Skocz do zawartości
Gość

[420] Debora i Polski Hydraulik

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba nie spodziewasz się innej odpowiedzi jak AF200 :) A tak w ogóle jeżeli już pojawiają się takie odpieniacze to może można coś więcej o nich napisać, np. jakie są modele, jakie mają pompy, jaki zasys powietrza, do jakich zbiorników, wymiary. Nie widzę tych produktów na stronie AF. Czy są ogólnie dostępne, czy tylko dla wybranych. Pozdrawiam.

Edytowane przez minio_p (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na jakiej on jest pompie i ile kosztuje?który lepszy AF 200 czy ATI?

Wszelkich informacji udziele Ci na PW bo jak widzisz - złośliwców nie brakuje:)

Z ATI również byłam zadowolona - jednak ja w każdej dziedzinie mam takie coś co ma wielu z nas - przywiązanie do marki:)

Niektórzy jak sprzęt domowy kupują to tylko sony, inni wszędzie mają samsungi.

A mi nadarzyła się okazja zmiany akwarium i sprzedaży poprzedniego setupu to zakupiłam AF200.

@minio_p

Mam wrażenie, że siadając na forum wpisujesz w wyszukiwarkę "Aquaforest" i odpowiadasz tylko w tematach o tych produktach.

Błagam Cię - nawet ja nie mam takiego zboczenia:)

Ja się udzialam w w/w tematach ponieważ używam tylko tych produktów.

Czy lepiej, żebym się odzywała np. pellet o których nie mam zielonego pojęcia? Lub Red Sea, którego poznałam tylko trochę.

Widzisz - ja wolę się odzywać na forum jak mam czegoś pewność a nie "wydaje mi się", "kolega tak ma" bo to sieje niepotrzebny ferment.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem odpieniacza (pewnie już użyłeś forumowej przeglądarki w tym celu :) ) to napisz do Aquaforest a nie do mnie bo ja się nie czuję upoważniona, żeby prezentować czyjeś odpieniacze.

Ja mam swoje akwarium i mnie interesuje co w nim będę trzymać, z jakim sprzętem, jaką obsadą.

Dbam o to co mam a nie zadzieram nosa w każdym możliwym temacie.

Tobie również polecam założenie wątku o własnym akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Debora powiedz mi Czy jak Masz Tak ustawiony siporax zbiera ci sie jakis detytrus na nim? Rozumiem ze siporax idzie Tak od samej ziemi?


4505c5f87c17a1f131d0e2e1579d1fc2u291a272.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Debora powiedz mi Czy jak Masz Tak ustawiony siporax zbiera ci sie jakis detytrus na nim? Rozumiem ze siporax idzie Tak od samej ziemi?

Tak, siporax układałam na szybie - nie wiem czy się zbiera bo tak naprawdę to tam nie zaglądam:)

W poprzednim akwarium miałam identycznie i wszystko było ok.

Przedłukałam siporax i wrzuciłam do nowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ATI 200 - jest u mnie.

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkich informacji udziele Ci na PW bo jak widzisz - złośliwców nie brakuje:)

Z ATI również byłam zadowolona - jednak ja w każdej dziedzinie mam takie coś co ma wielu z nas - przywiązanie do marki:)

Niektórzy jak sprzęt domowy kupują to tylko sony, inni wszędzie mają samsungi.

A mi nadarzyła się okazja zmiany akwarium i sprzedaży poprzedniego setupu to zakupiłam AF200.

@minio_p

Mam wrażenie, że siadając na forum wpisujesz w wyszukiwarkę "Aquaforest" i odpowiadasz tylko w tematach o tych produktach.

Błagam Cię - nawet ja nie mam takiego zboczenia:)

Ja się udzialam w w/w tematach ponieważ używam tylko tych produktów.

Czy lepiej, żebym się odzywała np. pellet o których nie mam zielonego pojęcia? Lub Red Sea, którego poznałam tylko trochę.

Widzisz - ja wolę się odzywać na forum jak mam czegoś pewność a nie "wydaje mi się", "kolega tak ma" bo to sieje niepotrzebny ferment.

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem odpieniacza (pewnie już użyłeś forumowej przeglądarki w tym celu :) ) to napisz do Aquaforest a nie do mnie bo ja się nie czuję upoważniona, żeby prezentować czyjeś odpieniacze.

Ja mam swoje akwarium i mnie interesuje co w nim będę trzymać, z jakim sprzętem, jaką obsadą.

Dbam o to co mam a nie zadzieram nosa w każdym możliwym temacie.

Tobie również polecam założenie wątku o własnym akwarium

Ja osobiście nie mam nic przeciwko firmie Aquaforest. Napiszę więcej, dobrze jej życzę. Sam zacząłem używać kilku produktów. Bawią mnie natomiast wypowiedzi osób na tym forum, wychwalające pod niebiosa wszystko co jest made in Aquaforest. Zauważyłem, że Ty do nich należysz. Dlatego napisałem koledze, żeby innej odpowiedzi się nie spodziewał. A odpieniacz zauważyłem u Ciebie, stąd moje pytania. Nie ma go ofercie, więc pewnie przeznaczony jest tylko dla nielicznych. Dziwię się, że nie chcesz go reklamować, z innymi produktami dobrze Ci idzie ;)

Edytowane przez minio_p (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

minio_p

Ja również chętnie poczytam Twój wątek, co używasz a czego nie.

