Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przemek nie ma w ofercie wiec chyba moge napisac :D

Tomek z E-rybki zadzwonił do mnie że będzie sprowadzał i czy nie chce - to wziąłem :D

1050zł komputer, 500zł moduł redox/przewodność - czyli nawet troche taniej niz w niemczech w detalu a jeszcze nie place za przesyłke. No i dam zarobić komuś w kraju a nie tylko niemiaszkom. Jeszcze dla gościa który kompa ode mnie odkupił domówiłem listwe sterujaca na 220V - nie wiem ile ale ok 440zł (bo tam w detalu 110euro).

Wcześniej zamawiałem dodatki do profiluxa z http://www.aqua-it.de - Jkby ktos chciał ceny i dostepne elementy przejrzec.

A jak z tą elektrodą przewodności i redox - ma ktos namiary na takie w rozsadnych cenach?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik, redoks kupowałem w Erosensor:

http://www.eurosensor.gliwice.pl/cennik.php

Tylko już nie pamiętam, która z tych elektrod się do naszych celów nadaje. Ja dzwoniłem do nich zamówiłem i mam. Ale zdaje się, że przewodności nie mają - jak znajdziesz to daj znać bo też zamówiłem ten moduł :D


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem. W cenniku jest to pozycja nr 56 o symbolu EPtAgP-325W. Proponuje jednak zadzwonić i dokładnie się dowiedzeć, która jest najlepsza.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O faktycznie ceny bardzo rozsądne.

A czy elektroda do przewodności to nie czasem grupa produktów "czujniki konduktometryczne"?


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedwczoraj dosta?em (jak to bywa w niszowej morszczyznie) po miesi?cu, upragnionego profiluxa II plus wraz z kombi-modu?em redox/przewodno??.

Odrazu zmontowa?em najnowszy firmware ze strony, skopiowa?em stare ustawienia z profiluxa I i go podpia?em pod dotychczasowy sprzecik.

Niby ten sam sprzet co profilux I tyle ze podrasowany ale jednak dzieki rozszerzeniom ma sporo nowych mo?liwo?ci i wygl?da du?o lepiej.

Co mi si? najbardziej podoba to jego angloj?zyczno??. Mo?na teraz sobie prze??cza? mi?dzy wersj? niemieck? i angielsk? bo s? w jednym firmwarze. W sumie juz sie przyzwyczai?em do wersji niemieckiej ale ?e angielskim lepiej w?adam to wszelkie ustawienia szybciej mi id? w angielskim menu.

Karty rozszerze? sam rozpoznaje i instaluje - je?li oczywi?cie mamy wersj? firmware'u obs?uguj?c? dan? kart?.

Sam update firmware'u jest teraz bajecznie prosty i o wiele bardziej bezpieczny. Nie trzeba juz rozbierac profiluxa i zwierac zworek, nie trzeba robic tego przez loader Eepromu a wystarczy program do konfiguracji - soft profiluxa ma juz w loader sam w sobie. Update mozna dzieki temu zrobic przez programik konfiguracyjny i nie tylko przez RS232 ale (w zaleznosci jakie rozszerzenia mamy w profiluxie) przez RS485, USB, LAN czy WiFi. No i najlepsze - je?li wysiadzie ci pr?d podczas updateowania nie ma obawy, wtedy podpinamy RS232, otwieramy obudowe, ziewramy zwork? i ?adujemy tak jak w starym profiluxie bezposrednio do Eepromu. Nie trzeba sie trz??? jak kiedy? ?eby czasem kto? nie nadepn?? na kabel czy nie wysiad? pr?d :)

ProfiluxView mimo ?e mam star? wersj? nie II, te? wy?wietla wszystko w nowy spos?b - mo?na sobie wybra? jakie informacje maj? si? pojawi? na wy?wietlaczu i je?li si? nie zmieszcz? to s? ?adnie przewijane.

Jest kupe nowych funkcji jak cho?by, tryb letni czyli zmniejszanie intensywno?ci o?wietlenia je?li temperatura wzro?nie (np. wzrost o 2st to spadek mocy ?wietl?wek o 30%, o 3st kolejne 20%, 5st swietl?wki na 0%) zapobiega to przegrzaniu akwa latem jesli ktos nie ma chlodziarki. Poszerzono opcj? oswietlenia nocnego, obs?ugi pomp (zar?wno tych na 24V jak i 220V na zasadzie on/off), dodano sterowanie czujkami poziomu wody i co bardzo ciekawe... automatyczn? podmian? wody. Juz bym to zastosowa? gdybym mia? miejsce w szafce :)(

Z ciekawostek dodam ?e teraz mo?na profiluxy ??czy? w sie? za pomoc? LANu, WiFi lub RS485. Nam si? to co prawda nie przyda ale jakby sobie przemek chcia? z jednego komputera zarz?dza? wszystkimi akwariami to jak znalaz? :D

Jedyn? w?tpliwo?? jak? mam to czujka temperatury. Pokazuje mi o jeden stopie? wy?ej ni? czujka z profiluxa I i czujka w ch?odziarce akwariowej. Na starym profiluxie wychodzi?a mniej wiecej ta sama temp. zarowno w kompie jak i w chlodziarce (roznica 0,3st mogla wynikac z odleglosci pomiaru i dodatkowego ciepla wydzielanego przez chlodziarke). Z kolei zwykly termometr alkoholowy pokazuje mniej wiecej t? sam? temperature co obecna czujka profiluxa. No i b?dz tu cz?owieku m?dry - mam wierzy? 2 starszym elektronicznym czujkom czy tez nowszej podobno kalibrowanej w fabryce i niedok?adnemu termometrowi za 5z??


