Skocz do zawartości
meczein

ocena jakości sprzętu w/g WAS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy i koleżanki z Naszego Forum.

Mam pytanie odnośnie oświetlenia, które kupiłem na portalu społecznościowym.

Nigdy nie posiadałem chińczyków więc nie wiem jak sprawa stoi. Dostałem teoretycznie 18 miesięczną Lampę LED. Wygląda jak widać na zdjęciach poniżej. Chciałbym zapytać czy te urządzenia są tak marnej jakości, że po użytkowaniu niespełna 1,5 roku wyglądają jak pobojowisko? Korozja wdziera się na śrubki, do wewnątrz panela szklanego koło diody, aż po wentylatory i mocowania linek.

Więc proszę o waszą ocenę czy to urządzenie wygląda jak by miało 18 mięsięcy. Urządzenie ma służyć 50.000 tyś godzin, tak więc jego stan oceniam na 5 lat.

NO chyba, że mały chińczyk składając, polewał elementy kwasem celem zmniejszenia żywotności sprzętu?.

Bardzo proszę o ocenę?!

załączniki

Pozostałe mogę dosłać.

Nie wiem czy ma to sens, patrząc na jakość sprzętu

z góry dziękuję za POMOC

Przepraszam bo zapomniałem.

Jakość zdjęć jest jaka jest nie stać mnie na lepszą, ale w/g zasad forum lepsze "byle jakie" niż podróbki

post-25746-0-03484500-1442524159_thumb.jpg

post-25746-0-65663200-1442524160_thumb.jpg

post-25746-0-08504800-1442524162_thumb.jpg

post-25746-0-51501800-1442524163_thumb.jpg

post-25746-0-04467600-1442524165_thumb.jpg

post-25746-0-53903700-1442524166_thumb.jpg

post-25746-0-42007400-1442524168_thumb.jpg

post-25746-0-27264900-1442524170_thumb.jpg

post-25746-0-75738200-1442524171_thumb.jpg


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz bony, nie mogłeś kupić sobie czegoś nowego na Aquario ?

Ale do rzeczy..śrubki mają prawo zardzewieć, szczególnie jeśli były wykręcane. W wentylatorach masz kurz..przedmuchaj ją, kup nowe śrubki i jeśli świeci to używaj ;)

Nie urządzenie tylko dioda led powinna wg producenta tyle świecić.

Edytowane przez Wasyl (wyświetl historię edycji)

Cytuj

 

100x50x50 bez sumpa,

oświetlenie 2x60W led DIY,

odpieniacz Deltec MCE 600,

cyrkulacja Jebao RW8 + Tunze 6025,

20kg real reef rock + 5kg live rock.

Sól i ewentualne dodatki do wody - Colombo :)

Link do bańki;

http://nano-reef.pl/topic/77781-banka-huberta-250-low-tech/page__st__20#entry791962

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz bony, nie mogłeś kupić sobie czegoś nowego na Aquario ?

Ale do rzeczy..śrubki mają prawo zardzewieć, szczególnie jeśli były wykręcane. W wentylatorach masz kurz..przedmuchaj ją, kup nowe śrubki i jeśli świeci to używaj ;)

Nie urządzenie tylko dioda led powinna wg producenta tyle świecić.

Chcesz postawić 200l za 3000 tysiące zapraszam do pomocy,bo niestety-- JA nie potrafię?!?!?

DO RZECZY

Jeżeli śrubunki były odkręcane nie dostałem takiej informacji-- to jest ingerencja w sprzęt.

Kurz --hmm rozumiem próbowałem odkurzaczem wyciągnąć, ale on jest tak oleisty jak po Oleju roślinnym.

Mogę się mylić ale nie rozmawiamy tylko o diodach na 50t/h tylko o tym że po 18, miesiącach sprzet wyglada gorzej niż moja belka oświetleniowa po 3 latach.Widzisz korozje wchodzącą w metal? Wróciłeś uwagę na to?!

