Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka

u mnie po prawie 3 miesiącach od startu zniknęły okrzemki ale teraz piasek robi się różowy :/ parametry wciąż bez zmian czyli maks NO3 i PO4 dziwni mnie to trochę ale cóż nie o to chciałam zapytać.

Mam dwie sprawy:

1. Jak morduje apitasie kwaskiem cytrynowym (te w piasku) to piasek zaczyna bulgotać tworzy się coś ala wulkan i mnóstwo ucieka pęcherzyków - zakładam że to CO2 - czy tak ma być i jest ok (przy mordowaniu w skale nie ma tego efektu)? odnoszę też wrażenie że im więcej ich morduje tym coraz więcej ich powstaje...

2. na piasku pojawiły się dziwne robaczki - nagrałam filmik widać je dopiero pod koniec filmiku jak jest zbliżenie koło skały - co to jest i co mam z tym zrobić? Był czas że były ich setki teraz jest dużo mniej

najlepiej widać od około 30 sekundy - po prawej stronie zaraz koło skały - są maleńkie

3. Acha ostatnia sprawa - wczoraj z piasku wychodziły jakby wąsy - cieniutkie niteczki - pogrzebałam igła w piasku i okazało się, że to był jakiś robal który owinął mi się wokół igły - wyglądał jak glista z wychodzącymi dłuuugimi nitkami koloru jasnego beżu. Coś z tym zrobić? co to za dziwak?

Dzieki za odpowiedzi - oby się jakieś pojawiły :)

Edytowane przez Agnieszka.k4 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z aiptasia nie pomoge bo nie miałem z nimi stycznosci ale odnosnie robaczków z pkt 2 to chyba kiełze lub mysis (lasonogi) drobne malutkie robaczki nie są szkodliwe a z pkt 3 to spionid worm taka malutka glistka która buduje sobie rurke z piasku i zjada rozne drobinki z piasku całkowiceie nieszkodliwe mam ich sporo u siebie.

Edytowane przez Jimbim (wyświetl historię edycji)

Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a biegające robaczki to kiełże-nie morduj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi robaczkami to się też upewnij że to nie wieloszczety :p bo kiedyś możesz wsadzić rękę i jeszcze szybciej ją wyjąć :)


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez przesady ... wieloszczety to bardzo pożyteczne stworzonka ,zjedzą wszystko co spadnie na dno a jak coś padnie to też zrobią porządek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zagłodziłem niechcący swoje aptasje. Oczywiście przy tym ucierpiał cały system, ale więcej już nigdy nie miałem z nimi problemu. Podobno zabicie i całkowite nieusunięcie cząstek aptasji powoduje jej rozmnażanie. Nie wiem ile w tym prawdy, ale jak masz jakiś na piasku to jak najszybciej odsysaj bo apitasja na piasku to marzenie osób z nimi walczących:D

95% życia w akwarium jest pożyteczne i ma swoje miejsce w łańcuchu. Ja nie usuwam wieloszczetów, które nie zagrażają ani mi ani systemowi. Wszystko należy obserwować. Jeżeli nie widać skutków ubocznych to ja bym nie usuwał żyjątka bo przecież o bioróżnorodność w naszych zbiornikach tak trudno :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię że są niepożyteczne bo są.

Ale to wszystko jeśli jest ich odpowiednia ilość, w pewnym sklepie zrobiła się ich taka ilość że nie boją się łazić po szybach i jest ich wszędzie pełno a akwarium to 100l raptem i to jeszcze z panelem tylnim, reefmax ta pierwsza wersja która została wydana.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na aiptasie najlepsze krewetki seudicautada czy jakoś tak się to pisze :)

Tylko jak extra jej nie nakarmisz, to aiptasie zje :p


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedzi. Bardzo chetnie kupilabym krewetke tylko mam obawy czy przezyje w niedojrzałym akwarium :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na aiptasie najlepsze krewetki seudicautada czy jakoś tak się to pisze :)

Tylko jak extra jej nie nakarmisz, to aiptasie zje :p

Mam tą krewetkę i niestety aiptasie omija jak by ich nie widziala. Także gwarancji nigdy nie ma,chyba że kupisz ze zbiornika w którym widać że jedzą tą plagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za odpowiedzi. Bardzo chetnie kupilabym krewetke tylko mam obawy czy przezyje w niedojrzałym akwarium :(

skoro akwarium ma prawie 3 miesiące to stwierdzenie, że jest niedojrzałe, jest trochę na wyrost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 i PO4 daje kolor o maksymalnej intensywności więc stąd moje stwierdzenie, że jest niedojrzałe akwarium :) aiptasie mnożą się na potęgę... do tego na szybie pojawił się robaczek biały wielkości jakieś 0,5 mm ledwo go dojrzałam ale się poruszał i miał dużo białych nóżek :) podmieniłam w końcu te 10% wody i moje 3 korale ładnie się rozwinęły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.