Skocz do zawartości
snocho

[300.000 l] Aquapark Reda

Rekomendowane odpowiedzi

Bajkowo juz planuję urlop z dzieciakami :)

Bajkowo juz planuję urlop z dzieciakami :)


3b95dcd494001ace618b93dcfe6934a8u792a696.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem, widziałem, jest moc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opinie na FB niezbyt pochlebne, ale na szczęście dotyczą tylko czasu stania w kolejkach.

Miejmy nadzieje że z czasem się rozładuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie kolejki są bardzo duże. W "szczycie" do kas czeka się nawet 2 godziny. Dlatego najlepiej do aquaparku wejść z rana - od 9 lub wieczorem 19-20 (aquapark jest czynny do 23). Akwarium póki co jest ogólnodostępne i żeby je zobaczyć nie trzeba stać w żadnych kolejkach - poziom 0, po prawej stronie od wejścia do kas.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki filmik "o świcie". Działają 4 lampy.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki filmik "o świcie". Działają 4 lampy.

A czy udało się jakieś koralowce utrzymać??


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy udało się jakieś koralowce utrzymać??

Jest trochę grzybowieńców, słoniowe uszy i Montipory talerzowe. Te ostatnie rosną jak szalone. Widać, że akwarium jeszcze dojrzewa. Za jakiś miesiąc będę sadził więcej korali. Największym kłopotem są ustniki, zeżarły większość LPS-ów i miękasów, które dałem na próbę.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze a ja na urlopie jak byłem to 2 razy robiłem tam podejście i 2 razy jak widziałem kolejki pojechałem dalej :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widze takie projekty, to mam chec sprzedac mieszkanie i kupic "kawalek marzeń"... :animier:


ad2a63f5799d4fff8609f1f6f08c4d34u1024a898.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze 50-100 bialobrodych i bedzie moc ;)

Michał a tak powaznie to mysleliscie o jakiejs lawicy pokolcy czy nie? Pytam bo jednak lawic za bardzo nigdzie nie ma w niewoli.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze 50-100 bialobrodych i bedzie moc ;)

Michał a tak powaznie to mysleliscie o jakiejs lawicy pokolcy czy nie? Pytam bo jednak lawic za bardzo nigdzie nie ma w niewoli.

Mi się wydaje, że taka ławica zawsze będzie się rozpływać. Mimo wszystko to jednak nadal jest akwarium i niewola, ilość pożywienia jest ograniczona i prędzej czy później ławica by się rozpadła. Z większych stad można np. utrzymać Zebrasomy, ale jednak żółtki będą w innym akwarium. W tym pływa po kilka sztuk desjardinii i veliferum, ale stada nie tworzą :) A jeśli chodzi o Acanthurusy, to w naturze w dużych stadach migrują raczej na tarło, w akwariach są niezwykle agresywne wobec siebie w obrębie własnego gatunku i jeśli już, to najwyżej można utrzymać dobraną parkę danego gatunku Acanthurusa. Nie pamiętam gdzie, ale czytałem że na wolności para Acanthurus zajmuje terytorium 50-100m2 w zależności od gatunku, i nie dopuszczają do siebie innych pokolców... a takie jak lineatus czy sohal, bywają ataki na nurków... :) W tym zbiorniku jest ławiczka malutkich hepatusów, póki są małe to trzymają się razem niczym Chromisy, ale podejrzewam że jak osiągną dojrzałość płciową, będą parami pływać :) Jest też kilka naso, m.in. vlamingii, lopezi, brevirostris, elegans...piknie to wygląda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt mega, niestety w 3City byłem tydzień przed otwarciem :(

Jak by tam były korale i to wszystko falowalo to by był dopiero kosmos. Rób szczepkarium, jeśli korale się przyjmują wsadź za raz dużą ilość ryby chyba wszystkiego nie wyjedzą.

Może jakieś ukwiały dały by radę.

:D a dla nas 1m3 wody to już kosmos :) tu by można było sobie tyle odlać na start i nikt by straty nie zauważył...

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem z wizytą u Michała, piękny obiekt , dzięki za odprowadzenie, będę systematycznie odwiedzał i obserwował uruchamianie poszczególnych działów wewnątrz obiektu . :thumbup:

Edytowane przez egon24 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj i widziałem, że chyba parę ryb doszło i korali?


START - 30.06.2016r. zbiornik: 80x60x50h (240l) + sump 70x40x45h (126l) w tym dolewka (30l), LR (11,75kg) + DR (1,20kg) + LS (9,07kg) + LW (230l), sól: Red Sea Salt, światło: ATI Sunpower 8x24W, filtracja: Twistman OB-150-IN + siporax (2l) + Sorbotech carbon LG95, suplementacja: Balling + niezbędne pierwiastki, obieg: Jebao DCT-6000, cyrkulacja: Tunze 6055 ze sterownikiem Tunze 7091 + Tunze 6015, dolewka: Tunze Osmolator Universal 3155.000, obsada: korale miękkie, LPS, SPS, ryby, ślimaki, rozgwiazdy, wężowidło, krewetki

fb17f8dde0016dd2f1533933c592bd5cu1369a1218.png

IMG_20180331_204727.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj i widziałem, że chyba parę ryb doszło i korali?

Ja też byłem widziałem i pracowałem :) - statek - tj. cały basen i plaza to nasza robota :p

Pozdrawiam powodzenia i wielkie gratulacje za taki projekt

Sebo8877

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem ostatnio w hotelu z aquaparkiemw w Lommel (Belgia) , gdzie można było podziwiać morski świat.

39789 43

http://www.centerparcs.com/gb-en/belgium/fp_VM_holiday-park-de-vossemeren/aqua-mundo/snorkeling

Ogólnie wrażenia super, ale jak patrze na to co się dzieje u Ciebie w Redzie to wiem, że to był przedsmak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od przełomu czerwca/lipca poza kilkoma babkami nie dopuszczaliśmy nowych ryb i korali. Planuję jeszcze trochę poczekać. Akwarium ładnie dojrzewa, skała i piasek są już czyste. Cały czas, ze względu do obfite karmienie, trwa walka z NO3. Ryby rosną bardzo szybko, są w dobrej kondycji. Krótki filmik z porannych porządków:


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie zdam relacje z pobytu w aquaparku czuje że się nie zawiodę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec sierpnia byłem tam z całą sowią rodziną i kolegi aquapark wymiata atrakcji dla dzieciaków co nie miara siedzieliśmy do 21 i nie mogliśmy ich wyciągnąć do domu , zjeżdżalnie super , tylko jedna trochę straszna ja zjechałem bo jeszcze się łapałem w przedziale wagowym bo mój kolega już nie, może i dobrze dla niego bo odczucia po zjechaniu okropne ,szybkość zjazdu oraz wąska zjeżdżalnia dała się we znaki ,lecisz jak przyklejony do podłoża ,głowa trze i obija się na zakrętach więc trzeba uważać ,nie masz czasu na jakąkolwiek korektę lotu porostu spadasz i lądujesz ,ale może takie było założenie .Akwaria super robią mega wrażenie zapewne nowy odcinek w strefie saun będzie jeszcze lepszy z uwagi na rozkoszujący relaks połączony z widokiem na rybki .

Kibicuje całemu projektowi na pewno jeszcze tam wpadnę w przyszłym roku .

Pozdrawiam Tomasz. :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na TVN leciały już reklamy :) szkoda że takie krótkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.