Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do SMK

Remek powiedz w jaki sposob Profilux steruje tymi pompami i wogole jakimi pompami moze on sterowac ...

czy na normalne napiecie 220 Wolt i czy belka musi byc ta "dimmbar" czy ta zwykla ?

Tam chyba chodzi tylko o zwykle sterowanie pompkami lewa prawa , a jak czterema to na przemian bo inaczej to sie chyba tam nie da ..? chyba ze dzieki tej belce elektronicznej "dimmbar" i czy maja pompki miekki start jak w przypadku falownika TUNZE ?

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku ja wczoraj troszeczkę poczytałem o nim i wydaje mi się, że możliwość sterowania pompami Tunze jest ale tymi na 12V. On ma w sobie w standartowej wersji moduł na cztery wejścia do sterowania właśnie tymi pompami lub ściemnianiem światła.

Kurcze nigdzie nie znalazłem informacji o tym dimmbar. Wyśli jakiegoś linka do poczytania - może być po "Germańsku" :)


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzisz ja tak caly czas poruwnuje tego Profilux`a II z tym IKS`em , i naprzykald zobacz sam ....

zwykla belka

belka ktora mozna sterowac "dimmbar"]

Roznica w cenie , pomiedzy belkami IKS`a , tej dimmbar od zwyklej jest spora ,a Profilucx ma stosunkowo tanie te belki .

a mysle ze ProfiluxII ma wlasnie takie same belki , te "dimmbar" i te zwykle ( to jesli chodzi o sterowanie belkami oswietleniowymi , ktore musza posiadac tez "dimmbar" stateczniki T5 lub tez T8 tam wiszialem maja na stronie ) jesli chodzi o sterowanie pompami w IKS` ie , to tam potrzebny bedzie specjalny kabel i do tego jeszcez tzw; IKS-Simmod i wtedy mozna sterowac dowolnie pompkami an niskie napiecie tak jak w falowniku TUNZE .

W profiluxie nie wiem za dokladnie jak to dziala , ale wiem jedno ze naprzyklad modul Redox kosztuje tylko okolo70 euro a dodatkowy modul PH tez tylko pare groszy w porownaniu z IKS`em , no ale to juz nie bedzie IKS :):)

To troche jakas paranoja bo za same pompy TUNZE model Pumpe Turbelle® stream 6000 zaplace 400 EURO dodatkowo Simmod`a za jakies 150 euro poto zeby IKS mogl tym sterowac , to za ta kase ^mam kompleny falownik TUNZE z pompami i oswietleniem nocnym .

Komplet w zestawie za ponad 1000 sfr ...dlatego zaczal mnie interesowac ten profilux i to sterowanie tymi pompami .

pozdr...

Ps; U nas za ta cene tego Profilux`a co zesmy widzieli , to kurcze chyba miales racje ze go warto kupic , musze tylko wiedzeic jakimi pompami on steruje i w jaki sposob .

Zobacz jakie ma tanie moduly i inne czesci :)

http://aqua-it.de/xtcommerce/product_info.php?info=p97_PLM-Redox-Erweiterungskarte-f-r-Profilux-Plus-II.html

hehe , modul tanszy od elektrody redox :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

profilux nie ma belek sciemnianych (dimmbar) ma je tylko IKS. Belki profiluxa mają po prostu sterowane gniazda na zasadzie on/off ktore mozesz całkiem dowolnie ustawiac

np. jesli temp powyzesz 30st to gniazdo nr4 "on" jesli ponizej 25st to gniazdo "off". lub jesli PH pow 6,5 to gniazdo nr2 "on" lub jesli godzina taka czy taka to gniazdo nr6 "on" itp itd

wszelkie plynne sciemnianie odbywa sie sygnałem 1-10V gdzie moc sygnału 1V = min (nie off!) a 10V=max. Ten sygnał ma osobne (nie z belek) wyjścia z tyłu profiluxa i mozna tym sterować pompy tunze elektroniczne (czyli te 24V), stateczniki "dimmbar" do T5, T8 (nie wiem czy są takie do HQI ale chyba nie ma), lub wentylatorki itp.

