Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zdjęcia zrobione przy użyciu Samsunga S7

Pierwsze tryb auto
Drugie tryb prof. Balans bieli na 10000k2488f3f7628fb10d4c6c98a2e2c22cf8.jpg8f47659d390e8a5a8ddf5c4958e004fb.jpg

Zdjęcia z S8+

I analogicznie jak wyżej ustawienia. 2c3ae584c61ee283a94eab5a35720403.jpg5e83f393f80a1479f8236c3fa22e2330.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drugie jest bardziej prawdziwie od wzorujące kolory, te sam obraz poproszę z s8


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ, według mnie dużo lepiej wyszło drugie zdjęcie z S7 przy ustawieniu ręcznym, może dojdziesz później do lepszych ustawień, dzięki za fotki do porównania.


Start 02-04-2015 ,akwarium 200x60x70cm szkło optiwhite 12mm 840l + sump 90l,

Odpieniacz - ATI 250 POWER CONE , Lampa - 2xbelki LED SANRISE A015-90-W + 8 rury 80W ATI

Obieg - Jebao DCT12000 ,Pompa cyrkulacyjna - Jebao 1x RW-20, 1xRW-15, 2xRW-8,

 Żywa skała - pochodzenie Indonezja – Bali – 100 kg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie co ja zauważam to w nowym telefonie lepiej radzi sobie aparat przy ustawieniach auto .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień z życia akwarysty. Przychodzi czas kiedy trzeba podjąć słuszne decyzje które się odwleka z jakiś powodów. Zaczęło się wczoraj od patyczaka który z góry był piękny, ładne niebieskie przyrosty a z dołu się podwijał. Nie lubię tego robić ale gdy nadejdzie odpowiedni dzień to kleszcze , ręcznik przy tej okazji dip i działamy. Niestety często jak najdzie Nas wena to czegoś braknie. Tym razem brak podstawek. Złapałem za puszkę z klejem do fragowania i podstawki są. Co prawda dziwnie to wygląda ale są. Dziś idąc za ciosem przestawiłem kilka korali którym z jakiegoś powodu coś nie pasiło. Albo światło albo cyrkulacja a przy okazji zaliczyły kąpiel w dipie. Wywalilem kawał wielkiego Tenuisa z którego i tak noc nie będzie. Co się dało to pocialem . Uzyskałem tym sporo miejsca . Teraz po wszystkim to co lubię najbardziej , obserwacja i satysfakcja że zmian . Jak zwykle podczas takiej akcji sporo szczepek się porobiło. Teraz wymiana na coś czego nie mam .
87156e3ecaa1398dfd5c85d9f7121ec4.jpg8c82129cce493be2d6a22a2c08fa4c17.jpge7aba703e2f408f7b5665bf11ee58698.jpg55241311511a28e31eb7aa03015c3fef.jpgcc4c5d6e6193ad22c9266d07af8764d9.jpg7605b7020f2f007d8fd91bf9b105dd9e.jpg

Finał beef373b4fd0936801157299a32b2b4e.jpg

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz muszę się w koncu do Ciebie wybrać z wizytą i obejrzeć dokładnie Twoje dno w akwarium ;-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh podstawki pro!

Podoba mi się, że pokazujesz blaski jak i cienie tego pięknego hobby!


Mój zimowy antydepresant: 140x70x45h OW, BK 180, Balling, cyrk. 2xVortech MP40W, 1xVortech MP10, 2x RW 15, ATI Sunpower 8x54W, bez sumpa, ULNS, 90% SPS, 10% LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, DarekB30 napisał:

Grzegorz muszę się w koncu do Ciebie wybrać z wizytą i obejrzeć dokładnie Twoje dno w akwarium ;-)

Dariusz Barcikowski
Wysłane z Samsung Galaxy S 7 przy użyciu Tapatalka
 

Darku zabieraj żonę do fury i widzimy się na kawie u mnie .

21 godzin temu, BYNT napisał:

Heheh podstawki pro!

Podoba mi się, że pokazujesz blaski jak i cienie tego pięknego hobby!

Zbiornik morski to takie hobby gdzie mimo że jest dobrze to często pojawia się jakiś czynnik który powoduje że któryś lokator ma problem i trzeba mu pomóc . Z historii moich doświadczeń z twardzielami wynika tyle że warto je moczyć jak coś wygląda podejrzanie . Problem jest gdy koralowiec  jest wielkości wiadra lub jego konar główny jest bez tkanki . Tniemy na części pierwsze a potem robimy coś z tego na jednej podstawce . Często pojawia się  dylemat ciąć czy czekać . potrzeba sporo doświadczenia by wyczuć czy koralowiec przeżyje zabieg czy lepiej zostawić wszystko w rękach natury . JA zawsze podchodzę do tego tematu jak do jeża , nie lubię grzebać w zbiorniku ale czasami trzeba . Po całej operacji jestem zawsze zadowolony i zastanawiam się czemu dawno tego nie zrobiłem . Dziś korzystając z wyjazdu do Coralfarm wywiozłem wszystko co się połamało  , z podstawek pro chłopaki się do tej pory śmieją i wcale się im nie dziwię , przywiozłem za to kilka szczepek . Patrzeć jak rośnie od frędzelka i wychować z tego smoka to piękna sprawa , aklimatyzacja i kleimy . 

Tyle wybrałem 56d39d4e22b5a90d4aba4a53ba76023e.jpg24c6a7f904afd6083c48a6900cfa1875.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak nie wiesz skąd się bierze podstawki... i to w trzech rozmiarach... :) Ale rozumiem, szanuję, nie chcesz podpaść szefom - bo nie filoetowe :)))....

