Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, magu napisał:

Zainstaluj nową wersję softu, pomoże, uwierz mi :)

 

Niestety ale jest to samo. Przestawialem nawet szybkosc transmisji blutacza od 9600 do 115000 i lipa

Edytowane przez MarekT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cil90 napisał:

Trafiłem tu bo szukam alternatywy dla elektronicznych programatorów czasowych wpinanych w gniazdko.

Zainteresuj się raczej http://magu.pl/aqma

6 minut temu, MarekT napisał:

Niestety ale jest to samo

Jeżeli stara wersja działała to i nowa musi. Pamiętaj żeby zaktualizować również soft do Arduino. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, magu napisał:

Zainteresuj się raczej http://magu.pl/aqma

Jeżeli stara wersja działała to i nowa musi. Pamiętaj żeby zaktualizować również soft do Arduino. 

Oczywiście ze tak zrobiłem :) Będę próbował jeszcze z innymi blutaczami. Z HC05 nie zadziałało , mam jeszcze HC06 i HC10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal czekam na dozownik płynów, nawet w wersji beta bez instrukcji i opisów. Dało by radę?

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że da radę, ale obecnie brak aplikacji. Nie lubię udostępniać niedokończonej pracy... Potrzeba mi około 30-50 godzin na zakończenie projektu. Postaram się skończyć w jeszcze w tym miesiącu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 godziny temu, magu napisał:

Zainteresuj się raczej http://magu.pl/aqma

Hejka Boss :)

rozważając teoretycznie

gdyby puścić 2 sygnały PWM na ten sam driver z tym że 1 działa (za przykładem kolegi) od 6-7 a drugi między 16-21 ? nie pogryzą się ?

wtedy mogły by być 3 kanały zamiast 6

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie próbowałem, ale może być kicha, w chwili gdy pierwszy wystawi zerowe wypełnienie (czyli masę), a drugi w tym samym momencie wystawi stan wysoki (5V) zrobi się zwarcie. Może gdyby to odseparować diodami, ale to partyzantka. Duża AQma ma sześć timerów. Pompy dozujące mają cztery czasy włączenia/wyłączenia, podział na dni tygodnia itp. Można je śmiało wykorzystać do takich zabaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu a co z aplikacją na androida będzie działać na nowym sofcie?

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja na Androida będzie działać poprawnie ze starym softem (jest na stronie opisanej jako: "[Starsza wersja aplikacji (1.2.0) i kodu do Arduino Nano (2.0.1)]" ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy da się takim kontrolerem sterować moduły led COB 30w zasilane napięciem 29-32v? Jeżeli tak to jak to podłączyć? przez przekaźnik? przetwornice?

 

Aktualnie mam zbudowaną lampę z 9iu modułów w/w Led, zasilam ja z toroidów 11,5v i przetwornicami podbijam napięcie do 29v (prostym miernikiem zmierzyłem że tak pobiera ok 90w przy 112l zbiorniku). Chciałbym zrobić jakieś miękkie rozświetlanie i gaszenie lamp. Załączam zdjęcie przetwornicy której używam.

przetwornica.jpg

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Stefan85 napisał:

Czy da się takim kontrolerem sterować moduły led COB 30w zasilane napięciem 29-32v?

potrzebne są drivery z PWM 

np któryś z tych

http://www.mrelektronik.com/produkty/driverled?limitstart=0

http://www.tme.eu/pl/details/amld-3690iz/przetworniki-dcdc/aimtec/

prąd musi być 900mA (o ile diody są na 900mA) lub ciut mniej żeby nie "żyłować" na MAX i napięcie .. odp. do ilości diód w nitce

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja aqma led nie może się połączyć z arduino nano przez kabel USB , wgrałem aqma led 3.1 aplikacja 1.4 .Na razie nie mam podłączonych żadnych driverów  , kondensatorów  , zasilaczy , itp. tylko arduino nano plus RTC DS3231 zasilanie przez kabel USB , diody się świecą i na nano i na  RTC .


