Skocz do zawartości
jar2789

Blue Treasure Reef Sea Salt ,,,,,zamiast AF?

Rekomendowane odpowiedzi

Poproszę o pomoc i rady. Chcę przejśc na sół BT i chciałbym poznac Wasze opinie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma sól do podniesienia kh ? zwłaszcza BT jak chcesz sola podnieś kh to raczej RedSea . Jednak najprościej jest wodorowęglanem sodu .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma sól do podniesienia kh ? zwłaszcza BT jak chcesz sola podnieś kh to raczej RedSea . Jednak najprościej jest wodorowęglanem sodu .

Ano ma trochę.

Jakie KH chcesz mieć zatem ?

Chciałbym chociaż 8 a mam 6.5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to porównanie. Czekam na opinie osób, które używają w/w soli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czekaj :) - Niewiele Ci wniesie w oderwaniu od analizy chemicznej skały w danym baniaku, dokładnej ilości i roidzaju życia, suplementacji itp. Sama informacja że ktoś używa danego produktu...

Jak masz problemy z kH, dodaj preparatu typu kH buffer czy kH plus. Nawet do wody dolewkowej.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BT jest beznadziejna! używałem jej pół roku i parametry miałem koszmarne. Ale jak chcesz to mam do sprzedania jeszcze jakieś 3 worki tej soli :p

No i na co przeszedłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BT jest beznadziejna! używałem jej pół roku i parametry miałem koszmarne. Ale jak chcesz to mam do sprzedania jeszcze jakieś 3 worki tej soli :p

kijun - jestem daleki od wskazywania najlepszej soli, ale chyba z tym tekstem to przesadziles. Popatrz na SF jak wygladaja akwaria na tej soli. Moze popatrz na swoje umiejetnosci zanim zwalisz wine na sol...


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kijun - jestem daleki od wskazywania najlepszej soli, ale chyba z tym tekstem to przesadziles. Popatrz na SF jak wygladaja akwaria na tej soli. Moze popatrz na swoje umiejetnosci zanim zwalisz wine na sol...

:clap:

te piękne baniaki też są prowadzone na BT:

http://nano-reef.pl/...u/page__st__180

http://nano-reef.pl/...a/page__st__280

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem bt reef i to bardzo fajna sól z polecenia od innych kolegów z resztą. Woda kryształ, zero problemów. Dla sps lepiej wziąć ta mocniejsza wersję bt sps na której z resztą prowadzi piękne akwarium kolega Robert z Pabianic.

Jeśli o samo kh chodzi - lepiej tak jak już wcześniej pisano podawać wodoroweglan sodu. Rscp również bardzo dobra - obecnie używam lecz cena niestety x2 w stos do bt.

Edytowane przez wojtek-lodz (wyświetl historię edycji)

Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie w sps-y się nie będę pchał, może pózniej ewentualnie spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam używam tej soli i ponad pół roku i jak dla mnie jest ok


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ben. To prawda z tym magnezem? Jakie masz kh? Jak się rozpuszcza? Jakie walisz podmianki?

Magnez jest wysoki ale podmianami ciężko przynajmniej u mnie przedobrzyć a szkoda bo pobór z racji rosnących korali coraz większy.

KH nie badam i testów nie robię bo dla mnie nie one są wyznacznikiem jakości mojego zbiornika a to co moje oczy mówią mam 3 montipory ,lps i miękkasy i są w bdb kondycji jak dla mnie.

W tej chwili 2x14l co 2 tygodnie ale chyba wskoczę na 2x14l co 10dni akwarium 500 obieg.

Rozpuszcza się bardzo dobrze po 5-10 minutach a po 20 leje do akwarium.

Jest to bardzo dobra o ile nie najlepsza sól w tej cenie dla osób jadących na starej prostej i pewnej technice jaką są podmianki.

Kijun co do soli zdarzały się trefne partie ale nie ma złych soli są po prostu kiepscy akwaryści którzy nie wiedzą czego ich baniak potrzebuje.Sól dobiera się do potrzeb baniaka i sposobu prowadzenia.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kijun - jestem daleki od wskazywania najlepszej soli, ale chyba z tym tekstem to przesadziles. Popatrz na SF jak wygladaja akwaria na tej soli. Moze popatrz na swoje umiejetnosci zanim zwalisz wine na sol...

