Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ale sie przy okazji dowiedziałem że profiluxa robią na procku 16Bitowym. Lekko mi koparka opadła przyznam bo sądziłem, że coś "mniejszego" tam wsadzili ale widać nie chciało sie kombinować i walneli z grubej rury. Siedzi se w środku taki Fujitsu MB90F.... eh szkoda że nie Atmelek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozwojowo :) chcieli miec zapas mocy moze


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie pokazal sie program PC do ustawiania profiluxa w wersji angielskiej

http://www.ghl-kl.de/Produkte/Aquaristik/Download/ProfiLuxControlII_V203.zip

w końcu :(

Ale najbardziej interesujące dla tych co nie bardzo kumaja zarowno po niemiecku jak i angielsku jest 3 plik jezykowy. Na razie nazywa sie "alternative.dll" co pozwala przypuszczać że lada moment zaczną się pojawiać inne pliki językowe :(

Proponuje aby ktoś z polsko/niemieckich członków nano reef napisał maila do GHLa i zgłosił chęć przetłumaczenia tekstów (oczywiście w wolnym czasie). Co wy na to? Lub niech podeślą plik angielski to my się tym tu na forum zajmiemy. W końcu userów profiluxa nam tu ostatnio przybyło, a i polski soft by do tego się znacznie przyczynił.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wygrzebie temat odnośnie profiluxa II plus . Już męczyłem trochę smk i rebcia ale mam jeszcze kilka pytań. Czy gdy dam Moduł Przewodnosci do 100mS , mierzy również Redox . Czy ta przewodność to mierzenie zasolenia(można tym zastąpic refraktometr??) .Czy ilość dołanczanych modułów jest ograniczony?? I ostatnie moje pytanie czy taki http://cgi.ebay.de/T5-EVG-24-39-54-80-Watt-dimmbar-neu-Rechnung_W0QQitemZ290064851501QQihZ019QQcategoryZ23542QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem statecznik się nada do ściemniania poprzez profiluxa?


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do przewodnosci i do redox sa osobne moduly

jest tez kombi modul zawierajacy to i to ale jest 2x drozszy

tak mierzy zasolenie ale raczej nie zamiast refraktometru

tak wlasnie takie stateczniki mozna podpiac do profiluxa


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opłaca choćby po to żeby mieć pomiar ciągły i gdy np. zblokuje ci się czujka poziomu wody i za bardzo spadnie poziom zasolenia to moze włączyć alarm lub wyłączyć elektrozawór. Ja tak przynajmniej u siebie kombinuje


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Synek możesz podłączyć 3 moduły.

Wczoraj wkońcu uruchomiłem lampę, która równocześnie robi za księżyc, wschody i zachody słońca oraz błyskawicę w czasie sztormów. Niesamowita sprawa :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz te informacje gdzies znalazłem narazie zamówiłem tylko dodatkowy ph(narazie tylko ten bo to troche kosztuje:()ale dodam jeszcze napewno redox + przewodność:) a trzeci ?? jeszcze nie wiem :D juz się nie mogę tego profiluxa II plus:D


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy firmware do profiluxa II - wersja 3.0 + oczywiscie nowy soft do PCta

na razie beta więc jak się komuś nie pali to można poczekać jeszcze ze 2 tyg.

- ujednolicono firmware dla profiluxa II i II plus

- dodane obsługe modułu wilgotności + temp.

- zmieniono sposób pomiarów z czujek (nie pytać mnie jak bo nie wiem :( )

- dodano kilka nowych opcji do sterowania oświetleniem i gniazdami 220V

i pare innych

tu dokładna lista zmian

http://www.ghl-kl.de/Produkte/Aquaristik/Download/Firmwarehistory.txt

a tu nowy firmware i soft do PC

http://www.ghl-kl.de/Produkte/Aquaristik/Download/download.html


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to cudo produkuje wykresy - wysyła dane do innego pliku który trzeba zaimportować w Excelu, czy też otwiera sie jakieś osobne okienko i cyk - mamy wykres ??

Pytam bo nie wiem jaka metode wybrać dla siebie - pewnie użyje obu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik - wielkie dzięki za te informacje o zmianach dotyczących profiluxa. Ty, chyba jako jedyny, na bieżąco obcerwujesz co tam się dzieje i chwała Ci za to. Ja tam nie mam czasu zaglądać :(. Z tego co wiem jest coraz więcej użytkowników tego komputerka i wiele osób skorzysta :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rebciu - No dziś akurat kompletne nudy w pracy (chyba klienci wszyscy zachlali na śledzika) więc między nadrabianiem zaległości zerkne tu i tam w net :(

@locutus - importujesz plik z kompa, zapisujesz w pliku TXT lub XLS i potem wczytujesz do wykresu w tym samym programie. Troche na około bo w sumie powienien sam sobie odczytać i machnąć piękny wykres z wodotryskami ale życie jest okrótne i na razie tak nie ma :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to sie znaczy że dane do wykresu sobie gromadzi sterownik, a dopiero na żądanie są eksportowane do PCta. A jaki długi okres można w kompie przechować no i co jaki czas są wykonywane pomiary ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sobie już ustawiasz jak chcesz - max pamięć jest na chyba 500 wpisów, a już od ciebie zależy z ilu czujek i co jaki czas dokonuje pomiaru (ustawiasz to sobie w sofcie), a tym samym na ile ci pamieci starczy.

Ja mam ustawiony pomiar PH, Redox, temp co godzine, czyli 24 pomiary na dobe x 3 czujki to pamięci starcza na ok 7 dni. Jak zabraknie pamieci to nadpisuje najstarsze pomiary. Więc zawsze jak zerkne mam z ostatnich 7 dni.

