Skocz do zawartości
Maksym

Podmianki jako źródło zycia.

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Czy mozna prowadzić zbiornik miekko lpsowy na samych podmiankach na dobrej soli? ,czy z biegiem czasu zajdzie koniecznosc jakiejs suplementacji typu grotech ABC lub balling?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet i spsy mozna tak chowac;)

Ja tak robie juz blisko 2 lata i jest ok.

Same spsy i lpsy mam od jakiegos roku, moze troszke dluzej.

Tylko podmianki i jakos hula;)

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej polecam, tylko sól bogatsza w mg i ca. Podmiany dostosować indywidualnie do baniaczka jeśli przekroczą 5% tygodniowo to raczej średnio opłacalne na dłuższą metę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszych? To jaki litraz masz na myśli Grzegorz? Ja bede stawial 540 + sump jakies 100 -120 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężko...

Balling nie taki straszny, jak go malują, nie ma się co bać :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie boje tej metody ,tylko chodzi o to ze nigdzie nie ma informacji jak go dozowac i ile sie tego leje. W moim przypadku 640 w obiegu jak dobrac odpowiednia dawkę ,można używać strzykawki czy musi byc do tego jakis dozownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie boje tej metody ,tylko chodzi o to ze nigdzie nie ma informacji jak go dozowac i ile sie tego leje. W moim przypadku 640 w obiegu jak dobrac odpowiednia dawkę ,można używać strzykawki czy musi byc do tego jakis dozownik?

No proszę cię .


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej polecam, tylko sól bogatsza w mg i ca. Podmiany dostosować indywidualnie do baniaczka jeśli przekroczą 5% tygodniowo to raczej średnio opłacalne na dłuższą metę.

no a pisza ze 5 % lub 10 % co dwa tyg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie da się konkretnie odpowiedzieć na to pytanie.

Na razie same niewiadome a testy i tak będą ci potrzebne.

Przecież to jak będziesz prowadzić baniak nie będzie wiążące wypróbuj i się przekonaj.

Można ze strzykawki tak samo jak robić to ręcznie podmieniając wodę. Automatycznie to wygoda... Ale jak cię stać na 640 to po kie grzyba strzykawką do tyłka dozować.Roczne koszty będą na tyle wysokie 640l lps że albo przeliczyłeś możliwości albo cię stać na automatykę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

balling najprostrza metoda uzupełniania ca,kh,mg :thumbup:


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie boje tej metody ,tylko chodzi o to ze nigdzie nie ma informacji jak go dozowac i ile sie tego leje. W moim przypadku 640 w obiegu jak dobrac odpowiednia dawkę ,można używać strzykawki czy musi byc do tego jakis dozownik?

Polecam Ci fajny artykuł http://reefhub.pl/metoda-ballinga/

:)

Nie baw się Grotehami przy tym litrażu .. szkoda kasy.. Jak już są inne wydajniejsze preparaty..

Edytowane przez LTo (wyświetl historię edycji)

1. Akwarium 95x70x60 | Sump 65x35x37 | Pompa Jebao dcs 4000 | Jebao RW8 x 2 | Odpieniacz deltec sc 1456 | Lampa LED DSuny 4 panele x 40 LED 3w + T5 2x39w | Reaktor Bubble-Magus CR120WP zasyp ARM | Milwaukee Instruments pH SMS 122 | AT R Doser Milestone 6 | PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Glonowy" + PSFMR 9040 - pojemność 2.3L "Media" na pompie DC3000 | Dolewka PS Sentry ATO

 

Link: http://nano-reef.pl/..._20#entry872225

90b67987de6d96d3807ab58d2d91ebebu287a684.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci fajny artykuł http://reefhub.pl/metoda-ballinga/

:)

Nie baw się Grotehami przy tym litrażu .. szkoda kasy.. Jak już są inne wydajniejsze preparaty..

Dzieki za link, inaczej teraz to wszystko widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię szczerze że 500l urzymasz bez Ballinga. Rozglądaj się za pompą już , może coś ańszego wyczaisz. U mnie po 1,5 roku spadło kH i nie było wyjścia tylko lać Ballinga - też myślałem że będą podmianki na bogatej soli. Ale wszystko Ok. Pisz jak coś będziesz chciał. Balling jest Banalnie prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię szczerze że 500l urzymasz bez Ballinga. Rozglądaj się za pompą już , może coś ańszego wyczaisz. U mnie po 1,5 roku spadło kH i nie było wyjścia tylko lać Ballinga - też myślałem że będą podmianki na bogatej soli. Ale wszystko Ok. Pisz jak coś będziesz chciał. Balling jest Banalnie prosty.

Ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię szczerze że 500l urzymasz bez Ballinga.

U mnie 500 obiegu podmianki 2x14l co 2 tygodnie miękkie,lps i 3 montipory.

Podmianki jak widać niewielkie przy troszkę większym od mojego pewnie dojdzie pewnie jeden baniaczek 15l...Więc nie musisz już wątpić szczerze.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Podmiany ,podmianami ale skoro tak to jakiej soli używacie aby utrzymac życie? Przecież trzeba tam dodac troche pierwiastków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszych? To jaki litraz masz na myśli Grzegorz? Ja bede stawial 540 + sump jakies 100 -120 litrów.

sorki za pozna odp no litraz bedzie konkret to bez ballinga moze sie nie obejsc ja zaczalem stosowac od marca ballinga i jest ok na poczatku byly pytania niewiadome ale trza poczytac i ogarnies temat z latwoscia uzywam pompy perystatycznej jebao daje rady a start byl od 50ml kazdego roztworu teraz juz 300ml i rosnie juz mysle nad reaktrem jak masz mamone inwestuj w reaktor drogi start ale spokuj wygoda na lata

i tansze koszty eksploatacji.pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma litraż do ballinga? Obsada miękkie-lps. Ważna jest zawartość bo to ona w głównej mierze decyduje o ballingu.

Może być i 1000 litrów na miękkasach i się okaże że 5% miesięcznie podmian wystarczy.A tyle wypadało by chociaż podmienić dla przyzwoitości bo nie jest to dużo.

Po co inwestować w coś co może okazać się zbędne, zwłaszcza na początku? :shock:

Kolega może być nowy i ballingiem na pewno nie poprawi na starcie baniaka wręcz przeciwnie łatwiej takiej osobie coś zwalić.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oooooo ja tylko opisalem moja sytuacje przecierz wiadomo ze wszystko zalezy od obsady i od razu nie trzeba balinga .masz racje mozna nawet dwa razy po 5% i juz jest lepiej ale to wszystko spekulacje ja osobiscie nie znam kogos kto prowadzi baniak na samych podmianach ale to juz musi sobie sam zadecydowc jednak wczesniej czy pozniej cos bedzie mosial wybrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Balinga jak będzie chciał to nawet z ręki będzie wlewał rano i wieczorem. jak zobaczy, że mu Balling się podoba to wtedy można kupić pompki. nie są drogie po chyba 3-żyłowe można już za kilka stówek dorwać i to mam na myśli poniżej 500;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.