Wentylatory wymień na aab i będziesz miał dodatkowo ciszę.

Witam. PAN`ie Damianie

Rozmawialiśmy na temat tego oświetlenia na PW. Sam Wiesz że zostało zakupione nie w rewelacyjnej cenie:(

Dodatkowo płacąc za nie 380zł bez linek w opłakanym stanie mogłem dołożyć 200 zł i mieć nówkę

TAK?

:)

Dołożę dodatkową kasę sprzęt ma niezły przebnieg


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Czy ten stan jest aż taki zły jak na 1.5 roku... śrubki, wiadomo mogą zardzewieć, linki czy też metalowa obudowa także... takie rzeczy (albo i gorsze) się zdarzały w dużo nowszych sprzętach i to renomowanych marek...

Jakiś czas temu dostałem lampę LED na testy, u nas mało znanej, za to bardzo popularnej choćby w USA i powiem szczerze że lampa to była praktycznie nówka sztuka świeciła wcześniej kilka - kilkanaście godzin. Po powieszeniu jej nad akwarium zrezygnowałem... świeciła makabrycznie... po kilku dniach udało się ściągnąć program na androida ponieważ na iOS nie było i zawisła drugi raz, sterowanie bez szału i nic nie dało się z niej wyciągnąć. Lampa miała może z miesiąc świeciła kilkanaście godzin, u mnie kilka może z 3-4 godziny łącznie i poprzepalały się w niej diody!!! I to kilka sztuk !!! Mogę tylko powiedzieć na koniec że koszt zakupu tej lampy to ok 3500 zł :)

Tak więc ciesz się tym co masz bo naprawdę tragedii nie ma... tym bardziej że lampa ta jako nowa kosztowała pewnie ok 600zł


Akwarium 1200L + Sump 450L, Odpieniacz BK500, Oświetlenie LED EcoTech Radion XR30W, Cyrkulacja EcoTech VorTech MP40 + MP60, Obieg Tunze Silence Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za ta lampę i czego spodziewałeś się po tej cenie? Mam dwie takie lampy od roku i korozja tylko trochę mniejsza niż na zdjęciach. Nie jednokrotnie " ingerowalem" do wnętrza lampy w celu jej wyczyszczenia, wymiany transformatora a nawet gniazda zasilania. Myśle ze to takie uroki "Chinek". Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za ta lampę i czego spodziewałeś się po tej cenie? Mam dwie takie lampy od roku i korozja tylko trochę mniejsza niż na zdjęciach. Nie jednokrotnie " ingerowalem" do wnętrza lampy w celu jej wyczyszczenia, wymiany transformatora a nawet gniazda zasilania. Myśle ze to takie uroki "Chinek". Pozdrawiam!

NIE zrozumcie Mojej osoby żle bo jak narazie to wszyscy najechaliście na Moją osobę jakbym popełnił błąd życia odzywając się na forum. Chciałem po prostu zapytać czy wasze lampy też są tak słabej jakości ?!

Jak wspomniałem mam renomowaną lampę do holenderki którą sprawdzając teraz z rachunkiem użytkuję 31,6 roku. Na niej nie widać żadnej rdzy za wyjątkiem 5-krotneej wymiany świetlówek..

Pytam bo na forum są propozycje tej lampy - jako cel zakupu, ale moim zdaniem jest to największy Master Buble, którym handlujemy do naszych zbiorników. Jednym plusem jest PLUS "brak wydawania kasy na świetlówki"


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"oleisty kurz" nic nowego kurz np. z dymem papierosowym

otwórz po pół roku komputer/laptop który działa po naście godzin CODZIENNIE - to dopiero zobaczysz "syf" na wentylatorze

odkręcenie śrubek w celu wyczyszczenia - to nie ingerencja ... a obsługa sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś za ta lampę i czego spodziewałeś się po tej cenie? Mam dwie takie lampy od roku i korozja tylko trochę mniejsza niż na zdjęciach. Nie jednokrotnie " ingerowalem" do wnętrza lampy w celu jej wyczyszczenia, wymiany transformatora a nawet gniazda zasilania. Myśle ze to takie uroki "Chinek". Pozdrawiam!

