Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie czysto estetycznie!, tylko to utzrymaj!

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy ma jakiś plan na początku, a to co będzie za dwa lata to już inna bajka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo ma akwarium?

Dojrzewanie było, będzie?

Chyba ryzyko przekładać takie duże korale do zupełnie świerzego zbiornika?


250L SPS, ATI sunpower 6x39, Schuran 150, Tunze 6095 + 7092, 2xRW8, Jebao WP 25

Poprzedni zbiornik 130L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...225#entry375225

Obecnie 250L SPS/LPS http://nano-reef.pl/...097#entry416097

pppzm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak długo ma akwarium?

Dojrzewanie było, będzie?

Chyba ryzyko przekładać takie duże korale do zupełnie świerzego zbiornika?

Skąd ten pomysł ,że zbiornik świeży ? Poza tym Marek rozbierał swoje ze trzy miesiące temu więc na pewno to nie jest akwarium wczoraj poskładane i bez ,,dojrzewania''. Ja tu dostrzegłem tylko 6 korali od Inmara i sohala , którego jeszcze pamiętam jak miał 6cm .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poprostu widać świeżość zbiornika po piasku(zaden piasek po pół roku tak nie wyglada) po pompach,po hydraulice,krawedziach akwarium

nigdy potem tak sie nie da tak doczyścić :rolleyes:

na moje oko akwarium ma jakieś 3 miesiące hehehehehehe

ale niech kolega napisze ile po zalaniu to się okaże ;)

Edytowane przez Waldi (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję wszystkim za miłe słowa.

Akwarium morskie w moim domu gości od około 12lat.

Kilka miesięcy temu zmieniłem szkło na większe a później faktycznie dołożone zostały koralowce od Marka.

Dojrzewanie... kiedyś tam było:)

Ale skała jest już w systemie dobrych kilka lat.

Akwarium prowadzę w oparciu o metodę probiotyczną Aquaforest.

Pozdrawiam,

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę jak to wszystko pięknie widać. Tomek masz zajefajny zbiornik. Graty. Waldi daj człowiekowi już spokój . Ja też mam taki żwirek po kuracji DinoX ;)

Tomek ostatni twój post wyjaśnia wszystko. Dlaczego Panowie jak dwa "pitbulle" się tak bardzo za tobą wstawiają :)

Panowie z Aquaforest więcej luzu do siebie i swoich produktów .

Bo gdzie się nie spojżeć to agresja agresja i agrsja .

Wiecie co jest najlepsze? Ja cały czas testuję ( uczę się ) jak prowadzić zbiornik . Już spróbowałem prawie wszystkiego. Ale nie myśle o AF.

Dlaczego? Bo mi się wasz marketing nie podoba . Nieraz milczenie jest złotem.

Pozdrawiam.

I soorky za offtopa.

Tomek tak trzymaj :) dla mnie 1 klasa.

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ale ja przecież nikogo nie męcze ,napisałem tylko ile miesięcy może mieć (TO) akwarium :smiling:

i się nie pomyliłem,ale podkreślam akwarium bajkowe


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło zobaczyć "swoje" akwarium,faktycznie po pierwszym zdjęciu też od razu poznałem nim przeczytałem wpisy,ale zdziwiło mnie,że Wy też poznaliście.Super akwarium,wielkość robi swoje a sohal wreszcie może sobie popływać bo u mnie na koniec już się męczył w tej ciasnocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko państwo Xd

Spójrzcie na fora słodkowodne i porównajcie z tym tutaj :) tam co drugi posty ktoś się spina albo kłóci he he

Zazdroszczę wam podejścia do tematu, że każdy tutaj się traktuje prawie jak brata :p

Ps. W ogóle pamiętam to zdziwienie jak zapytałem o komin kiedyś. Ktoś dzwoni no nie znam numeru ale odebrać trzeba a tu niespodzianka. Zadzwonił Ant i tak mi temat wytłumaczył że dostałem olśnienia :p dzięki za poświęcony czas he he

Akwarium chciałbym kiedyś zobaczyć na żywo, skoro na zdjęciach wygląda tak zajefajnie to na żywo musi być efekt rozwalonej podłogi (gościom na bank szczęki spadają na podłogę z siłą kowadla)

Więc jak to w końcu jest, na ledach są bliki im mniej ledow tym ich chyba więcej(bo z jednego źródła świeci), a tu połączenie ledow i świetlówek i blikow nie ma wcale. A przecież świetlówki nir oświetlaja całego.

