Skocz do zawartości
jacekberetłódz

Potas jakiej firmy ??co polecacie

Rekomendowane odpowiedzi

Grzegorz jakim testem badasz potas ?

Salifertem i raz na 3-4 miesiace wysylam probke wody Triton-a


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Salifert często?


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja badam tylko Salifiertem,kilka razy porównywałem z RS i wyniki były identyczne a test RS projektował wariat.Wsypuję z tego co pamiętam do ciepłej wody RO około 300g potasu i mieszam.Jak zostają na dnie resztki to mamy roztwór nasycony,to można zobaczyć po ostygnięciu płynu.Dwa litry starcza na wieki.Ja kupowałem tutaj.

http://archiwum.allegro.pl/oferta/chlorek-potasu-spozywczy-1kg-chlorek-potasowy-i3880680606.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chemia Łódz za 2x1kg składników tak jak napisał kolega SPS 60 zł .SPS napisał że miesza dwa składniki a inmar tylko jeden czyli obydwa przykłady są poprawne ??


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszedł test,i pokazał 440,6 kropel.Jutro robie podmianę,ale pytanie skąd taki wysoki poziom?może odpuścić SBS?Albo zmniejszyć dawkę...


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No i przyszedł test,i pokazał 440,6 kropel.Jutro robie podmianę,ale pytanie skąd taki wysoki poziom?może odpuścić SBS?Albo zmniejszyć dawkę...

Jak wyglądają spsy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na dzien dzisiejszy po wprowadzeniu niebieskiej acry robi się jasna,a pavona zielona robi się brązowa,reszte to są knypki takie małe że kolor cięzko okreslić.

Jak się go pozbyć?Myślę ze 10% podmianka ie da za wiele.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w niedzielę dałem preparaty RedSea a tam jest potas,tylko że aż tyle by go było?Dodatkowo podaję AF- E,A,V

Ciekawe ile spadnie po jutrzejszej podmianie.

Przez kilka dni odpuszczę SBS zeby pospadało do odpowiedniego poziomu.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,gotowy balling z alledrogo,


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RedSee ma mocno skoncentrowany potas w butelkach coral colors ABCD, ja jakiś czas podbijałem tym preparatem potas w 1000l obiegu lejąc po parę ml.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól bez soli AM ma bardzo dużo potasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo KCl . Na PW napisalem ci stezenia. Przelicz to na swoja objetosc netto wody

Możesz napisać dlaczego samo KCl? Pytam bo ja z kolei leje samo K2SO4 i działa (ale może robię jakąś głupotę), a na chemii w szkole często chorowałem. I jak możesz to podaj jak przygotować roztwór KCl, tak jakoś żeby to się dało matematycznie ogarnąć, coś w stylu Xg KCl rozpuść w Yml Ro, podanie 1ml takiego roztworu na 100l wody podniesie potas o Z. A i przy okazji ta książka, której jeszcze nie napisałeś będzie się dobrze sprzedawać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie są trzy szkoły robienia potasu

1- KCI

2-K2SO4

3-KCI + K2SO4

dobrze by było żeby ktoś nam wyjaśnił jak to właściwie z tym jest a ja zrobiłem jak mi Tester napisał na PW

300gr KCI rozpuszczamy w 800ml wody ciepłej ok 50-60 st,po rozpuszczeniu wszystkiego dolewamy wody do 1L i gotowe :)


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie są trzy szkoły robienia potasu

1- KCI

2-K2SO4

3-KCI + K2SO4

dobrze by było żeby ktoś nam wyjaśnił jak to właściwie z tym jest a ja zrobiłem jak mi Tester napisał na PW

300gr KCI rozpuszczamy w 800ml wody ciepłej ok 50-60 st,po rozpuszczeniu wszystkiego dolewamy wody do 1L i gotowe :)

Ale ile dozujemy tej mikstury?

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo KCl . Na PW napisalem ci stezenia. Przelicz to na swoja objetosc netto wody

Tester, mam nadzieję, że choć odrobinę dobra do Ciebie wróci jakie dajesz bezinteresownie m.in. posolonym. Mega szacun!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ile dozujemy tej mikstury?

proszę: http://reefhub.pl/potas-suplementacja-w-akwarium-morskim/


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.