Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Używam jednego i drugiego i nie mam żadnych zastrzeżeń. Miernik PH identyczne odczyty do testu salifert a wygoda- w kilka sekund wynik.

TDS mam nadzieje, że też ok ale nie mam z czym porównać.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Fajnie dziękuję o takich odpowiedzi oczekiwałem i teraz zrobiło się normalnie .

Skladam zmówienie na ten sprzęt bo jak już pisałem wodę produkuję sam więc przydało by się ją sprawdzić .

.

Koledzy wczoraj wyprodukowałem jak zwykle z rzeczy które znalazłem w domu filtr powierzchniowy ,

Wydaje mi się iż działanie jego jest super bo wszystko co pływało wczoraj na pow. wody znikneło a gąbka jest brudna do tego mogęustawić żeby strumień wody podawał powietrze , no i służy również jako pompa cyrkulacyjna . , co do wyglądu d*p... nie urywa. dla mnie na początek wystarcza na 95 % co wy na to .

Teraz po wsypaniu soli bardzo podniosło mi się kh , no nie wiem w ogóle czemu i czy pomiatr nie jest zaburzny bo robię je testem jbl i nie wiem czy on jest do slonej wody wiem pisaliście że jest za słabu ale ja zastanawiam sie czy on w ogóle działą , z tego powodu poprosił bym was o wskazanie mi takiego którego wy używacie albo wiecie że on jest dobry, do tego chciał bym mobilny , bo koledzy pokazywali tu taki do ro ale na wężyki no u mnie nie zda egzaminu bo planuję założyć dwa zbiotrniki morskie więc chciał bym mieć je na wszystkie okoliczności , do tego może jeszcze jakiś elektroniczny możę kto ma na sprzedaż do po4 .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie dziękuję o takich odpowiedzi oczekiwałem i teraz zrobiło się normalnie .

Skladam zmówienie na ten sprzęt bo jak już pisałem wodę produkuję sam więc przydało by się ją sprawdzić .

.

Koledzy wczoraj wyprodukowałem jak zwykle z rzeczy które znalazłem w domu filtr powierzchniowy ,

Wydaje mi się iż działanie jego jest super bo wszystko co pływało wczoraj na pow. wody znikneło a gąbka jest brudna do tego mogęustawić żeby strumień wody podawał powietrze , no i służy również jako pompa cyrkulacyjna . , co do wyglądu d*p... nie urywa. dla mnie na początek wystarcza na 95 % co wy na to .

Teraz po wsypaniu soli bardzo podniosło mi się kh , no nie wiem w ogóle czemu i czy pomiatr nie jest zaburzny bo robię je testem jbl i nie wiem czy on jest do slonej wody wiem pisaliście że jest za słabu ale ja zastanawiam sie czy on w ogóle działą , z tego powodu poprosił bym was o wskazanie mi takiego którego wy używacie albo wiecie że on jest dobry, do tego chciał bym mobilny , bo koledzy pokazywali tu taki do ro ale na wężyki no u mnie nie zda egzaminu bo planuję założyć dwa zbiotrniki morskie więc chciał bym mieć je na wszystkie okoliczności , do tego może jeszcze jakiś elektroniczny możę kto ma na sprzedaż do po4 .

A weź no pyknij jakąś fotkę tego akwarium.


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok a co do skały no to wiadomo ja potrzebuję docelowo 30 % lub nawet 40 % więc każda ilość sie przyda . na pocątku chce wsadzić no jeden dwa kawałki do testów , wiem co napiszecie ale ja tak zrobie najpierw kupie dwa no nie wiem ile dokładnie ale mało potem uzupelnie do 10 % a potem do 20 % .żywej skały

No izastanawiam się jak to teraz przetransportować do mnie bo jak wiadomo sa mrozy i no nie wiem wydaje mi sie ze wysyłanie to cieżka sprawa no mge podjechać osobiście albo moze kto przejeżdza blisko albo przez Ciechanów to bym podjechał i odebrał domiasta obok albo cos w tym stylu opcje są różne , od 19 do 22 mogę być w warszawie wiec też można to zaplanować.

koledzy no to jaż już pytam o te mierniki to może podacie jakich elektronicznych używacie do mierzenia ca i mg no i może nh4


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf zalej baniak cały woda tak by było miejsce jeszcze na skałę I skalę kup w całości ile tam chcesz wsadzić . Nie powinno się dokładać skały ci jakiś czas chodzi tu o dojzewanie . Poczytaj o tym

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedna nie złośliwa uwaga - Widzę, że prędki chłopak z Ciebie hehe - ale jakbyś troszkę zwolnił - troszkę więcej interpunkcji użył to i łatwiej by się to czytało.

