Skocz do zawartości
Sienki

[200] i znów Kostka - 61x55x60 - by sienki

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ma peletki i cyano :) chłopie baniak ma dopiero miesiac daj mu czas z 6 miesiecy


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz testowalem oryginalne Np i te all in one oraz z fauny i teraz mam bluetreasure.

All są do dupu bo brudzą wode, zwykle czasem sie zlepiają z fauny są ok uzywam je w firmie lecz po4 tam mam wysokie a teraz w domu mam bluetreasure i sa fajno bo male, nie blokują sie i nie sklejaja, a po4 tez znika. Obecnie wraz z rową ktorą mam od początku w ilosci 400ml na 1000l wody po4 spada wiec kulki dzialaja. Obecnie no3 1 i po4 0.03. Jeszcze tydzien temu po4 bylo 0.07


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj chłopaki w erybce sprawdzili mi i wg. nich no3 salifertem 50, a po4 na Milwaukee 0,13.. Ciągle leje bakterie i pożywkę z AF, ale w weekend jak znajdę chwilę będę chciał poskładać filtr i coś odpalić.. nadal skłaniam się ku AiO, akwaria które na nich się kręcą wyglądają ok.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze all to dtogie i skomplikowane rozwiazanie


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remel Ty wszystkie swoje masz w zwykłym przepływowym filterku? Z klasycznych NP byłem kiedyś bardzo zadowolony. trzymało mi w 400l po4 max 0,04 i no3 na granicach wykrywalności.. Jak będzie z tym mniejszym akwa jeszcze nie wiem.. Teraz będę chciał refraktometr kupić, bo spławik głupoty pokazuje.. ostatnio pokazał dolny zakres (1,021) a było 1,027 - nadal czekam na zbiornik na dolewkę i kabel ps/2 pod czujnik poziomu do profiluxa..

Filterek ma wyglądać mniej więcej tak:

projekt%20filtr.png

Mam jeszcze zwykły przepływowy, który widać w prawym górnym roku zdjęcia:

11.jpg

EDIT:

tyle już mam:

przeloty.jpg

Edytowane przez Sienki (wyświetl historię edycji)

Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki na pompie dc. Kreci AIO bez problemu

post-16975-1425978178,66_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma taki zwykly przeplywowy uwazam ze czym prostrze rozwiazanie tym lepsze.


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja wyjąłem pellety :) bo mi się za szybko bakterie namnażały i miałem mleko w akwarium :)


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Filtr z recyrkulacją na dobrą sprawę też jest prosty.. zobaczymy co mi wyjdzie.. przy frezowaniu otworów w rurze fi80 odpadł jej kawałek :) ale da się podkleić..

Dziś bawiłem się z Acetonem.. po wydrukowaniu mocowania pod sondy wykąpałem go w acetonie.. powstała piękna powierzchnia.. gładka.. wręcz śliska :)

mocowaniePh.jpg


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowane wyglądają tak:

sondy.jpg

EDIT:

Nie ma ktoś w okolicy otwartych All In One ? odkupiłbym na początek na test 100ml może kilka więcej..

Edytowane przez Sienki (wyświetl historię edycji)

Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baniak do przodu, skała ładnie się sama oczyściła.. zostały resztki cyjano.. skarpeta 200um na spływie, regularne czyszczenie i jest ok:)

Korale widać że zaczynają rosnąć - oblane stopki i stożki wzrostu:) kh spadło do 6,7, pierwsza podmiana w ubiegły weekend na IO 10%.

Co do filtracji sam jeszcze nie wiem co zrobić.. AIO.. zwykłe pelety, albo siporaks i kropelki AF...

foto z wczoraj wieczorem:

20150323_203215.jpg


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada perfekcyjnie :) teraz wyzwanie przedemna aby rownie dobrze ulozyc skale :) jaki masz odpieniacz?? I jaka masz juz obsade ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium fajnie się zapowiada mam podobna wielkość 5cm niższe zastanawiałem się nad żółtkiem w przyszłości może i kilku mniejszych ryb co planujesz do pełnej obsady i ekipy czyszczącej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krupnik, odpieniacz na pompie Tunze, składany przez Grzesia (Aquarius).

Obsada:

Ryby:

Amphiprion ocellaris x2

Zebrasoma flavescens

Krewetki:

Lysmata kuekenthali x2

Lysmata amboinensis - Krewetka czyszcząca

Stenopus hispidus - Krewetka boksująca

Tectus fenestratus - z 2-3 szt

Strombus

z 2-3 szt. pustelników..

Żółtek jest warunkowo.. plan jest taki że jak wszystko podrośnie to w miejsce tego wskoczy coś większego.. tak jak ostatnio.

W dalszych planach jest gramma loreto.. a tak to czas pokaże :)


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, super baniak, widać że dopięte wszystko na ostatni guzik ;), estetyka w sumpie, właśnie takie gadżety lubię, uchwyty, półeczki na wymiar itd!- widać że akwa to nie tylko góra!