Zapłaciłem za lampę 380 zł --Nowa na naszych serwisach 600zł na zagranicznych 500zł PLUS koszty wysyłki.

(CHcesz kupić odsprzedam:) )

Spodziewałem się że diody będą działały -działają

Ale sprzęt wizualnie będzie się nadawał do mojej małej "rezydencji" - a wygląda jak oświetlenie na moje klatce.

ZAPYTAŁEM sprzęt ma 18miesięcy/= bo w/g mnie ma co najmniej 5 lat


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

5 lat temu takich nie było :p

wyczyść porządnie wymień wentylatory i śrubki na nierdzewne (np plastikowe) i tyle

jak obudowa stalowa + słabe malowanie to będzie rdzewieć - taki ich urok , dlatego lepsze są plastikowe (choć te przegrane się mogą odkształcić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"oleisty kurz" nic nowego kurz np. z dymem papierosowym

otwórz po pół roku komputer/laptop który działa po naście godzin CODZIENNIE - to dopiero zobaczysz "syf" na wentylatorze

odkręcenie śrubek w celu wyczyszczenia - to nie ingerencja ... a obsługa sprzętu

ZASADA 5s

selekcja

systematyka

sprzątanie

Schludność

Samodyscyplina

Musiałem zaciągnąc rady WIKI. bo sam zapomniałem

Chciałbyś otrzymać "używany kibel z kupą w środku?"

Nie?!

Każdy dba o swój sprzęt - NIE KAŻDy

Wysyłając towar pełnowartościowy chcesz być postrzegany jako osoba schludna i szanowana?!??

BO wysyłając przysłowiowy "kibel z kup" to chyba nie będziesz

Więc kwitując chyba należało doprowadzić sprzęt do jak najlepszego porządku przed sprzedaża


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

ZASADA 5s

selekcja

systematyka

sprzątanie

Schludność

Samodyscyplina

Musiałem zaciągnąc rady WIKI. bo sam zapomniałem

Chciałbyś otrzymać "używany kibel z kupą w środku?"

Nie?!

Każdy dba o swój sprzęt - NIE KAŻDy

Wysyłając towar pełnowartościowy chcesz być postrzegany jako osoba schludna i szanowana?!??

BO wysyłając przysłowiowy "kibel z kup" to chyba nie będziesz

Więc kwitując chyba należało doprowadzić sprzęt do jak najlepszego porządku przed sprzedaża

jak widać nie każdy

i chyba nie do mnie masz pretensje że dałeś sobie wcisnąć coś co Ci się nie spodobało ?

używane auto też byś kupił "wysyłkowo" bez prawa zwrotu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wiercenie dziory w calym. Jeszcze sie nie nauczyles ze rzeczy uzywane to rzeczy uzywane, a nie wyjete z pudelka i wystawione na sprzedaz? Chlopie, normalna lampa, normalnie uzywana. Chcesz jakosci, to nie w tej cenie, niestety.

ps.

Sol...

Edytowane przez pokson (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie wiercenie dziory w calym. Jeszcze sie nie nauczyles ze rzeczy uzywane to rzeczy uzywane, a nie wyjete z pudelka i wystawione na sprzedaz? Chlopie, normalna lampa, normalnie uzywana. Chcesz jakosci, to nie w tej cenie, niestety.

ps.

Sol...

nauczyłem sie i mam nadzieje że Twoja osoba nauczy sie tak ja JA .

DzIęki za wypowiedź


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nauczyłem sie i mam nadzieje że Twoja osoba nauczy sie tak ja JA .

DzIęki za wypowiedź

Bez urazy, nie mialem zamiaru Cie w jaki kolwiek sposob obrazac. Lampa wyglada na normalnie uzytkowana.

