Skocz do zawartości
Logar4

koty i akwaria morskie

Rekomendowane odpowiedzi

Zobacz skocznosc kota poczytaj i wtedy bedziesz wiedzial czy wogole cos masz robic moj jest podlogolazem raz na jakis czas wskoczy wyzej niz pol metra ale to zbyt czesto sie mu nie zdarza

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Mój dachowiec z uszkodzonym w "dziecięcym" wieku biodrem daje radę do 180 cm skoczyć, jeśli ma się czego czepić pazurami. Okno kuchenne, na które kiedys prawie udało mu sie wskoczyc z podwórza (parapet był mokry z deszczu i za sliski dla pazurków) jest może nawet i ciut wyżej, niz 1,8m. Po drzewach łazi jak wiewiórka, przynosi do mieszkania ptaki i jajka ukradzione z gniazd na drzewie, więc nie ma szans ustawić w domu tak wysoko akwarium, żeby kot nie doskoczył. Proponuję grubą szybe nakrywową, żeby nawet jak na nią wejdzie nie pękła. Ja mam taką szybę, niestety przez odpieniacz i kaskadę nie pokrywa ona 100% powierzchni, ale tam, gdzie brakło szyby zasłoniłam dostęp czym sie dało i jak sie dało.

Edit: fakt, że szyba szybko się brudzi... ale cos za cos. Przynajmniej mniej woda paruje i łatwiej chyba utrzymac temperaturę wody. Poza tym mniej kurzu i sierści kociej opadnie do wody, bo zatrzyma sie na szybie. I myslę, że sama korona nawet bez kota to i tak za mało, jesli ma sie skoczne rybki.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kotka olewa akwarium :).

Często śpi obok akwarium i czasem podniesie łeb i popatrzy "zadżumionymi" oczami w jego kierunku.

Jak trafiła do nas, to w pierwszym tygodniu zaczaiła się na żółtka. Wzięła rozpęd przez całą kanapę i skoczyła całym impetem...

łbem uderzyła o szybę i zjechała po szafce :)

Od tamtej pory mam święty spokój :) A jest już z nami ponad rok


5629_5719.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dachowiec z uszkodzonym w "dziecięcym" wieku biodrem daje radę do 180 cm skoczyć, jeśli ma się czego czepić pazurami. Okno kuchenne, na które kiedys prawie udało mu sie wskoczyc z podwórza (parapet był mokry z deszczu i za sliski dla pazurków) jest może nawet i ciut wyżej, niz 1,8m. Po drzewach łazi jak wiewiórka, przynosi do mieszkania ptaki i jajka ukradzione z gniazd na drzewie, więc nie ma szans ustawić w domu tak wysoko akwarium, żeby kot nie doskoczył. Proponuję grubą szybe nakrywową, żeby nawet jak na nią wejdzie nie pękła. Ja mam taką szybę, niestety przez odpieniacz i kaskadę nie pokrywa ona 100% powierzchni, ale tam, gdzie brakło szyby zasłoniłam dostęp czym sie dało i jak sie dało.

Edit: fakt, że szyba szybko się brudzi... ale cos za cos. Przynajmniej mniej woda paruje i łatwiej chyba utrzymac temperaturę wody. Poza tym mniej kurzu i sierści kociej opadnie do wody, bo zatrzyma sie na szybie. I myslę, że sama korona nawet bez kota to i tak za mało, jesli ma sie skoczne rybki.

moj kot jest okreslany jako podlogolaz i to prawda zdarza mu sie skoczyc wyzej ale nigdy nie widzialem zeby skoczyl z podlogi do parapetu

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tadzik twój kot jest tak upasiony że brzucha nie może od ziemi oderwać :rofl: to jak ma bidok skakać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest upasiony tylko jest bardzo duzy gdyby to byl samiec to bylby mega duzy

Wysłane z mojego SM-G900F za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa koty i nawet szans nie mają wskoczyć bo akwarium dość wysoko na szafce, a obok akwarium zero mebli :DJedyne co mogą to nura ale raczej ogladają tylko z dalaaa rybki :)

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widać różnie to bywa... nasz nowy lokator to będzie (młody) rosyjski niebieski

Piekne bestie:).

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kotka rosyjska, za kociaka, była jak najbardziej zainteresowana. Jak szkło było bez pokrywy to chętnie moczyła łapki w środku. A jak była pokrywa to potrafiła na akwarium spać.

Po roku już się jej znudziło. Teraz sypia na laptopie ....


