Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

Ale problem jest w tym że lampa o okreslonej godzinie wogule nie reaguje, wszystko działało jak nalerzy tylko raz, po pierwszym odpaleniu i ustawieniu, ładnie sie ściemniła i przeszła na oświetlenie nocne, rano juz sie nie przełączyła, wyglada na to że problem leży po stronie modulu czasu, gdy połącze sie uno, po kliknieciu data z Pc i wyślij wszystko jest ok:) aż do godziny przełączenia, choć samo arduino nie zawsze za pierwszym razem sie łączy...:(

Ale problem jest w tym że lampa o okreslonej godzinie wogule nie reaguje, wszystko działało jak nalerzy tylko raz, po pierwszym odpaleniu i ustawieniu, ładnie sie ściemniła i przeszła na oświetlenie nocne, rano juz sie nie przełączyła, wyglada na to że problem leży po stronie modulu czasu, gdy połącze sie uno, po kliknieciu data z Pc i wyślij wszystko jest ok:) aż do godziny przełączenia, choć samo arduino nie zawsze za pierwszym razem sie łączy...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zrób fotkę połączeń

połączyłeś masę zasilacza z GND arduino ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampke podłączyłem tak jak na fotkach, zasilanie arduino przez przetwornice step down ustawione na 10v podłaczone do zasilacza lampy, masy oczywiście wszystkie razem plus jedna z arduino do masy zasilacza z pominięciem przetwornicy.

post-24718-0-44140100-1475941994_thumb.jpg

post-24718-0-03265300-1475942062_thumb.jpg

post-24718-0-83716300-1475942200_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zrobione łanie i nie wygląda na złe połączenie

wymień baterię na akumulator

może to UNO jest wadliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć kondensatory (http://magu.pl/aqma-led-control), za wszystkie zapłacisz ze złotówkę, jeżeli nawet później wymienisz Arduino to i tak lepiej je mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ruwnież odnosze wrażenie że to arduno padło, kondensatory w planie, bo driwery piszczą, ale nie miałem kiedy kupić, najgorsze jest to że w poniedziałek wyjeżdżam w delegacje i musze arduino wypiąć żeby zona mogła przynajmniej lampke włączyć, ale raczej bez wymiany arduino sie nie obejdzie, sprawdziłem wszystko i nic, Magu płytka ułatwiająca życie jest u ciebie dostepna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale w Twoim przypadku płytka ma tylko tę przewagę, że masz wlutowane kondensatory na Vin, dwa na 5V, resecie, można wyjąć Arduino i masz złącza na śrubki. Ty masz to dość solidnie polutowane, więc moim zdaniem lepiej jak sobie wlutujesz kondensatory i starczy, nie ma co kombinować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale czy kondensatory usuną mój problem? jesli arduino jest uszkodzone musze sprawić sobie nowe i wtedy plytka ma sens, dziś wieczorem przy wyłączaniu dalej problem nawet z polączeniem, restart i polączyło sie odrazu, ale przy pobieraniu daty dziń jest ok ale godzina, pokazał 13.45 a była 19.coś, a może to bateria? nie mam jeszcze akumulatora tylko bateria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

teraz masz zasilanie z zasilacza (wyjmij baterię i powinno działać normalnie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy nie masz zwarcia między drugim a trzecim pinem od lewej na rtc, a co do driverów ja dostałem od razu kondensatory od derelteka.

O WIELKI MAGU :bow jeszcze raz podziękowanie za pomoc i pracę nad sterowaniem!!!

Edytowane przez PAdam (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie arduino leonardo robiło zwiechy co jakiś czas. Okazało sie, że zasilanie było za mało stabilne. Kupilem porzadny zasilacz przemysłowy 12V i wszystko bylo oki. Stało się tak, ze zakupiłem troche sprzetu i Aqma stała sie zbędna, więc zastąpilem ją zwykłym sterownikiem 6 kanałowym z Arduino Nano. Troche było problemów z instalacją i odpaleniem tego na BT, no ale z pomocą kolegi WIELKIEGO MAGU (i jego nieocenioną cierpliwoscią) małymi kroczkami doszliśmy do celu. Teraz oswietlenie śmiga aż miło, no i 3 kanały mi zostały - planuje światełko do drugiego, mniejszego baniaczka, bo teraz świeci chuinka bez bajerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem wszystko, nie mam zwarcia pomiedzy drugim a trzecim pinem, wyjołem beterie nic, i jeszcze ciągłe problemy z połączeniem, dziś udało sie raz:( zmieniłem zasilanie arduino nie pomogło, zamówie nowe i zobaczymy.