To jest sprzet uzywany. Jak napisales, jak sie kupuje uzywany kibel to bez gowna, ale ten kibel do czegos komus sluzyl...

(szczerze to porownanie do uzywanego samochodu bylo by w tym wypadku bardziej trafne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, nie mialem zamiaru Cie w jaki kolwiek sposob obrazac. Lampa wyglada na normalnie uzytkowana.

To jest sprzet uzywany. Jak napisales, jak sie kupuje uzywany kibel to bez gowna, ale ten kibel do czegos komus sluzyl...

(szczerze to porownanie do uzywanego samochodu bylo by w tym wypadku bardziej trafne)

Pracowałem w leroy merlin klient kiedyś przyniósł kibel do zwortu był używany klex w środku wiesz co powiedział że jak oddaje stolca to chlapie go po pupie wysmialem go dostałem od dyrekcję upomnienie zabrano mi premie a kolesiowi oddano pieniądze czego sie nauczyłem cudze mnie nie interesuje o swoje walczę a pracę szybko zmieniłem i w nowej jestem panem jak 14 osób pod sobą a ciągle słyszę 2 zdania jak awansujesz znowu zapomnisz o nas 2 jesteś najlepszym menagerem jakiego znam. Co ją na to będziesz miał lepszego jak mnie zwolnią są to że was kryje nie ją temat ale warte uwagi

Wysłane z mojego HTC Desire C przy użyciu Tapatalka


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meczein co bierzesz? masz 14 osób pod sobą do tego jesteś panem a się czepiasz śmiesznej chińskiej starej lampy zaa 200zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikita to dobrze skwitowała śmieszna stara chińska lampa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE zrozumcie Mojej osoby żle bo jak narazie to wszyscy najechaliście na Moją osobę jakbym popełnił błąd życia odzywając się na forum. Chciałem po prostu zapytać czy wasze lampy też są tak słabej jakości ?!

Jak wspomniałem mam renomowaną lampę do holenderki którą sprawdzając teraz z rachunkiem użytkuję 31,6 roku. Na niej nie widać żadnej rdzy za wyjątkiem 5-krotneej wymiany świetlówek..

Pytam bo na forum są propozycje tej lampy - jako cel zakupu, ale moim zdaniem jest to największy Master Buble, którym handlujemy do naszych zbiorników. Jednym plusem jest PLUS "brak wydawania kasy na świetlówki"

Ile lat ma ta lampa nad holendrem ??????

A po za tym nie podoba się to oddaj.


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meczein - śmiało powiem tak. Lampa widać że jest używana te niecałe nawet 18 miesięcy.

Śrubki rdzewieją, gdyż Chińczycy dają zwykłe w dodatku z miękkiej stali te śrubki. W kabinach będzie to samo. Też pracuję w budowlanym markecie - tyle że grupy "PSB".

Co do korozji wokoło łączenia z szklaną powierzchnią. Niestety, tak to w chińczykach zaczyna wyglądać po 5-6 miesiącach. Słabej jakości farba, często hydroakrylowa. Blaszka obudowy wykonana z 0,5 pewnie.

Jeżeli świeci, ciesz się że działa :) Pewnie jeszcze posłuży.

Zaś do oleistego kurzu. Pozostaje rozkręcenie lampy. Wyczyszczenie ręczne wszystkiego co w lampie może być.

Jest to widok, który pojawia się gdy ktoś nie czyści sprzętu lub prawie nie czyści.

