Skocz do zawartości
weapon0077

Pękniete akwarium,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś wyczyściłem całe akwarium i niechcący traciłem róg zegarkiem

taki o to efekt końcowy,

co byście poradzili z tym zrobić?

rozmiar 150x50x60 450l

post-22061-0-07660900-1423171765_thumb.jpg

post-22061-0-31238600-1423171769_thumb.jpg

post-22061-0-51128800-1423171772_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym poradził,żeby szybę doczyścić a uszczerbkiem się nie przejmować ;)


360l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przeszlifować żeby się nie skaleczyć i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeszlifować żeby się nie skaleczyć i tyle

no i tyle... a i i ściągać zegarek do czyszczenia akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, nasz techniczny zawsze ostrzegał przed takimi właśnie uszkodzeniami, wydaje się że niby nic, a ponoć jest ryzyko powstawania jakiś naprężeń. Nigdy się zbytnio nie przysłuchowałem kiedy opowiadał, dlaczego tak jest, w poniedziałek w pracy pokażę mu to zdjęcie i spytam, co o tym sądzi.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw dwie formatki szklane z zewnętrznej strony lub jeśli chodzi o estetykę zewnętrzną wstaw jedną od środka :)

Tak dla pewności.

Raczej nie powinno puścić, bo ukruszyłeś u góry, gorzej jakbyś środek lub dół tak machnął.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze cos w rodzaju wzmocnienia poprzecznego wklejonego od wewnatrz i lapiacego prostopadla szybe by Cie uspokoilo ? :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trzeba zaszlifować i nie koniecznie z powodów estetycznych a bardziej by nie powstało pęknięcie od ostrej krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kieniecznie trzeba zeszlifować osełką ostre krawędzie. Możesz wkleić płaski pasek, 2 cm szerokości, w narożnik na długości pęknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ja mialem w rogu na dole akw.pekniecie na ok 3 cm i nic sie z tym nie dzialo. Tam sa najmniejsze naprezenia bo na dnie idzie najwiekszy nacisk. Zaslon to korona i tyle bo jak tam jakis trojkat wkleisz to dopiero spierdzielisz wyglad


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim 60l pęknięcie było w dolnym rogu 7×4cm, po próbnym zalaniu troszkę się sączyło więc wkleiłem kawałek pleksi w róg i tak działało przez 4 lata w słodkim i 2 morskim i bez żadnych problemów.

Nie wiem czy to Twoje jest aż tak poważne, w zasadzie to każdą rysę na szkle można traktować jako poważne zagrożenie.


Akwarium 80x50x50h czyli 200l,

Sprzęt: lampa Pacific Black Phyton 120W, odpieniacz Tunze 9004 (Comline Reefpack 250), cyrkulatory 2xAquael Reef Circulator 2600 + Hydor Koralia 900, grzałka hagen 100W.

Skała 25kg, piasek 6kg ATI Fiji White Sand,

Życie: Hepatus, Doktorek, Mandaryn, 2xBłazny, ślimaki (2xNosariusy, 14xTrochus) Histro, korale LPS, SPS i jakieś miękasy.

Chwilowa likwidacja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Górą bym się nie przejmował za bardzo. Co znaczy, że nie wywaliłbym zbiornika, ale zgodnie z sugestią forumowiczów wkleiłbym jakieś wzmocnienie z pasków szkła w tym narożniku, tak "w razie Niemca".


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuł wątku nie licuje z tematem przewodnim wątku . Ukruszenie to nie to samo co pęknięc ie akwarium . Szkło na powierzchni kantów posiada tysiące "ukruszen" niewidocznych gołych okiem. Temat zagłębiałem pod mikroskopem .

Zaczątkiem do przełamani szkła jest fisa bądz rysa wykonana nożem . Ukruszenie nie wpływa bezpośrednio na złamanie szkła ,ludzie powielają stereotyp z tym związany, ponieważ zdarza się że przy uszkodzeniu mechanicznym vel ukruszeniu pojawia się fisa (widoczne rozwarstwienie,wówczas należy wymienić szybę bądz skasować zbiornik.

Wszelkie wklejanie pasków trójkątów w mojej ocenie mija się z celem .Chyba że potrzebne jest doszczelnienie zbiornika.


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak,ale jak jest gleboka rysa lub pekniecie,to jest raczej jasne,ze pojdzie dalej,ale jesli chodzi o ukruszenia naroznikow,o ktore nietrudno,to pewnie kazdy przypadek jest indywidualny.

bez polskich znakow/mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę zbiornik Malawi,gdzie jest szyba uszczerbiona od kilku lat i pomimo trzech przenosin nic się nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.