Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Hexa fajny obserwator skał ale nie dokońca wyczyści z pasożytów gdzieś czytałem że flatwormem można załatwić wirki jest łagodniejszą chemią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zapodałem AF Life Source , po jednej łyżce do każdego zbiornika . Wspomagam tak system raz na tydzień taką dawką .

6fed0fd3b20849eb236f75d5be175079.jpg652c8def84afb879b51e409b10b8fb29.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odpieniacz chodzi przy tym specyfiku normalnie?
Tak , to jest produkt naturalny , nie zawiera żadnej chemii, odpieniacz nie wariuje.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Od czwartku nowa księżniczka wprowadziła się na rafę, troszkę niebieski ustnik ją gania ale zaczynają się już docierać.

1e0f585ca123397b761401ccf37b8e0d.jpg4495208e149c499eea0e3bee6cbfa313.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Egon ten life source rozmącasz czy dajesz w całości i powoli samo się "rozpuszcza"? Też od zeszłego tygodnia zacząłem podawanie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wpadliśmy na ten sam patent [emoji16]. Na początku mieszałem to w kubku i lałem do akwarium ale wtedy moment i wszystko w odpieniacz idzie a reszta zostaje na zabezpieczeniu siporaxu a tak spokojnie porcja rozpuszcza się kilka dni i jest luzik.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka boska księżniczka!!! Widzę, że ostatnio coraz więcej "wyjadaczy" wpuszcza ustnikowate do swoich raf, spotkałem się nawet ze stwierdzeniem, że podgryzanie akropor od czasu do czasu na dobre wychodzi...koralom i rybom ;) Tylko kwestia tego, jak mocne jest te "podgryzanie".

 

Annularis top 1, widziałem tylko go raz w życiu i to kulawego:) Proszę o więcej zdjęć! 

Korci mnie też, żeby centropygę wpuścić do swojego. Jesteś chyba drugą, albo trzecią osobą która ma loriculę w rafie, przy dużej masie koralowej jedna centropyga nic nie zrobi :)

Rafowe z nietypowymi rybkami, to jest to ;) Ale koniecznie wpuść wargacze, trzebią wszystkie wirki i inne syfy na akroporach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle przepieknie Grzegorz.

Sent from Galaxy far far away

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Raffy14 napisał:

..wpuść wargacze, trzebią wszystkie wirki i inne syfy na akroporach.

Od dawna chodzi mi po głowie takie pytanie: czy są wargatki które nie potrzebują piasku ?

 

Grzesiek,

Montipory na dnie już ładnie się rozrosły. Będzie wojna chemiczna czy się tolerują ?

 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Arturro napisał:

Od dawna chodzi mi po głowie takie pytanie: czy są wargatki które nie potrzebują piasku?

 

Hej...Ja kupilem Hexataenie i dopiero jakis czas po tym jak byla w moim akwarium,doczytalem ze one musza miec piasek,gdyz w nim sie zakopuja na noc....Ja piasku nie mam a moja Hexa w swoim krolestwie,ktorym jest tunel w skale spi i chyba nie jest zle bo plywa zdrowa,skubie a raczej obserwuje skalki i czesto tez jest w toni,daleko od swojej kryjowki...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całość wygląda świetnie. Muszę skopiować pomysł z Montiporami na dnie ;)

Annularis fajoski. Ciekawe ile mu zajmie zmiana ubarwienia do końca. 


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowo, u mnie ryby to dodatek do koralowców . Montipory rosną dość szybko choć nie wszystkie jednakowo. Hexa śpi pewnie w skałach. Codziennie kokon fruwa po zbiorniku . Annularis to cwaniak , grzeczny jest więc zobaczymy jak będzie przebiegać dalsza współpraca. Jak u Was mają się ustniki w zbiornikach rafowych ?

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) piękne akwarium, zastanawiam się jak walczysz z montiporami które wchodzą na frontową szybę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Annularis to całkiem spore bydle rośnie. Pływa taki we Wro w Arkadach pięknie wyrośnięty.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Arturro napisał:

Od dawna chodzi mi po głowie takie pytanie: czy są wargatki które nie potrzebują piasku ?

