Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

czy sterownik ten można uruchomić na Arduino UNO - taki akurat mam pod rękom?


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam...

Też mialem masę problemów ze sterownikiem na nano. Długo zawracałem gitarę Magowi (chwała mu za cierpliwość), bo najpierw był problem z łącznością na linii nano-laptop. Okazało sie, że potrzebny był specjalny - dla nano- sterownik usb. Pózniej był problem z łącznością przez BT - trzeba było zainstalować w win7 port com dla BT. W końcu okazało się, że wszystko szlag trafił i po pewnym czasie znowu kicha. Przyczyna prosta - najbardziej nieudaczny samobójca w dziejach świata, czyli system operacyjny windows - wy***przył mi wszystkie ustawienia. Na szczęście - odpukać w niemalowane - zainstalowałem sobie wcześniej apkę na andoida i z komóry mogę sterować lampeczką jak mi sie podoba. Chwała twórcom za takie rozwiązania. i za ich pomysłowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

czy sterownik ten można uruchomić na Arduino UNO - taki akurat mam pod rękom?

tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa wersja, nowe funkcjonalności:

Zapraszam na http://magu.pl/aqma-led-control

...Od wersji 2.4.6 "AQma LED Control" można wyposażyć w microswitch (lub jakikolwiek inny przełącznik chwilowy) i buzer z generatorem 5V.

Pojedyncze krótkie naciśnięcie przycisku spowoduje wyłączenie wszystkich kanałów LED, domyślnie na 10 minut (jedno piknięcie buzera), ponowne krótkie naciśnięcie przełącznika spowoduje ustawienie wszystkich kanałów na pełną moc. Sterownik pozostanie w trybie "ręcznym" przez 10 minut. Czas trybu ręcznego można ewentualnie dostosować w zmiennej sleepTime (w sekundach). Po upływie zadanego czasu sterownik wróci do pracy w trybie automatycznym (ustawionym przez użytkownika w aplikacji). Aby ręcznie wymusić wyjście z trybu manualnego i powrót do ustawień automatycznych należy przytrzymać przycisk przez około 2s do momentu usłyszenia długiego sygnału beeeeeeeeep, lub wykonać dowolna czynność konfiguracyjną z windowsowej aplikacji.

Każdorazowe poprawne przesłanie danych konfiguracyjnych z aplikacji do sterownika zostanie potwierdzone sygnałem dzwiękowym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy powrót ze stanu uśpienia do zaprogramowanych np. 85% mocy , odbywa się płynnie, czy tez natychmiastowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

płynnie

a właściwie tak jak sobie ustawisz :)

np. od zera do 85% w godzinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SILVA - przepraszam że wtrącę, ale mam takie głupie wrażenie, że wszędzie Cie pełno i nabijasz posty za postem i masz 10 razy więcej postów niż MODERATOR.

6,6 posta dziennie odkąd się zarejestrowałeś, Ale to chyba tylko takie wrażenie ...

Pytanie zadałem raczej twórcy programu, a nie Tobie. Ale dziękuje za odpowiedz.

Edytowane przez MarekT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Osobiste wycieczki i wrażenia sobie zostaw z boku - mnie one nie interesują - tak samo zresztą jak mój licznik

poprawianie odpowiedziałem na Twoje pytanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby twórca programu miał odpowiadać na każde banalne pytanie to pewnie też miałby 10.000 postów. Kolega odpowiedział na pytanie pomimo tego, że w DTR-ce jest ta sprawa wyjaśniona. Więc raczej nie na miejscu była ta prywatna wycieczka. Sorki ale musiałem .........


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Appka na andka widzi moduł ale nie komunikuje się z nim. Łączy się automatycznie ale gdy sprawdzam pamięć lub chcę pobrać date to wyskakuje

"huston". Też tak ktoś miał?