Pozdrawiam

i czekam na fotę:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miernik na nh4 kup kropelkowy po tym jak baniak dojrzeje juz nie będziesz używał

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

I pamiętaj zacznij się zastanawiać nad sprzętem. Bo na tym o czym piszesz i sobie robisz nie jesteś w stanie prowadzić takiego dużego baniaka. Chyba ze będzie kilka miekasow i kilka małych rybek. To wówczas to i Skimer będzie zbędny. Zrobisz podmianke co tydzień i będzie ok. Napisz jescze o jakim oświetleniu myślisz?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A weź no pyknij jakąś fotkę tego akwarium.

Kolego powiem ci że trochę się normalnie boję,

żeby znów się nie zaczeło OT

Miernik na nh4 kup kropelkowy po tym jak baniak dojrzeje juz nie będziesz używał

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

I pamiętaj zacznij się zastanawiać nad sprzętem. Bo na tym o czym piszesz i sobie robisz nie jesteś w stanie prowadzić takiego dużego baniaka. Chyba ze będzie kilka miekasow i kilka małych rybek. To wówczas to i Skimer będzie zbędny. Zrobisz podmianke co tydzień i będzie ok. Napisz jescze o jakim oświetleniu myślisz?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Pisałem już o tym wiele razy 2 błazny góra 5 i do tego las xeni a jesli mi się znudzi to wtedy pomyslę o zrobieniu sobie odpieniacza ze szkła lub zamówie u emi bo już z nim rozmawiam na pw i wszystko jest w trakcie rozmyśleń .

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań!

Walnij jedną - to i łatwiej ludzie Ci podpowiedzą.

Nawet też pyknij fotkę co masz tam pod akwarium - zobacz, że już jest normalnie i ludzie starają się pomóc.

Więc dawaj!:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy kropelkowe polecam salifert

Testy kropelkowe polecam salifert

Testy kropelkowe polecam salifert

To spoko jakos umknelo mi . A co ze swiatlem ?

Zdjecie jest post 82.


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie jest post 82.

No tak - tamto widziałem - ale teraz już chyba inaczej coś tam wygląda - chyba ...:0

Aaa i Panie Tester - myślę, że temat można spokojnie przywrócić do działu z akwariami;)

Pozdrawiam


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy kropelkowe polecam salifert

Testy kropelkowe polecam salifert

Testy kropelkowe polecam salifert

To spoko jakos umknelo mi . A co ze swiatlem ?

Zdjecie jest post 82.

światło- na razie 0 no pozostałość po zakupie z allegro od fantastycznego producenta oświetlenia akwaryjnego .

No jak to bywa w moim życiu , niestety jak sam czegoś nie zrobię to du.. wiec składam mysli i kartki aby zbudować lampę pełno sterowalną na 31 ledach 10 w .

Więc jest to temat żeka na razie go nie poruszam ale jeśli by ktoś był na tyle miły i wstawil tu może projekt takiej lampy z dokladnym opisem jaki model po ile itd . to bym nawet może za to zapłacil czy jako pomógł , bo wiecie ja to zrobię, tylko za pewne trafię na różnej jakości sprzęt i tu nie chcial bym popełniać błędów wiec dla tego pytam nie wspominając już o dobraniu odpowiednich wszystki ch , na razie założę jednego hqi z odzysku oczywiście bęndę go miał za darmo , tylko kurde tu się wkurzam musze dokupić żarnik 150 w 10000 k. bo na pewno jest założony inny , taki żarnik założę na srodku mojego akwa i zostanie on tam do czasu zbudowania lampy led (tak beną wentylatory na aluminium sterowniki na usb itp , już mi to się w głowie wszysko zbiera jak cyklon )

o

to tak z grubsza .

Koledzy przypomnę iż pracuję prawie zawsze od 8 do 20 wię cnaprawde mam mało czasu , jak bym miał więcej to bym taką lampę w tydzień zbudował . wydaje mi się .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testami na Kh czy po4 sie na razie nie przejmuj. Mierniki ph i TDS jak najbardziej już się przydają. Zalej zbiornik tą wodą, którą produkujesz do pełna (celuj w wartość TDS jak najbajdziej zbliżoną do 0ppm). Wrzuć te skałe, im więcej do tych 20% tym lepiej. Bakterie na start. Do tego kup sobie testy Saliferta na nh4 i no2. Dzięki nim bedzięsz wiedział kiedy ewentualnie jakieś pierwsze życie wpuścić.