Cały problem ze sterowaniem pompami w moim przypadku wynika z... tylko 2 gniazd 1-10V (czyli 4 kanały) wiec moge sterowac przy obecnym ustawieniu tylko 1 pompką tunze (zajmuje jedno gniazdo czyli 2 kanały) i 2 statecznikami na raz. Pojawił się ostatnio do profiluxa kabel rodzielający na 2 pompy tunze ale nie doczytałem czy chodza one na tym samym kanale i jest to rozdzielacz zwykły czy można za jego pomocą wykorzystać ten drugi kanał.

W profiluxie 2 można to ominąć dość skutecznie - dołożyć dodatkową kartę rozszerzającą o 2 dodatkowe kanały 1-10V (i 1 kanał na 4 gniazdową belkę - standardowo można 2 belki podłączyć i moim zdaniem ta 3 zbędna)

troche zamieszałem :)

czyli podsumowując:

- profilux nie ma belek dimmbar, IKS ma (ale cena kosmos a jak z zywotniscia pomp to tez sprawa dyskusyjna)

- sterowanie pomkami tunze 24V dostępne w zestawie podstawowym

- ma 4 kanały 1-10V do sterowania pomkami niskonapieciowymi, statecznikami do T5/T8, wiatraczkami itp

aha do pomp tunze potrzebny jest kabelek profilux -> tunze za pare euro albo mozna samemu sklecić (ja tam mam 2 lewe rece do lutowania i balbym sie podlaczyc do kompa cos mojej roboty wiec kupilem)

do sterowania świetlowek przydatny (nie niezbedny) jest modul za 18euro ktory przy zejsciu sygnału do 1V odcina doplyw pradu do swietlowki (tak by sie palila na minimum cala noc) - modul obsluguje 2 kanały


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profiluz jak najbardziej ma belki sciemniane i niesciemniane, do wyboru do koloru, od 18W/T8 do 80W T5, osobno albo razem sciemniane, jak sobie zyczysz :)

Tyle ze sciemniane kosztuja troche: 4x39W sciemniane po dwie - 689 Euro :) a 6x80W sciemniane pojedynczo 1229 E.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z aqua-it kupowałem pare rzeczy do profiluxa (2 belke, EVG, kable do tunze i coś tam jeszcze) szybko i bezproblemow do Polski wysyłają.

Aha zbyszek - co do modulow profiluxa, doczytaj czy tam elektroda jest w zestawie bo cos mi sie wydaje ze nie. A w IKSie jest czy nie? bo nie wiem.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir oni maja teraz promocje tych belek :)

Ale bezposrednio producent, zobacz tutaj:

http://www.ghl-kl.de/Produkte/Aquaristik/Produkte/Leuchtbalken/leuchtbalken.html


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aquamaniac - chodzi swirowi o belki z gniazdami na 220V a nie o oświetleniowe :)

do modulu nie potrzebny jest soft - wszystko obsluguje soft wewnetrzny profiluxa. No chyba ze ktos ma stara wersje firmwareu w profiluxie to trzeba zaladowac nowy - 5min roboty. Zwierasz zworke podpisnasz pod kabel RS232 i ładujesz programem ze strony producenta najnowszy firmware i ok 1 min modlisz sie zeby nie wyłączyli prądu :) - i gotowe. JA updateowałem raz mojego i na razie nie potrzeba mi wiecej.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

Profiluz jak najbardziej ma belki sciemniane i niesciemniane, do wyboru do koloru, od 18W/T8 do 80W T5, osobno albo razem sciemniane, jak sobie zyczysz :)

Tyle ze sciemniane kosztuja troche: 4x39W sciemniane po dwie - 689 Euro :) a 6x80W sciemniane pojedynczo 1229 E.

ale po co aquamaniaq? masz stateczniki "dimmbar" samemu sie zlozy :)

SMK tam na innej zasadzei z tego co teraz zrozumialem , belka jest normalna tylko stateczniki sa "dimmbar" i tak to dziala wlasnie.