Edytowane przez Wtełek1 (wyświetl historię edycji)

"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko spoko państwo Xd

Spójrzcie na fora słodkowodne i porównajcie z tym tutaj :) tam co drugi posty ktoś się spina albo kłóci he he

Zazdroszczę wam podejścia do tematu, że każdy tutaj się traktuje prawie jak brata :p

Ps. W ogóle pamiętam to zdziwienie jak zapytałem o komin kiedyś. Ktoś dzwoni no nie znam numeru ale odebrać trzeba a tu niespodzianka. Zadzwonił Ant i tak mi temat wytłumaczył że dostałem olśnienia :p dzięki za poświęcony czas he he

Akwarium chciałbym kiedyś zobaczyć na żywo, skoro na zdjęciach wygląda tak zajefajnie to na żywo musi być efekt rozwalonej podłogi (gościom na bank szczęki spadają na podłogę z siłą kowadla)

Więc jak to w końcu jest, na ledach są bliki im mniej ledow tym ich chyba więcej(bo z jednego źródła świeci), a tu połączenie ledow i świetlówek i blikow nie ma wcale. A przecież świetlówki nir oświetlaja całego.

na ledach są bliki,ale im więcej ledów tym bliki robią sie coraz mniejsze (kasza) a jak dołozysz do tego jeszcze sporo świetlowek to zanikną całkiem

lepiej dać 2,3 ledy dużej mocy niż 70 małych :)

Marek,twoje akwarium mialo 1600l??


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak spisuje ci się DOSER AT-1 myślę nad zakupem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak spisuje ci się DOSER AT-1 myślę nad zakupem??

Właśnie dzisiaj zmieniłem dozownik na iks vario 4 pro. Trudno mi powiedzieć jak będzie się sprawdzał nowy, ale dotychczasowy sprawiał mi spore problemy. Jestem akurat przed wakacyjnym wyjazdem i nie mam ochoty ryzykować ;-). Początkowo... z niedokładnością dozowania radziłem sobie dokonując wieczornych "manualnych korekt". Z czasem jednak te "niedokładności" były na tyle duże, że powodowały znaczące wahania parametrów. Pompy wymagały codziennego czyszczenia a w przeciwnym razie odmawiały posłuszeństwa.

Zdarzyło się również kilka razy, że po krótkim braku zasilania (do 5min.) resetowały się wszystkie ustawienia.

Mimo, że urządzenie jest na gwarancji to "delikatnie mówiąc" ...straciłem cierpliwość. Oczywiście jest taka szansa, że trafił mi się wadliwy egzemplarz, ale tak jak wspomniałem nie mogę sobie teraz pozwolić na ryzyko.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bycze szkło, gratuluję! :)


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomi dziękuję za odpowiedz na temat dozownika....już sam nie wiem co zakupic może ludziska coś polecicie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam grotecha. Mam go już 6 lat, żadnej awarii, prostota programowania, żadnych udziwnień czego więcej potrzeba? Teraz stoi bezużyteczny bo używam reaktor.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gro tech super mam od 4 lat i tez bez awarii. Micony też się sprawują ale po braku zasilania zapamietują dawkę ale włączają się jednocześnie. AquaTrend tez fajnie działają ale mam te wolne i są głośne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam zbiornik?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pięknie! :) Jak dbasz o piasek? Kopiesz w nim sam, czy jakaś ekipa ślimaków i rozgwiazd? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekny zbiornik . Prosze powiec cos o piasku i w jaki sposob go utrzymujesz w takiej czystosci ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świeżak akwarium temu taki piasek,wystarczy spojrzec na fugi akwarium...Ale prawda jest potencjał,życzę sukcesów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.