Skocz do zawartości
Sienki

[200] i znów Kostka - 61x55x60 - by sienki

Rekomendowane odpowiedzi

Retor, powoli powoli do celu :D

parametry z dziś z przed podmiany:

Zasolenie : 1,025 (refraktometr)

po4: 0,03 (Milwaukee)

no3: 5-10 (salifert)

kh: 7,7 (salifert)

Ca: 370 (salifert)

Mg: 1230 (salifert)

pH: 8,04 (profilux)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni podnoszę pH i dozuje dodatkowo wodę wapienna..

Ca średnio rośnie, zużycie chyba rośnie..

d04e091627d3559b.jpg

Dodatkowo w wolnej chwili zrobiłem projekcik lampy.. mam kilka gratów, dostęp do sprzętu to dlaczego nie :)

Macie może jakieś uwagi ?? między świetlówkami radiator.. który bez chłodzenia w normalnych warunkach obsłuży ok 37W mocy.. ja chciałbym zamontować ok 30W.. 2x 10W niebieskie i 1x10W zimne białe 12-14kK .. ma to sens?

Poniżej projekt :

lampa.png

Wszelkie uwagi mile widziane :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Ant :))

Bartłomiej 2x 45mm, pod rure 32mm, powrót robię za akwarium właśnie z uwagi na optymalizacje komina, mój rozkład dobrany jest pod profil stelaża 40x40, także raczej nic Ci nie da. Wrysuj na kartce stelaż jaki masz, później szyby boczne, a później śrubunki, bo to one wyznaczą Ci miejsce. Średnica zewnętrzna przelotu pod rure 32 to ok 59-60mm.

czesc gdzie ci kleili akwarium w erybce? napisz mi na priv jaki koszt bo planuje tez taki cube

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc gdzie ci kleili akwarium w erybce? napisz mi na priv jaki koszt bo planuje tez taki cube

Odpowiedź puściłem na prv :)

Nikt nic o lampie ? to biorę się za robotę.. i zobaczymy co wyjdzie.. :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał wszystkie diodki niebieskie, fajnie beda podkreślać kolory, a jeszcze lepiej te fluo, poza tym fajnie bedzie wyglądać jak diody będą sie zapalać pierwsze i wyłączały ostatnie.

Edytowane przez gregior (wyświetl historię edycji)

100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregior, ja jeszcze myślę o jakiejś 1-3W niebieskiej na nocne.. ale to wiem że będę mógł przy okazji zrobić.. płytę montażową już mam, wszystko zamówione.. miało być dziś ale po fuzji DPD Siódemka mamy masakrę z przesyłkami ;/

obudowę chciałem zrobić z blachy 1mm 0H18N9 i pomalować proszkowo.. albo RAL7035 albo uda się coś jaśniejszego :)

nie wiem jaka plexi dać żeby była w miarę sztywna..

Płyta montażowa, stateczniki i oprawy są...

c75d775aec24cc7d.jpg

Odblysniki, świetlówki i LEDy w drodze :/

Układ świetlówek jaki wybrałem to: 4x osram 67 1x Sylvania Marinestar, 1 x Sylvania Aquastar


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko mi chodzi że te 30w to bedzie efekt świecących korali, a ta 1-3w to tylko tak chyba żeby delikatna poświata była.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłużej posiedzisz na forum to się przekonasz że osobą znanym na forum, mającym jakieś tam doświadczenie zawsze się przyklaskuje.

Gdyby to akwarium założył jakiś świerzak to by został zjechany.

Tak samo się dzieje w przypadku wielkości akwarium względem wymaganej przestrzeni dla niektórych zwierząt. Np. FOXFACE, na forum sa akwaria 150 - 200L w wątkach w których wszyscy pieją z zachwytu, a potem w innych nie mogą przeżyć jak można męczyć tak zwierzęta... a jeszcze straszenie reflexem, którego wymogów nikt nie spełnia....

