Skocz do zawartości
Dexter2k13

Pierwsze Morskie 30l Aquael.

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym preparatem na aiptasie radze uwazac, poleciala mi jedna caulustrea od tego, wlaczylem po kuracji odpieniek a koral taki lapczywy ze najadl sie tej bialej mazi.. po tej histori zamowilem krewetki od naszego forumowicza i zakupilem brzydala ktory super sobie radzi. Jednak nie ma to jak dzialanie natury :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym preparatem na aiptasie radze uwazac, poleciala mi jedna caulustrea od tego, wlaczylem po kuracji odpieniek a koral taki lapczywy ze najadl sie tej bialej mazi.. po tej histori zamowilem krewetki od naszego forumowicza i zakupilem brzydala ktory super sobie radzi. Jednak nie ma to jak dzialanie natury :)

Witam. Przy atakowałem bestie strzykawką i wrzątkiem. po paru próbach udało mi się parę ich oderwać od skały. Zostały mi jeszcze z 2-3. I już nie chciało mi się łap pchać do zbiornika. Może juro resztę wyparzę. Jak na razie po tygodniu nie widać w ogóle dojrzewania akwarium, może dlatego, że skała jest cała porośnięta glonem wapiennym i zawiera już bardzo dużo bakterii nitryfikacyjnych. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzisiaj 8 dzień z życia mojej 30. Jak narazie dojrzewania zbiornika nie widać. Myślę, że mam dość bogata skalę w bakterie nitryfikacyjne i procesu dojrzewania zbiornika nie będzie. Po tygodniu używania resuna 300 zaczął ładnie ładna pianę tworzyć. Myślę że w poniedziałek pojawi się u mnie pierwszy ślimak turbo i może szczękę xeni włoże. I wtedy dodam jakąś fotkę całego baniaczka. Pozdrawiam i życzę miłego weekendu ^_^

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony to własnie pierwszy etap dojrzewania, a po zdjęciach widzę ze dość sporo ich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glony to własnie pierwszy etap dojrzewania, a po zdjęciach widzę ze dość sporo ich :)

Ten zielony nalot był wraz ze skałką przyniesiony ze sklepu. Nie powstał u mnie w kostce :)

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z glonami sobie poradzisz ( czas robi swoje... i ślimaki też :) )

Natomiast sugeruje nie wkładać żadnych szzcepek na skałę póki nie pozbędziesz się całkowicie aiptazji.

Ja polewałem gotowanym octem ale sam wrzątek też jest OK.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aiptazje potraktowane wrzątkiem wychodzą bardzo ładnie. Pozbyłem się wszystkich już. Przynajmniej żadnej już nie widzę :). Dodałem dzisiaj kolejny moduł światła aquael 6w actiinic.

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEŃ 18

Witam. Mija Tydzień od kiedy wstawiłem moją "testową" Xenie. Już w 1 dzień była napompowana, dzisiaj wyciągnąłem z niej strzykawkę. Siedzi przyklejona do skały bardzo mocno. Tutaj 3 zdjęcia jak ona wygląda 2 godziny po zapaleniu się światła. Myślę ze jest zadowolona. :) Mam jeszcze jednego ślimaczka turbo, który przez pierwsze parę dni wychodził na zewnątrz skałki tylko po zgaszeniu światła a teraz już buszuje przez cały dzień. Zaczęła się też pojawiać okrzemka. Trzeba czekać :)

Oczywiście jak zawszę proszę o opinie i rady. Pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

post-26178-0-96019400-1450099155_thumb.jpg

post-26178-0-94471100-1450099169_thumb.jpg

post-26178-0-78934400-1450099247_thumb.jpg

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 22

Dzisiaj wykonałem testy w sklepie akwarystycznym i oto moje wyniki

Zasolenie 1,027

No3 5,9

No2 0,05

Po4 0

Ca 524 ?(chyba trochę dużo)

Kh 6,5

Mg1500 ? (chyba trochę dużo)

Co sadzicie o tych wynikach? Proszę o odpowiedź i pzodrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 22

Dzisiaj wykonałem testy w sklepie akwarystycznym i oto moje wyniki

Zasolenie 1,027

No3 5,9

No2 0,05

Po4 0

Ca 524 ?(chyba trochę dużo)

Kh 6,5

Mg1500 ? (chyba trochę dużo)

Co sadzicie o tych wynikach? Proszę o odpowiedź i pzodrawiam.

