Skocz do zawartości
Sienki

[200] i znów Kostka - 61x55x60 - by sienki

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem posta i go nie ma :/

Jędrek szkoda gadać.. czekałem w piątek do końca na info, że mogę przyjechać po baniak i nic.. rano w sobotę go odbierałem.. Trochę siara, bo zamówienie 16 grudzień, termin firma wyznaczyła sobie na 19 stycznia.. i od 19 nękałem telefonami i byłem zapewniany że już jest i czeka na transport, z wtorek środa zrobiło się czwartek piątek, w piątek rano było info że do końca dnia bo już na samochodzie. Nawet od Remela chciałem z pod domu sam odebrać, to nie nie, ze sklepu bo przecież tu bliżej.. no i co? odebrałem dopiero w sobotę rano.. 24 stycznia..

Na szczęście baniak wygląda ok, wszystko szczelne :)

Teraz zaległe foto dodatkowych gratów:

11.jpg

A teraz konkrety, baniak i sump po odbiorze:

12.jpg

13.jpg

Czyszczenie i oklejanie, czarna folia :)

14.jpg

15.jpg

Wraz z pomocnikiem ustawiliśmy akwa..

16.jpg

Później czas przyszedł na hydraulikę, czyli coś czego nie lubię.. po kilku poprawkach.. np rozcinanie spływu bo zapomniałem o nakrętce na przelocie, wydłużanie sita i rewizji bo chlupie.. było tak:

17.jpg

18.jpg

Na koniec zostało tylko tyle:

19.jpg

Lampa zamówiona bezpośrednio w chinach, tylko tam robią takie rzeczy pod zamówienie w rozsądnej cenie..

Lampa z soczewkami 90' sterowaniem WiFi, 3 kanały, biały z czerwonym i zielonym, niebieskie i niebieskie "nocne".

Wczoraj zawiesiłem więc pokaże niebawem jak to wygląda.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No bo juz miałem pisać co się dzieje.

Ja to myślałem że już zalane i dojrzewanie sie zaczęło he he


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee, to po glonach pewno już nie ma śladu - wszystko wszamały

To kiedy pierwsze akropory ?

Nie liczę tych co już masz :)

Edytowane przez Yarcio (wyświetl historię edycji)

Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yarcio, szczerze powiedziawszy to mnie to gruzowisko przeraża :D sama skała.. już lata nie widziałem tak pustego akwarium...


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No no dzieje sie :) zazdroszcze ci :)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remel a u Ciebie jak? ile wody już nakapało ?:D

Przedstawiam ułożenie skały, ciężko było ale udało się poskładać coś takiego... na sucho obok akwa wychodziły lepsze konstrukcje :D

gruzowisko1.jpg

gruzowisko2.jpg


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sucho akwarium musi wyschnąć. Wg producenta silikonu to czas twardnienia to 2mm na dobe przy tem 20 stopni i wilgotnosci ok60%.

12mm szyby bedzie git w sobote. U mnie 24 stopnie i wilgotnosc 35%.

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teraz czekamy na dojrzewanie


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, że na podłodze zawsze jest ok a w akwarium ułożenie juz nie to.. Ale co tam, za rok nie będzie skały widać a krzoki wierchem wyłazić będą..

:) Pochwal się lampa no..


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remel ale to chyba wodę zlewasz chociaż do sumpa? beczek? pojemników?? :D

Yarcio woda przechodzona, część żywej skały z sumpa pochodzi z stabilnego zbiornika, a i u mnie jeszcze miesiąc w wiadrze się kręciła.. Sucha skała max płukana i moczona.. żywy piach prosto z wora.. wkład na slikaty całe opakowanie..

Mam nadzieję, że przejdzie łagodnie.. :D

Jędrek, wiesz to akwa miało nie być pod SPS :D chociaż znając życie..

teraz fotki..

Odpieniacz po nocnej pracy 8h.. w końcu podoba mi się piana i widoczny efekt:

odpieniacz%20po%20nocy.jpg

sama lampa prezentuje się tak:

lampa.jpg

Obudowa trochę większa od tych które znamy, możliwość sterowanie przez WiFi lub ręcznie potencjometrami.

