Skocz do zawartości
marine

Piaskownica i Glony czyli Dsb Refugium AS, Plenum i inne

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam 2 świetlówki 6500K jedną Blue plus i jedną actinice w Refugium.

Jeszcze nie mogę stwierdzić czy makroglony dobrze rosną bo mam je za krótko (od zalania refugium 2 miesiące),

ale zwykłe glony na bocznych szybach rosną jak na drożdżach.

6979216_20161226_111602.jpg


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prezent od Mikołaja Acropora Gomezi.

Jest tam chwilowo do czasu kupienia kleju do korali.

W akwarium ryby lub prąd wody by ją zrzucił.

6979983_20161225_164534.jpg

.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa metoda, filtr acroporowy.

Edytowane przez Piotr1 (wyświetl historię edycji)

200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o identyfikacje, bardzo podobny do dżdżownicy z wyglądu i wielkości, odessałem go z piaskiem ( z głównego) i wylądował w DSB. Już kilka takich w przeniosłem do piaskownicy.

edit: wylądował z powrotem w głównym, ciężko mu było się wkopać w drobny piasek w DSB, i zaczeły nim się interesować wieloszczety

Edytowane przez piniol (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

AQUA

182l +60l + 50l : 90x45x45 :Razor 160W 16k: Jebao RW4 + Jebao RW4, 14 kg LR, 4 kg LS, Jetskim 120; 60x30x36  "Refugium" 3 x full spectrum+ techniczny 7 x royalblue 3 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Peanut worms.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, od tygodnia mam w sumpie makroglony, w akwa głównym mam problem z glonami nitkowatymi.

Świecić tylko w nocy na makroglony tak jak się powinno czy nie zaszkodzi świecić 24h żeby glony w akwa głównym zaglodzic ?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez AdamSL (wyświetl historię edycji)

692b50a4e6a72ca94ed90f2c93d802f4u1300a1141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem.

Ja świecę tylko w nocy od 21h do 9h w sumpie

Po miesiącu od włożenia makroglonów, glony nitkowate były w lekkim odwrocie a po 2 miesiącach

całkiem zanikły. Wszystko jest uwarunkowany tym ile masz makroglonów w sumpie i jak mocno

świecisz. Ja mam 4 świetlówki T5 24W w refugium i przez 2 miesiące nie widziałem specjalnego

wzrostu makroglonów ale przez pierwszy miesiąc świeciłem tylko dwoma świetlówkami. Jak dołożyłem

jeszcze dwie to i makroglony zaczęły rosnąć. Dzisiaj widzę przyrosty makroglonów i parametry wody

są b. dobre. Plagi okrzemek i cyjano też odeszły a korale jakby się na nowo wybarwiły czyli dostają

bardziej intensywniejszych kolorków. I to potwierdza że refugium i DSB zaczęło działać w moim obiegu.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A napiszcie jak często usuwacie glony z refugium.

Ja robię to 2-3 razy w miesiącu. 2 garście glonów caulerpa taxifolia wywalam a jedną garść wrzucam do głównego akwarium żeby pokolce miały naturalne jedzenie.

Czy w ogóle dobrze jest od czasu do czasu zrobić czystkę w glonach i pozwolić im na nowo urosnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Afgi fajny Projekt. ale Jesli chodzi o sump to mam watpliwosci, wysoki jest na 44 cm a tylko 24 cm wody.

Szkoda ze w polowie niewykorzystasz, zwlaszcz ze jest dsb refugium, pomyslalbym nad innym rozwiazaniem.


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Afgi fajny Projekt. ale Jesli chodzi o sump to mam watpliwosci, wysoki jest na 44 cm a tylko 24 cm wody.

Szkoda ze w polowie niewykorzystasz, zwlaszcz ze jest dsb refugium, pomyslalbym nad innym rozwiazaniem.

Marine, a co byś zaproponował? Piachu więcej niż 12 cm nie chce sypać, a powierzchnia dla cheato jest dość spora. W sumie, to mogę obniżyć do powiedzmy 35....

Wysłane za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,moje "dsb" wraz z refugium wystartowalo 02.11.2016 z piasku kwarcowego gradacja"0". Szczerze juz zakupiony kolor pasku mi sie nie podobal.Potwierdzilo to puzniejsze kilku godzinne jego plukanie co do konca mi sie nie UDALO. Dzis zlorze ma niecale trzy miechy i z jednej strony pojawila mi sie juz duza Czarna plama wielkosci wnetrza dloni,zas z drugiej strony sa rdzawe przebarwienia.Tutaj zwracam sie z rada co dalej z owym zlorzem robic?@Mairne,@Tester moglibyscie sie wypowiedziec?.Akwa od poczatku mialo problemu z czarnym nalotem gdzie do dzis po czyszczeniu pojawia sie juz tylko na tylnej szybie.Zas na powierzchni zlorza od poczatku mam problem z grubym brudnozielonym nalotem z bablami powietrza w srodku.Role cyrkulacji pelni mala glowiczka +wylot z pompy obiegowej[powrot i zasilenie cyrkulacji na trojniku 16mm.Takze ruch wody nad zlorzem wystepuje.Ja zastanawiam sie nad wymiana zlorza na nowe...jakie jest wasze zdanie?serdecznie prosze o rade,pozdrawiam grzegorz


bez morskiego akwa tez mozna zyc,:googleye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Planuje nowy większy zbiornik o wymiarach 1800mmx600mmx600mm. Zastanawiam się nad dwoma rozwiązaniami sumpa jak na poniższych schematach, proszę o wskazówki które rozwiązanie będzie lepsze. Z góry dziękuję za pomoc.

sump2.jpgsump1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert dla pompy jest 25cm wysokości, szerokość 15cm, sump głęboki na 45cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małą pompkę zmieścisz :). Popatrz na gabaryty pomp obiegowych bo domyślam się że taki duży sump będzie obsługiwał duże akwarium. U mnie w podobnej wielkości sumpie komora na pompy ma 30cm długości. Jeśli tylko jedna pompa będzie tam siedziała to tak z niewielkim zapasem pompa się zmieści. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz daj fotki tych czarnych plam, Plenum  tez zrobiles ?

Afgi Piasek 12 cm jest ok, Nie mam konkretnego pomyslu wazne jest koncentrowac sie na prostym rozwiazaniu   Trzy komory z latwym dostepem do odpieniacza i pompy  zadnych scianek dodatkowych.  Piasek odpowiednio przygotowac i zalewac.

Edytowane przez marine (wyświetl historię edycji)

DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marine czy możesz powiedzieć, które z przedstawionych powyżej rozwiązań sumpa będzie lepszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie jedynka


DSB-REFUGIUM-AQUAFOREST

 

POPRZEDNI ZBIORNIK MIEKASOW

Boże chroń mnie przed wlewaniem czegokolwiek do zbiornika !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.