Sent from my iPad using Tapatalk


The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testami na Kh czy po4 sie na razie nie przejmuj. Mierniki ph i TDS jak najbardziej już się przydają. Zalej zbiornik tą wodą, którą produkujesz do pełna (celuj w wartość TDS jak najbajdziej zbliżoną do 0ppm). Wrzuć te skałe, im więcej do tych 20% tym lepiej. Bakterie na start. Do tego kup sobie testy Saliferta na nh4 i no2. Dzięki nim bedzięsz wiedział kiedy ewentualnie jakieś pierwsze życie wpuścić.

Sent from my iPad using Tapatalk

a jak już wspomniałeś o tym życiu to w cale mi się nie śpieszy w ogóle równie dobrze może to się teraz tak sama woda kotłować tak jakoś mam ale wiadomo kiedyś taki moment nastąpi .

A bakterie jaki podasz może link jakie ty kupujesz ?

A co do tych nh4 i no2 to dla tych pierwszaków (błaznów i xeni) jessli osiągnę poziom 0 bedzie to oznaczało że mogę wpuszczać rozumiem ?

A może jednak ktoś poda prosze tu jakie elektroniczne testery stosowac do : nh4 no 2 oraz mg i ca ale prosił bym o takie przenośne .

Oglądałem te z firmy Hanna ale nie wiem które są te co ja potrzebuje.

Tamte dwa już zamówiłem'

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bakterie jaki podasz może link jakie ty kupujesz ?

Aquaforest Bio S

http://aquaforest.eu/pl/product/bios/

A co do tych nh4 i no2 to dla tych pierwszaków (błaznów i xeni) jessli osiągnę poziom 0 bedzie to oznaczało że mogę wpuszczać rozumiem ?

Tak

A może jednak ktoś poda prosze tu jakie elektroniczne testery stosowac do : nh4 no 2 oraz mg i ca ale prosił bym o takie przenośne .

Oglądałem te z firmy Hanna ale nie wiem które są te co ja potrzebuje.

Tamte dwa już zamówiłem'

Osobiście nie znam takich. Może ktoś inny zna i się wypowie.

Pozdrawiam

The more you know, the less you don't know.

Edytowane przez inn0vat1on (wyświetl historię edycji)

The more you know, the less you don't know.

5a2103787c297b436c09ce400f180611u966a839.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w dziale sprzedam sprzęt jest hanka na wapń , ale po co ci takie zabawki nie starczą kropelkowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temat. Hanna instruments ma testy na Ca (HI 758) i KH (HI 755). Posiadam oba. Na Ca nie polecam, strasznie skomplikowana procedura pomiaru, ale kupiłem więc używam. KH, bardzo fajny test, robi się szybko sprawnie i nie trzeba zastanawiać się nad porównywaniem kolorów.

Co do testów na NH4 i NO2 to odpuść sobie elektroniczne, bo są dosyć drogie,a trzeba je zrobić najwyżej że dwa trzy razy na początku.

Jeśli chodzi o testy kropelkowe osobiście używam testu na NO3 z red sea Nitrate/Nitrite test kit. To test, którym zrobisz pomiar zarówno NO3 i NO2. O ile NO2 będziesz musiał zrobić tylko kilka razy, to NO3 będziesz mierzył często przez cały okres funkcjonowania akwarium.

NH4 nigdy nie mierzyłem, ten test wydaje mi się zbędny, gdyż mając zerowe NO2 i wykrywalne NO3 można złożyć, że bakterie przerobiły NH4 na NO2 a dalej na NO3, więc NH4 jest na zerowym poziomie.

Pozdrawiam, Marek.


image.jpg

294l + 170l sump: około 370l w obiegu; Odpieniek na pompie Tunze 9420 by DarekB30 fi 200; obieg NJ 3000; 2x Tunze 6055 + singlecontroler, 240W LED CREE DIY; 31kg LR; 18kg LS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w dziale sprzedam sprzęt jest hanka na wapń , ale po co ci takie zabawki nie starczą kropelkowe?

Lubie mieć czesem oryginalne rzeczy , jeśli sam czegoś nie wyprodukuje pozostaje mi tylko audi ,maercedes vw i bmw . coś w tę deseń wiec dlatego nie kropelkowe .

