Skocz do zawartości
adamswiatek

Kamera do podglądu akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy posiada ktoś i używa jakieś kamery do podglądu akwarium on line lub z poziomu smartphona lub tabletu?

Wybieram się na urlop i zastanawiam się nad instalacją takiej kamery aby mieć podgląd 24h na akwarium.

W domu oczywiście zostanie ktoś do opieki nad nim, ale pewniej bym się czuł , gdybym miał choć trochę obrazu co się dzieje z akwarium.

Myślałem coś tego typu, ale nie wiem czy będę mógł mieć podgląd np. Wysp Kanaryjskich:

http://allegro.pl/ka...5126023996.html


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podstawową kamerę dlink i naprawdę sie sprawdza. Juz kilka razy wzywałem rodzinę żeby dolali wody do sumpa czy podnieśli korale, ktore zrzuciły kraby. Naprawdę polecam. Tylko zrób test przy słabym necie. Ja musiałem wypiąć głos i obniżyć jakość obrazu, ale wszedzie, nawet na słabym necie na koncu świata widze co sie dzieje w akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś namiar na tę kamerkę?


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nieużywanego smartfona z kamerką i Androidem to też możesz sobie zrobić podgląd online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o tym nie wiedziałem. Jak?


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zrób sobie zdalny pulpit

PC, laptop, tablet, smartfon (i nie tylko z androidem) - cokolwiek z kamerką

na jednym ustawiasz kamerę ON i odpalasz ten programik

http://www.teamviewer.com

lub mobilnie

http://www.teamviewer.com/pl/download/mobile.aspx

na drugim urządzeniu (kamera niepotrzebna) masz podgląd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałam aplikację ivideon, trzeba jeszcze zarejestrować się u nich na stronie, żeby dodawać sobie kamerki i później możesz tam je oglądać :) za darmo możesz, o ile się nie mylę dodać 2 kamerki, ale nie jestem pewna, mnie interesowała jedna, więc to na pewno jest za free.

Plus tego jest taki, że możesz oglądać na każdym urządzeniu, które ma przeglądarkę internetową, niekoniecznie musi to być PCet.

Edytowane przez Mycha (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamera jest srednim pomyslem jedziesz na urlop ??? Stresowac sie ze smartfonem

Co w nocy jak spisz ?

Brak stalego dostepu do internetu

Koszta za granica romingowe

Kamera i tak wszystkiego nie pokaze

Centralka alarmowa za pare groszy z powiadomieniem, trzy czujki poziomu cieczy czujka temperatury

Przedluzacz na dwa gniazda dla odpieniacza i pompy obiegowej wszystko.

Centrala zdalnie sterowana zadzwoni jak Bedzie problem na kilka numerow wskazanych przez ciebie

powiadomi o problemach takich jak

brak wody Ro

Za wysoki poziom wody ro

Za niski poziom wody w sumpie czy bance

Brak pradu w domu czy na listwie

Zalana podloga przy zbiorniku

Pozar w domu

Przelany odpieniacz wylaczy go jesli mam listwe osobna

Brak wody w komorze obiegowej wylaczy pompe jesli ma listwe osobna

Termostat z wyswietlaczem temperatury za kilka groszy wywola alarm przegrzania czy niedogrzania

I setka innych reakcji absolutnie niczym nie rozniacych sie od drogich sterownikow dedykowanych

Mozesz sam sprawdzic status zbiornika dzwoniac do centrali

W moim temacie jest link do mojej centralki , poniewaz kilka osob juz pytalo wstawie instrukcje podlaczenia

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze możesz np. Laptopa postawić albo kamerkę internetowa z pcta i włączyć pulpit zdalny. Aplikacja z od Google. Darmowa i przy okazji możesz sterować tez komputerem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że najlepszym pomysłem jest centralka ale dobrym też jest smarfton na statywie bądź czymś tak aby objął obiektywem to co trzeba.