Naprawde zaczyna mi sie cenowo podobac ten Profilux II Plus :) za dobra kase mozna wszystkim sterowac w baniaku .. WOW :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha :) No ok, myslalem naprawde ze oswietleniowe :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir - i oto chodzi, i oto właśnie chodzi :)

masz dobrego sprawdzonego juz przez kilka lat na rynku kompa za cenę stosunkowo niewielką masz wszystko czego potrzeba :) Full automat (no prawie)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczyna mi sie naprawde podobac :) Remek tylko powiedz wlasnie mi z ta belka bo nie dokonca to kumam , na jakie napeicie jest ta belka i w jaki niby sposob skoro jest na 220wolt steruej Ci pompa Tunze na 24 Wolt tego nie lapie :) ?


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh wiedziałem że sie pogubicie jak tak namieszam

więc może od początku...

profilux ma 2 rodzaje wyjść - na belki z gniazdami 220V sterowalne (nie sciemniane) i tu idzie tylko sygnał sterujący z komputera, a belke wpinasz normalnie do 220V.

drugie wyjscie to sterowanie sygnałem 1-10V na 4 kanałach (2 gniazdka bo 2 kanały) tu komp podaje sygnał 1-10V który informuje podpiete urządzenie na jakiej mocy ma pracować i reszta zależy od tego co pod ten sygnał podepniesz.

Jesli podepniesz wiatraczek to bedzie działał wolniej lub szybciej w zaleznosci od podanego napiecia 1-10V. Jeśli podepniesz statecznik elektroniczny ściemniany to elektronika statecznika odczytuje sygnał i podaje odpowiednią moc na świetlówki. Jednak stateczniki podpinasz normalnie pod 220V bo z 1-10V to by sobie nie poświeciły hehe, a te 1-10V to tylko sygnał sterujący.

Identycznie ma się sprawa z pomkami tunze - tez podajesz 1-10V sygnał sterujący a elektronika pompki tunze odpowiednio dozuje moc swojego napiecia działania (pompki działają na 24V ale to napiecie pobieraja ze swojego osobnego zasilania - 1-10V to TYLKO SYGNAŁ STERUJĄCY) :)

tyle od strony technicznej - dla koncoweo usera jest to ładnie ułozone w programie do PCta gdzie sobie klikasz na opcję "pompka", "oświetlenie", "temperatura", "sterowanie PH" itp wiec jest to niezwykle proste


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx`ik , zamowie jednak Profiluxa :)albo sie nawet jezez wstrzymam wogole bo wiem ze ten "swirniety " Lechu szykuje nam zajefajna niespodzianke , ale narazie nie powiem :) w kazdym badz razei tamten jego falownik to smiga do dzisiejszego dnia , dzie ni noc .

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swir a nie wystarczy Ci ze IKS po alarmie wylacza sterowanie, np. chlodzenie? To dla mnie jakas paranoja, i jeszcze te ceny, zwariowali kompletnie, dla mnie liczy sie na rynku tylko ProfiLuz: ma wszystko co trzeba ale nie jest zbyt rozbudowany - czym prostszy soft tym mniej bledow :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem IKSa wiec na jego temat nie moge nic powiedziec aleprofilux dziala u mnie ok roku czasu i naprawde nigdy mnie (odpukać) nie zawiodł.