Fajny temat. Hanna instruments ma testy na Ca (HI 758) i KH (HI 755). Posiadam oba. Na Ca nie polecam, strasznie skomplikowana procedura pomiaru, ale kupiłem więc używam. KH, bardzo fajny test, robi się szybko sprawnie i nie trzeba zastanawiać się nad porównywaniem kolorów.

Co do testów na NH4 i NO2 to odpuść sobie elektroniczne, bo są dosyć drogie,a trzeba je zrobić najwyżej że dwa trzy razy na początku.

Jeśli chodzi o testy kropelkowe osobiście używam testu na NO3 z red sea Nitrate/Nitrite test kit. To test, którym zrobisz pomiar zarówno NO3 i NO2. O ile NO2 będziesz musiał zrobić tylko kilka razy, to NO3 będziesz mierzył często przez cały okres funkcjonowania akwarium.

NH4 nigdy nie mierzyłem, ten test wydaje mi się zbędny, gdyż mając zerowe NO2 i wykrywalne NO3 można złożyć, że bakterie przerobiły NH4 na NO2 a dalej na NO3, więc NH4 jest na zerowym poziomie.

Pozdrawiam, Marek.

Dzięki za odpowiedz takich właśnie postów wypatruję wiedziałem że są tu osoby godne normalnej rozmowy a nie coś w stylu jakiegoś teste..... czy kiego grz.......

Zrobię dokładnie jak ,mówisz

Co do moich poczynań, ostatnio dostałem super komunikat od kolegi z forum wytłumaczył mi wszystko w jednym poście co powinienem wiedzeić na tym etapie .

No do tego wasze wpisy tu na tym temacie tęż ostatnio napawają mnie optymizmem ,

Ale niestety muszę to stwierdzić iż jest to strasznie ocenzurowane forum , strach co kolwiek tu napisać bo teessstt...... patrzy tu widać jak jeden z kolegów napisał już wcześniej o tym uważaj bo ....... to czyta i popłoch .

Bardzo mi przykro z tego powodu . ale mimo przeniesienia tego tematu do ot to mi to nie przeszkadza będe pisał co myślę i jedynie co to jedno im pozostaje , wcale się nie zdziwie ,

Gorzej ocenzurowane nisz za żadów po .

co do akwa :

zrobiłem dwie żeczy obie działają supe filtr powierzchniowy normalnie rewelka ,

Co do odpieniacza kupiłem za całe 12 zł kostkę lipową i od razu szlak ja trafił ale na początku no byłem pod wrażeniem piany jak nigdy . dobrze pieniła ,

Mam już kawałek drzewa lipowego więc nie długo wyprodukuję tą kostkę sam , podejrzewam że bedzie luks i to za darmo .

Co do parametroiw nie mierzyłem ale woda normalnie kryształ.

Teraz za namową k. z for . naleję znacznie więcej wody i upoluję jaką skałe , chciał bym kupić oryginal z ocean , and normalna od kgoś znudzonego morszczyzną w dobrej cenie . teraz to mi siedzi w głowie no i wiadomo sump oraz lampa .

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do odpieniacza kupiłem za całe 12 zł kostkę lipową i od razu szlak ja trafił ale na początku no byłem pod wrażeniem piany jak nigdy . dobrze pieniła ,

To się musiał napienić tej świeżej solanki.

Wątek nie nadaje się nawet do OT.

Przydałby się dział "śmietnik".

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem pod wrażeniem tej swobody ale dobrze że powoli swoboda wraca też w merytorycznych dyskusjach. Tyle że kolega to chyba wykupił karnet na występy bez limitu, ja wam mówię w końcu będzie szlaban kiedy zabawki z piaskownicy wylecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadziłeś już jakąś skałę? bo patrzenie na łysą wode staje się nudne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawem zrobię wam zdjęcie z morszakiem na diy i zaburzę wszystkie wasze pseuda zdania takie jak te piotra 7

Zrobiłem już następny poziom odpieniacza oraz filtra powierzchniowego dają nieżle .. kiedyś jak już zacznie coś pływać na peno dam foty wtedy pogadym se jak morszczak z morszakiem heheh

śmieszne

i żenujące .

Szczególnie te wypowiedzi takich bena i piotra .

A teraz do konkretów woda ro ma u mnie 003 ppm zbadana elektronicznym tds oraz 8,2 też zbadana elektronicznym oraz testami , które to potwierdzaja elektronikę .

