Skocz do zawartości
JAREK_AA

Moje 60L - Ruda Śląska

Rekomendowane odpowiedzi

Nie za dużo tych ślimaków ja mam akwarium 120 l i mam tylko 3 ;p

ja w swojej kostce 30l mam:

2 tectusy

1 stomatelle

1 volvarine

i z 10 turbo

:p


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za dużo tych ślimaków ja mam akwarium 120 l i mam tylko 3 ;p

W sklepie powiedziano mi ze ślimaków nigdy zawiele :) i ja tak samo uważam a jak sie okaże ze jest ich nadto to mogę je oddać w dobre ręce ale jak narazie walczą z lasem glonów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorkiem usiadłem sobie przed akwarium otworzyłem piwko :) nawet nie zauwazylem kiedy minęły 2 godziny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tectusy to prawdziwe kombajny akwariowe do scinania glonów. U mnie w kostce 35x35x35 tylnej szyby praktycznie nigdy nie czyściłem od 1,5 roku wpuściłem dwa takie ok 1,5cm i przez dwa dni szyba nie do poznania wreszcie widać czyste szkiełko :thumbup:


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jadą aż miło patrzeć jak sobie radzą w ciagu prawie tygodnia wyczyściły dwie skaly wiec zrobilo sie bardzo przejrzyście wiec powoli mogę sie rozglądać za koralami do zbiornika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium trafiły pierwsze szczepki

- Euphyllia ancora

- Euphyllia paraancora

- Turbinaria

- Montipora talerzowa

- Caulastrea fluo

- Caulastrea pistacjowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dennerle nano Cube 60 Complete PLUS MARINE Czy takie akwarium jest dobre dla osob poczatkujacych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dennerle nano Cube 60 Complete PLUS MARINE Czy takie akwarium jest dobre dla osob poczatkujacych?

Według mnie jak najbardziej i mogę szczerze polecić akwarium. Ja postawiłem takie bo na takie mogłem wygospodarować miejsce .

Będą zdjęcia nabytków?:-)

W weekend coś popstrykam bo wtedy bede miał troszkę czasu wiec napewno sie pochwale :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przyglądając sie moim ślimakom zaobserwowałem ze moja Babilonia to urodzony skoczek , wspina sie na sam szczyt akwarium i po chwili sie puszcza na sam dół i tak po kilka razy , gdy juz ma dość to zakopuje sie w piasku

norma - moja robi to samo + jeszcze zrobiła sobie wycieczkę po podłodze w pokoju :)

a jak się zakopie w piach to kilka dni jej nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma - moja robi to samo + jeszcze zrobiła sobie wycieczkę po podłodze w pokoju :)

a jak się zakopie w piach to kilka dni jej nie ma

Moja juz jest dwa dni w piachu i ani drgnie jedynie ma wystawiona czujkę poza piach jak peryskop i nią rusza dookoła , na szczęście jeszcze nie wędrowała po pokoju :)

JAREK_AA Tło które masz w akwarium było w zestawie?

Jedynie z tego zestawu kupiłem akwarium w którym była mata oraz pokrywa oraz czarne tło a resztę kompletowałem sam . Tło zakupiłem na Allegro wraz z klejem który niby robi efekt 3D a ja jakoś nie widzę tego efektu :) może nie mam okolarow do tego tła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wkoncu przyszły 2 wentylatorki wiec może wkoncu bede mógł zbić troszkę temperaturę bo jak narazie w baniaku jest 29 :(

post-25255-0-83492500-1439383243_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatorki jak najbardziej sie sprawdzają schłodziły akwarium i utrzymują 25 stopni :)

Od samego początku pech sie mnie trzyma najprawdopodobniej w nocy woreczku z purigenem zrobiła sie nieszczelność i prawie cała zawartość pływa sobie po akwarium i teraz pytanie co z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiecane zdjęcia całości . Wczoraj wymienilem rozerwany woreczek z purigenem na nowy i dokonałem podmiany wody 6L .

post-25255-0-61073300-1439551001_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

odessać

Wentylatorki jak najbardziej sie sprawdzają schłodziły akwarium i utrzymują 25 stopni :)

Od samego początku pech sie mnie trzyma najprawdopodobniej w nocy woreczku z purigenem zrobiła sie nieszczelność i prawie cała zawartość pływa sobie po akwarium i teraz pytanie co z tym zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób zdjęcia lustrzanką na statywie, bedzie o niebo lepiej :) korale trzeba było przykleić bezpośrednio do skały bo te białe podstawki nie wyglądają :p Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ok choć szyby bym wyczyścił :ice:

Co do szyb to sa przecierane minimum 2 razy na codzień bo moja ukochana córeczka cały czas dotyka akwarium a w najlepszym wypadku wsadza ręce do środka :)

Zrób zdjęcia lustrzanką na statywie, bedzie o niebo lepiej :) korale trzeba było przykleić bezpośrednio do skały bo te białe podstawki nie wyglądają :p Pozdro

Narazie nie mam czasu żeby pobawić sie lustrzanka ale znajdę czas to zrobię kilka fajnych ujęć twoich szczepek :) coś tam pomyśle odnośnie tych podstawek tylko narazie nie wiem gdzie jaki koral ma mieć swoje miejsce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szyb to sa przecierane minimum 2 razy na codzień bo moja ukochana córeczka cały czas dotyka akwarium a w najlepszym wypadku wsadza ręce do środka :)

Narazie nie mam czasu żeby pobawić sie lustrzanka ale znajdę czas to zrobię kilka fajnych ujęć twoich szczepek :) coś tam pomyśle odnośnie tych podstawek tylko narazie nie wiem gdzie jaki koral ma mieć swoje miejsce :)

Cześć

Fajny zbiornik .Ja też jestem na etapie zapełniania mojego 100l akwa.Już trzeci raz próbuję bo dwa razy coś nie wyszło, ale jestem dobrej myśli.Mieszkam w Bytomiu to może kiedyś będzie okazja się spotkać i pogadać.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fajny zbiornik .Ja też jestem na etapie zapełniania mojego 100l akwa.Już trzeci raz próbuję bo dwa razy coś nie wyszło, ale jestem dobrej myśli.Mieszkam w Bytomiu to może kiedyś będzie okazja się spotkać i pogadać.

Powodzenia

Dzięki :) to życzę powodzenia jeżeli chodzi o zbiornik bo u mnie od samego początku coś sie dzieje ale sie nie poddaje i dalej do przodu :) a jeżeli chodzi o kwestie odwiedzin to zapraszam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15.08.2015

Dzisiaj wykonałem testy i wychodzą nastepujaco

NO2-0

NO3-10

PO4-0

KH-8.6

oraz dodaje obiecane zdjęcia

post-25255-0-47434200-1439643386_thumb.jpg

post-25255-0-97036700-1439643390_thumb.jpg

post-25255-0-89064700-1439643395_thumb.jpg

post-25255-0-63194100-1439643399_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26.08.2015

Witam mała aktualizacja trochę doszło życia oraz dopadły mnie wirki które zadomowiły się na dunce ale udało mi się ich pozbyć a koral żyje wiec to jest najważniejsze :)

- Duncanopsammia axifunga

- Krewetka czyszcząca

- Caluastrea bronzowo - zielona

- Euphyllia cristata

post-25255-0-01296400-1440614490_thumb.jpg

post-25255-0-05038900-1440614500_thumb.jpg

post-25255-0-65158700-1440614505_thumb.jpg

post-25255-0-61310400-1440614515_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.