Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie sytuacja podobna. Arduino nie łączy się z komórką. Natomiast AQma przez bluetooth łączy się bezproblemowo.

Jest jakiś magik na forum co by napisał jakiś działający sterownik do lampki na komórkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie się nie łączy:( wyskakuje komunikat że coś nie bangla... Dodałem port com7 sparowałem hc-06 z modułem w kompie, aqma port widzi ale nie łączy się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu! A można zmienić  działanie microswitcha tak żeby wymusić działanie lampy kiedy jest wyłączona/tryb nocny,np  na 10  min i  później wraca do ww trybu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest mozliwość podpięcia 9 driverów pod 6 kanałów PWM?

Pod 6 driverów będą podpięte diody royal blue z czego 1 będzie dodatkowo świecił w nocy i 3 drivery z cool white.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tak - jeden kanał PWM może sterować kilkoma driverami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność prądowa pinu Arduino to około 40mA

Z tego co pamiętam pwm to jakieś 5mA czyli bezpiecznie z zapasem 7 driverow powinien obsłużyć jeden pin.

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

o ile dobrze pamiętam to koło 6ciu - bezpiecznie tzn. żeby wystarczyło mocy do ich sterowania - za dużo nie będzie po prostu działać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o ile dobrze pamiętam to koło 6ciu - bezpiecznie tzn. żeby wystarczyło mocy do ich sterowania - za dużo nie będzie po prostu działać

Raczej uwali pin na płytce, ale ok w zasadzie działać nie będzie :)

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do budowy lampy.
Prawie wszystko już jest, ale mam mały problem.

Mam zasilacz 24V, podłączyłem driver, napięcie wychodzi 23,7V, dzielone na 6 to niestety 3,95V.
Przy max napięciach pracy 3,6 i 3,8V to pewnie nic dobrego, więc pytanko, dorzucać rezystor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci że nic nie zrozumiałem z tego co napisałeś. Nie bardzo wiem o co Ci chodzi ale strzelam:

Podłącz tylko diod ile da radę pociągnąć zasilacz pamiętaj też odjąć minimum 2V spadku na driverze.

Z tego co pamiętam przy 24v 3 watowych diod będzie 6

Napięciem sie nie martw, przez driver pójdzie tyle ile pobiorą diody.

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

raczej niemożliwe - driver sam bierze jakieś 1,5V (a nie 0,3V) widać diody biorą więcej V niż w specyfikacji - albo coś "nie halo" z driverem jak już coś "dorzucać" to kolejną diodę a nie rezystor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz. Mam zasilacz, 24V, sprawdziłem właśnie multimetrem - dokładnie 23,9V.
Podłączyłem driver na sucho, sprawdziłem multimetrem - na wyjściu z drivera pokazuje 23,7V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

podłącz diody - wezmą ile im trzeba - po to są divery :) żeby się "nie bujać" z rezystorami (i wtedy zmierz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze raz. Mam zasilacz, 24V, sprawdziłem właśnie multimetrem - dokładnie 23,9V.
Podłączyłem driver na sucho, sprawdziłem multimetrem - na wyjściu z drivera pokazuje 23,7V.

Tym się nie martw, jak pisałem musisz tylko obliczyć czy zasilacz wydoli. Czyli:
Liczbę diod razy spadek napięcia na diodzie dodać 2V ma być mniejsze od napięcia zasilacza. To wszystko, resztą Cię nie obchodzi, no oprócz prądu ale to już wiesz. Na sucho nic nie mierz, bo to nie ma sensu.

Wysłane z galaktyki S6


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, po prostu bałem się, że driver stabilizuje tylko prąd, a nie napięcie, czy jak to tam działa :D

Zrobiłem test na jednej, śmiga bardzo ładnie, na płytce testowej działa ściemnianie więc jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy rok, nowe zabawki...

Jest nowa wersja, sporo się zmieniło, opis jest troszkę lakoniczny, ale jest nowa moc :)

Po kod jak i aplikację zapraszam na: http://magu.pl/aqma-led-control

W wolnej chwili postaram się porobić nowe fotki aplikacji i samego sterownika. 