150x60x65 + SUMP, 8x54W T5, WhiteSkim 250, DCT12000, Gyre XF250 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, też mam ruska :)

moj dał się nauczyć co wolno, a czego nie, więc chyba odpuść zakrywanie akwa, ale za to skup się na tym żeby go nauczyć, że ma sie trzymać z daleka :) (tylko pamietaj ze są inne sposoby od tych proponowanych pare postó wczesniej :) )



POPRZEDNIE SZKŁO: tutaj

OBECNE SZKŁO: tutaj
* 150x55x55cm, sump120x40x43cm *
* ATI Sunpower 8x54W *
* odpieniacz DIY by Erni na pompie DC3000 "
* start na 20kg suchej Marco Rocks + 15l Siporax *
* refugium *

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mam kota, oraz akwa otwarte. Jedymi stratami jakie sie zdarzyly to poodrywana listwa ozdobna na szafce pod awarium i niestety dwie babeczki. Jako iz plywają przy dnie kot sie zainteresowal, podskoczyl a one dostaly takiego speeda ze wyskoczyly z akwa. Generalnie jednak nie probuje wskoczyc na. Ale nigdy nie wiadomo co futrzakowi strzeli do glowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kot jak był młody wyłowił dyskowca z wiadra w czasie kąpieli w metrodinazolu teraz jest spokój bardziej wybredny się zrobił surowego nie je hehe


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A ja zapytam z innej beczki:

Skąd wniosek, że akwarium morskie jest zwykle odkryte?

czy to tylko ja mam taką "fobię" żeby ograniczać parowanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o podglądanie korali,z perspektywy falujacej powierzchni wody ,a przy oświetleniu ledowym to bajka

przynajmniej ja tak uważam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po utracie błazenka, który wyskoczył przez niewielki niezasloniety szybą obszar mam nauczkę, że akwarium ma być w 100% zakryte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

u mnie w domu oprócz morskich stworów :) mieszkają jeszcze dwa koty.

Starszy od momentu założenia akwarium nie wykazuje absolutnie żadnego zainteresowania,

natomiast młody kot od pierwszego dnia przebiega obok akwarium z głową odwróconą w drugą stroną, żeby tylko nie patrzeć w stronę strasznie strasznego świecącego sześcianu :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie. Czekam na futrzaka i dam znać czy z niego łowca czy raczej widz....

LOGAR4.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRG

13.04 - NO3 =3; PO4=0,05; t=~25oC; D=35o; Ca =455; kH=7; Mg=???; Fe=0,00, I=0,00, podmiana ~15% co 14 dni na RS coral pro.

Akwa ~400l+Sump ~100l. od 01.01.2013, obieg Red Dragon 3 Speedy 65 Watt / 7,0m³ (w planach dodatkowo Jebao DC6000), cyrkulacja 2x Tunze Turbelle Nanostream 6095 + Tunze Multicontroller 7096, odpieniacz Bubble King DeLux Internal 200, reaktor biopellets DIY na Tunze Silence 1073.020, filtr przepływowy FR 509 z NJ1200 (adsorbent PO4) i DIY z Tunze Silence 1073.008 (węgiel), dolewka Tunze RO Water Controller 8555.000 bezpośrednio z RODI, pompy dozujące GROTECH (11 szt.), chłodzenie Teco TC15 i zestaw DIY wiatraków komp. 10szt. z cz. temp., oświetlenie DIY LED~400W by Tomasz, Lampa UV AM 18W on demand, pełny balling + mikroelemenry RS, ~85 kg LR, ~35kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o podglądanie korali,z perspektywy falujacej powierzchni wody ,a przy oświetleniu ledowym to bajka

przynajmniej ja tak uważam

Z całym szacunkiem dla Kolegi, ale ja mam Ledy i falującą wodę i wilekie g... widzę:D

Dlatego wolę ograniczać jednak parowanie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wnioskuję że...masz w zbiorniku kupę? :lol:

ja widzę piękne korale bez zniekształcenia szyb, kwestia zafalowania powierzchni :yes

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kota i gdyby nie to ze akwarium mam na szafce ktorej gorna plyta zaczyna sie od wysokosci pasa to pewnie wszystkie ryby mialbym sterroryzowane. Tylko wodze jak moj kot obserwuje ruszajace sie stworzenia wewnatrz

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem wczoraj dwa zestawy misek dla moich kotów,kociarstwo jednak uparło się na jedzenie z jednej miski wiec jedną odsprzedam

miski z limitowanej serii Alessi zakupione w salonie Rosenthal Katowice

cena sklepowa miski na zdjęciach 280zł odstąpię 50zł taniej

odbiór osobisty,mogę wysłać,idealne na prezent świąteczny

http://www.fabrykadesignu.com/miseczka-dla-kota-tigrito-szary.html

post-23536-0-98478900-1448640451_thumb.jpg

post-23536-0-05625700-1448640462_thumb.jpg

post-23536-0-22871700-1448640484_thumb.jpg

post-23536-0-31165200-1448640506_thumb.jpg

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście zjade z ceny, zapraszam

miskę dla pieska (z linku) też sprzedam, okazała się stanowczo za mała

edyt. miska dla kota sprzedana

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.