Wargatki z rodzaju Pseudocheilinus, najpopularniejsze to hexataenia i evanidus, miałem oba i spały w skale, nigdy nie widziałem ich zakopujących się w piasku - a są wg. mnie bardzo skuteczne na wirki, tak samo jak H. chrysus. Rafowe wargatki z rodzaju Cirrhilabrus też raczej nie potrzebują, zawsze spały w skale (przynajmniej te które miałem - solorensis, lubbocki, filamentosus). Piasku potrzebują raczej większe wargacze, typu melanopterus, chloropterus itp., ale one mało rafowe są ;) i za agresywne. Chrysus tu zdanie mam podzielone, widziałem jak się zakopywały, ale ze strachu. Swojego miałem przez 5lat, spał zawsze w skale mimo dostępności do piasku, za to chloropterus już każdą noc spędzał zakopany. Chrysus i hexa, dla mnie to podstawa w rafowym zbiorniku, można spać spokojnie ;) 

 

58 minut temu, egon24 napisał:

 Jak u Was mają się ustniki w zbiornikach rafowych ?

 

Miałem przez 2lata imperatora, trafił do mnie młodzieniec wielkości jajka, wyrósł na małego karpia :) Niestety, z wiekiem coraz bardziej koralożerny był - nie przepuszczał żadnym zoanthusom, euphyliom, caulastraeom. Spsów wtedy nie miałem, żył w zgodzie z dorodnymi miękkimi wtedy. Ale wiem jedno, LPS z miękkimi tkankami nie miały żadnych szans, obgryzał je aż do szkieletu. Widziałem zdjęcia dorosłych cesarskich w zbiornikach z spsami, ale to tylko zdjęcia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mam chrysusa i zakopuje się ale do spania. Doktorek spinw skale kokon plywa z rana. No i chrysus jak i doktorek prawie caly czas patroluja skałe. O ile chrysus lubi pokopać o tyle doktorek bardzo lubinpływać przy skale z spsami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Raffy14 napisał:

Chrysus tu zdanie mam podzielone, widziałem jak się zakopywały, ale ze strachu. Swojego miałem przez 5lat, spał zawsze w skale mimo dostępności do piasku, za to chloropterus już każdą noc spędzał zakopany. Chrysus i hexa, dla mnie to podstawa w rafowym zbiorniku, można spać spokojnie ;) 

W moim akwarium Chrysus każdej nocy zakopuje się, a w dzień zdarza mu się robić burzę piaskową jak szuka robactwa. Super rybka, pływa w toni i cały czas wypatruje robaków w acroporach.

Grzegorz, jak zwykle napiszę to samo - SUPER!


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim akwarium Chrysus każdej nocy zakopuje się, a w dzień zdarza mu się robić burzę piaskową jak szuka robactwa. Super rybka, pływa w toni i cały czas wypatruje robaków w acroporach.
Grzegorz, jak zwykle napiszę to samo - SUPER!
Dzięki,
Hexa pływa cały czas teraz kombinuje co by tu do niej można dołożyć bo frańca z niej jest nie mała.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, norbi2222 napisał:

W moim akwarium Chrysus każdej nocy zakopuje się, a w dzień zdarza mu się robić burzę piaskową jak szuka robactwa. Super rybka, pływa w toni i cały czas wypatruje robaków w acroporach.

Grzegorz, jak zwykle napiszę to samo - SUPER!

 

Jak myślisz zjadł by sexy shrimp na deser czy raczej nie ?

przepraszam że tutaj pytam, ale w sumie to zastanawiam się nad tym od dłuższego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Ura napisał:

 

Jak myślisz zjadł by sexy shrimp na deser czy raczej nie ?

przepraszam że tutaj pytam, ale w sumie to zastanawiam się nad tym od dłuższego czasu.

Sexy są dosyć małymi krewetkami, jednak nie sądzę, żeby Chrysus się nimi zainteresował. Ręki nie dam.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz ... właśnie jestem świeżo po próbie dopuszczenia do " hexy " wargatka z rodzaju Cirhilabrus - u mnie próba zdecydowanie nieudana - nowy wargatek poległ w pół dniówki.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.