Skocz do zawartości
iplouify

Nano reef Aquael 30L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich akwarystów.

Akwarystyką morską interesowałem się od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz fundusze pozwoliły mi na sprawienie sobie swojego baniaczka. Na początek chciałbym opisać swój start :

Akwarium 30l Aquaela "Nano Reef"

Żywa Skałka ze sklepu Reefshop " INDONESIA HQ "

Piasek : Bio Active Live Aragonite - Samoa Pink

Sól : Aquaforest "Reefsalt"

Bakterie : Stability Seachema

Media filtracyjne w kaskadzie : Chemi Pure Blue, Purigen absorbent, Purigen Guard, "Matrix" Seachema

Na razie to wszystko co jest włożone w baniaczek. Niestety były duże problemy z kurierem podczas wysyłki skały, trochę czasu spędziła w niewiadomych warunkach. Strasznie mnie to martwiło, dopóki jej nie włożyłem do Akwarium, po kilku dniach ładnie zaczęła obrastać glonem, na piasku też zaczęło się nasadzać. Woda kryształ. Testy na tą chwile zakupione na Magnez, Wapno i KH/Alk, na dniach zakupie na resztę parametrów. Sól odpowiedni poziom, temperatura git, KH/Alk idealnie. Niestety Magnez i Wapno na bardzo wysokim poziomie ale myślę że troszkę czasu i spadnie. Na dniach z próbką wody lecę do wrocławskiego trzmiela i planuje kupić małą obsadę czyszczącą(chyba że parametry będą tragiczne)

post-25413-0-22407100-1434464516_thumb.jpg - Start 1-2 dzień

post-25413-0-87356100-1434464547_thumb.jpg - Start 1-2 dzień

post-25413-0-77413900-1434464561_thumb.jpg - Porównanie po 5 dniach

i dzisiejszy 7 dzień

post-25413-0-59851800-1434465594_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z życiem trochę się jeszcze wstrzymaj. Testów też nie ma co robić na tą chwilę. Pierwsze testy zrób po miesiącu, jak będą w normie to można coś wpuszczać. Ca i Mg nie ma narazie co konsumować. Jak planujesz sps-y to można wtedy kontrolować te parametry, w innym wypadku skup się na podstawowych testach na NO3, NO2, PO4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za wskazówkę, liczyłem na twoje udzielenie się :) obserwowałem twoj Baniaczek gratulacje bardzo fajny zbiorniczek :) Martwi mnie tylko za szybko rozwijające się glony na skałce, juz nawet na szybkach widać plamki malutkie, czy to normalne ? Na czubku skałki na miejscu najwiekszej cyrkulacji od filterka, już miniaturowa trawka rośnie ... Dlatego chciałem się zdecydować na jakas obsade czyszczącą, ale się wstrzymam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie dzieje normalnie - troche czasu i bedzie czysto.

Wg mnie w moim akwarium dojrzewanie skonczylo sie jakos po roku. Czemu tak uwazam? A temu, ze nie mam glonow a na szybach praktycznie brak nalotu. Czyszcze ja co tydzien.

Powodzenia


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff... Także dzięki jeszcze raz za włączenie się z temacik i obserwacje :) do zobaczenia w kolejnej relacji :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dzień 10. Wraz z ostatnim postem przestałem lać bakterie, teraz co tydzień przy podmianie będę wciskał małą ilość :)

Woda Kryształ w dalszym ciągu. Miejmy nadzieję, że tak będzie cały czas. Glony przestały się namnażać w expresowym tempie (i tu pytanie czy to dobrze czy źle ?). Testów dalej nie robiłem. Martwi mnie też to że żadnego życia nie zauważyłem przez te 10 dni, prawdopodobnie po 10 dniowej drodze kurierskiej wszystko co miało żyć zdechło i zamieniło się na suchą skałę hehe... Ale kij skałka Ciekawie wygląda, pokażę wam najbardziej kolorową część skały i poprosze was o jakąś identyfikacje czegokolwiek od jakiegoś mocno "POSOLONEGO" :))))

post-25413-0-70853500-1434723236_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

10 tego dnia to jeszcze nie zaczęło się dobrze rozkładać to co zdechło w skale

więc glony jeszcze nie zaczęły się "namnażać"

nie straszę :) informuję

więc dalsze lanie (kapanie) bakterii jak najbardziej wskazane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie lać dalej codziennie porcje takie jakie są na buteleczce ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 11, zaobserwowałem pierwsze życie, z małej dziurki w skale wynurza sie może 1,5cm biała macka i jakby zbierała mikroskopijne cząstki osadu. po drugiej strony skały jakby czerwona małża malutka ok 0.7cm, buja sie na boczki i w małym procencie otwiera i zamyka :) bardzo mnie to ucieszyło że coś sie zaczyna dziać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzień 23

