Skocz do zawartości
bodziobsz

Czy to jest Optiwhite?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że dzisiaj dojechalo do mnie akwarium mam pytanie jak można sprawdzić czy to napewno jest ow?

Mam małe wątpliwości przez ten zielony kolor chociaż sprzedawca się zarzeka ze to ow.

Ostatnie zdjęcie jest zrobione przez 1.2 długości szyby.

med_gallery_23407_3374_2346950.jpeg

med_gallery_23407_3374_706589.jpeg

med_gallery_23407_3374_39288.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda trochę jak ta środkowa.

Tylko jak to teraz udowodnić? Nie po darmo płaciłem wyższą kwotę za Ow. Ehh

A czy przez 50cm długości i 120cm ona dalej powinna być biała?

Edytowane przez bodziobsz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

poszukaj szklarza w okolicy i poproś o próbki (odpady) bo fotka .. to tylko fotka

nie zamówiłeś szlifu (co najmniej widocznych krawędzi) trapezowego ?

post-23855-0-38372300-1426862915_thumb.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup jedną kartkę papieru białego premium, 5 gwiazdek, popatrz przez dwie szyby, jeśli nadal będzie tak samo biała jak bez szkła, znaczy że opti, jak będzie lekko szarowate lub zmieni odcień to guardian, jak będzie typowo szare lub mocno zielone, float :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo to że musisz się zastanawiać nad zbiornikiem czy nikt Cię nie oszukał jest delikatnie mówiąc "stresujące".

Na każdym kroku trzeba się pilnować. Taki kraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ,skoro zapłaciłeś za OW to powinno to być właśnie to szkło .Nie za bardzo jest sens porównywać do próbek przedstawionych na przykładach ponieważ kolor szkła będzie się zmieniał w zależności od światła które będzie je oświetlało .Musisz po prostu zaufać spzedawcy i cieszyć się z nowego baniaczka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź próbki OW, float i guardian i porównuj :)


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę tak porównać z różnymi probkami ale chodzi mi o to czy ow na długości 120cm patrząc po długości dalej będzie białe lub niebieskie? Bo moja szyba jest zielona :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jesli dobrze rozumiem mam akwa 1,33 dl na 43 szer i jesli patrze przez laczenia to naszer jest idealnie blekitna a na dlugosc jest zielona patrze przez szybe OW gr 8mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Mam długość 120, opti na 100% i jest podobne do Twojego. Grubość 10mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej fotce wygląda jak ow. Przynajmniej podobne do mojego, a też płaciłem za ow :) No chyba że mnie też ktoś wykolegował :( Ow powinno raczej wpadać w niebieski niż zielony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś plaga ostatnio z tymi oszustami na szkle. Wg mnie to szkło z huty Guardian.

wysłałem z tapatalk


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz akwa całe opti czy gdzieś jest inna szyba? Jeżeli tak to może rzucać zielenine. Dlatego jak robić opti to full abo lepiej odpuścić. Opti czy nie to patrząc przez dłuższą szybę zawsze będzie ciemniejszy odcień. Wg mnie to opti.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to opti jest jakieś szemrane. Tam nie może być zieleniny, bo z definicji jest ono pozbawione tlenków żelaza.

Poniżej fotka "pewnego" opti. W baniaku zielenina, ściana za zbiornikiem zielona, szyba 12mm a daje po oczach na niebiesko aż miło.

post-12805-0-02514300-1426918169_thumb.jpg


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy cale akwaruum klejone z OPTi czy tylko front i boki.

Postaw akwariym na czyms jasnym a nie na czarnym blacie.

U siebie mam przod i boki z opti i kazda szyba wyglada inaczej bo swiatlo przechodzi na w skros.

Na przyszly raz jak OPTi to tylko calosc.


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tyko przedod jest OW i tak to wglada z E-rybki

post-12081-0-58345300-1426934483_thumb.jpg

post-12081-0-97081800-1426934576_thumb.jpg

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli cale akwa jest opti to powinno byc widac a jesli ma chociaz jedna szybe float lub guardian to pozostale opti dostaja zielonkawej poswiaty i caly czar opti pryska wiec tylko cale opti lub cale float gurdian mija sie z celem placenie za jedna szybe opti jak za cale akwarium float

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam ostatnio zalany baniak 3000L zamiast OW to na zwykłej.Nie widziałem osobiście,ale tak mi właścicielka pisała.

Jesli chodzi o wspomniane akwarium to pierwsza fotka to na pewno OW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jesli cale akwa jest opti to powinno byc widac a jesli ma chociaz jedna szybe float lub guardian to pozostale opti dostaja zielonkawej poswiaty i caly czar opti pryska wiec tylko cale opti lub cale float gurdian mija sie z celem placenie za jedna szybe opti jak za cale akwarium float

Mam 1 boczną i przednią opti reszta float. I jest różnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszej fotce wygląda jak ow. Przynajmniej podobne do mojego, a też płaciłem za ow :) No chyba że mnie też ktoś wykolegował :( Ow powinno raczej wpadać w niebieski niż zielony...

No i dostałeś jedną szybę więcej optiwhite Macku . A kolega z wątku ma zerową wiedzę na temat optyki więc ja chce sprawdzić czy szyba frontowa to optiwite ?

Przede wszystkim czym większa szyba tym barwa jej jest ciemniejsza poniewaz swiatło trudniej ją penetruje . To znaczy ze pasek jest biały a większa formatka frontowa nośi odcien niebieski . Ale przy niekorzystnych warunkach swiatła czasem optiwhite wygląda jak float .

Prosty sposób ,postaw akwarium bokiem do swiatła i patrz na kant szyb czy się róznią .


Warto być przyzwoitym ,choć nie zawsze się to opłaca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.