299L(100x65x46) plus sump . Oświetlenie 2x24w t5 Narva Blue 2 i Sylvania Marinestar + LED 36W +LED 18W 3xUV , 2xRB, 1Blue+80W LED CHIP .Odpieniacz Deltec SC 1350, skały około 12 kg sucha , 20 kg żywy piasek red sea live reef , cyrkulacja RW-15 , obiegówka Jebao 3000 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie http://magu.pl/aqma-led-control dostępna jest nowa wersja aplikacji AQLC-setup_v1.4.2. Zaszły delikatne zmiany dot. interfejsu... Po maksymalizacji, aplikacja "rozciąga się" dopasowując do rozdzielczości monitora. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przy aktualizacji softu do 3.1.0 trzeba wgrywać też ponownie biblioteki?

A tak poza tym trochę potestowałem oprogramowanie i moje wnioski:

- oprogramowanie 1.4 i kod 2.4.6 na arduino jest niekompatybilne, niby można ustawić kanały ale testować już nie, a oprócz tego po zapisaniu ustawień na arduino kiedy chcemy z aplikacji android coś zrobić to wywala jakiś błąd.

- oprogramowanie 1.2 i kod 2.4.6 na arduino jest kompatybilne można ustawiać kanały i testować no i działa odczyt ustawień na androidzie ale po wyjściu tak jakby coś się przestawia w ustawieniach kanałów i trzeba ponownie ustawiać z poziomu aplikacji windows

W każdym przypadku nie ma problemu z łącznością z komputerem czy to przez usb czy bluetooth. Jest jeszcze trochę do dopracowania i szkoda że aplikacja na androida nie jest już rozwijana. Ogólnie super rozwiązanie dla lampek DIY. Magu robisz kawał dobrej roboty.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wgrałem nowy soft i chciałbym podzielić się dla potomnych pewnymi uwagami:

- wgrywanie z wersji arduino ide 1.6.1 nie było możliwe, wywalało błędy bibliotek...

- wersja 1.8 potrzebowała ponownego wgrania bibliotek ale sama kompilacja i wgrywanie odbywało się już bez problemów.

Sam sterownik działa bezproblemowo, czy podłączając kabel, czy przez BT. W najnowszej wersji dodany jest element którego najbardziej mi brakowało, czyli możliwość sterowania czasem świecenia w trybie nocnym.  

Magu za ten sterownik jestem Ci dłużny DUŻE piwo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, fresz33 napisał:

Przy aktualizacji softu do 3.1.0 trzeba wgrywać też ponownie biblioteki?

A tak poza tym trochę potestowałem oprogramowanie i moje wnioski:

- oprogramowanie 1.4 i kod 2.4.6 na arduino jest niekompatybilne, niby można ustawić kanały ale testować już nie, a oprócz tego po zapisaniu ustawień na arduino kiedy chcemy z aplikacji android coś zrobić to wywala jakiś błąd.

- oprogramowanie 1.2 i kod 2.4.6 na arduino jest kompatybilne można ustawiać kanały i testować no i działa odczyt ustawień na androidzie ale po wyjściu tak jakby coś się przestawia w ustawieniach kanałów i trzeba ponownie ustawiać z poziomu aplikacji windows

W każdym przypadku nie ma problemu z łącznością z komputerem czy to przez usb czy bluetooth. Jest jeszcze trochę do dopracowania i szkoda że aplikacja na androida nie jest już rozwijana. Ogólnie super rozwiązanie dla lampek DIY. Magu robisz kawał dobrej roboty.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

 

Tak jak piszesz, dzięki za testy. Co do kodu w wersji 3.1.X to starałem się zaznaczyć bardzo wyraźnie, że konieczny jest update aplikacji. W treści strony jest: 

"Od wersji 3.0.0 sterownik został prawie całkowicie przepisany, ze względu na spore zmiany w kodzie, jak i w strukturze pamięci konieczne jest posiadanie aplikacji na Windows w wersji co najmniej 1.4.0. "

Przy samym ściąganiu kodu jest: "[Kod do Arduino Nano z obsługą bluetooth. Wymaga aplikacji w wersji 1.4.0 lub wyższej]    2468 Pobieranie    2017-03-05"

Co do aplikacji na androida, to była ona złożona z klocków w MIT App Inventor, nie przeze mnie, a przez Jędrzeja Zawratowskiego, chłop się napracował, ale ze względu na ograniczenia środowiska ma ona sporo bugów i niedogodności.

