Skocz do zawartości
marine

Piaskownica i Glony czyli Dsb Refugium AS, Plenum i inne

Rekomendowane odpowiedzi

Czekamy tylko na glony :)
591cba9ed88f242481118be38a814f59.jpg




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Akwarium 140x55x55. Oswietlenie 4x54w T5 + 196W LED . Obieg Jebao DCT-8000.Cyrkulacja Jebao CP-25 + 1xNewa + 3.9 Filtracja 2l Siporax, Rowa PHOS + CARBON , Odpieniacz Skimz SM161, , Sól h2ocean

0f55db61234b0c83f8c7e4f19c5f2f49u464a426.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne Monstrum,  mala podpowiedz podswietlil bym tylko komore Dsb , inne komory pozbawic swiatla stalego ograniczy to porost alg czy glonow 

siporax bym  proponowal trzymac w woreczku z siateczki latwiej przedmuchac inaczej  bedzie  zalegac  syfek 

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest może ktoś z Poznania lub okolic kto użyczy odrobinę syfu żeby ruszyć z DSB? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2017 o 21:49, marine napisał:

Ladne Monstrum,  mala podpowiedz podswietlil bym tylko komore Dsb , inne komory pozbawic swiatla stalego ograniczy to porost alg czy glonow 

siporax bym  proponowal trzymac w woreczku z siateczki latwiej przedmuchac inaczej  bedzie  zalegac  syfek 

Dzięki za informacje. Pytanie tylko bo nie mam pomysłu jak pozbawić inne komory :)


Akwarium 140x55x55. Oswietlenie 4x54w T5 + 196W LED . Obieg Jebao DCT-8000.Cyrkulacja Jebao CP-25 + 1xNewa + 3.9 Filtracja 2l Siporax, Rowa PHOS + CARBON , Odpieniacz Skimz SM161, , Sól h2ocean

0f55db61234b0c83f8c7e4f19c5f2f49u464a426.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, skater napisał:

Dzięki za informacje. Pytanie tylko bo nie mam pomysłu jak pozbawić inne komory :)

Można okleić przegrody czarnym spienionym pcv tak aby przestawały na odpowiednią wysokość a w miejscu przepływu wody wyciąć otwory, taki jakby grzebień :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś rzucić foto jak ma te komory inne zabezpieczone przed światłem. Sam mam taki problem i myślę nad rozwiązaniem

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam przegrody w sumpie z czarnego lacobelu, dodtkowo zamówiłem teraz soczewkę (kolimator) na lampę 60' (mam 1x power leda 30W). Wrzucę zdjęcia jak zamontuję.

przy okazji pytanie - czy Caulerpe jakoś wtykacie w piasek ? dostałem z JM porcję i na razie wrzuciłem luzem i przygniotłem troche gruzem, bo nie mogę ogarnąć gdzie ten glon ma korzenie (o ile ma). Póki co większość liści zbielała, ale też widze dużo małych pączków (kulek) z których chyba wyrosną liście. Poza tym pojawiły się jakby nowe ciemnozielone pędy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moją caularepe przysypalem delikatnie piaskiem i jakoś się przyjęła i zaczęła rozrastać. Teraz nawet pnie się po szybach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o obnizeniu  lampy nad  dsb  ograniczy to swiatlo na bokach 


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.02.2017 o 23:20, marine napisał:

Myslalem o obnizeniu  lampy nad  dsb  ograniczy to swiatlo na bokach 

Jak obniżę to naświetlacz nie popali glonów? Mam 20W z castoramy


Akwarium 140x55x55. Oswietlenie 4x54w T5 + 196W LED . Obieg Jebao DCT-8000.Cyrkulacja Jebao CP-25 + 1xNewa + 3.9 Filtracja 2l Siporax, Rowa PHOS + CARBON , Odpieniacz Skimz SM161, , Sól h2ocean

0f55db61234b0c83f8c7e4f19c5f2f49u464a426.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie taką 20tkę nad refugium i tylko glony, które wyrosły ponad poziom wody są wysuszone i białe, hoduję spaghetti. Lampa wisi pewnie z 5 - 7 cm nad wodą, na pewno poniżej krawędzi sumpa. 


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to wygląda u mnie po miesiącu. W większości glony się rozpuszczają, ale puszczają nowe "pędy". W piasku (na przekroju widocznym przez szybę) nic specjlanego się nie dzieje - koloru nie zmienił.

IMG_20170228_1858085_resize.jpg

IMG_20170228_1858030_resize.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ksenia raczej Ci zmarnieje. Początkowo też dałem jakieś grzybki i zoasy, żeby nie było tak pusto, no i jak spaghetti ruszyło, to wszystko zmarniało z braku światła. Chyba, że będziesz naprawdę często przebierał glony.

 

Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się wrzuci glony do komory z odpieniaczem czy jest to bezsensu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

raczej bez sensu

bo raz - może Ci zaciągnąć do odpieniacza

a dwa trzeba przecież oświetlać - a wtedy w odpieniacz Ci zarośnie np. glonami wapiennymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też odpaliłem DSB. Zastanawiam się jeszcze nad światłem no i muszę gdzieś zdobyć jakieś glonki large.P_20170302_200216.jpg


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moje DSB i refugium oświetlam modułami LED na diodach smd 6000K. Jeszcze nie spotkałem się z takim rozwiązaniem na forum, ale u mnie działa to już ponad rok i żaden moduł nie przepalił się. Glony rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 45 dni od zalania DSB. Na razie nie widzę żeby działo się coś szczególnego, oprócz dino, cyjano i okrzemków. Piasek na przekroju nie ma zmian - czy to normalne ? (mam kwarc najmniejszej frakcji)

ps. NO3 na początku 25, teraz spadło do 10, ale leję od tygodnia VSV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzają się ledy 20W o barwie 6000K, ale ja mam też  20W led o barwie 8 000 K. Myślicie, że to będzie za dużo na glony? Przegięcie? Ktoś próbował?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 10k. Spaghetti, caulerpa z kulkami rośnie, inne się w dużej mierze rozpuściły, ale teraz powoli odbijają z łodyżek. Nie wiem czy to kwestia oświetlenia czy aklimatyzacji. Na pewno cyjano bardzo się podoba :) 

Pytanie czy zmieniać na 6000k ? Dodam że po dołożeniu kolimatora odnoszę wrażenie że barwa się ociepliła ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oświetlania refugium 8x3w (7 full spectrum I jedna zimna biała) glony rosną całkiem nieźle

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie za 100 punktów do ludzi posiadających refugium,

szukam przyczyny dlaczego glony się poprostu rozpuszczają w tydzień po włożeniu do akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, DarekB30 napisał:

Mam pytanie za 100 punktów do ludzi posiadających refugium,

szukam przyczyny dlaczego glony się poprostu rozpuszczają w tydzień po włożeniu do akwarium.

jałowa woda albo złe (brak?) świtało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.