Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Co myślicie, o tym żeby zablokować możliwość czytania Działu targowisko osobom niezarejestrowanym na naszym forum?

Rekomendowane odpowiedzi

Sama tutaj chwilkę temu trafiłam, poszukując sprzętu i dobrych rad. Niestety, kilka dni trwało, zanim ktos z administratorów zechciał aktywowac mi konto. Prawie się zniechęciłam do tego forum, bo mimo, iz napisałam maila na adres "administracyjny" nikt sie nie odezwał. Zaczepiłam więc jednego z forumowiczów na gg z prośbą, żeby wysłał do jakiegos administratora pw lub napisał posta na forum w mojej intencji. Wiem, że nie powinnam, ale nie miałam wyjścia.

Forum wymaga rejestracji, aby napisac posta lub zobaczyc zdjęcie, wymaga tez weryfikacji przez admina. Jeszcze do tego limit postów, żeby zobaczyć ogłoszenie? Albo ktoś bedzie klepał cokolwiek, narażając sie na bana albo wakacje, albo oleje to forum i bedzie szukał na alledrogo. Rozumiem limit postów, jesli chodzi o sprzedaż/kupno samochodu, żeby nie dręczyli Mietkowie z komisu wciskając "igiełki", ale po co tak obwarować ślimaka czy odpieniacz?

Uważam, że targowisko przyciąga nowych ludzi, a nowi ludzie to więcej kliknięć, forum się kręci :) Większa szansa, że cos sprzedam, jesli oferta dotrze do szerszego grona ludzi.

Może można zrobić osobny kącik ogłoszeń prywatnych dla tych, którzy nie chcą "obcym" udostepniać swojej oferty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to nie muszę nic dodawać , prawie wszyscy napisali podobnie co ja myślę czyli inaczej niż autor i chwała im za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, co rozumiemy przez "życie forum", czy coś w formie typowego "onetu", gdzie każdy, kto ma ochotę pisze - bo może, czy też coś więcej - miejsce wymiany informacji, na odpowiednim poziomie kultury. Przyznam się, że mam pewne problemy ze zrozumieniem współczesnego świata - tej jego części związanej z "fejsem", "twiterem", totalnym ekshibicjonizmem i pogardą dla wszelkich wartości. Wcale nie uważam, by sam fakt że żyję, istnieję, upoważniał mnie wyłącznie do brania, beż żadnego wysiłku z mojej strony.

Co przekłada się na moje zdanie o dostępności do giełdy. Winna być ona miejscem wyłącznie dla forumowiczów, gdzie będą mogli na zasadach koleżeńskich zbyć nadwyżki, czy uzupełnić swoje akwaria. A dostęp ludzi z zewnątrz powoduje że mamy darmowe allegro.

Ze wszystkimi konsekwencjami tego. Ale to jest niestety znak naszych czasów, gdzie "mieć" znaczy więcej niż "być".

Jak mówił jeden Wielki człowiek: "W dzisiejszych czasach nie opłaca się być uczciwym, ale warto, za to opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto".


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

W jaki sposób chcesz oddzielić "naszych" od "innych"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest bezsensu i powinien być juz dawno usunięty, Pan Michał rzucił jakieś głupie hasło, a wy odpisujecie szkoda czasu. Czy ty nie masz lepszych zajeć w domu niż wymyślanie kolejnych ograniczeń jak dobrze że to od ciebie nie należy:)pozdrawiam wszystkich.


- aquarium 400L optiwhite

- jecod dct 4000L

- jebao rw15

- jecod rw8

- maxspect razor 160W 16 000K

- maxspect razor 120W 16 000K

- sand 25 kg

- live rock 55 kg

- refugium (led lighting 10W)

- Mini Bubble King 160 VS12 DIY

Moje akwarium:

https://m.youtube.co...w&v=79iiBzQ5H7U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób chcesz oddzielić "naszych" od "innych"?

Ależ to proste, tak jak jest na innych forach, powiedzmy "starej szkoły", dział widoczny dla zarejestrowanych.

Czytać może każdy, pisać - od limitu postów albo czasu od zarejestrowania.

