Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

daj moze fotke, ktore do piny w ktorym miejscu.

A tak przy okazji, ostatnio rozmawialem ze Swirem, czy cale akwa powierzac Profilux`owi, czy moze czesc (np. pompy) zostawic na osobnym multicontrollerze.

Na rafie moze byc zacmienie slonca (wyl.swiatla), brak papu (brak sumplementacji), temp. tak szybko sie nie zmieni (wyl.wiatrakow/grzalek),

ale ocean zawsze faluje.

W nastepnym akwa pompki chyba zostawie na osobnym sterowaniu.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już kiedyś, że Piotrek ma kasę, a on do tego nie chce przyznać :p Multikontroler kosztuję prawie 1000 zł. Po co wywalać taką kasę jak ten komputerek tą kwestię załatwia.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu, lubie Cie, ale jak Ty juz cos palniesz .....

Na ebay.de zestaw TS24 (multi+2x6100) kostuje 612e+17e przesylka

http://cgi.ebay.de/Tunze-Turbelle-Ebbe-u-Flut-Kit-TS24-sofort-lieferbar_W0QQitemZ130088182181QQihZ003QQcategoryZ100317QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

czyli mutli i 2 pompy jest za 629e, po 3,9zl/e = 2457zl.

Niech bedzie na okraglo 2500zl.

U Piotra w korale.pl jedna pompka 6100 kosztuje 1342zl.

http://www.korale.pl/product_info.php/cPath/30_44/products_id/347

czyli za 2 pompki 2684zl

Jak znam Piotra, to pewnie jakis rabacik da sie wytargowac, czyli za 2500zl pewnie przejdzie.

@Rebciu, w jednym przypadku za multicontroller i 2 pompy 6100 place 2500zl

w drugim kupuje Profilux`a i do niego 2 pompy 6100 kupuje za .... 2500zl.

Nadal uwazasz, ze wybor pomiedzy tymi wariantami to tylko kwestia pieniedzy?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale... przecież nie każdy kupuje na ebayu niemieckim. Dla tych co jest istotna gwarancja lub nie mają możliwości kupowania w Niemczech biorą towar z naszych sklepów. Nie patrzyłem na różnicę cenową związaną z zakupami zza Odry :p Idąc tym tropem można kupić np. dwie te pompki:

http://cgi.ebay.de/Tunze-Turbelle-Stream-6100-regelbar-von-4000-12-000l_W0QQitemZ230101391379QQihZ013QQcategoryZ100317QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem

wydajemy 400 euro i mamy 230 euro zaoszczędzone na Profiluxa :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie - nie chce krakać ale ja już na profiluxie jade od prawie 2 lat (już drugiego) i (odpukać) ale wszystko działa pięknie i nigdy mnie profilux nie zawiódł.

No może jakbym był bardziej ciemny ze sprzętem to już na przykład na ostatnim upgradzie firmwareu bym się wyłożył i ryby by zostały bez cyrkulacji, światła itp.

Ogólnie jak sobie go otwrzycie to zaskoczy was że profilux to właściwie 2 scalaki na krzyż, nie ma za bardzo co się tam spitolić, zakładając że soft jest stabilny, a jest bo na forum http://www.aqua-it.de nikt nie marudził żeby mu coś padło bez powodu. Czego nie można powiedzieć np. o IKSie który miał znany problem z bodajrze sterownikiem temperatury gdzie w określonych okolicznościach "zapominał" wyłączyć grzałki.

Nie ma sensu moim zdaniem wywalać kasy na dodatkowe sterowniki. Jeśli już bym się uparł i miał fobię psującego się sprzętu i miałbym wywalić 1000zł na multicontroler, to wolałbym już za 1200zł dokupić drugiego profiluxa w razie Niemca.

Panowie sprzęt się psuje, ale nie ma co popadać w paranoje. Się spitoli coś to pomki można podpiąć pod zwykłe gniazdko (niebieski pudełko pomp tunze ma z tego co pamietam takie pokretło do ustalania mocy pomki i nie trzeba kontrolera w sytuacji awaryjnej), światło pod zegary sterujące, w grzałce ustawić termostat i przetrwać kilka dni zanim naprawi się sprzęt.

Przecież nikt w domu nie trzyma drugiego takiego samego mercedesa bo ten którym się jeździ moze sie zepsuć. W razie "W" można wziąć auto zastępcze, albo w ostateczności dylać z buta kilka dni :p


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze powroce do mojego pytania sprzed pol roku o pomiar przewodnosci wody slodkiej RO.

Bede potrzebowal dodatkowy pomiar pH do reaktora, a jest taki modul Kombimodul Leitwert Süsswasser 2ms und pH.

Tak czy tak, bede mial zajete dwa gniazda w Profilux (drugie przez combimodul redox i przewodnosc wody slonej do 100mS), i jezeli mam dokladac drugie pH to czy jest sens przy okazji mierzyc przewodnosc wody RO?

Mam TDS, taka http://www.allegro.pl/item177746272_mierniki_dual_tds_staly_monitoring_superpromocja_.html zabawe z Allegro ktora cos tam pokazuje.

Na ile (i czy w ogole) pomiar przewosnosci do 2mS poprawi pomiar czystosci wody po RO/DI w stosunku do TDS?


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ostatnio w ofercie pewnego sklepu pompy dozujące pod profiluxa, więc mam pytanie ile takich modułów można podłączyć pod profiluxa?


Pozdrawiam Dominik Grabowski

 

Cisza..........,ale.............
............jeszcze powrócę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się podłącze do pytania o pompy do profiluxa.

Jak się ona mają w stosunku do pomp Gotech?

Czy nie lepiej kupić te pompy jak się ma Profiluxa? (do dozowania Ca, Mg kH)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 pompy do profiluxa to 999pln

4 pompy do profiluxa to 1199pln.

Maxymalnie można podłączyć 16.

Dozowanie polega na podaniu dawki w ml, oraz ilości dozowań na dobe tych dawek.

Czyli jeśli damy dawke 10ml, 24 razy na dobe, to pompy będą dozować 240ml/dobe preparatu


Aktualnie AquaMedic Yasha. Wkrótce przesiadka na 40x40x30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Marti701 :

3 pompy do profiluxa to 999pln

4 pompy do profiluxa to 1199pln.

Maxymalnie można podłączyć 16.

Dozowanie polega na podaniu dawki w ml, oraz ilości dozowań na dobe tych dawek.

Czyli jeśli damy dawke 10ml, 24 razy na dobe, to pompy będą dozować 240ml/dobe preparatu

czy aby napewno będzie dozował 240 ml, a nie jest tak że zadaną dawkę czyli przykładowe 10 ml, podzieli na 24 dawki, choć takiej dawki 10 ml nie podzieli na 24 bo musiałby podawać 0,42 ml a najmniej można 1,0 ml.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest w grotechu Roman i wydaje sie logiczne, aby podobnie bylo w profluksie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.