Rozwiązanie jest o tyle tanie że do jego działania wystarczy smartfon + router WIFI i mamy najtańszy zestaw, bo stacjonarny to jednak trochę prądu bierze i laptop, a tak to działa tylko router i smartfon pod ładowarką która ma kilka wat :)


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jeżeli błądzę: to są raczej rozwiązania dla tych co mają stałe IP. Wszystkie neostrady i netie odpadają, wystarczy chwilowy zanik prądu i już jest inne IP, którego nie znasz.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poprawcie mnie jeżeli błądzę: to są raczej rozwiązania dla tych co mają stałe IP. Wszystkie neostrady i netie odpadają, wystarczy chwilowy zanik prądu i już jest inne IP, którego nie znasz.

P.

do teamviewer "logujesz się" po numerze i haśle - IP nieważne

auto-start programu + hasło ustawić na stałe (domyślnie jest losowane za każdym uruchomieniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można także skonfigurować IP stałe i się nie zmieni. Wiem bo trzymałem serwer do GTA Sa-mp i był z pól roku bez problemu na jednym IP.

Lub jak kolega wyżej przez TeamViewer :)


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Wiedzę że mam wiele rozwiązań. Chyba jednak spróbuję z kamerką IP WiFi, gdyż można ją zdalnie obracać.


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TV w wersji niekomercyjnej zmienia hasło zgodnie z zadanym kluczem - kto mu poda hasło po zmianie?

Panowie nie piszcie takich rzeczy błagam - jakie laptopy jakie tablety???? Kto o zdrowych zmysłach zostawia takie urządzania pracujące w domu 24h na dobę podczas urlopu i na dodatek jeszcze wystawia je sieci???

Pomysł z monitorowaniem akwarium przez centralkę jest całkiem fajny ale to samo z dużo większa funkcjonalnością i bez kombinowania możemy zrobić na jakimś profiluxie.

Adam kup kamerkę (może być ta z linka który podałeś) i "monitoring akwarium" masz z bani w razie awarii poinstruuj teścia/brata/stryja co ma zrobić. Oczywiście nie musisz mu wbijać do głowy całej "akwarystki morskiej" tylko co i jak włączyć i wyłączyć w systemie - przecież i tak będziesz go supportował telefonicznie podczas ewentualnej akcji ratunkowej nic lepszego nie wymyślisz

Pogadaj też z morszczakami w okolicy jak by co na pewno ktoś wpadnie pomóc teściowi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....

Adam kup kamerkę (może być ta z linka który podałeś) i "monitoring akwarium" masz z bani w razie awarii poinstruuj teścia/brata/stryja co ma zrobić. Oczywiście nie musisz mu wbijać do głowy całej "akwarystki morskiej" tylko co i jak włączyć i wyłączyć w systemie - przecież i tak będziesz go supportował telefonicznie podczas ewentualnej akcji ratunkowej nic lepszego nie wymyślisz

Pogadaj też z morszczakami w okolicy jak by co na pewno ktoś wpadnie pomóc teściowi ;)

I tak zrobię Marcinie, ta kamerka to chyba będzie najlepsze rozwiązanie.

W domu zostanie pełna dokładna instrukcja na każdy dzień mojej nieobecności. Poza tym kolega który ma akwarium od lat będzie na 'emergency call' w razie jakby coś było niepokojącego.

Pozdrawiam


Nano Reef Boyu Zumbo 58Ltr - wystartował 20.01.2011 , sprzedane 15.09.2012

Zbiornik 275 Litr + sump 112 Litr - wystartował 10.09.2012 , sprzedane 22.09.2013

Ale jest już nowe akwarium 522 Litr + sump 166 Litr - wystartował 04.12.2014 (restart Kwiecień 2017)

Akwarium 145x60x60cm, 30kg.Dry Real Reef Rock,20kg.LS, odpieniacz BK 200 Double Cone, Lampa PS Althea 8x54wat T5, reaktor wapnia Dastaco, dozownik i dolewka PS Kore 5th

6122ebd46497c2d2cfa46a0b2ced1875u600a543.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ta kamere dziala choc wymaga swiatla co by w miare bylo widac