-czy koral najwyżej usadowiony to seriatopora calendrum różowa ?

Edytowane przez MixEEr (wyświetl historię edycji)

TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MixEEr :) do Twojego baniaka jeszcze dużo mi brakuje..

jako taką ją kupiłem :) Seriatopora caliendrum pink :), zresztą kupiłem ją na pierwszym dniu otwartym w AF, zaraz po nowym roku.. wystawiła sporo białych stożków, tyle że chyba zgodnie z info od Damiana baaardzo wolno rośnie :) Mimo parametrów ładnie trzyma kolor, cały czas polipuje. Stoi w takim miejscu że aparat zawsze ją prześwietla:/


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc.. z dnia na dzień padła seriatroporka :(

parametry z dziś:

po4 na Milwaukee 0,01

no3 10-25 - salifert

kh, 7,2 (normalnie trzyma ok 7)

ca 390 (normalnie trzyma ok 400)

mg 1270 (nie dozuje właśnie zaczęło spadać, podmiana powinna wyciągnąć do ok 1320-40)

pH na profiluxie coś między 7,9-8 było niżej ale ładna pogoda pozwala na otwartą szafkę i okno całą dobę :)

zasolenie 1,025

Dozuje po 10 ml płynów na Ca i Kh.

1-2 krople bakterii i pożywki z AF,

coral B co 2-3 dni

resztę sporadycznie jak mi się przypomni...(E, A, V)

afe19943025dc70e.jpg

Dziś kupiłem nową obiegówkę, dla poprawy ruchu wody w sumpie i lepszej cyrkulacji w akwa. Dodatkowo mam pompę 2000l pod filterek.. chodzą mi po głowie pellety.. z uwagi na NO3.. jakieś sugestie?

b43efc1a16af08ec.jpg

W końcu przyleciał także refraktometr dla pełnej kontroli.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mógłbyś sprawdzić ile dct-4000 pobiera wat na minimalnym i maxymalnym biegu w momencie gdy jest już podłączona w obiegu i podnosi wodę z sumpa do akwarium. Też się nad nią zastanawiam tylko nie jestem pewien czy potrzebuje tak mocną pompę, pewnie z 2000 wydajności by mi starczyła.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jerzyk, nie mam czym zmierzyć. Jutro po pracy skocze po nową rurę na powrót, bo ta obecna za mała :D to w ogóle ocenie jak z wydajnością.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin, może poczekaj z tymi paletami, masz jeszcze świeży zbiornik, filtracja nie ruszyła na dobre no i ta dysproporcja PO4:NO3 powinna się ustabilizować, NO3 powinno spaść. Do takiej obsady raczej wstrzymałbym się jeszcze z suplementacją, jedynie podawać Probios i pożywkę a przy podmianach Bios.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jędrek wstrzymuje wstrzymuje :)) ograniczam też bakterie i pożywkę do weekendu. Zobaczymy jaki będzie efekt i czy muszę dodać trochę po4.. a później w razie potrzeb z uwagi na ukierunkowanie na AF dołożę ceramiki do sumpa, wole to niż kolejne źródło poboru prądu, chociaż pompa będzie wolna, a filtr mam prawie poklejony :D


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli do przodu..

ostatnio nie miałem prawie w ogóle po4 (0,01), natomiast no3 ok 25.. (kto to potrafi trafnie rozpoznać odcień różu??)

podawałem kilka dni tylko pożywkę dla bakterii, podkarmiłem w nocy korale i jest lepiej, stosunek się poprawił i znów poszło w dół.

Wyniki na 5.05.2015:

Zasolenie : 1,025 (refraktometr)

po4: 0,05 (Milwaukee)

no3: 5-10 (salifert)

kh: 7,7 (salifert)

Ca: 390 (salifert)

Mg: 1290 (salifert)

Od wczoraj ponownie podaje po 1 kropli ProF i ProBioS,

Do tego CoralB co 2-3 dni po kropli, A, E i V co jakiś czas kropelke..

Z technicznych rzeczy pompa DCT-4000 działa całkiem ok :) w najbliższym czasie zwiększe średnice rury powrotnej, na chwilę obecną zamontowałem tylko przejściówkę z rury 25 na 20 którą mam..

Dodatkowo wrzucę na próbę JVP 110, żeby za skałą mocniej poruszać wodą, trochę tam piach zarasta.. Koszmarem jest dobre ustawienie cyrkulacji w takiej kostce.. musiałbym mieć z 3-4 malutkie pompy..

Całość jakoś tak wygląda:

20150505_204109.jpg

EDIT:

zapomniałem :) leję ballinga.. Kh i Ca po 10ml, sól bez soli co 25 dni dawkę stopniowo z dolewką..

Edytowane przez Sienki (wyświetl historię edycji)

Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.