Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.

Dziś zauważyłem że jeden z moich Pterapogonów ma pełną paszcze ikry.

Chciałbym aby ktoś mi doradził jak postępować dalej z rybą, aby młode przeżyły...

Nadmienię że mam w akwa duże ryby i nie wiem co mam teraz robić.

Pierwszy raz w moim akwa taka akcja się dzieje.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Edytowane przez 81bart (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zobacz sobie w moim temacie jak wykorzystalem butelke 5L, łapać najlepiej moim zdaniem dopiero po 20 dniu albo nawet 24 jak wiesz dokładnie kiedy zaczął nosić.

http://seaforum.pl/viewtopic.php?f=29&t=1268&start=60

Edytowane przez gregior (wyświetl historię edycji)

100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butelka jest wycieta od tyłu prawie do końca, wcisnąłem dno do środka, zawiązałem sznurek, potem zagoniłem go tam i zamknąłem sznurkiem butelkę.W każdą jego kryjówkę wsadziłem woreczek foliowy i wkońcu sie udało. Zagoniłem go w kozi róg :)


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie śpi w widocznym miejscu. W głębokim śnie, około północy przy zgaszonym świelte z latarką, chwycisz go spokojnie do siatki. U mnie od momentu zauważenia ikry w pysku przenoszę samca w 25 dniu, a w 27 wypuszcza młode.

Na dzień dzisiejszy moje młode pterapogonki mają już 32 dni od wypuszczenia przez samca i pomału przestawiam je z karmienia żywą artemią na pokarm suchy.

Edytowane przez Nikel (wyświetl historię edycji)

Od 05.01.2014 nowe: 100x50x45, sump 112 l, 6 x T5 39W Dozownik EBTECH ze sterowaniem bluetooth, pompy Tunze 6025, 6045.

c9007dcceed49c71m.jpg26a1ff863e576da5m.jpg6d058997d459df13m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się doczekać nie mogę, jeszcze pamiętam ten dreszczyk jak dawno temu blazny chowałem, tylko tam więcej zachodu z kamieniem było.

Edytowane przez Aleksander (wyświetl historię edycji)

731450e5ecb50e0ff9c2e1941b208841u392a365.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, podepnę się pod temat, czy ktoś jest wstanie za pomoca moich zdjęć ocenić czy mam samca czy samicę? Bo ja nie moge.

post-23929-0-22847800-1422896209_thumb.jpg

post-23929-0-41890900-1422896212_thumb.jpg

post-23929-0-11338300-1422896217_thumb.jpg

post-23929-0-48237800-1422896218_thumb.jpg

post-23929-0-90427700-1422896220_thumb.jpg

post-23929-0-96583600-1422896221_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba mój pterapogon za młody jest i pożar ikrę:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój miał już chyba 4 tarło i zawsze połykał, lubi kawior :) ale wydaje mi się że jest jeszcze za młody...


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się napaliłem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam samiec mi zrobił prima aprilis i od dzisiaj w pysku nosi ikrę

i tera mam kilka pytań

1 mam cyjano w akwarium zamówiłem chemiclean ale nie wiem czy bezpiecznie jest to zastosować czy nie lepiej przeczekać

2. mam akwarium 20 litrów które mogę przeznaczyć na rybki ale też mogę z plexy skonstruować kotnik co mi bardziej pasuje i wiem że ludzie tam robią

fito mam

mam też artemie

jakieś porady głownie co do tego cyjano jak sie tego pozbyć odsysać ?

dodam ze po parkę kundi jechałem 400 km xD rozwaliłem nie swoje auto więc szczęśliwa parka u mnie są od 11 marca 2 dni po wpuszczeniu zaczęły się tańca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie poczekaj - masz trochę czasu. Jak to pierwszy raz tych państwa to szanse na maluchy masz raczej małe. Ale możesz kompletowac sprzęt na następne razy bo jak już wiedzą o co chodzi i będzie się działo ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że w morszczyźnie nic mnie już nie zdziwi, a jednak.

Jakieś dwa miesiące temu samiec po raz kolejny wypuścił maluchy i tradycyjnie kilka wpadło do komina.

Byłem w szoku jak zobaczyłem że dwie sztuki po dwóch tygodniach nadal żyją.

Ale to pikuś w porównaniu z tym, że dzisiaj zobaczyłem jednego "podrostka" jak sobie najspokojniej śmiga między rurami. :shock:

To że teraz jest na tyle duży że może wcinać mysis których w kominie pływa od groma to norma, ale czym się żywił jak był mniejszy? Jedno jest pewne, że coś tam musiał sobie znajdować skoro przeżył.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać komin kwitnie życiem ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie obecnie mój samiec nosi 20 dzień ikrę/małe wiem że małe pojawiają się 23/28 dzień chce go złapać i zasugerować mu wypuszczenie małych przy metodzie 2 siatek i teraz jak sprawić by on mnie nie wyprzedził z wypuszczaniem wszytko mam naszykowane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyć go do kotnika osobnego możesz spróbować, można spróbować przełożyć go do przegrody w sumpie jeśli masz duży sump i możliwość przełożenia tak, aby przez spływ się małe nie przedostawały. Raczej to jest chyba najsensowniejsze. Samiec tak naprawdę będzie pokazywał Ci maluchy przed wypuszczeniem, przynajmniej ja się spotykałem zawsze z takim właśnie zachowaniem.


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki już myślałem że nikt mi nie odpisze mam naszykowany spory kotnik :) jak będzie pokazywał to super na japońskim forum czytałem że jak widać małe to żeby złapać go w siatkę i podnieść do połowy nad wodę i wpuści młode

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe iwem mi się tak nie zdażyło nigdy, pewnie też przeczytasz gdzieś o tym, żeby rybom samemu pysk otwierać i wydusić młode, ale NIE RÓB TAK, stres i w ogóle mało to humanitarne. Lepiej do osobnego albo do sumpa z zabezpieczeniami i tyle :-).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też pozwolił mu samemu wypuścić, zawsze dla niego dodatkowy stres.


62c913a700089715a5dfcbcc8048683eu306a287.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem zastosować takie coś

małe już widać a to 23 dzień

Potwierdzam przy przenoszeniu do kotnika Samiec wypluł młode dodatkowo jak czytałem na zagranicznym forum powyżej 23 dnia samiec wypluwa młode :)

Edytowane przez Quest (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wolał, żeby wypluł młode sam :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja młode odkarmiałem na oczliku na samym początku, albo rozdrabniałem na maksa mrożonki i też nie było problemu :).


Pozdrawiam serdecznie
Mariusz Król marking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.