W nocy juz tylko plama bedzie podczerwien odbije sie o szklo

Teraz kwestia neta bez stalego ip bedzie problem, ja musze 5£ miesiecznie placic za dostep online

Wiedz musimy korzystac z ponizej ale tez platne

http://dyn.com/managed-dns-express/?_bt=64501483100&_bk=dynd&_bm=e&gclid=CJuskpbowcUCFQsCwwodSV4Asg

chyba ze posiadamy static

Rozumie ze urlop tylko w polsce lub poza granicami na wi-fi po 3g czy 4g cena kosmos

Ale powodzenia jak podlaczysz udostepni na dzionek zobaczymy jaki efekt bedzie

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ta kamere dziala choc wymaga swiatla co by w miare bylo widac

W nocy juz tylko plama bedzie podczerwien odbije sie o szklo

Teraz kwestia neta bez stalego ip bedzie problem, ja musze 5£ miesiecznie placic za dostep online

Wiedz musimy korzystac z ponizej ale tez platne

http://dyn.com/manag...CFQsCwwodSV4Asg

chyba ze posiadamy static

Rozumie ze urlop tylko w polsce lub poza granicami na wi-fi po 3g czy 4g cena kosmos

Ale powodzenia jak podlaczysz udostepni na dzionek zobaczymy jaki efekt bedzie

Każda podczerwień odbija się od szyby akwarium, błyszczącej szafki czy okna nie ma bata i tego nie przeskoczysz. Jeśli chodzi o zmienny bądź prywatny adres IP to już opisywałem jak to rozwiązać bez problemu w identycznym temacie tu na forum :). Niestety ma ceny roamingu nie mamy wpływu ale na szczęście teraz darmowy dostęp do WiFi w hotelach, kawiarniach, knajpach i restauracjach stał się standardem wiec zawsze przy obiadku można zobaczyć co w trawie piszczy ;)

Nie popadajmy w paranoje nikt nie będzie na urlopie cały dzień patrzył w telefon czy mu odpieniacz nie przelewa - wypoczynek na urlopie to podstawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez stoję przed wyborem kamerki. Moja żonka chce aby kupić elektroniczna nianie z podglądem na dziecko ale zdecydowałem o kupnie kamerki WiFi abym mógł jej używać na czas wyjazdów. Wiec jak ma ktoś namiar na dobra kam dostępna w uk to poproszę.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Witam.

Ja posiadam D-Link DCS-932L. Bez znaczenia jest stałość IP przy produktach mydlink. Podczerwień w moim przypadku nie odbija się od szyby ( mam ustawioną, że patrzy z dołu do góry ). Trzeba mieć dobre wysyłanie ażeby dobry obraz był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my korzystamy z takiej:

http://www.eltrox.pl/monitoring/monitoring-ip/kamery-ip/kamera-ip-ec-101hdsd-2381.html

przydała się nie raz podczas wyjazdów :)


JEST: 200x80x60 (w obiegu ok 1200L); faluje: Tunze 2x 6095 & 2x 6055; odpienia: DIY na 2x Tunze 9420.040; obieg: Jebao AC8000; świeci: PS Pandora Hyperion S2; LR ok 70kg; obsada: LPS + SPS + miękkie

BYŁO 2013 - 2015 120x50x50 ;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie odpoczynek to odpoczynek.

Ale kazdy o swoje dziecko sie martwi. Wiec

Wazna zasada nie majstrowac przed wyjazdem, urlopem minimum tydzie zbiornik musi byc nie dotykany

Ten okres jest sprawdzianem na nastepne dwa tygodnie

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Z uporem maniaka powtórzę

TeamViewer (to zdalny pulpit)

wypróbować możesz - najwyżej się nie spodoba

nawet w wersji free można ustawić hasło "na sztywno" , więc żadne zmiany IP czy resety kompa mu nie straszne

nie raz zdalnie z fona nagrywałem tym pulpitem na PC w domu programy kartą DVB (z satki)

jak znajdziesz darmowe wi-fi to "monitoring" nic nie kosztuje

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.