Przecież ja tylko piszę co używam.

Rozumiem, że łatwiej byłoby gdybym pisała, że nie podoba mi się moje akwarium, że korale nie mają barw.

A najlepiej jeszcze jakbym pokazywała zaglonioną skałę.

Niestety tego nie pokażę bo na Twoje nieszczęście moje akwarium mi się podoba. A na jakich prowadzone jest produktach?

Jak ktoś pyta do dostaje odpowiedź. Daruje sobie tanią reklamę.

Rozumiem, że zwracając komuś uwagę tak jak teraz to robisz to sam masz w zanadrzu akwarium, którego się nie wstydzisz i możesz je pokazać. Jeśli nie to jesteś zwykłym "hejterem" - bo tak użytkownicy odbierają Twoje posty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie pomyślałeś, że może producent zanim coś wypuści do sprzedaży chce przetestować w bojowych warunkach? Troszkę życzliwości i będziemy szczęśliwsi :-)


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby zostać BetaTesterem trzeba mieć pojęcie co i jak ma działać aby móc to dobrze przetestować zresztą sam też nie wiem dlaczego wszyscy (no prawie) tak się tego całego AF uczepili. Bo polskie? Pewne rzeczy mogą drażnić np. polityka ale co to ma do samej jakości danego produktu? Dobry produkt się sam obroni a i cenowo nie wypada źle więc o co tyle szumu? Podstawą jest aby być systematycznym a nie skakać z soli na sól itp. bo później lamet.

Przepraszam za OT.


c64.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok,

Uprzejmie proszę aby treści związane z producentami umieszczać w wątkach do tego przeznaczonych.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojemu zbiornikowi (w odróżnieniu od Twojego) daleko jest od doskonałości. Ale mój post nie dotyczył Twojego akwarium, tylko odpieniacza. Niczego nie krytykowałem, nie jestem żadnym hejterem. Po prostu piszę co myślę, a że to jest niepoprawne politycznie to trudno. Jest to ostatni wpis w Twoim temacie. Zostawiam pole dla użytkowników będących wypowiadać się po Twojej myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wdrapałam się na stołek i zrobiłam kilka zdjęć z góry:

fJNg.jpg

gJNg.jpg

hJNg.jpg

XHNg.jpg

ZHNg.jpg

YHNg.jpg

bJNg.jpg

cJNg.jpg

dJNg.jpg

WHNg.jpg

Z nowości:nad akwarium jednak zawisła lampa 8x54

Reszta bez zmian:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotki super jak i korale ale ważniejsze to chyba jakie swiatełko( jaka konfiguracja) świetlówek?


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłacało się wdrapać - wszystko wygląda super.

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręka fotografa i akwarysty w jednym - potencjał na TOTM ;)

Korale ładne, zdrowe, kolorowe, mało polipują ale w obecnym "kolorze" to chyba sprawa marginalna ;)

Gratuluje utrzymania postawy pomimo przekładki !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało polipują?

Jak dla mnie biorąc pod uwagę gatunki to zupełnie prawidłowo..

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deb, chyba ktoś pytał może i ja ale jakim sprzętem trzaskasz takie fotosy? :)

Szukam fajnego szkiełka do mojego D5100.


Kiedyś będzie 500L w obiegu na Deltec AP702, Giesemann Matrix II i Profilux 3.1A :]

Pytanie tylko kiedy :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało polipują?

Jak dla mnie biorąc pod uwagę gatunki to zupełnie prawidłowo..

Paweł

Może się mylę, nie obcuję na co dzień z takimi okazami ;)


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepięk e te koeale niech rosną jak wściekłe :) przyjade po ich dzieciaki ;)


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czułem ze za długo nie poswieci ta lampa :D

Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Robert K

Świetlówki mam ułożone:

narva blue 2x,

Ati Actinic,

Ati Purple Plus

Ati aquablue

Ati Actinic

Narva Blue-2x

@Fox

Dzięki.

@kiflu

Dzięki:) Co do korali:

Korale są prawidłowo wypolipowane.

Owczem - mogę zrobić zdjęcie zaraz po zaświeceniu świateł albo w nocy - wiem jak to się robi:)

Ja niestety jestem taka, że jak staje przy akwarium to czaję czy każdy polip jest wystawiony - trochę tego mam ale za to z pełną świadomością odpowiadam: polipują dobrze:)

@Damian 07

W lipcu 2013 wklejone zostały spsy "na serio"

@Androctonus

Niestety nie pomogę Ci bo ja używam kamery Sony Nex do robienia zdjęć - ta niestety jest z ciemnym obiektywem więc mam troszkę kombinowania ale da sie:)

@remel

Dzięki

@Pablo120288

Ja myślałam, że poświeci dłuużej:)

Ale nadarzyła się okazja to warto było zmienić - teraz zdecydowanie bardziej podoba mi się akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie mam doświadczenia z takimi ;)

jeszcze raz gratki :thumbup:


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde u Ciebie to chyba niemożliwe aby źle wyglądało - SUPER

Edytowane przez Kroczek (wyświetl historię edycji)

OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.