Skocz do zawartości
magu

6-kanałowy sterownik LED - AQma LED Control v3 - by magu

Rekomendowane odpowiedzi

prosimy o szerszy opis :)


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowy na tym forum i chcialbym prosic o pomoc w uruchomieniu tego sterownika na Arduino Mega,

bo tylko taki posiadam z wyswietlaczem LCD 20x4.

Dodalem biblioteke oraz wpis do programu

#include <LiquidCrystal_I2C.h>

ale na wyswietlaczu nic nie widac oprocz podswietlenia.(podlaczony do SDA i SCL oraz 5V i GND)

Czy musze cos jeszcze dopisac w programie, a moze ktos ma juz przerobiony kod plus schemat podlaczenia.

Nie znam sie na programowaniu dlatego za wszelka pomoc bede bardzo wdzieczny.

pozdrawiam

Robert

Edytowane przez robson16 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wygrałeś sift od kolegi magu

[Kod do Arduino Nano. LCD (New LiquidCrystal), czujnik temperatury, czujnik ruchu, obsługa grzałki i wentylatorów. Kod nierozwijany, niewspierany.

http://magu.pl/aqma-led-control


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nie wspiera wyswietlacza tylko bluethoota


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,a czy probowales uruchomic ten nierozwijany kod na Mege?

Jezeli tak to czy potrzebne sa jakies zmiany w podlaczeniu i w programie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Ja mam nano i wgrywalem tylko ten z bluethootem. Nic innego nie testowałem.


502e4a16930e414107ee22b6198c578f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pewnie głupie pytanie czy sciemnialne stateczniki do t5 da się sterować za pomocą PWM?

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takie pewnie głupie pytanie czy balasty nieściemniane do t5 da się sterować za pomocą PWM?

Nie wiem co to są balasty :) Ale nic co związane z T5 nie da się sterować.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to są balasty :) Ale nic co związane z T5 nie da się sterować.

Wysłane z galaktyki S4

Bzdura. T5 można sterować. Choćby właśnie za pomocą balastow inaczej statecznikow sterowanych.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli można sterować T5 przez pwm? Nie słyszałem, trzeba się chyba dokształcić.

Wysłane z galaktyki S4


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

przy probie skompilowania kodu i wgraniu na Mege ( HCLED-AQma_v1.1.0-nierozwijany-niewspierany)

mam taki blad:

exit status 1

no matching function for call to 'LiquidCrystal_I2C::LiquidCrystal_I2C(int, int, int, int, int, int, int, int)'

i ta linia jest podswietlona w programie

LiquidCrystal_I2C lcd(0x27, 2,1,0,4,5,6,7);

Czy wie ktos jak to rozwiazac (dodam, ze mam tylko 20x4 LCD I2C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Magu,

wiem ze nie wspierasz tej wersji ale jeszcze jedno, czy masz jakis schemat do tego,

bo jezeli jest LCD to i musza byc jakies przyciski do obslugi tego sterownika.

po dodaniu tej biblioteki New LiquidCrystal jest taki komunikat:

exit status 1

'class LiquidCrystal_I2C' has no member named 'setBacklightPin'

i ta linia jest podswietlona:

lcd.setBacklightPin(BACKLIGHT_PIN, POSITIVE);

pozdr

Edytowane przez robson16 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, i oczywiście wielkie wyrazy uznania dla autora kawał dobrej roboty xD

wszystko złożyłem i można powiedzieć że od buta zadziałało ale mam mały problem, przeleciałem wszystkie strony wątku i był poruszany temat piszczenia drivera, czy ktoś doszedł do tego co można z tym zrobić. Driver mam taki:

http://allegro.pl/pr...6120335810.html

I drugi problem, arduino programowałem pierwszy raz w życiu do właśnie w/w projektu a problem polega na tym że jak mam ustawiony suwak na 0 to diody świecą na full a jak suwak jest na maksimum to nie świeci, może wystarczy jakąś wartość w kodzie gdzieś odwrócić i będzie ok (używam wersji 2.0.1 z obsługą bluetooth i aplikacji na telefon) bardzo proszę o pomoc i dzięki wielkie z góry.

Dobra poradziłem sobie z tymi suwakami po prostu zwykłe chyba lenistwo i nawet praktycznie zerowa wiedz ale wystarczyło popatrzeć na kod i zmienić false na true w ustawieniach PWM, ale pytanie odnośnie piszczenia nadal aktualne :)

Edytowane przez Roibos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na wyjściu dolutować kondensator 47μF. Istnieją doniesienia, że pomaga.

Co do suwaków to na stronie jest: "Od wersji 1.2.0 "AQma LED Control", jest możliwe sterowanie przetwornicami z "pseudopwm", które działą odwrotnie. Jak dostają maksymalne wypełnienie to nie świecą a przy wypełnieniu równym zero walą pełną mocą (ostatnio sporo takich przetwornic na rynku). Jeżli trafiła się taka przetwornica, należy zmodyfikować w "Ustawieniach" zmienną pwmXInvert z false na true (gdzie X to numer kanału). Całość dla kanału pierwszego powinna wyglądać tak:

boolean pwm1Invert = true;"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybką odpowiedz właśnie z kodem programu już doszedłem :), a teraz biegnę do moich zasobów szukać kondensatora i testować. Mam jeszcze pytanie jaką częstotliwością ma PWM i czy ewentualnie idzie tą częstotliwość jakoś zmienić bo napisałem do producenta drivera co mam i odpisał mi żeby ustawić PWM na 200 Hz problem powinien zniknąć.

Niestety kondensator nic nie pomógł.

Edytowane przez Roibos (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.google.pl/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=arduino%20change%20pwm%20frequency

Częstotliwość to (zależnie od kanału) 490Hz lub 980Hz. Szczerze odradzam zmiany w dół. Pomijając fakt, że nie jest to zalecane, to dąży się raczej do zwiększenia częstotliwości a nie jej zmniejszania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magu

masz gdzieś linka do tego patentu z rezystorkiem i kondesatorkiem podłączonym do resetu ?

widziałem to u Ciebie na stronce i juz nie widze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na stronie jest taki akapit : "* Arduino Nano ma taką irutującą przypadłość, że po podłączeniu USB resetuje się, co powoduje mruganie lampy. Rozwiązaniem jest dolutowanie kondensatora 1μF pomiędzy pin RST a masę. Ten patent u mnie działa za każdym razem, jednak jest sporo innych pomysłów o których można poczytać tutaj. Jedyna niedogodność to taka, że po modyfikacji przy wrgrywaniu nowego sketch'a trzeba fizycznie kliknąć reset na płytce w chwili gdy pojawi się napis "Wgrywanie...""

Kliknij słowo "tutaj", ale moim zdaniem wystarczy kondensator elektrolityczny 1μF, którego jedna noga jest podpięta do pinu RST a druga do GND.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Magu,

udalo mi sie uruchomic "cos", bo nie moge polaczyc sie z AQma configuratorem,

jezeli wogole powinienem. Z AQma Led Control nie ma problemu ale chyba najpierw musze

skonfigurowac wszystkie ustawienia w konfiguratorze.

Nie wiem, czy dobrze kombinuje dlatego prosze o pomoc

pozdr.

R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy to nie przypadkiem dwie różne rzeczy? Dwa różne konfiguratory? Dwa różne przeznaczenia?


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.