Jedyna irytująca sprawa w profiluxie 1 jest brak podtrzymywania bateryjnego zegara więc jak wyłączą prąd to nagle robi się godz 00:00 i 01.01.2001 (a data tez wazna bo sobie mozesz ustawiac oświetlenie według miecięcy w danej długości geograficznej, no i funkcje uruchamiania sprzetu w dniach tygodnia)

w profiluxie II juz to poprawili

kurcze - nie planowałem wydatków w tym kierunku ale mnie już podkręciliście i też sie zastanawiam nad zamaną I na II :) - aaahhh a tu kredyty na mieszkanie itp - musze przestać odwiedzać to forum bo zbankrutuje :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz zdecydowalem: nastepne akwarium nie bedzie duzo wieksze ale juz bedzie ProfiLux2 na 100%, ja lubie takie zabawki jako informatyk :) a poza tym to naprawde ulatwia zycie, jedyne co mi przeszkadza to fakt ze to jest jednak tylko komputer a jako taki jest jednak w jakims tam stopniu podatny na bledy, nie chcialbym zeby np. wylaczyl chlodzenie czy swiatlo na tydzien jak jestem na urlopie :)

Dlatego tak czy inaczej bedzie zapasowe chlodzenie jak np. temperatura przekroczy 29 stopni gdyby Profilux dal ciala.

Jedyne co mi sie w tym IKS-ie podoba to jest to ze moze wysylac SMS-y co sie dzieje w akwarium :) Wstajesz sobie rano na urlopie i wiesz od razu ze temperatura i pH sa w normie :) Ale to by sie dalo w sumie w calkiem prosty sposob zaimplementowac no bo sa przeciez takie moduly GSM:

caly telefon tyle ze bez klawiatury, wyswietlacza itp... czyli sama plytka, antena, wejscia i wyjscia. I teraz taki Leszek aka Loccutus podejrzewam ze bylby w stanie zaprogramowac taki telefon zeby wyslal SMS-a z żadanymi parametrami. To jest chyba nawet calkiem proste, nie chce juz tutaj wnikac glebiej ale IMO to nie jest trudne do zrobienia. Pogadaj z Leszkiem :)

A pozniej to juz zaden problem zrobic tak zebys mogl SMS-em sterowac sobie akwarium na odleglosc :) I kamerke internetowa mozna podlaczyc i wysylac codziennie zdjecie akwarium w postaci MMS-a czy na maila tez nie byloby chyba takie trudne :D


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie Aquamaniaq to nie jest dobre z tymi sms`ami , najlepiej jak zona siedzi w domu i pilnuje ...(sie domu) :) hihi

Lechu ma w przygotowaniu falownik ala Tunze i mysle ze mu to wypali , nie trzeba go tylko poganiac bo szkoda zeby sie wypalil chlopak zbyt szybko :) , damy mu czas , wierze w niego niesamowicie :)

Ps ,Remek i Aquamaniaq pooglondajcie tam te wszystkie moduly i ceny na to wszytko sa naprawde dobre mysle:)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbychu przyznaj się że ten TV kupilez zonie zeby wlasnie ci z domu do kina nie łaziła :)

aquamaniac - ależ można z profiluxa SMSy wysyłać! Podpinasz profiluxa kablem RS232 lub USB (na dniach bluetooth) do kompa PC i instalujesz sofcik alternatywny TIMO cośtam (http://www.matuta.com) i wtedy ten sofcik wysyła ci np. na stronę www aktualne wykresy lub dane liczbowe dotyczace wybranych parametrów. W tym programie jest tez modul softowy do SMSów i wysyła ci na smsa lub maila info o stanie baniaka (np. codzien lub po przekroczeniu parametrów alarm)

o proszee link

http://www.matuta.com/include.php?path=forum/showthread.php&threadid=2016&PHPKITSID=16cf5fb872a2cfb64f105d2a678fec8a

do profiluxa 1 tez jest ten soft - jakos nie miałem czasu sie tym pobawić :)

aha - tak przy okazji czesc germanska naszego forum mogla by tak przybliżyć mniej wiecej w skrocie co tam pisza o dzialaniu softu TIMO 2.0 pod profiluxem II bo ja kumać niemiecka język ale tak piąte przez dziesiąte i coś mi mogło umknąć


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.