EDIT 30.01.2015

Chciałem zaplanować wcześniej obsadę rybną.. żeby w tym nie za duzym akwarium coś się ruszało, a jednocześnie żeby nie było przeładowane..

Na pewno musi być para Ocellarisów (Nemo i jego tata.. :D ), do tego chciałem parę Pterapogonów, nigdy nie miałem tych rybek a wydają mi się takie "dumne". W ramach dodania koloru Pictichromis paccagnellae oraz rybka którą miałem w poprzednich 3 akwariach cały czas tą samą jedną Nemateleotris magnifica. Chciałbym też coś na dno, myślę o Cryptocentrus cinctus ale nie mam pojęcia.. może ktoś zaproponuje w zamian ciekawą alternatywę? Syn i żona chcą żółtka (chciał Idolka), efekt oglądania "Gdzie jest Nemo".. i szczerze powiedziawszy nie wiem co z tym zrobić.. :)

Edytowane przez Sienki (wyświetl historię edycji)

Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie , czyściutko. Miałeś wogóle jakieś glony?

U mnie brązowa łąka :)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda taki czyściutki piasek.

Widzę że bakterie się sprawdzają :)

Ładnie Ładnie


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda taki czyściutki piasek.

Widzę że bakterie się sprawdzają :)

Ładnie Ładnie


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wygląda taki czyściutki piasek.

Widzę że bakterie się sprawdzają :)

Ładnie Ładnie


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacagnelle odradzam to "skubana" rybka która jak się zadomowi w akwarium będzie gnębić nowo wpuszczone ryby .

Moja po 2 latach w akwarium nawet niektórych starych bywalców potrafiła mocno pogonić, a żeby ją wyłowić musiałem wyjąć połowę skały , połamać kilka Sps-ów i usunąć kilka lps-ów przyklejonych do skały.

Możesz napisać co to za UPS ???

Edytowane przez Artur85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna kosteczka się zapowiada , powodzenia ...


7685_7895.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę?! Dopiero co zalane i już SPSy? Nie szkoda zwierzaków? Podziwiam, ja sam nie mam takiej odwagi…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę?! Dopiero co zalane i już SPSy? Nie szkoda zwierzaków? Podziwiam, ja sam nie mam takiej odwagi…

Dłużej posiedzisz na forum to się przekonasz że osobą znanym na forum, mającym jakieś tam doświadczenie zawsze się przyklaskuje.

Gdyby to akwarium założył jakiś świerzak to by został zjechany.

Tak samo się dzieje w przypadku wielkości akwarium względem wymaganej przestrzeni dla niektórych zwierząt. Np. FOXFACE, na forum sa akwaria 150 - 200L w wątkach w których wszyscy pieją z zachwytu, a potem w innych nie mogą przeżyć jak można męczyć tak zwierzęta... a jeszcze straszenie reflexem, którego wymogów nikt nie spełnia....


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dłużej posiedzisz na forum to się przekonasz że osobą znanym na forum, mającym jakieś tam doświadczenie zawsze się przyklaskuje.

Gdyby to akwarium założył jakiś świerzak to by został zjechany.

Tak samo się dzieje w przypadku wielkości akwarium względem wymaganej przestrzeni dla niektórych zwierząt. Np. FOXFACE, na forum sa akwaria 150 - 200L w wątkach w których wszyscy pieją z zachwytu, a potem w innych nie mogą przeżyć jak można męczyć tak zwierzęta... a jeszcze straszenie reflexem, którego wymogów nikt nie spełnia....

:wallbash: ależ ja głupi… no przecież. A sam już zostałem zjechany, za to, że niby zapuściłem akwa (a nic nie robię innego od 2 miesięcy, gdy tylko wracam z pracy). Coż, pokora się kłania. Będę już siedzieć cicho.

Dzięki za uświadomienie. Dobrze, że wolność słowa choć jest.

Ale tak czy owak- szkoda mi zwierzaków. Wrzucić SPSy do takiego baniaka… one się tylko meczą. I to każdy doświadczony akwarysta powie. To nie mój wymysł przecież.

Mimo to, życzę powodzenia Właścicielowi tematu! Oby rozsądnie i z głową! :yes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubię takie kostki :smiling:,dojrzewanie pewnie i tak będzie. Powodzenia Aleks.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remel, niewielkie brązowe coś, nic z czym ekipa czyszcząca by sobie nie poradziła.