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilux dobry wybor - naprawde mile mnie zaskoczyl ten nowy profilux. Od 2 dni mam go juz podpietego.

Choc widze juz powoli cenowe szalenstwo producentow profiluxa - chlopaki poczuli kase chyba, tak jak ci z IKSa

Modul LAN za 100euro to juz sporo ale WLAN za 250e to juz psychoza. Tak samo komplet 2 czujek z zestawem do zawieszenia na odpowiedniej wysokosci i rozgaleznikiem to 110euro. No troche przesada za plywajace czujki za 5zeta i troche plastiku.

W sumie chce dokupic jeszcze modul LAN i zastanawiam sie nad dwukolorowa "swietlowką" z LEDów symulujaca fazy ksiezyca (ciemnoniebieska), wschód słońca (czerwona) i burze (grzmoty flashem) za 100e.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem troche na forum profiluxa i wychodzi na to ze jednak profilux II ma dokladny pomiar (jeśli wierzyć temu co tam jest napisane)

http://www.aqua-it.de/phpBB2/viewtopic.php?t=276


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie taniej by Ci wyszlo kupic te nowe kombi karty do Profiluxa ?

Czy tez dolewka za pare groszy tutaj ..

http://www.riffhaus.ch/shop/catalog/grundeinheit-niveausensorhalter-p-983.html

Albo wlasnie te karty nie widze zeby byly az tak drogie :]

http://www.riffhaus.ch/shop/catalog/ghl-erweiterungskarten-c-92_189_231_299.html

Albo to oswietlenie nocne za te 300 zeta tez nie tragedia i mysle ze warto to kupic .

http://www.riffhaus.ch/shop/catalog/profilux-simu-bluewhite-stab-p-991.html

Czy tez inne tansze

http://www.riffhaus.ch/shop/catalog/profilux-moon-deep-blue-spot-p-651.html

Ja sobie spokojnie czekam niedlugo bede mial calsoc :)


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swir

- ten pierwszy link za 28 serowych franków to jest TYLKO zawieszka do czujek - do tego potrzebujesz jeszcze taki plastikowy dzinks ktory zawieszasz na tym i dopiero do tego czujke. No i jesli nie zamierzasz uzywac tego jako czujka min / max ale jako 2 osobne (np. podmianka wody) to potrzebujesz takie 2 zestawy

- kombikarte kupilem redox/przewodnosc, ale kart LAN i WLAN sa duzo drozsze - LAN 176 serowych frankow a WLAN 340 serowych franków

- te oswietelnie za 160 serowych frankow wlasnie chce kupic, ma 16 diod czerwonych, 12 diod ciemno niebieskich i 4 ultrabiale do robienia błyskawic. Tamte tansze za 100 franków to są tylko 12 diod ciemnoniebieskich bez wschodu slonca i błyskawic

LAN i światełka sobie chyba sprawie ale WLAN za taką kasę i czujki wody to chyba oszaleli


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do Profilux`a to w jaki sposob on moze sterowac pompkami Tunze ? chyba tylko tymi na 220 -230 Wolt , raz lewa raz prawa strona albo jak 4 pompki to na krzyz , jesli tylko tak to zadna mi to rewelka , Loccutus zrobil w zasadzie to samo plus Ph kontroller , jesli dorzuci tam jeszzce sterowanie swiatlem to wiele to od tego Profilux`a odbiegalo nie bedzie ...heh zamowilem juz na dniach ma przyjsc to sie pobawie ,a le to chyba nie bedzie jednak to co chcialem :/ mnie chodzilo o sterowanie pompkami tak jak w orginalnym falowniku Tunze , IKS mial taka mozliwosc nalezalo tylko dokupic simmod i specjalne kabelki do niego , nie wiem jak jest w tym Profilux` ie ale jak przyjdzie to poczytam i sie dowiem , jezeli sie okaze ze to nie to , to go pewnie odsprzedam :]

pozdr...


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profilux steruje tak jak IKS czy oryginalny single czy multikontroler pompkami Tunze. Trzeba tylko pamiętać aby dokupić kable - odpowiednie kable - bo jak chcesz sterować 2 pompami to trzeba się zaopatrzyć w dwa różne kabelki. U mnie na opakowaniach jest napisane na jednym Tunze 1 na drugim Tunze 2.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak może obrazowo - on nimi steruje z podobnych gniazd jak do ściemniania świetlówek. Normalnie masz kabel (coś ala sieciowy) z jednej strony i po drugiej wtyk idealnie pasujący do tej skrzynki Tunze. Skrzynki sterującej wydajnością (nie chodzi mi o multikokroler) tylko to co dostaje się razem z np. z 6100. W samym programie sobie ustawiasz jak mają pompy chodzić. Ja dopiero w ten weekend będę się nimi bawił ale wydaje mi się, że można ustawić nawet moc między 10-100%, a singlekonrolerze jest 40-100% - czyli mamy korzyść :(


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rebciu, to jak nie zapomnisz to napisz jak to wychodzi w praktyce.