Przy pierwszym uruchomieniu wyskakuje taki błąd.  Potem juz łączy się automatycznie

Screenshot_2017-01-31-15-02-15.png

Edytowane przez pecetowiec (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam to musisz kliknąć na przycisk "Rozłączony" i wybrać urządzenie BT  (MAC address nazwa) , to powinno rozwiązać Twój problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co pamiętam to musisz kliknąć na przycisk "Rozłączony" i wybrać urządzenie BT  (MAC address nazwa) , to powinno rozwiązać Twój problem

Tak jak pisałem, po połączeniu (robię dokładnie tak jak piszesz) appka nie komunikuje się z lampą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zastosowałeś inwenter napięć albo dzielnik rezystorowy, być może moduł BT nie ma poprawnej komunikacji z Arduino

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, artbski napisał:

a zastosowałeś inwenter napięć albo dzielnik rezystorowy, być może moduł BT nie ma poprawnej komunikacji z Arduino

zamówiłem moduł hc-06, nie wiem czy ma to o czym piszesz :)

18 godzin temu, magu napisał:

Napisz do Jędrzeja, on tu nie zagląda, a to on poskładał aplikację pod androida w app inventorze.

napisałem maila, na razie cisza :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz na fotkę, podłączenie z rezystorami

hc-06-pinout.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączałem przez płytkę maga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam tej płytki, ale przypuszczam że to ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze z smartphona więc trochę mi ciężko, na stronie maga jest ta płytka. Ma wszystko to co potrzebuje aby podłączyć moduł bez konwertera poziomów i taki też zamówiłem. Co prawda oddzielnie moduł i podstawkę ale przylutowana najlepiej jak potrafiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ustawieniu wszystkich kanałów wszystko ruszyło pięknie od strzała! mam tylko pytanie odnośnie podglądu ustawień na aplikacji bo mam pusto w wyznaczonych polach pomimo,że lampa funkcjonuje prawidłowo.Niby nie wadzi mi to jakoś ale pusto to pusto i trzeba przeglądać kolejno  kanały żeby sprawdzić poprawność ustawienia.Jakieś rady?

Drugie pytanie mam co do klawisza "Pamięć" Po jego wciśnięciu pojawia się komunikat"Serio-nie wiem co się  stalo? Huston mamy problem-ponów operację lub zresetuj apkę" i tak cały czas .Co   mogłem spierniczyć,że mam taki komunikat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobnie trzeba pisać do autora. Ja dostałem taką odpowiedź.

Witam

"huston mamy problem" pojawia się tylko w przypadku kiedy połączenie z urządzeniem nie działa poprawnie. i dostaje bzdety lub żadnej odpowiedzi z aqmy.

Sugeruję sprawdzić układ po bt z programem aqmą maga ( wybrać port rs na którym się zainstalował bluetooth w pc). i sprawdzić czy działa wymiana danych

A z doświadczenia. Jeżeli urządzenie jest sparowane z komórką to: najprawdopodobniej na 99% zamienić rx z tx w układzie albo w sketchu maga przy softwareseriall (zamienić piny miejscami)

Pozdrawiam

Jędrzej Zawartowsk

Dla mnie to czarna magia, gdyby ktoś miał czas i cierpliwość żeby mi to wytłumaczyć jak idiocie to będę wdzięczny.

Co ja z tego rozumiem to że aqma na pc ma a pomocą Bluetooth (a nie przez usb) połączyć się z arduino żeby sprawdzić czy połączenie i komunikacja bangla?

Zamówiłem moduł zew do lapka bo mój chrupek nie posiada.

Druga cześć to chodzi o zamianę pinów? Że niby podłączenie na zmianę pomoże? Mam to wlutowane już w kodzie to można zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje korzystać z mojej Windowsianej aplikacji. Soft pod Androida to niejako prezent od Jędrzeja dla społeczeństwa i chwała mu za to, jednak nie jest on do końca przetestowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proponuje korzystać z mojej Windowsianej aplikacji. Soft pod Androida to niejako prezent od Jędrzeja dla społeczeństwa i chwała mu za to, jednak nie jest on do końca przetestowany. 

Ale ona przez Bluetooth też się łączy prawda? Jak tak to looz bo ja i tak na wp10 jade i zabawa andkiem specjalnie pod aqme mnie nie bawi. Teraz jeszcze lampa nie ma pokrywy więc mogę sobie kabel wyciągnąć ale jak zabuduje to Bluetooth się przyda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.