Jak zjedziesz z zasoleniem do 1,024 to magnez i wapń powinny spaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zakupic krewecie do zbiornika, jesli raz pojawila sie aiptazja w baniaku niestety walka z nia bedzie do poki sam jej nie usuwasz a jest to dosyc niewdzieczna praca lub jakis zwierzaczek tego nie zrobi.. 2-3 krewetki w zupelnosci by starczyly do utrzymywania takiej kosteczki, warto przynajmniej 2, gdyz sa to zwierzaki stadne. Predzej czy pozniej odechce Ci sie walki z aiptazja mechanicznie i zlapiesz sie za glowe kiedy skala bedzie pieknie porosnieta lasem ukwialkow :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zakupic krewecie do zbiornika, jesli raz pojawila sie aiptazja w baniaku niestety walka z nia bedzie do poki sam jej nie usuwasz a jest to dosyc niewdzieczna praca lub jakis zwierzaczek tego nie zrobi.. 2-3 krewetki w zupelnosci by starczyly do utrzymywania takiej kosteczki, warto przynajmniej 2, gdyz sa to zwierzaki stadne. Predzej czy pozniej odechce Ci sie walki z aiptazja mechanicznie i zlapiesz sie za glowe kiedy skala bedzie pieknie porosnieta lasem ukwialkow :) pzdr

Po zrobieniu testów zakupiłem dzisiaj jedną małą krewetkę czyszczącą i jednego krabika elegantusa :)

Zakupiłem także pierwsze koralowce twarde. Kupiłem jedną euphyllie i jakiegoś jednego spsa (którego nazwy nie znam) dostałem w prezecie. W akwarium zanika okrzemka. Myślę aby zbijać powoli zasolenie.

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 59

Wszystko ładnie rośnie i się pompuje .Parę nowych korali doszło + 2 błazenki, Krab został oddany. Podmianki robię raz w tygodniu 3 litry.

Jakieś dziwne małe krewetki mi zaczęły biegać po piachu. Takie po 1mm może nawet nie i jest ich naprawdę dziesiątki. i na szybach po jednym 2 dniach zaczęła mi się znowu okrzemka osadzać. Nic nie zmieniałem. Od czego może być ta okrzemka? Pozdrawiam

post-26178-0-57061400-1453658628_thumb.jpg

post-26178-0-30197600-1453658670_thumb.jpg

post-26178-0-55106000-1453658711_thumb.jpg

post-26178-0-96034800-1453658841_thumb.jpg

Edytowane przez Dexter2k13 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiegoś specjalistę na ta zieloną łąkę? Dziwne małe krewetki to z pewnością kiełże - pożyteczne. Co do okrzemek to może być wina wody. Skąd ja bierzesz i jaki odczyt TDS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

111 Dzień

Witam. Na dzień dzisiejszy w akwarium nie robię nic, poza podmianami wody + karmieniem i co 3-4 dni przetarciem szyby z pyłu. Z filtra wyrzuciłem resuna i na jego miejsce wszedł purigen. Wszystko żyje i ma się chyba dobrze. Zoa zaczynają wypuszczać nowe główki, a caulastrea zaczyna dzielić mordki. Jedynie co mnie irytuje to ze euphilia ta z przodu kiedyś chyba bardziej się pompowała. quadri już powoli zaczyna nie mieć miejsca :/.

post-26178-0-83249100-1458137923_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, dlaczego wywaliłeś pienidło? Dalej nie działał jak trzeba czy po prostu nie potrzebny?

Czas na większe :p

Edytowane przez k0k0z (wyświetl historię edycji)

ff37c322e831cc203da4ccb0e5154311u1046a915.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, dlaczego wywaliłeś pienidło? Dalej nie działał jak trzeba czy po prostu nie potrzebny?

Czas na większe :p

Odpieniacz wyrzuciłem dlatego, że nie miał co odpieniać. Po tygodniu pracy często w zbiorniczku były tylko śladowe ilości po brudnej pianie. Stwierdziłem, że purigen lepiej się sprawdzi w tym litrażu. Dzisiaj jeszcze po zgaszeniu światła poczyszczę szkło i dodam jakieś zdjęcie. (nie czyściłem od soboty :) ). A co do większego baniaczka na razie szukam informacji jak ma wyglądać taki baniaczek. Głównie sump :). pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bardzo mi się podoba Twoja kosteczka. Jest ładnie zgrabnie i powabnie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super bardzo mi się podobają takie małe perełki

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka


400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podoba Twoja kosteczka. Jest ładnie zgrabnie i powabnie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Dla mnie super bardzo mi się podobają takie małe perełki

Wysłane z mojego SM-G530FZ przy użyciu Tapatalka

Dziekuje za miłe słowa. Zdjecie nie oddaje nawet 50% wyglądu tego zbiorniczka. Jak uda mi się załatwić jakiś lepszy aparat postaram sie cyknąć lepszą fotkę. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda ! ... Nie jest przeładowane, ale kolorowe. Fajnie się prezentuje i widzę że też zaryzykowałeś z ukwiałem ;) jest cały czas w tym samym miejscu czy macie z nim kłopoty ?


ac75163773.png

21fe87f4fa754311med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda ! ... Nie jest przeładowane, ale kolorowe. Fajnie się prezentuje i widzę że też zaryzykowałeś z ukwiałem ;) jest cały czas w tym samym miejscu czy macie z nim kłopoty ?

Quadri przez 2 dni grymasiła i szukała sobie miejsca, ale miesiąc siedzi w tym samym miejscu, i czekam aż błazny się nim zainteresują, chociaż na razie nie chcą sie zapoznać z ukwiałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.