I jak to jest z dosptepnoscia gniazd w Profilux. Podlaczasz pompy (np.Tunze) ZAMIAST swietlowek, czy sa dedykowane gniazda do sterowania pomp?

Bo moze jeszcze nie taraz, ale tak sobie liczylem - czy zamiast multicontrollera nie dolozyc troche "grosza" i nie kupic od razu Profilux.

Jezeli to mialoby zalatwic fukcje multi i jeszcze duzo wiecej.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w profiluxie I i II masz 2 gniazda do sterowania 1-10V, każde gniazdo ma 2 kanały, czyli razem 4. Tym sterujesz wszelkie sprzęty pozwalające kontrolować moc, czyli światła, pompy, nocne LEDy, wiatraczki i co tam jeszcze chcesz. Możesz sobie podłączyć na 1 gniezdzie 2 obwody świetlówek (mogą to być obwody złożone z kilku świetlówek, które będą się ściemniały i zapalały w tym samym czasie), a na 2 kanale 2 kanały do pomp tunze mogą to być 2/4/6 czy ile tam chcesz pracujące jak sobie ustawisz (np. raz kanał lewy na full mocy, a prawy na 20% a potem odwrotnie).

Tryby działania pomp tunze w profiluxie mozesz ustawić na przypływ/odpływ, falowanie, praca ciągła, praca zmienna, praca losowa. Włącznie z bajerami takimi jak inny układ pracy w godzinach nocnych itp. Czyli nic innego multicontroler nie jest w stanie wymyśleć.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik, podaj koszty jakie trzeba wyłożyć łącznie z kablami, listwami etc by mógł oprócz swiatła, sterowac również dwiema pompami. Multikontroler kosztuje, o ile dobrze pamiętam coś koło 180 euro.

Jeszcze jedno, czy chcąc sterowac samymi pompkami, bez sterowania swiatłem muszę dokupować jakieś kable czy listwy, czy wystarczy do tego "goły" profilux?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do sterowania pompkami potrzebny jest goły Profilux + kable do pompek. jeśli chodzi o ceny to Profilux Plus II kosztuje coś koło 1100 zł, a kable około 35 zł/szt. Najlepiej z cenami zadzwoń do Tomka z e-rybki.


Pozdrawiam

Czarek Rebech

900l + sump 450l + cała masa drobiazgów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wystarczy goły profilux I lub II + 2 kable na pomki tunze (lewy i prawy) + rozgałęźnik za coś około 20zł żebys mogł 2 kanały na tunze użyć.

Nie jest wymagana listwa z gniazdami 220V, jednak bez niej nie bedziesz mógł sterować PH i temp w baniaku.

Do sterowania światła potrzebujesz stateczniki sterowane do T5 lub T8 (lub HQI) (200-250zł/szt). Listwy 220V tez do sterowania swiatłem nie potrzebujesz.

Do światła przyda się taki dzinks który się nazywa ansteuer patine (czy jakoś tak) za ok 80-90zł który automatycznie odetnie zasilanie do świetlówki po osiągnieciu min. poziomu mocy. Bez tego bedziesz musiał ustawić na wtyczkach zwykłe zegary sterujące, czyli niepotrzebna babranina.

Jakby co to mam jeszcze do sprzedania swojego profiluxa I.

Komputer + zasilacz + czujka temp + statecznik ściemniany na 2x54W T8 oddam za 650zł a nową ansteuer patine mogę dorzucić za 50zł.

Mam też nową listwę sterowalną na 220V do profiluxa nierozpakowana za 440zł (ściągnąłem to dla gościa który miał wziąć profiluxa, ale przez mój wyjazd do Egiptu się rozmyślił.)

Czyli za cenę samego profiluxa 2 macie tu cały działający system z listwą i oświetleniem, a różnica między nowym i starym profiluxem polega głównie na tym że do nowego możecie dorzucić karty modułów.


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wyglądem przede wszystkim :( no i paroma nowymi dzinksami w firmwarze, ale bez jakiś rewolucji. Mnie do zmiany przekonała możliwość dodania modułów redox/ przewodności/ drugiego PH itp.

@swir - nie ma sprawy :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D hehe , a kto sie przyczynil do tego ze zmieniles na nowszy model ..?:D aczkolwiek wybiles mi z glowy IKS`a i slusznie bo Profilux jest leszy , tanszy i ladniejszy !!!czyli mozemy sobie podziekowac ... Thx`ik :D:)

Ja Ci powiem ze dluzszy czas to sam nie wiedzialem ze do tego nowego Profilux`a to mozan dodatkowe karty instalowac .... naprawde super kompek , najlepszy z dotychczasowych ktore sa na rynku (IMO):D


Pozdrawiam Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.