Skocz do zawartości
Sebastiano

Wkłady w filtrze FZN-3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczące umieszczenia wkładów filtracyjnych oraz grzałki w filtrze FZN-3.Czy koszyki obydwa muszę całkiem wyciągnąć z filtra i dopiero powkładać wkłady i grzałkę.Pytam gdyż po wyciągnięciu koszyków zauważyłem iż pompa wewnątrz filtra strasznie "lata".

Proszę o jakieś łopotologiczne podpowiedzi a wręcz idealnym było by zobaczyć fotki z wnętrza Waszych FZN-ów.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszykow nie wyjmuj. do nich media filtracyjne wsadz wraz z grzalka. zrob jakis maly otwor w jednym z koszykow na grzalke i tyle.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszykow nie wyjmuj. do nich media filtracyjne wsadz wraz z grzalka. zrob jakis maly otwor w jednym z koszykow na grzalke i tyle.

A jeśli chodzie o ten otwór na grzałkę...nie bardzo kojarzę.Grzałki mają srednio 16-17cm co dać ją wzdłuż filtra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzie o ten otwór na grzałkę...nie bardzo kojarzę.Grzałki mają srednio 16-17cm co dać ją wzdłuż filtra?

no racja a kaskada ma ze 20 cm wysokosci, sam koszyk jakies 15 zapewne. wiec robisz maly otwor w kosxyku i wkladasz ja pionowo do koszyka. lekko bedzie pewnie wystawac ale to chyba nie bedzie miali znaczenia.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

wpisz na alledrogo - "grzałka mini" albo "MINI GRZAŁKA 15cm"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Romku i Marku za podpowiedzi.Juz sie biorę za poszukiwania grzaleczki na znanym serwisie a jak będę ja miał w posiadaniu wredy robie odpowiedni otwor w koszyku.

Grzałeczka zakupiona...15cm długości oraz 50w.W poniedziałek powinna być u mnie więc wezmę się za wycinanie koszyczka....

Edytowane przez Sebastiano (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w jednej komorze matrix, w drugiej purigen i phosguard - każdy w swoim woreczku. Na górze każdego z koszyków wkładam włókninę filtracyjną. Zamówiłem jeszcze ostatnio węgiel bo miękasy mi czasem gluta puszczą (wojna chemiczna) i ostatnio jedne zoa przez parę dni były "średnio radosne"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym chciał w jednej komorze purigen i phosguard i węgiel i matix to jak to poukładać?jedno na drugim?czy jakoś obok siebie?oczywiście wszystko w osobnych woreczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym chciał w jednej komorze purigen i phosguard i węgiel i matix to jak to poukładać?jedno na drugim?czy jakoś obok siebie?oczywiście wszystko w osobnych woreczkach.

nie zmieścisz wszystkiego w 1 komorze. Ceramika w 1 komorze do pełna ale z lekkim luzem żeby przepływu nie zdławić za mocno, a w 2 pozostałe media.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zmieścisz wszystkiego w 1 komorze. Ceramika w 1 komorze do pełna ale z lekkim luzem żeby przepływu nie zdławić za mocno, a w 2 pozostałe media.

Wszystko fajnie i pięknie ale w pierwszej komorze będzie resun...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://akwarystykawiki.pl/nano-reef/fzn-3-modyfikacje - tutaj masz parę zdjeć odpieńka w kaskadzie

Czytałem też na forum, że parę osób obsypało odpieniacz ceramiką, żeby stał stabilnie w koszyku, a resztę ceramiki do drugiego koszyka - tyle ile wejdzie. Ja mam tylko ceramikę, stąd w 1 koszyku - jest tam jej ok. 400 ml.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem hbl-a 700 i przesiadłem się na fzn-3, które jest:

-większe, ale np. w koronie nie musiałem poszerzać wcięcia

-koszyki na media

-lepszy power

na minus to brak skimmera

W jednej komorze mam ceramikę a w drugiej fosmax

No i głośność:

HBL - :(

FZN :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w FZN-3 jeden koszyk pełny siporaxu a w drugim 70ml phosguard i 40ml purigen grzałki nie używam bo temp cały czas 24'.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.