Swieta racja

Odpowiedź puściłem na prv :)

Nikt nic o lampie ? to biorę się za robotę.. i zobaczymy co wyjdzie.. :)

dzieki za wszystie info super akwarium

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampka powoli się składa.. wczoraj kombinowałem cały dzień okablowanie, świetlówki działają. Teraz przyszedł czas na LEDy.

W między czasie do cięcia poszła obudowa i pokrywka.. blacha 1mm 0H18N9 później leci do malowania. 2 Wentylatory 80x80 9dB czekają.. Nie mogę się doczekać efektu końcowego :D

20150526_200530.jpg

EDIT:

Gniemy obudowę i fruu do malowania..

20150528_080251.jpg

Edytowane przez Sienki (wyświetl historię edycji)

Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa lampa wisi nad akwarium :D

6x24W T5 + 3x 10W LED (2x RB 1x10 14kK) (4x osram 67 1x Sylvania Marinestar, 1 x Sylvania Aquastar)

żeby nie przynudzać kilka zdjęć:

703f8c133de010ef.jpg

cd6269111f02db7f.jpg

dd4cc711e37aa3bd.jpg

1d01ab1e8dc4a5f3.jpg

Z życia samego baniaka:

parametry z dziś z przed podmiany:

Zasolenie : 1,025 (refraktometr)

po4: 0,08 (Milwaukee)

no3: 5-10 (salifert)

kh: 8,3 (salifert)

Ca: 370 (salifert)

Mg: 1155 (salifert)

pH: 8,21 (profilux)

K: 390

po wycince glonów z szyb po4 poszło w górę, kH nie wiem dlaczego też.. skoryguje ballinga :)

Dodatkowo dostałem ceramikę.. wrzucić do sumpa czy raczej do kosza?

dbb60539edf3d496.jpg

14875ac54fb8cddd.jpg


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu zrezygnowałes z lampy LED na rzecz t5+LED?


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek, to trochę taki kaprys.. miałem możliwość i chęć zrobić coś takiego.. więc zrobiłem. Co do T5 to pod nimi najlepiej mi rosły SPSy. Pod tymi LEDami Acry oblały stopki, korale miały stożki wzrostu ale jakoś wolno :D T5 ma też inne rozłożenie światła w baniaku. Coś co mi się podoba. Poza tym zabieg ten pozwoli mi w przyszłości w łatwy sposób przejść na większe akwarium. Zastosowałem stateczniki które mają opcje obsłużenia 2x24, 2x39 lub 2x54W. tak więc w razie W to tylko wypale nową płytę mocującą, zamontuje dłuższe odbłyśniki zmieniam świetlówki i lampa gotowa :) Chip LED to eksperyment.. miałem już : LEDy 120W z erybki, 120W ver2 z reef shopu, świetlówki led zarówno z diodami SMD jak i 1W, miałem robioną na zamówienie lampę przez Leszka (looctotus), a teraz taka wersja :)

A co do wymiaru akwarium, to ustawienie cyrkulacji w kostce to jakiś kosmos.. i jak mi się to nie uda to chyba kupie dłuższe niższe akwarium.. :baby:


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek, to trochę taki kaprys.. miałem możliwość i chęć zrobić coś takiego.. więc zrobiłem. Co do T5 to pod nimi najlepiej mi rosły SPSy. Pod tymi LEDami Acry oblały stopki, korale miały stożki wzrostu ale jakoś wolno :D T5 ma też inne rozłożenie światła w baniaku. Coś co mi się podoba. Poza tym zabieg ten pozwoli mi w przyszłości w łatwy sposób przejść na większe akwarium. Zastosowałem stateczniki które mają opcje obsłużenia 2x24, 2x39 lub 2x54W. tak więc w razie W to tylko wypale nową płytę mocującą, zamontuje dłuższe odbłyśniki zmieniam świetlówki i lampa gotowa :) Chip LED to eksperyment.. miałem już : LEDy 120W z erybki, 120W ver2 z reef shopu, świetlówki led zarówno z diodami SMD jak i 1W, miałem robioną na zamówienie lampę przez Leszka (looctotus), a teraz taka wersja :)

A co do wymiaru akwarium, to ustawienie cyrkulacji w kostce to jakiś kosmos.. i jak mi się to nie uda to chyba kupie dłuższe niższe akwarium.. :baby:

Takie 2 metrowe :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peniek, to trochę taki kaprys.. miałem możliwość i chęć zrobić coś takiego.. więc zrobiłem. Co do T5 to pod nimi najlepiej mi rosły SPSy. Pod tymi LEDami Acry oblały stopki, korale miały stożki wzrostu ale jakoś wolno :D T5 ma też inne rozłożenie światła w baniaku. Coś co mi się podoba. Poza tym zabieg ten pozwoli mi w przyszłości w łatwy sposób przejść na większe akwarium. Zastosowałem stateczniki które mają opcje obsłużenia 2x24, 2x39 lub 2x54W. tak więc w razie W to tylko wypale nową płytę mocującą, zamontuje dłuższe odbłyśniki zmieniam świetlówki i lampa gotowa :) Chip LED to eksperyment.. miałem już : LEDy 120W z erybki, 120W ver2 z reef shopu, świetlówki led zarówno z diodami SMD jak i 1W, miałem robioną na zamówienie lampę przez Leszka (looctotus), a teraz taka wersja :)

A co do wymiaru akwarium, to ustawienie cyrkulacji w kostce to jakiś kosmos.. i jak mi się to nie uda to chyba kupie dłuższe niższe akwarium.. :baby:

Takie 2 metrowe :)


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna lampa.

A jakie odbłyśniki dałeś?


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sienki, jakie ledy 10W zastosowałeś ?


Akwarium morskie 800 litrow w obiegu, 50kg LR + 20kg LS,

Odpieniacz białek: WhiteSkim 250

12x54W T5

Słona woda płynie i coraz bardziej mnie wciąga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super lampa! Daj fotke calego baniaka :)


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie 2 metrowe :)

Yarcio raczej 130cm, coś 130x55x50(55)

Fajna lampa.

A jakie odbłyśniki dałeś?

500 mm polerowane aluminium, symetryczne szerokość 50mm.

Sienki, jakie ledy 10W zastosowałeś ?

2x 10W Niebieska 445-450nm

Chip: 9x 45mil Epistar

POWER LED 10W biała super zimna 13000-14000K.

Chipy (producent): (EPILED)

Ilość: 9

Organizacja: 3x3

Wielkość chipów: 45x45mil

Sprawność pojedyńczego chipu: 100-120LM /W

Kąt świecenia: efektywny 140 stopni (całkowity 180st)

Super lampa! Daj fotke calego baniaka :)

Dzięki :) zrobię coś w między czasie :D pod T5 w końcu się da.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super :)


180L akwa OptiWhite 100x40x45cm, Lampa LED 180W DIY , 68L sump + 30L dolewka i podmiana wody, odpieniacz CoralBox D300 ze sterowalną pompą, obieg Jebao DC3000, grzałka Aquael Gold 200W, cyrkulacja: Jebao RW8, dolewka automatyczna z wydzielonej przegrody.

rapidox.pl_350x26.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszła Ci ta lampa. Tylko uchwyty do wieszaków dałbym skromniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

oczka M6.. nie znalazłem mniejszych w sklepach w okolicy.. ale ogólnie siedząc w pokoju nie widać tego :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką profesjonalna lampę stworzyłeś to i zawiesia też musisz wypalić z blachy nierdzewnej dospawasz kawałek gwintu, wypolerujesz i bedzie miodzio, a zamiast łańcuszka daj linkę w izolacji. Migomatem fajnie powinno wyjść bez brzydkich spawów jakiś fachowiec Ci to ogarnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MichałAsia zrobie zrobie:) chyba z blachy 4mm powycinam, tylko nie wiem jaki kształt i te ostre krawędzie..

Mam linki stalowe z poprzedniej lampy.. cały zestaw do zawieszania lamp, tylko poprzeczne za krótkie.. gdybym je znalazł wcześniej to i otwory bym inaczej w obudowie zrobił :)

ale spoko.. jak dobrze pójdzie niebawem przerobie to na 6x54W ;) (na tych samych statecznikach.. )


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.