Oczywiście, że wiele zależy od umiejętności. Jak zaczynałem swoją przygodę z solanką to zaczynałem właśnie na BT co w połączeniu z brakiem wiedzy doprowadziło do restartu ;/ Dziś jednak wychodzi mi wszystko po mojej myśli i myślę, że w pewnym stopniu wiem o co chodzi w tym hobby, ale i tak (może dla zasady) na BT bym nie postawił.

Tak czy siak BT mam do sprzedania :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że ta sól to jednak wielka Chińska kicha. Miałem na niej baniak jakieś 4 m-ce. Mg wywaliło mi na ponad 1500 a Ca na 500 a nic nie dolewałem.

A wystarczyło robić testy lub podmieniać mniej.Ta sól jest dobra do akwarii w których schodzi ca i mg czyli w sam raz do uzupełniania ubytków jeśli nie miałeś poboru to nie dziwne że miałeś wysokie mg i ca ta sól z tego słynie...Ta sól nadaje się nie tylko do wymiany wody ale też do uzupełnienia.

Jakbyś miał jakieś lpsy czy spsy to by ci to nie przeszkadzało wręcz przeciwnie.

Teraz widzę że ballingujesz a i tak masz niskie ca i mg...

Parametry 31.05

Ca 390

Mg 1110

14 czerwca 2015

Ca 400

Mg 1200

Mg 1200

Ca 380

Ja bym podbił do 1350 mg i ca do 450 będzie chociaż z czego schodzić :yes

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam BT od ok 2 lat z jakimis malymi odstepstwami na sole IO i AF, ale to byly tylko przygody.

Przeszedlem chyba juz wszystkie plagi w ciagu 9 miesiecy od zalozenia zbiornika na suchej skale, sporo z moich bledow, sporo z dojrzewania.

Sol jak sol... duze Mg co na poczatku przed testami z reefhub zwalalem na uszkodzony test Mg. Cenowo rowniez jest ok. Na tym poziomie co prowadze akwarium jest mi wystarczajaca (oczywiscie musze juz suplementowac ca i mg) a mam troche prostych spsow, sporo lpsow i miekkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wystarczyło robić testy lub podmieniać mniej.Ta sól jest dobra do akwarii w których schodzi ca i mg czyli w sam raz do uzupełniania ubytków jeśli nie miałeś poboru to nie dziwne że miałeś wysokie mg i ca ta sól z tego słynie...Ta sól nadaje się nie tylko do wymiany wody ale też do uzupełnienia.

Jakbyś miał jakieś lpsy czy spsy to by ci to nie przeszkadzało wręcz przeciwnie.

Hehe widzę, że zostałem ostro prześwietlony:)

Fakt jest taki, że jak zakładałem pierwszą solniczkę na BT to miałem tam może z 5 miękasów i robiłem co tydzień podmiany, bo jak już wcześniej zaznaczyłem byłem zielony w temacie. Skutkiem tego były ciężkie plagi z finałem w postaci dino, które zadusiło wszystko. Złą opinię o tej soli mają chociażby w Zabrzu i to pogłębiło moją opinie do powiedzmy takiej radykalnej. Być może jeśli ma się dużo s/lpsow to można jechać na tej soli. Faktycznie jest kilka baniaków ładnych na BT, ale co się tam muszą nakombinować przy tym, to tylko ich właściciele wiedzą. Poza tym widziałem już kilka baniaków z wysokim Mg, które prezentowały się ładnie. Potwierdza to tylko fakt, że sama sól to nawet nie połowa sukcesu a jakiś tam jego element.

Dziś jadę na IO i korale mają wyraźne przyrosty a nie jak wcześniej bielały po tygodniu :p

Co do moich parametrów to muszę sprawdzić jakie są teraz bo nie robiłem testów ze 2 tyg. Z resztą wrzucę jakąś aktualizację dziś, bo dawno nie było.

I żeby koledze nie śmiecić w wątku, to jeśli chodzi o sól to ja BT nie polecam. Chyba, że (żeby nie było tak radykalnie) planujesz dużo s/lpsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie śmiecisz.Nie planuję dużo Sps ale sól będzie BT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.