Skocz do zawartości
magu

Walki korali miękkich - lista koralowców miękkich wraz z ich wzajemnymi relacjami :)

Rekomendowane odpowiedzi

Nieśmiała prośba do moderatorów: można podpiąć ten temat bo to bardzo użyteczne kompendium o koralach miękkich. Szczególnie przydatne przy planowaniu obsady zbiornika.

(Można po podpięciu usunąć mój post żeby nie śmiecić)


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moich obserwacji :

Discosomy

-bardzo parzą LPSy (echinophyllie, acany) oraz SPS (stylophory, montipory).

ogólnie odklejony grzybek latający po akwarium jest nie lada zagrożeniem.

Capnella

- niedawno jakiś mały kawałek oderwał się od skały (przy przechodzeniu na sąsiednią skałkę), zwiało go

pod skałę i tam po jakimś czasie zaczął się rozkładać... skutki najbardziej było widać po ...xenii - wszystkie

polipy wyglądały jak poparzone - zostały same kikuty i to po jednej nocy...

o dziwo wszystkie LPS / SPS - w zasadzie bez jakiejkolwiek reakcji

PS.

Temat A vs B - A zabija B

Prawie jak walki pokemonów !

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pavona brązowa wykończyła mi w jeden dzień ukwiał anomonię viridis, który nieopatrznie na nią wszedł.

Temat bardzo fajny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie miękkie, ale może jednak ktoś miał euphylię koło catalaphylii?

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U mnie euphyllia parzy wszystko dookoła.

Wysłane gołębiem pocztowym z pomocą Tapatalka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie miękkie, ale może jednak ktoś miał euphylię koło catalaphylii?

Pozdrawiam, Marek.

Ja mam. Na początku euphylia wyciągała macki w kierunku catalaphylii, teraz nie zauważyłem aby miała na to ochotę. catalaphylia mocniej parzy


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, fajnie dzięki za zdjęcia na pv, mógłbyś wrzucić je tutaj dla potomnych. Ja mam teraz catalaphylię obok acany i acana przegrywa bitwę. Jak wrócę do domu po długim weekendzie, to też postaram się wrzucić tu foty.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, fajnie dzięki za zdjęcia na pv, mógłbyś wrzucić je tutaj dla potomnych. Ja mam teraz catalaphylię obok acany i acana przegrywa bitwę. Jak wrócę do domu po długim weekendzie, to też postaram się wrzucić tu foty.

Pozdrawiam, Marek.

mówisz... masz ;)

6619277_123.jpg


120x60x50 + sump  170W LED DIY (@Magu) + 2x39W T5 130W LED DIY (STEROWANA BY NANORAFA THX) + 2xT5 39W, RO 1000int, JEBAO RW-15 + RW-8, DCP-6500


26659830da7e9a970035b2eb3e17e080u346a148

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Briarerum + Xenia - zauważyłem że wzajemnie idą do góry jakby każda chciała więcej światła. Nie parzą się.

Briarerum + Lobophyton - chowa polipy lobo po dotyku briarerum

post-24066-0-56754900-1480156275_thumb.jpg

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykopki...

Jak mają się anthelia z capnellą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie miękkie ale co tam.

Pavona decussata vs. Acanastrea lordhowensis - Pavona pali acanastreę.

Acanastrea echinata vs. Pavona decussata - echinata pali pavonę w trybie ekspresowym.

Na razie u mnie echinata wygrywa z każdym koralem. Trawi korale do gołego szkieletu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też coś dorzucę. 

Lobophyllia vs cokolwiek - lobo wygrywa, wypuszcza mesenterial filaments i nawet pognała ukwiał. Olewa rosnące obok niej zoa.

Acanastrea echinata vs rhodactis - rhodactis wins. Przeczytałem w necie, że to echinata zamiata rhodactis, no nie u mnie.

Acanastrea echinata vs trachyphyllia - tracha została zaatakowana i musiałem echinate przestawić. Nic dziwnego bo tracha dość łagodny lps. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, zainspirowany walkami korali w moich zaglonionych 200 litrach ;):

Anthelia vs. briareum - briareum chowa polipy

Anthelia vs. pseudogorgonia - pseudogorgonia przegrywa

Anthelia vs. Pavona - bez problemu

Fioletowa montipora digitata vs. capnella - bez problemu

Sinularia (?) vs. pocillopora (a właściwie jej powoli odrastające resztki) - bez problemu

Acanthastrea vs. Capnella - bez problemu/acana delikatnie drażni capnellę

Sarco vs. capnella - sarco chowa polipy

Niebawem sinularia zetknie się z dunką, a montipora dojdzie do zielonej acropory formosy - ciekawe, jak tu się rozwinie sytuacja. Trochę boję się o acrę, ten koral u mnie przez ponad rok ma prawie 0 przyrostów ale bardzo ładny kolor i wypuszcza gęste polipy...

Jeśli to źle, że odgrzebuję wątek to proszę o usunięcie posta, nie znam zasad dotyczących starych tematów :Blush2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.