Z glonami jest naprawdę tragedia. Na szybach, na piasku, na skale. Naprawdę akwarium wygląda tragicznie przez te glony, polecicie mi jakieś preparaty na zwalczenie tego, po jakim okresie może to zejść ? W akwarium jeszcze nie ma ekipy czyszczącej. Może najwyższa pora zakupić krabki, ślimaczki ? Proszę o pomoc bo naprawdę nie wiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób testy ,jak NO2 = 0 i NO3 / PO4 nie są jakieś olbrzymie to możesz dokładać ekipę czyszczącą..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie szyb mechaniczne do tego wata na cyrkulację. Nie rób podmiany. Bakterie polecam microbe lift Special blend.

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 - 0.5, innych testów jeszcze nie robiłem. W przyszłym weekend jadę zrobić na NO2 I PO4, Kh dosyć małe- 6. Dzisiaj wrzuciłem pierwszego "chwasta" Xenie, niestety podczas klimatyzowania kot strącił worek z komody ixeniemusiałem bezpośrednio wrzucić do akwa po 4 minutowek klimatyzacji, zobaczymy co z tego wyjdzie, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miękkich nie trzeba aklimatyzować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dzień 40, Parametry wporządku Xenia przeżyła i ma się dobrze. Do akwarium nie doszło nic z nowego życia, Martwi mnie jedna rzecz na całej skale oprócz glonu z którym walcze do tej pory, pojawił się biały osad podobnej postaci jak glon, nie wiem co to jest i jak z tym walczyć. Scianki akwarium czyszczę co 2-3 dni z glonu, wode podmieniam co tydzień 3,5 litra . A glon jak był tak jest, tylko podłoża zniknął :) Na weekend wrzucam prawdopodobnie 2 korale, "NEMO" i jakieś krabiki także pokażę relację. Pozdrawiam

post-25413-0-68936600-1436883284_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchaj skale pompa cyrkulacyjna, wywali detrytus. Na tym etapie na skale jeszcze cuda znajdziesz :)

Wysłane z mojego LG-D405 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Od założenia akwarium mijają prawie 2 miesiące, akwarium zaczyna naprawdę tętnić życiem. Akwarium regularnie czyszczone i zaczynam się pozbywać niechcianych glonów. Xenia wygląda bardzo ładnie, dziś z rana podczas czyszczenia akwarium z tyłu skały zobaczyłem malutką kolejną Xenie która urosła sama z siebie. Powiedzcie mi skąd ona się tam wzięła, i co to znaczy. Parametry są dogodne na wpuszczenie życia skoro miękki urósł mi sam z siebie ? Pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu kawałek korala się urwał i przyczepil w inne miejsce. Parametry najlepiej zmierzyć, wtedy będziesz wiedział czy są dobre czy nie:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry porobione, wszystko w normie tylko w dalszym ciągu KH wynosi 6,5 troszkę mało, czekam aż skończą się upały i we wrześniu obsadzam akwarium I jeszcze mam pytanko, wczoraj jakoś w nocy w ciszy obserwowałem akwarium i w pewnym momencie dojrzałem taką jakby gąsienice tylko chudszą od takich "lądowych " co jakiś czas wychodziła i wybierała pozostały detrytus, ale czasem łapała za wszystko co się znajduje na skale i mnie to zdenerwowało, a naprawde silny ten zwierzaczek. Niestety nie wiem jak zapolować na to, wystarczy maly ruch i błyskawicznym tempie chowa się do skały. Co to jest i jak z tym walczyć, raz widziałem go w innym kawałku skały ale przez ułamek sekundy, dopiero wczoraj to zaobserwowałem w całej okazałości ale kompletnie w innej skale, nie wiem czy to się przemieszcza ze skały do skały czy mam tego kilka w akwarium. Jak zdołam dzisiaj uwiecznić go na taśmie to pokażę film

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie. Wczoraj miałem standardowe czyszczenie akwa i podmianke wody, dzisiaj rano wstaje. patrze a xenia skurczona jak nigdy. Myślę sobie że coś nie tak, zrobiłem test na KH i mnie zszokowało. Od 10-11kh spadło do 4... o co tutaj chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, mała pomyłka robiąc testy saliferta z przyzwyczajenia wlałem 2ml zamiast 4 do fiolki i zaburzyło wynik :) testy zrobione ponownie KH -7,5 :) ale w dalszym ciągu nie wiem o co chodzi kseni, strasznie wypompowana i postrzępiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic takiego nie dostrzegłem, wróciłem z pracy xenia troszeczke sie spompowała lepiej wygląda. Ale w dalszym ciągu to nie jest to co było przez cały czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.