Ten temat jest bezsensu i powinien być juz dawno usunięty, Pan Michał rzucił jakieś głupie hasło, a wy odpisujecie szkoda czasu. Czy ty nie masz lepszych zajeć w domu niż wymyślanie kolejnych ograniczeń jak dobrze że to od ciebie nie należy:)pozdrawiam wszystkich.

Zapomniałeś dodać że to jest Twoje zdanie. A różnica pomiędzy Tobą, a Autorem tematu, dla mnie jest dosyć istotna.

Autor, na forum istnieje już 6 lat, napisał trochę postów - nawet biorąc je pod uwagę, jako posty społeczno - towarzyskie, wniósł "coś" na forum, to daje Mu prawo do wypowiedzi. Do pisania o własnych oczekiwania, które winny być wzięte pod rozwagę, przez Administratorów forum. Choćby przez grzeczność w stosunku do kogoś, kto coś wniósł. Choćby miały zostać odrzucone (niestety Moderatorzy również handlują, więc nie na rękę im ograniczać ilość kupców).

A Ty ? Kolego, ale z takim stażem i dorobkiem jesteś dla mnie nikim. Nawet nie chciało Ci się wstawić zdjęć do swoich ogłoszeń. Wpadłeś, nabiłeś licznik i od razu lecisz do geszeftów. Nawet nie wkładając minimum przyzwoitości we właściwe, zgodne z regulaminem, skomponowanie ogłoszenia. Że o błędach w postach nie wspomnę - bo to kwestia wychowania i wykształcenia.

Nie czuj się zobowiązany odpowiadać.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty ? Kolego, ale z takim stażem i dorobkiem jesteś dla mnie nikim. Nawet nie chciało Ci się wstawić zdjęć do swoich ogłoszeń. Wpadłeś, nabiłeś licznik i od razu lecisz do geszeftów. Nawet nie wkładając minimum przyzwoitości we właściwe, zgodne z regulaminem, skomponowanie ogłoszenia. Że o błędach w postach nie wspomnę - bo to kwestia wychowania i wykształcenia.

Nie czuj się zobowiązany odpowiadać.

Rozumie @dale, że oczekujesz nagrody za Twój wkład i staż....

Wyrażajmy swoje zdanie a nie atakujmy personalnie.

W mojej ocenie, nie ma potrzeby stawiania ograniczeń - ograniczenia niczego nam nie gwarantują. Forum jest dla wszystkich i w tym "giełda". NP> Jest bardzo dużo akwarystów morskich którzy nie korzystają z forum, ale czasem mają do sprzedania sprzęt z górnej półki w dobrej cenie, my jako społeczność forum tracimy bo biedak nie może pochwalić się na forum sprzedażą. I nie jest tak, że ten kto szuka to znajdzie np na allegro - czasami ludzie zmieniają sprzęt bo była okazja. Tak samo rażący dla mnie jest wymóg zdjęć, jeśli ktoś chce kupić to poprosi zdjęcia albo i nie - kupi w ciemno, wolny kraj - wolny wybór. Nie ma potrzeby uszczęśliwiać ludzi, jesteśmy dorośli i samodzielnie potrafimy podejmować decyzje.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to "rozumiem" - ja rozumiem, on rozumie... Ale nie, nie oczekuję nagrody. Myślę że to nieporozumienie w Twojej wypowiedzi wzięło się z faktu iż umknęły Ci frazy określające powyższą wypowiedź, jako moje stanowisko i moje zdanie, nie zaś obiektywną przesłankę - w związku z powyższym nie może być mowy o jakimkolwiek roszczeniu z mojej strony. Ale to już są drobne subtelności, które mogą umknąć. Zwłaszcza jeśli ktoś chce być złośliwy, wiesz, do tego potrzeba jeszcze pewnego warsztatu :) Chęci nie wystarczą.

Jak byś Kolego przeczytał uważnie, pisałem też o stażu na forum, jako równoważniku ilości postów.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:)

"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ty ? Kolego, ale z takim stażem i dorobkiem jesteś dla mnie nikim. Że o błędach w postach nie wspomnę

- bo to kwestia wychowania i wykształcenia.

Marku chociaż więcej nas łączy jak dzieli sam wiesz ale tu nie mogę się z tobą zgodzić.