aha jeszcze jedna sprawa, wyjeżdzam na tydzien a lampka musi świecić, teraz pwm jest całkowicie wyłączone, arduino też, tylko zasilanie na driver i do ledów, ale lampka coś słabo świeci, przy arduino było dużo jaśniej, co jest powodem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, jednak masz coś nie tak z układem. Ale jeżeli chcesz żeby lampa bez sterowania świeciła pełną mocą podaj na pin drivera PWM/DIM (czy jak tam się nazywa w tym driverze) +5V. Będzie to równoważne do podania sygnału z wypełnieniem 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez powstaje lampa oparta o ten sterownik.

e5144b4e11984051353025dfb81ce9b3.jpg

469401308e4a07fbe2a7f285a7893edc.jpg

miałem zamiar rozszerzyć funkcjonalność o wyświetlacz OLED i pomiar temp,ale to moze w wersji v2

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka


7432b41ad40f1789a6bf166a86a71b0eu1254a1102.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć sorki za POP ale mam problem z połączeniem się poprzez BT,

jako bazę mam ARDUINO Pro Mini ,

BT podłączone do portu A1, A2. testowałem HC-05 oraz HC-06 program podłącza się do BT bo jest sygnalizacją dioda ale nie ma komunikacji pomiędzy BT a ARDU. Czy czasem w tej płytce, BT nie powinno być podłączone do pinów TX,RX

Edytowane przez meloow (wyświetl historię edycji)

7432b41ad40f1789a6bf166a86a71b0eu1254a1102.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TX,RX są sprzętowe do programowania, a do komunikacji z programem wykorzystuje softwareSerial czyli na zwykłych portach cyfrowych. Powinno działać.Podłączyłeś na przemian rx BT do tx płytki i tx BT do rx płytki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobione zgodnie z tym

f6dcb02981809a64769b7f6bc440e3d1.png

być może moje dwa moduły BT się "uwaliły" choć ostatnio jak się nimi bawiłem to oba działały poprawnie. Teraz mam problem z podłączeniem się do nich przez Realterm.


7432b41ad40f1789a6bf166a86a71b0eu1254a1102.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł bt ciężko uwalić. Chyba, że nie zastosowałeś konwertara poziomów.

No niestety , podłączyłem bez konwertera :( rozumiem że oba moduły zostały uwalone.


7432b41ad40f1789a6bf166a86a71b0eu1254a1102.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, po podmianie modułu BT na nowy oraz dorobieniu konwertara poziomów wszystko tuszyło ;)


7432b41ad40f1789a6bf166a86a71b0eu1254a1102.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem nowe arduino, nano tym razem, dzis wszystko ładnie zlutowałem, podłączyłem do kompa wszystko ładnie sie wgrało, ale jak zwykle musi byc:( Aquma wogłe nie łaczy sie z nano:( bluetooth system wykrywa, dodaje sterowniki ale przy prubie połączenia w aqmie wywala jakiś błąd programu i program zamyka, na kablu po wybraniu portu czekam i czekam...... i wielkie nic. przeinstalowałem program i nic, co tym razem może być problemem?

kupiłem nowe arduino, nano tym razem, dzis wszystko ładnie zlutowałem, podłączyłem do kompa wszystko ładnie sie wgrało, ale jak zwykle musi byc:( Aquma wogłe nie łaczy sie z nano:( bluetooth system wykrywa, dodaje sterowniki ale przy prubie połączenia w aqmie wywala jakiś błąd programu i program zamyka, na kablu po wybraniu portu czekam i czekam...... i wielkie nic. przeinstalowałem program i nic, co tym razem może być problemem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ok kliki dni mam uruchomioną lampę na tym sterowniku. Generalnie ma mam taki problem że co jakiś czas wylatuje mi błąd na programie czy pod winda czy androidem.

na windzie "AQMA błędne dane"

na androidzie (CSV text multile rows. Expected just one row. Cannot parse text argument to "list from csv row" as CSV-formatted row)

pomaga tylko reset ardu.

druga sprawa to pobieranie danych z lampy. Nie wiem czemu ale nie pobieraja mi się wszystkie ustawienia poprawnie np inne godziny czy wartości min/max.

jakieś pomysły ?


7432b41ad40f1789a6bf166a86a71b0eu1254a1102.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

na 99.99% coś słabo połączone zimny lut itp.

miałem podobny przypadek - walnięcie pięścią w pudełko pomagało - jak rozłożyłem i złożyłem porządnie drugi raz problem znikł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.