Skocz do zawartości
Robert-reef

Wieloszczetowy low-tech - 10 Litrów

Rekomendowane odpowiedzi

Od 3 lat stoi u mnie akwarium, w którym żyje sobie ogromne stadko wieloszczetów, wężowideł i kiełży.

Wodę podmieniam nieregularnie, jakieś 2 litry na 2 miesiące. Nad akwarium świeci świetlówka dająca białe światło, codziennie wrzucam odrobinę płatków, czasami kawałek kostki mrożonki.

Z korali to rosną grzybki, capnella, aiptasia, sarcopyton i barierum.

Link do filmiku z żerowania wieloszczetów

post-20578-0-27305200-1435587170_thumb.jpgpost-20578-0-61183100-1435587314_thumb.jpgpost-20578-0-66805200-1435587378_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brr ohyda, no chyba że teściowa jest częstym gościem u ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... akurat te robale wywołują u mnie dreszcze i odrazę ( wszystkie które uda mi się wyjąć 50cm pincetą lądują w koszu) .... ale zrozumiałe jest dla mnie to że dla niektórych mogą być też obiektem zainteresowań i obserwacji.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo jak wyjdą w nocy za jedzeniem to rano się obudzisz bez ręki :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to przypomina kiszenie ogórków :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem bo koncepcja świetna i na pewno orygianlna :p

Wężowidla mi się podobają bo są fajne i nie groźne ale wielosczety to już nie za bardzo.

Sam myślałem o postawieniu kostki jakiej ale tylko dla krewetki modliszkowej - niestety taka się nie trafiła więc nie mam akwa.


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... akurat te robale wywołują u mnie dreszcze i odrazę ( wszystkie które uda mi się wyjąć 50cm pincetą lądują w koszu) .... ale zrozumiałe jest dla mnie to że dla niektórych mogą być też obiektem zainteresowań i obserwacji.

PK

Mam dokladnie tak samo :o

mobilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj bo jak wyjdą w nocy za jedzeniem to rano się obudzisz bez ręki :)

I w dodatku z pustą lodówką:)


ReefMax -  Odpieniacz Hydor Slim Skin 135.35, 3x24W T5, Hydor Koralia Nano 900 i 1600, 11 kg LR + 9 kg LS, sól AF RS + Probio S, Pro F, Probio F. Obsada - głównie LPS, kilka miękkich, pustelnik, 2 debeliusy, rozgwiazda piaskowa, kilka Turbo, Synchiropus splendidus, 2x Amphiprion ocellaris, Valenciennea puellaris, Pterapogon kauderni i Chrysiptera parasema.

0e93da8f008542a888d593ba9d084493u522a479.png

"Wszechświat i ludzka głupota są nieskończone. Co do tego pierwszego nie jestem pewien.” – Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz tesciowej zeby przestawila skale;)))))


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zapewne wygląda morskie "piekło", do którego trafiają wredne garbiki :)

ale pomysł ciekawy - ja wieloszczety traktuję jako mega pożyteczne stworzenia więc szacun dla hodowcy :)

pozdrawiam



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja.... dopiero zjadłam śniadanie.. ble :( Podziwiam za fantazję, ale chyba bym tego nie zniosła w domu ;)


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię różne takie robale - jak zakładałem te akwarium to było ich kilka sztuk, może 5 czy 7 teraz się namnożyły niesamowicie, już i tak ich trochę wyniosłem do mojego nowo założonego dsb :)

Z tymi glonami, Wojtek to świetny pomysł, jutro coś tam posadzę zielonego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja.... dopiero zjadłam śniadanie.. ble :( Podziwiam za fantazję, ale chyba bym tego nie zniosła w domu ;)

Właśnie się brałam za kolacje:-/ zgadzam się z Koleżanką:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie zaniedbane to akwa. Wieloszczety OK. Ale reszta zapuszczona mocno..... Sarkopyton jesli to jest to....strasznie zwiniety i wykrecony....pewnie nie podziela entuzjazmu wiekszosci kolegow.... Ciekawe ze to wielkie wezowidlo zyje nadal.... swiadczy to o jego duzej tolerancji na warunki.... Ciekawy jestem jakie sa parametry wody w takim zbiorniku.... (moze wcale nie najgorsze???) Ale mi sie nie podoba.... gdyby moze troche przeczyscic szyby, piasek....ta sol dookola.....byloby znacznie estetyczniej. Asame wieloszczety mega....mam jeszcze wiecej u siebie....


Panelowe 148 l. (82/47/47 - 15cm panel boczny). Miniflotor AM, Tunze 6025 w obieg, Koralia 4 cyrkulacja. 6x 24W T5 ATI w obudowie DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarko się tak właśnie jakoś wykręcił, jeszcze do niedawna był ładnie napompowany i sterczał do góry. Trochę nie dbam o te akwarium, stoi ono posród zbiorników z hodowlą krewetek, nie jest na pokaz. Jest to raczej eksperyment. Zmierzę któregoś dnia parametry wody w tym akwarium i napiszę co tam wyszło na testach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, to ogólnie kiedykolwiek mierzyłeś jakieś parametry? Zbiorniczek bardzo oryginalny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam czy do pracy nie zabrać w słoiku na parapet kawałka skały z aiptasią. Ale w sumie może wieloszczety będą fajniejsze do straszenia koleżanek :D


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem testy wody

No3 - 100

Po4 - 2,5

Sarcopyton już odżył, musiałem mu pomóc co prawda się z pod skałki wygrzebać ale jak wylazł to od razu stanął i się nastroszył.

Rośnie też już kilka zielonych glonów. Czerwone też posadzę ale muszę je załatwić.

Zastanawiam się czy nie wkrapiać codziennie przy karmieniu kilku kropli gorzałki w celu poprawy parametrów. W sumie narazie przez miesiąc zobaczę co uda się glonom wyciągnąć z baniaczka.

Nadchodzą dla niego i tak bardzo trudne czasy - temperatury w takim litrażu nie da się utrzymać na normalnym poziomie, ale przeżył już 3 gorące lata więc i te na pewno przeżyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.