Jeśli chodzi o staż forumowy nie zawsze tak jest jak teraz wspomnę ale zdarza się nie zawsze staż jest powodem do dumy. Znam ludzi w realu którzy mają wiele postów z innych forum są to ludzie ogłupieni,bez rodzin,bez pracy,bez pieniędzy bez perspektyw i żyją w matrixie, więc z tym stażem to troszkę nie trafiony przykład.

Też nie lubię jak w każdym zdaniu są walone gapy ale jest kilka grup którym można przypisać tą usterkę.Niechlujstwo/młody wiek - jeszcze nie wychowany tylko chowany/inny problem o którym nie wiemy więc nie oceniam.

Ja się nie dziwie koledze. Atak w wolność to tak jak atak w godność człowieka.

Akurat nic złego nie napisał po prostu nazwał pewne zachowanie po imieniu ale personalnie osoby nie obraził.Powiedział to co myśli szczerze i publicznie i słusznie.

Pozdrawiam

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kocham to forum. O czym by nie czytać zawsze jest ciekawie, coś się dzieje jak w poślednim kryminale "mam na myśli sztukę filmową". A na innych forach straszna nuuuuuuuuuudaaaaaaaaaaaa. :clap:


Pozdrawiam, Piotr

"Wykrzyknik, który sflaczał, staje się znakiem zapytania." S. J. Lec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że pomysł autora nie przejdzie, przydałaby się ankieta to bardziej zobrazowałoby skalę jak kto się zapatruje na ten temat. Myślę, że niektórym już troszkę odbija jak naszym politykom ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten temat jest bezsensu i powinien być juz dawno usunięty, Pan Michał rzucił jakieś głupie hasło, a wy odpisujecie szkoda czasu. Czy ty nie masz lepszych zajeć w domu niż wymyślanie kolejnych ograniczeń jak dobrze że to od ciebie nie należy:)pozdrawiam wszystkich.

Odpisują bo już zaczynają nabijać posty ;) hahahaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ to proste, tak jak jest na innych forach, powiedzmy "starej szkoły", dział widoczny dla zarejestrowanych.

Czytać może każdy, pisać - od limitu postów albo czasu od zarejestrowania.

A Ty ? Kolego, ale z takim stażem i dorobkiem jesteś dla mnie nikim. Nawet nie chciało Ci się wstawić zdjęć do swoich ogłoszeń. Wpadłeś, nabiłeś licznik i od razu lecisz do geszeftów. Nawet nie wkładając minimum przyzwoitości we właściwe, zgodne z regulaminem, skomponowanie ogłoszenia. Że o błędach w postach nie wspomnę - bo to kwestia wychowania i wykształcenia.

Nie czuj się zobowiązany odpowiadać.

Ożesz matko jedyna... niektórzy to maja mega przerośnięte... (nie korale) - ego...

ja mam pomysł...

Wybudujmy mur jak Węgrzy i strzelajmy do nowo zarejestrowanych.

Dyslektyków, dysortografów i innych - wieszajmy na rynku...

qrfff

niedobrze mi jak czytam takie bzdety....

Dale... "stary" stażem jesteś - w dodatku wykształcony", a fanzolisz czasem takie kocypoły, że człowiek ma ochotę się zrzygać

Edytowane przez MojeSumienie (wyświetl historię edycji)

5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pomysł...

Wybudujmy mur jak Węgrzy i strzelajmy do nowo zarejestrowanych.

Dyslektyków, dysortografów i innych - wieszajmy na rynku...

Jestem "Za". Jeśli ma to podnieść poziom kultury i przywrócić forum do swojego pierwotnego celu -

kopalni informacji i doświadczenia, nie zaś, cytując klasyka, marnych geszefciarzy, nabijających posty na potęgę, tylko po to

żeby sprzedawać korale, jakie czasem wstyd dać za darmo...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może przyznawać licencje na sprzedaż? Np. po zdaniu egzaminu u moderatorów i wniesieniu opłaty handlowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może przyznawać licencje na sprzedaż?

Lepiej nie bo będzie wyglądało jak ubieganie się o palną czyli cały szereg problemów a na końcu odpowiedź i tak będzie brzmieć nie :animier:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam, Powołać komisję egzaminacyjną, komisję nadzorująca komisję egzaminacyjną, komisje finansową, komisję etyki, grupę koordynacyjną forum, komisje rewizyjną i w prosty i szybki sposób można będzie przyznawać licencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.