Muszę powiedzieć szczeże że jeszcze nigdy niue miałem tak czystej wody w akwarium volf nawet tak to fajnie wygląda nawet bez lampy i jakiego kolwiek życia (patrzyłeś kiedyś na księżyc - niezły nie )

Ale kiedyś i ta piękna pustka się skonczy jest tu na forum kilka osób które sprzedaja skały i piszę z nimi oczywiście nie podam z kim bo przecież robię tu za jakiegoś autsajdera ,ale to się zmieni , widząc jakie to proste zakładanie takiego alwa i tp mam zamysł aby założyc jeszcze jedno akwa co do rozmiarów nie wiem ale korci mnie big u big ale to nie na teraz . ok

więc

czkam na odpowiednią temp i będzie skała z calkowitego braku czasu lampa led znacznie opuzni swe wejscie , ale hqi pewnie nie długo zacznie błyszczeć.

Zastanawiam się nad iloscią k. mam zamiar kupić żarówkę no tam 70 czy 150 w w 10.000 k. czy to wystarczy czy może dać więcej jakie 14000 czy 18000 ,ale na razie będę miał ją tylko jedna centralnie ustawiona nad skałą .

jak myslicie co do tych k. ? ile dać. ?

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny temacik :)

Szeryfie żarówke daj minimum 150w najlepiej reeflux 12 lub 14k kupuj te skały i zasiadaj przed baniakiem tylko uważaj żeby Ci ajptazji nie wcisneli bo bedziesz miał plage w akwa aha i jeszcze jedno-po czym poznajesz że masz czystą wode?pozdrawiam

Edytowane przez remii (wyświetl historię edycji)

100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko z żywą skała może być problem w te mrozy ,kupiona wysyłkowo na pewno dojdzie zgnita i po włożeniu do akwarium spaskudzi całą wodę, pozostaje odbiór osobisty

z suchą nie ma problemu, ale to mniej ciekawe bo nic z niej nie wyjdzie

edyta. księżyc owszem obserwuje, tylko przy jego pełni mam wylęg kilku ukwiałów, z łysej wody raczej żadnego pożytku nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

pisales o miejscu na sump (70 x 40 x 100cm). Szafka jest znacznie dluzsza. Planujesz wolne miejsce na inne urzadzenia (zbiornik dolewki, kanistry Ballinga itp.)?

Proponuje zrobic sump 69 x 40 x 45 - 50 cm (rozumiem, ze 100 cm to wysokosc wewnatrz szafki). Tam zmiescisz odpowiedni odpieniacz, grzalke, pompe obiegowa, czujnik dolewki itd.

Mimo, ze masz juz jeden (dwa?) :thumbsup: odpieniacze, bedziesz raczej potrzebowal trzeciego. Do tego litrazu cos z okolic Schurana 150, H&S 200 lub Delteca 850. Z czasem bedziesz mogl te dwa pierwsze odlaczyc :thumbup: Jeden filtr kubelkowy warto sobie na przyszlosc zostawic, gdybys mial zastosowac jakies adsorbery.

Co do lampy to choc nie lubie led-ow, to zastanawiam sie, czy planujesz odpowiednia ilosc diod led. Podana ilosc wydaje mi sie mocno oszczedna. Oczywiscie duzo zalezy od korali jakie planujesz (miekkie i lps-y, czy rowniez w przyszlosci sps-y).

Troche mocno mieszasz w testach. Wystarcza Saliferta na NO3, pH, Ca, Mg i kH. Troche warto poczytac, co robic gdy ktorys parametr odbiega od normy, zeby nie testowac dla testowania. Do pomiaru PO4, wystaczy na poczatku tez zwykly test Saliferta. Do mierzenia poziomow ponizej 0,1 mg/l trzeba raczej testy Rowa, Macherey Nagel lub np: Gilbers (lub elektronicznie).

Mozesz sobie przemyslec sprawe pudelka przelewowego, ktore bedzie spore, gdyz obieg powinien byc na poziomie 6 tys.l/h. Wtedy rowniez filtr powierzchniowy nie bedzie potrzebny.

Inna opca jest hodowla kilku rybek i korali miekkich + lps-y, bez sprzetu, testow, za to z duzymi podmianami.

Jednak, poniewaz dopytujesz sie o elektroniczne mierniki, mam wrazenie, ze plany przy tym pieknym litrazu masz ambitniejsze. :secret:

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wyczytałem wcześniej to mają byc xenie i błazenki póki co:) - więc i światła pewnie starczy


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.