Ściągnij sobie locutus ten soft z linka który podałem wyżej i możesz go odpalić w trybie demo, gdzie zachowuje się jakbyś miał podpiętego pod niego profiluxa. Możesz się pobawić i zobaczyć co i jak.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągne i obejrze :( zwłaszcza że idzie do mnie nowa zabawka :

d9d504fe6646dcf6.jpg

bf3d289cdb3bf557.jpg

Wersja podstawowa nowego kompa by Loccutus :) będzie wyposażona w:

8x wyjście 230V dowolnego przeznaczenia

2x wyjście 12VDC z przeznaczeniem na światło księzycowe LED i wentylatory

1x wyjście 1-10V do sterowania statecznikiem ściemnianym

Port RS232 a z odpowiednią przejściówką - USB do komunikacji z kompem

Port szyny systemowej do podłączenia modułów dodatkowych (różne rzeczy np redox, pH, 1-10, dodatkowe LCD itp. maximum w teorii do 254 sztuk)

moduł pomiarowy Redox x1

moduł pomiarowy pH x 1

W sobote bede to składał a potem dłuuuuugie i zmudne programowanie i pisanie softu. Kiedy skończe - nie wiem (dzidzia w drodze :)) ale przynajmniej temat mam na długie bezsenne nocki z głowy.

Stąd te pytania o profiluxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fiu fiu fiu - to zaszalales niezle

czyli już nie skalar 2007 :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jezyku Gethe`go nie za bardzo szprecham,

ale to http://aqua-it.de/xtcommerce/product_info.php?info=p198_digitale-Steckdosenleiste--6-Kan-le-2300-Watt.html

to jest chyba listwa na 230V na 6 kanalow?

Czyli jest w ofercie nie tylko 4 kanaly, ale tez 6?

Oraz rzecz nastepna, czy mozna prosic o przetlumaczenie tekstu z http://aqua-it.de/xtcommerce/product_info.php?info=p115_Profilux-Profiset-LIGHT.html

tj.

Profilux Profiset LIGHT

Bestehend aus Beleuchtungscomputer Profilux II, STDL 4-4-D, Profilux-Simu DB

Sie steuern mit dieser Lösung ihre dimmbaren GHL-Leuchtbalken, können Zeitschaltaufgaben durchführen, haben mit dimmbaren Vorschaltgeräten eine Wolkensimulation, Mondlichtsimulation sowie eine Sonnenaufgangssimulation. Gewittersteuerung ist ebenfalls mit enthalten. Sie haben einen Steckplatz frei für zusätzliche Dimmkanäle um z.b. für Meerwasser-Betrieb und einer optionalen Tunze-Stream 6xxx - Pumpe Wellensimulationen oder Ebbe/Flutsimulationen zu betreiben.

Die GHL-Lampen T5/T8/HQI sind optional und nicht mit im Lieferumfang. Ebenfalls nicht die Pumpen für die Pumpensteuerung.

STDL 4-4-D to jest ta belka na 4 gniazda 230V, a co to jest Profilux-Simu DB?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie wyszła nowa listwa na 6 gniazd. Napisane jest że jest "sterowana cyfrowo" cokolwiek to ma znaczyć. Obstawiam że można te listwy łączyć szeregowo zamiast marnować wejścia na listwy w profiluxie. Zaraz zerkne na forum germańskim o co biega z tą listwą.

Moim zdaniem po wstępnych oględzinach nie opyla się bo za cenę tej listwy na 6 gniazd (190e) mozemy miec praktycznie 2 listwy po 4 gniazda (220e), a nie wiem jak komu ale mi 8 gniazd wystarczy.

piotr - to jest zestaw składający się z okrojonej wersji profiluxa (min. bez pomiaru PH i z 1 miejscem na moduł zamiast 3), belki na 4 gniazda i oświeltenia LED symulującego wschód i zachód słońca.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak mowiłem - rozni sie 2 dodatkowymi gniazdami, szyną cyfrową pozwalającą podłączyć do 24 takich gniazd i jakimś systemem przeciwprzepięciowym (?) - nie skumałem za bardzo o co biega bo ja się broniłem jak mogłem przed niemieckim w szkole (bo 400m od granicy mieszkam :D ) i takie tego efekty :p

tu już jakiś niemiecki locutus rozbebeszył tą listwe

http://www.aqua-it.de/phpBB2/viewtopic.php?t=426


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się zestresowałem - robiłem update firmware'u profiluxa do wersji 3.0 przez kabel RS232 ale podłączony do laptopa przez przejściówkę USB bo nowy "laptok" nie ma COMa. Ustawienia już na nowym lapku robiłem zczytywałem i ładowałem dane i pięknie chodzi ale podczas ładowania firmwareu wyskoczył error po wykasowaniu firmwareu profiluxowego i wszystko szlag trafił -profilux umarł...

Ale przypomniało mi się jak kiedyś zmieniałem firmware w profiluxie starym i tam trzeba było wybebeszyć komputerek, zewrzeć zworkę i zpakować flash loaderem bezpośrednio eeprom (nie takie proste rzeczy jak w dzisiejszych czasach z profiluxem II :p ). Całe szczęście udało mi się go podnieść.

Wiadomość dla potomnych - w razie gdyby się zwaliło zmienianie firwareu, trzeba otworzyć profiluxa, zewszeć 2 pierwsze piny na 4 pinowym złączu na płytce z wyświetlaczem (zworka not included niestety), sciagnac ze strony producenta profiluxa program do flashowania FMC16LX i nim zapakować firmware (ja juz nie ryzykowałem przez usb/rs232 ale podpialem do duzego kompa z COMem).

Lece go podłączyć bo ryby zdziczały że pompy im się skończyły


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.