Skocz do zawartości
j4q

Czy rybki z gatunku Centropyge podgryzają korale? [ankieta]

Rekomendowane odpowiedzi

Przedstawiam wyniki po 25 oddanych głosach.

ankieta_centr.jpg

Wnioski osoby zainteresowane muszą wyciągać we własnym zakresie, widać że z np z rybkami Centropyge loricula jest sprawa losowa, pojawia się i przy tych co obgryzają i przy tych co nie obgryzają (ma to pewnie związek z jej popularnością). Pozornie bezpieczniejsza dla rafy wydaje się być Centropyge bispinosa.

Jeśli dojdą jeszcze jakieś głosy to zrobię kolejne podsumowanie.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałam bicolor i ostrzygła Antheli i (Pachyclavulari ramiona na krótko, jak dobrze skoszony trawnik.

Edit: antheli i czemuś podobnemu tylko drobniejszemu, nie wiem co to a Pachyclavularie troszkę skubała.

Edytowane przez Maelen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna ankieta, jednak moim zdaniem, aby jak najlepiej oddawała rzeczywiste zachowanie ryb, potrzeba więcej głosów, także niech ludziska głosują! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam Centropyge Eibli męczy co jakiś czas miękasy i lpsy.............rybcia ładna ale korale też wiec od tygodnia próbuję ją złapać......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie czy ktos moze obserwowal czy/jak czesto Centropyge podgryzaja korale w momencie jak sa wpuszczone do gotowego ekosystemu kiedy sa regularnie karmione, a jak zachowuja sie gdy male korale np LPS lub szczepki SPS sa dokladane po tym gdy rybka juz plywa. Czy nie ma jakiejs zaleznosci, ze w drugim wypadku istnieje wieksze prawdopodobienstwo sprobowania nowo podanego pokarmu (korala) ktory "moze warto sprobowac gdy najdzie ochota cos przegryzc".

Wybaczcie brak znakow PL. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zaryzykować i po analizie wyników zakupiłem Centropyge bispinosa, (w ankiecie na 9 posiadaczy tej rybki tylko u jednego podgryzała korale). Pływa u mnie od tygodnia, jak na razie skubie wszelkie glony a korale mija szerokim łukiem. Zobaczymy jak będzie dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad jej zakupem więc czekam na info za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jakoś przed świętami donabyłem bicolor , świetna rybka, wszędzie jej wiele ale podskubuje twarde koralowce niestety /:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem zaryzykować i po analizie wyników zakupiłem Centropyge bispinosa, (w ankiecie na 9 posiadaczy tej rybki tylko u jednego podgryzała korale). Pływa u mnie od tygodnia, jak na razie skubie wszelkie glony a korale mija szerokim łukiem. Zobaczymy jak będzie dalej.

Bardzo dobry wybór. Ja miałem jedną i dokupiłem drugą do pary, przez pierwszy dzień zadyma była straszna, stara nową chciała zatłuc. Już zacząłem się zastanawiać jak jedną odłowić. Po jednym dniu spokój. Do dziś pływają sobie grzecznie razem. Nikogo nie zaczepiają, korali nie skubią, wolą nori.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.