Skocz do zawartości
Wtełek1

laser niebieki i aiptasia

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może wytłumaczyć czemu laser zwinął tak aiptasie ? przecież w akwarium tez świecimy niebieskim ^^


"Mówiłaś mi" bym nie umarł, to jest w genach

"Brzydki, zły i szczery" w biegu "Po drodze do nieba"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie ale laser ma o wiele wiecej energii skupionej w jednym punkcie a nasze swiatlo rozproszone.

Nasze swiatlo a laser to dwie rozne bajki.

Wiec pewnie ja spalil.

Czerwony tez by pewnie spalil.

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o moc tak samo masz w nagrywarkach ktore wypalaja rowki w plytach

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie coś więcej w temacie i doradzi jaki wystarczy na aiptasje? :D W sumie byłby to najskuteczniejszy i najbardziej ekonomiczny sposób na pozbycie się plag. Któryś z tych miałby wystarczającą moc?

http://allegro.pl/laser-zielony-wskaznik-laserowy-50km-1000mw-5x-gl-i5336771814.html

http://allegro.pl/laser-zielony-green-5000-mw-disco-aku-4500-mah-i4762302027.html


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wie coś więcej w temacie i doradzi jaki wystarczy na aiptasje? :D W sumie byłby to najskuteczniejszy i najbardziej ekonomiczny sposób na pozbycie się plag. Któryś z tych miałby wystarczającą moc?

http://allegro.pl/la...5336771814.html

http://allegro.pl/la...4762302027.html

Podłączam się pod pytanie Kamila

No chyba taki wybrać z największą mocą?

Bo to już chyba nie chodzi o kolor tego lasera a jego moc?

Tak myślę sobie, że każdy z tych które pokazałeś nadadzą się. Przecież to jest już tak duży strumień świetlny, że takiego aiptasia nigdy nie widziała:0

Za te teorie ręki nie dam sobie uciąć hehe

Pozdrawiam

Edytowane przez r_33 (wyświetl historię edycji)

IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie na oczy przy tych laserach dużej mocy.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że ilość widocznych różyczek czyli takich które możecie unieszkodliwić zabawka typu laser to jakieś 1% rzeczywistej populacji. Więc ja dalej pozostanę przy zwierzętach, które będą kontrolować ilość aiptasi bo całkowicie wytępić się nie da.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jak pojawi się aiptasja to potrzebne są zwierzaki na to. U mnie jest brzydal który całkowicie olewa aiptasje... A krewetki też są ale podjadają tylko te najmniejsze. Na więcej zwierzaków nie mogę sobie pozwolić ze względu na litraż więc pozostaje wojna :/


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Może ktoś wie coś więcej w temacie i doradzi jaki wystarczy na aiptasje? :D W sumie byłby to najskuteczniejszy i najbardziej ekonomiczny sposób na pozbycie się plag. Któryś z tych miałby wystarczającą moc?

http://allegro.pl/la...5336771814.html

http://allegro.pl/la...4762302027.html

Niebieski z Blue rey-a 600-700mW. Zielony jest za słaby, na czerwony 600mW też nie reagują.

Te lasery z alledrogo mają bzdury wypisane one mają najwyżej 50-100 mW a nie 1000. Zerknij np tu ile kosztuje laser 1000mW, albo sama dioda zielona 1000mW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega powyżej pisał lasery zielone są to lasery " bezpieczne " czyli faktyczna moc nie przekracza 100mW mimo iż piszą różne kosmiczne dane w opisach. Lasery które działają to czerwone z nagrywarek DVD ( diy-patrz youtube ) lub niebieskie z tego co pamiętam około 300$ na Ebay, może teraz są trochę tańsze.

Edytowane przez wojtek-lodz (wyświetl historię edycji)

Było : Sps/Lps OW 80x60x45, 23kg LR,18kg LS, Cree DIY 5ch-320W+87W T5, jebao dc6000+rw8, jager 200w, schuran 120 na jebao dc6000, doser one evo fast.

 

Jest : SPS OW 120x70x50 + 180L sump. Swiatło 650W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś już ten temat był poruszany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś już ten temat był poruszany.

A jaki temat tutaj nie byl poruszany?

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.