I teraz pytanie : ile osób na tym forum, kiedykolwiek czyściło np. laptopa - a często laptopów nikt nie demontuje do czyszczenia :D


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w leroy merlin klient kiedyś przyniósł kibel do zwortu był używany klex w środku wiesz co powiedział że jak oddaje stolca to chlapie go po pupie wysmialem go dostałem od dyrekcję upomnienie zabrano mi premie a kolesiowi oddano pieniądze czego sie nauczyłem cudze mnie nie interesuje o swoje walczę a pracę szybko zmieniłem i w nowej jestem panem jak 14 osób pod sobą a ciągle słyszę 2 zdania jak awansujesz znowu zapomnisz o nas 2 jesteś najlepszym menagerem jakiego znam. Co ją na to będziesz miał lepszego jak mnie zwolnią są to że was kryje nie ją temat ale warte uwagi

Kocham ten kraj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe Nie mam do ciebie pretensji. Ale mam pytanie czy TY wszystko kupujesz w sklepie. Ja kupuje wszystko na internecie. Buty mierze w sklepie kupuje na internecie. Koszule --ale to wszystko, za wyjątkiem jedzenia. Dzięki temu w ciągu roku oszczędzam na wakacje dla Siebie. Więc wystarczy dołożyć tylko kilka złotych dla żony i PAPA POLSKA na 2 tygodni. A tu chcąc postawić akwarium połaszczyłem się na 200zł oszczędności i mam co chciałem.

Mimo wszystko dziękuję wam za opinie o made in buble.

Teraz wiem że wole kupić słabsze a nowe.


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stan przedmiotu nie zgadzał się z opisanym przez sprzedającego to reklamuj u niego.

Ja kupiłem 120W chinkę taniej i w lepszym stanie. Ale wiedziałem co kupuję. Kurz był. Zabrudzenia były. Rdzy nie za wiele. Zabrudzenia usunąłem, śrubki wymieniłem (chociaż stare nie były zardzewiałe, ale ich kolor mi nie odpowiadał). Za dwa miesiące nowe śrubki już miały pierwsze ogniska rdzy. Taki urok morskiego akwarium.

Kupujesz używane - nie będzie nowe. Nie zgadzasz się ze stanem - piszesz do sprzedającego. Nie ważne czy kupujesz używane czy nowe.

Pisz po polsku. Używaj znaków interpunkcyjnych. Nie da się Twoich postów czytać.

Dodatkowo nie wiem po co piszesz o jakichś ubraniach i jedzeniu. Nie nabijaj postów.

NIE zrozumcie Mojej osoby żle bo jak narazie to wszyscy najechaliście na Moją osobę jakbym popełnił błąd życia odzywając się na forum.

Wszyscy (albo i nie wszyscy) najechali na "Twoją osobę" zapewne dlatego, że zakładasz kolejne tematy bez sensu, piszesz niegramatycznie i bez znaków interpunkcyjnych. Krótko mówiąc - nabijasz posty i to w sposób maksymalnie bezsensowny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się pisać ze znakami polskimi.Nie umiałem Się odnaleźć na forum teraz jest lepiej. Temat o tej lampie myślę że na temat tymbardziej że sprzedający zwrotu przyjąć nie chce, a jak wspomnialeś uroki morskiego to wiem że sprzęt ma tak wyglądać Dziękuję że napisałeś co robię źle.

Wysłane z mojego HTC Desire C przy użyciu Tapatalka


Wszystkie parametry w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę też na to że Ty miałeś belkę nad słodkim. Tutaj w morskim nawet jeżeli coś jest nad taflą wody to za chwilę zardzewieje. W szafce w sumpie mam już całe rude zawiasy :) Na forum widywałem często że łapki od szafek rdzewiały. Taki urok.

Kupując sprzęt używany zawsze trzeba liczyć się z tym że ktoś mógł bardzo używać dany sprzęt i niekoniecznie dbając o jego dobro. Teraz Ty masz szansę się wykazać: rozkręcić, wyczyścić, pomalować i używać dalej lampy wyglądającej jak nówka sztuka :)

A co do tego że za 2000zł problemem jest żeby złożyć sprzęt na 200l - to nie trzeba wszystkiego od razu kupować. Trzeba też mierzyć siły na zamiary. Każdy by chciał super duże akwatium 1000l z lasem rzadkich acropor (czy innymi koralami) i same rarytasy ryb, ale każdy musi się liczyć też z budżetem jaki ma do wykorzystania ;)


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.