę silny.

Chyba :/


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jarek rozwarze propozycję :D po krewetki chce jutro jechać.. Koszmar..

Remel, dziękuję :D nie zaryzykuje.. :D

Adam, na co Ty jeszcze czekasz?? Plan już pewnie w głowie poukładany..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam załapie się na plony ? :D

a tak serio to nie marudź, wszystko po starym się rozeszło ??

U mnie powoli się rozkręca.. wywaliło trochę cyjano.. codziennie nadal leje bakterie i pożywkę.. chociaż chodzą mi po głowie pelletki :):D

a na pewno jak skończy mi się pożywka zastąpię ją wódką :)

pod akwa wygląda to tak:

08f527042f871ba3gen.jpg


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna kosta:) mógłbyś zapodać jakieś ogólne fotki akwa i tych SPS jak sobię radzą?


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPS sobie radzą.. gorzej z możliwości zrobienia zdjęcia ;/ to chyba kwestia ledów.. nawet ręcznie WB nie pozwala mi lustrzanka ustawić..

Apitasia poszła.. w jedną noc.. 2 krewetki i po JEDNEJ nocy nie widziałem już żadnej z główek..

poniżej foto, całość dla archiwizacji i sps.. Fotki bardzo średniej jakości z telefonu..

3f5d7f2540d34cd5.jpg

72b786eb9048c11b.jpg


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super się zapowiada:) A Korale Ladnie polipuja więc też im odpowiada :) co do zdjęć spróbój zrobić wieczorem bez żadnego innego oświetnelnia prócz w akwa i pobaw się ustawieniami :)


120L + sump 58L 2x koralia 3 midiflator aquamedic 15kg LR baniak i 5kg LR w sumpie = moj wlasny ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny syfek w kubku!

ps. myślę, że kogo jak kogo ale Marcina nie trzeba uczyć fotografowania ;)


dsc0711b.th.jpg

Delta 72x72x50; LED Cree by Tomasz; Hydor Slim-Skim; 2x6055 + multi

Znajdziesz mnie rowniez na: http://www.bractwo-s...forum/index.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu ile człowiek musi się na starać żeby cokolwiek wyszło (foto)..

ed55ed01ea18f895.jpg

Całość.. gdyby nie cyjano byłoby już ok..

64f46fe45fe9ecb2.jpg

Dodatkowo w sobotę poskręcałem półeczkę :D

3fad874e4255e624.jpg


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie same akwarium jak moje, tylko ja jestem jeszcze w czarnej d**ie...

Robota spowalnia wszystko... Licze na to ze te akwarium bedzie rownie piekne jak ostatnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna półeczka na profka :)

Akwarium powoli do przodu :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna półeczka na profka :)

Akwarium powoli do przodu :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładna półeczka na profka :)

Akwarium powoli do przodu :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może pomysł co zrobić ? Czujnik temperatury w Profiluxie dziwnie się buja.. w sumie pokazuje 32-33 stopnie :D nie mam pojęcia dlaczego.. teraz wyczytałem, że jest opcja kalibracji czyli powrotu do ustawień fabrycznych sondy.. ale nie wiem czy to to.. bo samego kompa przywróciłem do ustawień fabrycznych na starcie..

Zastanawiam się czy nie zaadaptować innego taniego czujnika temperatury? gdybym wiedział że da radę i znał układ wtyczki do bym przetestował, wie ktoś coś więcej w temacie?? Nie chce kupować oryginalnego czujnika temperatury GHL - straszna kasa..


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś podobnie, temp pokazywał bzdury - wrzuciłem nowy soft i sprawa się naprawiła.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek chyba dało radę.. z 5.06 na 5.17 i temperatura nagle ok, problem był z odpaleniem bo jakiś error na komputerku po resecie wyskoczył, ale połączyłem się na nowo poustawiałem i na chwile obecną śmiga.. Po nocy temperatura zgodnie z ustalona na grzałce niższa o 0,5'C.

Czekam na kabel PS/2 - przedłużacz klawiatury.. potnę i dopiero podpinam 2 czujniki poziomu..

Nadal czekam na zbiornik na dolewkę, firma z Katowic miała do tygodnia poskładać.. miała :D

Aktualnie zastanawiam się bardziej poważnie nad pelletami.. mając je nie miałem cyjano.. aktualnie odsysam co 2 dzień ale zbyt dużo to nie daje.. wraca.. Zrobiłbym/wydrukował/wytoczył/skleił filtr z recyrkulacją zasilany na bajpasie obiegówką i zastosował All in One. Jakieś sugestie?

Na początek :

20150306_094849.jpg


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.