W ciągu kilku miesięcy (może tygodni) będzie dostępna wersja testowa platformy sterowanej przez WiFi, na Ardroidy, IOSy, Windowsy, Linuksy i co tam jeszcze jest na świecie. Ze wszystkimi ficzerami dla urządzeń mobilnych.  

1 minutę temu, dadario napisał:

Dzisiaj wgrałem nowy soft i chciałbym podzielić się dla potomnych pewnymi uwagami:

- wgrywanie z wersji arduino ide 1.6.1 nie było możliwe, wywalało błędy bibliotek...

- wersja 1.8 potrzebowała ponownego wgrania bibliotek ale sama kompilacja i wgrywanie odbywało się już bez problemów.

Sam sterownik działa bezproblemowo, czy podłączając kabel, czy przez BT. W najnowszej wersji dodany jest element którego najbardziej mi brakowało, czyli możliwość sterowania czasem świecenia w trybie nocnym.  

Po raz kolejny dzięki za testy. 

Fakt, każda nowa wersja softu jest przeze mnie kompilowana za pomocą najnowszego, dostępnego w chwili publikacji środowisa Arduino IDE. 

Np. przy dużej AQmie, kod jest tak nabity, że stosując stare środowisko, w ogóle się nie zmieści do Arduino :)

25 minut temu, dadario napisał:

Magu za ten sterownik jestem Ci dłużny DUŻE piwo!!!

Mam nadzieję, stworzyć najlepszy na świecie darmowy sterownik DIY LED, z doskonałym supportem. Na piwko, herbatkę, kawkę i oglądanie zbiornika serdecznie zapraszam.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja aplikacji na Windows (1.4.3). Przepisałem funkcję kontroli połączenia i przechwytuję chyba wszystkie możliwe wyjątki.

http://magu.pl/aqma-led-control

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje tylko aby kawę robiła :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Kawę zrobisz "dużą" AQmą :P , przy okazji załączy pralkę czy co tam chcesz :)

i BRAWO MAGU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo Brawo Magu:D jak wiadomo nie każdy akwarysta jest elektronikiem wiec złożyłem kilka sterowników, dla kolegów. działa bardzo dobrze...

Czytając posty widziałem ze dostanie sterownik moduł WiFi to już całkiem będzie petarda. Magu mam prośbę widzę ze sam kod jest już mocna upchany w Atmege, czy nie można dodać pomiar temperatury i sterowanie wentylatorem przez pwm. Mocno by to ułatwiło kiedy na radiatorze jest duża ilość Led-ów a sam radiator dosyć mocno sie grzeje. Wiem można to zrobić analogowo, i to działa. Ale jak się włącza robi to niezłe zamieszanie.

Magu brawo :)piwko.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, sterowanie wentylatorami jest już zaimplementowane :) jednak jeszcze nie opisałem co i jak. Ogólnie sprawa wygląda tak... Na mojej płycie jest wolne miejsce na grzebień (GND,D4,D7,D8), można tam podpiąć tranzystor i do niego sekcję wentylatorów.  Sprawa nie jest do końca przetestowana, więc pojawi się oficjalnie z nową wersją softu na Arduino.

Sekcja podpięta pod D4 włączy się wraz z kanałem PWM1, D7 z PWM2, D8 z PWM3. Co do sterowania prędkością wentylatorów, to musiałbym zrezygnować z któregoś kanału dla led, albo zastosować zewnętrzny układ bo brakuje już pinów PWM.  Proponuje używać wentylatorów z czujnikiem temepratury, każdy będzie się kręcił wedle potrzeby.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skancerowałem kod Maga i dopisałem zamiast szóstego kanału sterowanie wentylatorem, PID działa od roku, utrzymuje ten 35st.

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.