Od wersji 3.0.0 sterownik został prawie całkowicie przepisany, ze względu na spore zmiany w kodzie, jak i w strukturze pamięci konieczne jest posiadanie aplikacji na Windows w wersji co najmniej 1.3.0. Starsze wersje aplikacji w ogóle się nie połączą. 
Doszła nowa funkcjonalność włączenia oświetlenia nocnego na określony czas "Po zmierzchu" (od, do) i "Przed świtem" (od, do). W oświetleniu nocnym biorą udział kanały, które mają zaznaczony "ptaszek" "Oświetlenie nocne". 
Jeżeli w sekcji "Dostosuj oświetlenie nocne" nie jest zaznaczony ptaszek "Ustaw manualnie" oświetlenie nocne będzie się świeciło przez całą noc.
Nowe funkcje przycisku: Jedno kliknięcie  powoduje wyłączenie trybu automatycznego i powolne wygaszanie lampy, wyłączenie jest całkowicie płynne (od aktualnej wartości do zera). Kolejne kliknięcie spowoduje rozświetlenie lampy ale z racji tego, że użytkownicy często używają sterownika do ograniczenia maksymalnej mocy kanałów (w aplikacji pole maksimum [%]) więc kanały zostaną rozświetlone do maksymalnych wartości ustawionych przez użytkownika, tym sposobem sam sterownik nawet w trybie manualnym dba o odpowiednią moc, która zostanie dostarczona do diod, jak również zachowa ustawienia charakterystyki kolorów ustawione przez użytkownika. Oba tryby manualne (On/Off) działają w każdym momencie pracy sterownika (kanał, włączony, wyłączony, rozświetlanie, wygaszanie, oświetlenie nocne, brak oświetlenia nocnego, inversja kanału, start sterownika itp...) i każdorazowo zmiana stanu wykonywana jest płynnie. Powrót do pracy w trybie automatycznym następuje samoczynnie po dziesięciu minutach lub dłuższym przyciśnięciu przycisku (ok 2 sekundowym). Powrót do stanu automatycznego odbywa się płynnie i zostanie zakomunikowany dwoma piknięciami buzera. 
Z uwagi na nowe funkcjonalności sama aplikacja nieco zmieniła interfejs. Obecnie istnieje możliwość wyboru języka (PL, EN). Sporo udoskonaleń przeszedł również system powiadomień. 
 

W kodzie dodałem też sterowanie wentylatorami, działa, ale sprawę opiszę za kilka dni, bo weekend mam pity :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo TY!!!!

Wnioskuję o przyznanie Ci medalu za ten sterownik, bo to naprawdę CACKO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie i pięknie. Program działa dopóki nie połączę się z urządzeniem ... po czym  " według Windowsa 7 - program przestaje dzialac "

Próbowałem go przeinstalowywać, ale nic to nie daje . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszystko jest nowe.  Sterownik działa, bo sprawdzałem go z aplikacji Androida. 

 

odpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu:    CLR20r3
  Podpis problemu: 01:    AQmaLED-Control.exe
  Podpis problemu: 02:    1.3.4.0
  Podpis problemu: 03:    58b97122
  Podpis problemu: 04:    System
  Podpis problemu: 05:    4.6.1087.0
  Podpis problemu: 06:    583e5c41
  Podpis problemu: 07:    2969
  Podpis problemu: 08:    b3
  Podpis problemu: 09:    System.TimeoutException
  Wersja systemu operacyjnego:    6.1.7601.2.1.0.256.48
  Identyfikator ustawień regionalnych:    1045
  Dodatkowe informacje 1:    fbf1
  Dodatkowe informacje 2:    fbf162b9a7338db91ea813a4734de29a
  Dodatkowe informacje 3:    6dcc
  Dodatkowe informacje 4:    6dccd46eed6342d777987f5af54acd58
 

Edytowane przez MarekT (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafiłem tu bo szukam alternatywy dla elektronicznych programatorów czasowych wpinanych w gniazdko.

Na pierwszy rzut oka aqma led control wygląda świetnie, a strona twórcy zachęca do zakupy zestawu DIY.
Mam tylko wątpliwość czy sprzęt+oprogramowanie spełni cel jaki mu stawiam. Proszę Was i twórcę AQma o podpowiedź.

Mam dwa różne oświetlenia LED. 
1. Czy istnieje możliwość ustawienia wielokrotnego włączenia/wyłączenia tego samego kanału w ciągu dnia? Przykładowo: zapalanie światłą między godziną 6-7 oraz między 16-21?
2. Na programatorze elektronicznym tygodniowym mogę ustawić różne czasy załączenia/wyłączenia dla poszczególnych dni tygodnia (najczęściej różnice mam w weekend) - czy tutaj autor też przewidział taką możliwość?
3. Regulowanie siły oświetlenia bardzo kusi. Czy da się sterować kanałami PWM w taki sposób jak w pytaniu pierwszym i drugim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MarekT napisał:

odpis problemu:
...
  Podpis problemu: 09:    System.TimeoutException
...
 

Nie wyrabia się komunikacja... Prawdopodobnie marnej jakości kabel USB. Ale oczywiście jest na to rada... Przygotowałem nową wersję aplikacji (1.4.0) i kodu do Arduino (3.1.0), zwolniłem transmisję. Powinno Ci ruszyć bez wymiany kabla.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, magu napisał:

Nie wyrabia się komunikacja... Prawdopodobnie marnej jakości kabel USB. Ale oczywiście jest na to rada... Przygotowałem nową wersję aplikacji (1.4.0) i kodu do Arduino (3.1.0), zwolniłem transmisję. Powinno Ci ruszyć bez wymiany kabla.  

Łączyłem się poprzez Blutacza . Można gdzieś zwiększyć prędkość transmisji u ustawieniach ? ( do jakich maksymalnych parametrów )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.