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi Grzegorz

Jakie masz podejrzenia, co do tamtej akropory, że podwijała się od dołu? Skoki kh czy pasożyty? Masz wargacze/wargatki? Chrysus i hexataenia fajnie pilnują, żeby było czysto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, dale napisał:

No jak nie wiesz skąd się bierze podstawki... i to w trzech rozmiarach... :) Ale rozumiem, szanuję, nie chcesz podpaść szefom - bo nie filoetowe :)))....

 

Marku mam białe już , tamte były tymczasowe :P

20 minut temu, Raffy14 napisał:

hi Grzegorz

Jakie masz podejrzenia, co do tamtej akropory, że podwijała się od dołu? Skoki kh czy pasożyty? Masz wargacze/wargatki? Chrysus i hexataenia fajnie pilnują, żeby było czysto :)

W przypadku patyków to czasami się tak dzieje i nie dociekam . cięcie , moczenie i zazwyczaj jak ręką odjął  . Mam Hexe , Chrysusa chyba dołożę i jeszcze zastanawia mnie iglicznia , pewna jej odmiana . Coś podobnego  https://pl.reeflex.net/tiere/3065_Corythoichthys_cf_intestinalis.htm#katID40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, egon24 napisał:

Marku mam białe już , tamte były tymczasowe :P

W przypadku patyków to czasami się tak dzieje i nie dociekam . cięcie , moczenie i zazwyczaj jak ręką odjął  . Mam Hexe , Chrysusa chyba dołożę i jeszcze zastanawia mnie iglicznia , pewna jej odmiana . Coś podobnego  https://pl.reeflex.net/tiere/3065_Corythoichthys_cf_intestinalis.htm#katID40

Grześ bardzo fajna i ciekawska rybka, polecam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jestem ciekaw opinii jak się ona chowa , bardzo zaciekawiło mnie jej zachowanie i to że szuka między koralowcami czegoś jakby pasożytów . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fama chodzi i głosi że iglicznie nie lubia mocnej cyrkulacji, zaś jeśli chodzi o konkurencję pokarmową, to jedynie koniki i boxfishe. Ale to teoria, ciekawe jak praktyka wyglada.

Zaś co do hexatenii, miałem i ja ją. Tłukła niemiłosiernie każdą wpuszczona rybę po niej. Żółtka i garbika tez potrafiła po kątach rozstawiać.

Chrysus czy haliochlores pod tym względem były u mnie łagodne jak baranki (sorry za błędną pisownię).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, egon24 napisał:

No właśnie jestem ciekaw opinii jak się ona chowa , bardzo zaciekawiło mnie jej zachowanie i to że szuka między koralowcami czegoś jakby pasożytów . 

Pierwsze trzy dni pływała na dnie, później przeniosła się na górę i czegoś szuka w skałach, koralach swoimi super oczkami B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrysiptera springeri rybcia która pielęgnuje sps-y z pasożytów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2017 o 16:01, grzeniu napisał:

Ta rybka Grześ nie przeżyje u Ciebie za długo :)

U kolegów w Wrocka ma sie dobrze dłuższy czas więc jest nadzieja

Dnia 24.05.2017 o 16:08, marekgolen napisał:

Chrysiptera springeri rybcia która pielęgnuje sps-y z pasożytów

Zaczynam polowanie na tego osobnika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka , w badaniach wody ICP pojawiały mi się od czasu do czasu jakieś metale np. miedz . Zrobiłem zupełnie przypadkiem badanie podwójne czyli łącznie w woda RO . Nie robiłem tego wcześniej ponieważ mój miernik wskazywał totalne zero . Kolega Ant potwierdził to również swoim przenośnym sprzętem TDS . Mimo tych zer wynik ICP zaskoczył negatywnie . Dziś do wymiany poszło wszystko wraz opisem daty oraz kolejnej wymiany , postanowiłem nie ufać miernikowi TDS i nie czekać na 0,01 . Może ja mam jakąś gorszą wodę u siebie . Membrana miała około rok , pre filtry pewnie ze 6 miesięcy , żywica 2 miesiące . Zobaczymy jak po tej wymianie po czasie zmienią się wyniki ICP . Stawiam że na plus . Wiem że wiele osób ma to w nosie natomiast ja nie . Poniżej wyniki ostatniego badania . 

 

 

Zdjęcie po akcji wymiana 1bfc113a06fc6513df0ec52189fc7e93.jpghttp://cloud.tapatalk.com/s/592aa7089542d/Results_2017_05_24_751.pdf


Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz po rozmowie z wodociągami na wiosnę zawsze wymieniam filtry w Ro i żywicę poniewaź na wiosnę w wodzię są okrzemki itp. w większej ilości  dlatego niektórzy na wiosnę mają problem z okrzemkami w baniaku i jest wysyp. Najczystsza woda jest w Gdańsku bo za filtrację używają mule (małże) dlatego Przydent Gdańska tak zachwala medialnie do picia wody z kranu, sam pije 1L dziennie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

nie z okrzemkami tylko  z cjano jak byś czytała to byś wiedział  :evil: 

to już wiadomo od dawna  sklepy na wiosnę to by majątek zbiły na Chemiclean :D 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam piasku w zbiorniku ale zastanawiało mnie ostatnio brązowienie pomp cyrkulacyjnych kilka dni po umyciu , teraz powinno być inaczej , zobaczymy . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.