Yarcio, aż tak Ci się podoba że 3 posty ? :D Dzięki.

Artur85, no tak też słyszałem, chciałem Gramme Loreto przy czym już dawno nie widziałem jej w okolicy w sprzedaży..

Mariusz36, Dzięki :)

Creol, jerzyk widzę, że nie w temacie jesteście :) ale spoko można sobie poużywać :D nie liczy się ile dni ma akwarium, a jakie ma parametry i na ile jest stabilne, a do tego nie znacie historii :)

W skrócie w akwa jest skała z stabilnego zbiornika która chodziła u mnie w solance przeszło miesiąc wcześniej, sucha skała to samo. Całość 100% wody jest z aktywnego zbiornika, więc na dobrą sprawę nie jest to nowy zbiornik, a przekładka. Kto robił przekładkę i nie przekładał życia?

W moim przypadku poza tymi zabiegami wspomagam się produktami AF. Chłopaki w swoim poradniku piszą że po 2 tyg (na świeżej wodzie i suchej skale) można wpuszczać SPSy. Dodatkowo wiadomą sprawą jest, że najpierw wprowadzamy korale, a następnie rybki, co też czynię.

Gdybym widział po 1 koralu, że coś jest nie tak to nie było by następnych. Ale jeśli acry pięknie polipują to o co halo? :D

Subiektywnie mogę powiedzieć, że mają się u mnie lepiej niż w niejednym rocznym baniaku :)

PrzemekNS, jak do tej pory w mojej historii przy 2 z 3 baniakach ("przekładkach") poza lekkimi wahnięciami udawało się uniknąć dojrzewania.

Swoją dużą role odegrała spora ilość wkładu sery na slikaty, nawet dodawanie piachu (żywego) nie wpływało na wygląd całości, okrzemki ustąpiły po 1 dniu. Odpukać oby tak dalej.

Podsumowując, akwarium samo się będzie broniło, a o postępach lub ich braku będę informować.

Pozdrawiam wszystkich :D


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creol, jerzyk widzę, że nie w temacie jesteście :) ale spoko można sobie poużywać :D nie liczy się ile dni ma akwarium, a jakie ma parametry i na ile jest stabilne, a do tego nie znacie historii :)

W skrócie w akwa jest skała z stabilnego zbiornika która chodziła u mnie w solance przeszło miesiąc wcześniej, sucha skała to samo. Całość 100% wody jest z aktywnego zbiornika, więc na dobrą sprawę nie jest to nowy zbiornik, a przekładka. Kto robił przekładkę i nie przekładał życia?

W moim przypadku poza tymi zabiegami wspomagam się produktami AF. Chłopaki w swoim poradniku piszą że po 2 tyg (na świeżej wodzie i suchej skale) można wpuszczać SPSy. Dodatkowo wiadomą sprawą jest, że najpierw wprowadzamy korale, a następnie rybki, co też czynię.

Gdybym widział po 1 koralu, że coś jest nie tak to nie było by następnych. Ale jeśli acry pięknie polipują to o co halo? :D

Subiektywnie mogę powiedzieć, że mają się u mnie lepiej niż w niejednym rocznym baniaku :)

To co napisałem starałem się napisać dosyć ogólnie nie tylko w odniesieniu do Twojego zbiornika, bo niestety ale tak się dzieje na forum. W sumie to nic nie napisałem o akwarium a o trendzie czepianiu się osób świeżych.

I uwierz mi że nawet jeśli jakaś nieznana osoba, np. ja bym dał sps do mojego zbiornika, który tez jest na solance z działającego zbiornika, żywy piasek, dobre parametry wody, odpieniacz nic nie odpienia bo nie ma co. Zalałem 1-2 tygodnie wcześniej od Ciebie, skalę tez moczyłem tyle że tydzień, a i tak bym dostał pocisk za sps.

Puki co wpuściłem 3 ślimaki i mają się świetnie :)

Edit:

Tez leje AF...

Edytowane przez jerzyk (wyświetl historię edycji)

120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie acre wsadzilem po tygodniu :)

:o

Edytowane przez remel (wyświetl historię edycji)

960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.