Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Nadszedł czas aby zmienić moją kosteczkę 43l na nowe 145l akwa z sumpem 50l. Na razie jest to projekt, którym chciałbym się podzielić i przeczytać Wasze opinie zwłaszcza tych, którzy maja podobny litraż gdyż start przewiduje na sierpień 2015. Zestaw ma się składać z:

1. Akwarium 60x50x50h ze szkła Guardian tylna szyba czarny Lacobel z kominem po lewej stronie na zewnątrz akwa spływ fi 32, rewizja fi 32, powrót fi 25 (chociaż zastanawiam się czy 25/25/20 by nie wystarczyło ???)

2. Sump 50x40x35h cztero komorowy (dolewka, odpieniacz, media filtracyjne, pompa)

3. Opieniacz DIY na pomipe Aquaela 1500l (oczywiście od Naszego speca Erniego)

4. Cyrkulacja Jebao RW-8 (jak by było słabo to cos dołożę)

5. Obieg Jebao DC3000

6. Dozownik Jebao DP-4

7. Lampa LED 120W 6-kolorowa ściemniana 10-20K

8. Grzałka Aquael Easyheater 100W

9. Auto dolewka AquaTrend Levelmatic v2

Akwarium powstaje na żywym piasku drobnej frakcji i skale bioceramicznej (dwa filary połączone ze sobą)i świeżej wodzie na soli AF Reef Salt. Będzie to zbiornik dla SPS, LPS i kilku ryb (no może i jakiś miękas się zaplącze zobaczymy). Po krótce tak w tej chwili wyglada mój projekt proszę o ewentualne uwagi.

post-18338-0-71992800-1428056718_thumb.jpg

Edytowane przez Jimbim (wyświetl historię edycji)

Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, no bój się Boga, w takim małym sumpie cztery komory???

Ile litrów ma komora na dolewkę? jesteś pewien, że nie da się jej zastapić jakimś plastikowym baniaczkiem? Zawsze łątwiej wyjąć i napełnić.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim małym sumpie cztery komory

W sumie moge zrobić 3 komory (odpieniacz + media filtracyjne ok 25l, dolewka ok 15l, pompa ok.10l)


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos moze sie wypowiedziec na temat srednic splywu, rewizji i powrotu czy zostawic 32/32/25 powrót czy wystarczy 25/25/20 powrót


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie moge zrobić 3 komory (odpieniacz + media filtracyjne ok 25l, dolewka ok 15l, pompa ok.10l)

Komora pompy obiegowej 10 l przy wydajności pompy 3000 l/h?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

startujesz na ceramice i świeżej solance,to po co to paskudzic żywym piaskiem, będziesz potem szukał parametrów i lał chemię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos moze sie wypowiedziec na temat srednic splywu, rewizji i powrotu czy zostawic 32/32/25 powrót czy wystarczy 25/25/20 powrót

Mam identyczne akwa tylko wysokość 45, rób 25/25/20. Ja mam taka lochę 32 i muszę strasznie skręcać a przez to czasem słychać jakieś bulgotania i zapowietrzania rury.

Ja mam zbiornik na dolewkę 9 litrów i wystarcza na około tydzień, jak gorąco to na trochę krócej. Komorę na powrót zrób większą niż na rysunkach bo tak to jak odlejesz litr wody to zacznie walić powietrze przez pompę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rób sumpa 2 komorowego - media położysz/powiesisz zawsze gdzieś jak będziesz musiał a 25/25/20 w zupełności wystarczy i raczej 2xRW4 do takiej kostki niż jedna RW8


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 80x35x40 mam jedna RW4 i jest ustawiona na 4stopien programu W2 i jest wystarczająco chociaż czasami aż za mocno, xenia brierum i quadri co jakiś czas są tak rozdmuchiwane jak by miały się porozrywać.

W moich obserwacji to ustawienie jest najlepsze, na maxa program W1 d*py nie urywa i jest za słabo. zwiększając moc na W2 nie zauważyłem jakieś dużej zmiany cyrkulacji wody patrząc po koralach, dlatego ustawiłem zostawiłem na 4.


120x52x50 (20cm komin z dolewką) + 80x35x40sump, JEBAO DCT-4000, Blau VM 8000 + RW4, grzałka 200w, Deltec sc1455, 90w LED DIY + arduino wschody/zachody + 2x 39T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na LS raczej się zdecyduje aby wprowadzić jakieś organizmy do akwa teraz startowalem na LS i świeżej solance i tragedii nie było.

Hydraulika będzie 25/25/20

Falownik RW-8 według mnie będzie ok po za tym i tak będzie skrecona a lepiej mieć zapas ewentualnie coś dołoże

Sump będzie 3 komorowy komore odpieniacza dopasuje do wymiarow odpieniacza dolewka 10l i reszta na pompe


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle czytam i czytam i nie moge sie zdecydować na falownik jedni pisza ze rw-4 wystarczy inni ze za mało ale znowu rw-8 mowią ze za dużo ale jak skręcę rw-8 wo wyjdzie rw-4+ a lepiej mieć zapas. Skały będą tylko dwa filary tak więc akwa nie będzie zagracone więc chyba rw-8 skręcona nada się idealnie niż rw-4 ustawiona na maxa ???


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start coraz blizej akwa zamówione mam pytanko do posiadaczy podobnych zbiorników zakupiłem falowniki 2 x WM4000 Blau i teraz moje pytanie czy dac je na przeciw siebie czy dac dwie po jednej stronie jedna za filarem druga przed ???


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał po jednej stronie inaczej nie dasz rady uzyskać efektu fali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak myslałem a biorąc pod uwagę, że komin będzie po przeciwnej stronie to pompy dmuchałyby własnie w jego stronę.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 80x35x40 mam jedna RW4 i jest ustawiona na 4stopien programu W2 i jest wystarczająco chociaż czasami aż za mocno, xenia brierum i quadri co jakiś czas są tak rozdmuchiwane jak by miały się porozrywać.

W moich obserwacji to ustawienie jest najlepsze, na maxa program W1 d*py nie urywa i jest za słabo. zwiększając moc na W2 nie zauważyłem jakieś dużej zmiany cyrkulacji wody patrząc po koralach, dlatego ustawiłem zostawiłem na 4.

z tego co wiem to W2 nie ma możliwości ustawienia mocy recznie , sterownik sam reguluje w zakresie 30 do100% mocy


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - tak jak pisze Hajtaler. Mam w podobnej kostce RW-15 i mogę używać praktycznie tylko jednego programu skręconego na minimum (w1). W innych programach z jakiegoś powodu działa tylko ustawienie interwału, a moc jest zawsze taka sama. Lepiej jest więc mieć w pełni używaną RW4 niż namiastkę funkcji przy RW8 lub RW15. U mnie problem się sam wczoraj rozwiązał, bo w loterii wygrałem Vortecha MP10 :)

Co do sumpa to odkupiłem i nie miałem wyboru. Ma sporo wad konstrukcyjnych, które w przyszłości będę unikał przy wyborze. Nie wiem, czy nie uwzględnione, czy po prostu nie narysowane na planie blokady dla bąbelków. U mnie teraz to jest utrapienie z którym nie wiem jak sobie poradzić. Mam podobną konstrukcję i największa komora mogłaby być mniejsza na poczet dwóch mniejszych.

Ca6yjwql.png


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wszystkie te info oczywiscie są pomocne jednak zakupiłem juz falowniki Wave Maker 4000 Blau bo były w dobrej cenie jeszcze ich nie testowalem ale opinie sa dobre niebawem start więc powiem coś o nich więcej jak zaczną dmuchać.


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.