Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie, ludzie z forum kupują w tym sklepie i sobie chwalą

ja tam nie kupowałem ale nie mam powodu im nie wierzyć, czy z frachtu czy z ich zbiornika to już ustalasz przez telefon

mam dwa sklepy pod nosem to nie musze zamawiać, dałem ci tylko przykład że tam można bo czytałem dobre opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od p.Jadwigi zamówiłem karton 20kg suchej skały, przyszły ciekawe kawałki, łatwo możną ją było ciąć. No i cena jak dla mnie też bardzo interesująca bo wyszło chyba jakieś 17zł/1kg. Także sklep polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za duzo

Na raz , trzebabylo śledzić od początku wtedy jakos da sie znieść

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie szeryf pewnie w pracy ale jak wróci i zje obiad to coś dobrego na dobranoc napisze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryf,jakieś nowości? zakupy? coś się dzieje?

czy czekasz na wolne do weekendu żeby w teren wyruszyć

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , witam

i o zdrowie pytam .

Tak sobie teraz siedzę a żadko tak sobie siedzę i parzę na ten mój zbiornik .

i

I aż mi sam uśmiech na usta wchodzi .

Ja ze swoich poczynań nie to że dumny ale nawet trochę zadowolony jestem .

odpieniacz o dziwo działa F.P. działa woda normalnie wiruje po marmurowym piasku , skały nie ożywione sobie opływa morska woda własnej produkcji , chm , czego tu jeszcze chcieć .

Na tyle chyba mi starczy .

Zakładałem sobie dziś do testów hqi ale taką z gwintem g12 i nie bardzo mi się to podobało odbłyśnik jest tak skierowany , że daje światło jako strumień (akurat taką mam za darmo więc ) i nie będę takiego zakladał .

Mam jeszcze taki zwykły żarnik podłużny , sprawdzę jutro .

Lecz jedno mnie trochę nie pokoi no tyle światła się zrobilo w pokuju że ja a ja takie co najmiej dwa założe , no aż ludzie na ulicy zwalniali bo błysk był jak by ufo londowało .

No nie wiem jak ja sobie z tym poradzę pózniej .

A co jak barwa będzie miała 18000k to jak w bur... będzie , chyba .

To trochę mnie martwi .

Szeryf,jakieś nowości? zakupy? coś się dzieje?

czy czekasz na wolne do weekendu żeby w teren wyruszyć

Ty Wolf normalnie to prawie każdy mój krok znasz .

Nic na razie w sumie się nie dzieje jeszcze testuję sol ile sypać na 1l .

żeby wiedzieć na potem tak se dolłem do 420 l. i zasoliłem 17,20 kg co daje 0,41 kg na litr i zaraz zmierzę dens.

A u Ciebie jakie proporcje stosowałeś przy soleniu .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nic nie mierze ani nie warze,w aptekarza się nie bawię,sype wg.miarki która jest w wiaderku soli af i wychodzi mniej więcej 1023

edyt.jak używasz soli bt to tej miarki możesz też śmiało używać,wychodzi identycznien

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam nic nie mierze ani nie warze,w aptekarza się nie bawię,sype wg.miarki która jest w wiaderku soli af i wychodzi mniej więcej 1023

Hm ...


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w ogóle to idę bo normalni ludzie muszą wstać rano o 10 a ty się wyspać nie dajesz

ale jutro zajrzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba nie jestem normalny bo o 10 to jestem po drugim śniadaniu :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciężki temat, a autor jeszcze cięższy....

Temat przeczytałem w dwa wieczory i jestem zdumiony, że ludzie jeszcze chcą Tobie pomagać.

18000K to barwa niebieska, a w bur...to raczej na czerwono jest.

Swoją drogą to mam takiego znajomego, który " wszystko wie, na wszystko zna odpowiedź i zawsze ma rację". Już się zastanawiałem czy to czasami nie on " zakłada" (jeżeli zakładaniem można nazwać tą maskaradę wymądrzań) to akwarium.

Edytowane przez r3mik (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam.

Remigiusz

Sprzęt:

Akwa 100x40x50 + sump

2x Tunze 6025, JVP-101

Pompa obiegowa AM DC RUNNER 5.0

Grzałka Aquael Easyheater 75W

Odpieniacz Marco Aqua na pompie NJ 2500

Filtr RO+DI

Oświetlenie 4 x 39W T5 + 72W Led

Testy Saliferta

880e773d0b972cf790d5d8c3c1024069u1176a1030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra....,już 16 stron pierdu -pierdu o niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darecki ha ha tylko nie jedz za tłusto bo altshaimera na starość zlapiesz :)

bierz przykład z szeryfa, śniadanie 4:30 obiad 22:30 :thumbup:

Szeryfa wczoraj nie było, a ja bidok czekałem Ciekawe co kombinuje

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volf lubie tłusto :) . Ja obowiązkowo przed spaniem też zaglądałem i się rozczarowałem , może dziś nam zdradzi szeryf czym był tak zajęty .

Możemy obstawiać :

1 dolewa kolejne 50l wody

2 udoskonala szeryfa 2003

3 szuka lipy na kostki

4 robi testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze to juz rytuał , isc spac bez odwiedzin tego wątku to grzech

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


ca423fe0c577ab52c4072b862333e025u1247a1097.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Szeryfie!

Przeczytałem dzisiaj CAŁY Twój temat dotyczący zakładania akwarium morskiego. Szperam po forum od około pół roku i zapewniam Cię że w dziale "dla nowicjuszy" znajduje się 100% interesujących Cię informacji łącznie z gotowym projektem akwarium krok po kroku opracowanego przez kolegę SMK. Mam wrażenie że prosisz o pomoc, ktoś Ci jej udziela, Ty to wyśmiewasz, twierdzisz że potrafisz sam zrobić lepiej, albo narzekasz, ze nikt Ci nie podaje informacji "na tacy". Koledzy podają Ci sprawdzone rozwiązania przy których da się prowadzić z sukcesem akwarium morskie ale Ty wiesz lepiej bo potrafisz zrobić chłodnicę do stara wiec nikt Cię nie będzie uczył jakiego sprzętu użyć do akwarium. Wyśmiewasz ludzi, którzy kupili lub zrobili sprzęt który spełnia swoje zadanie o ze swojej strony przedstawiasz jakąś mizerną butelkę z wężykiem i kostką lipową w środku, z wiarą godną lepszej sprawy, że będzie spełniać swoje zadanie. Wiem ,że jesteś człowiek zaradny ale to co wyprawiasz w tym temacie woła o pomstę do nieba. Szczęka mi opadła gdy zobaczyłem Twoją wydumkę na temat odpieniacza. Mam nadzieję, że nigdy nie dojdzie do wpuszczenia życia do Twojego "akwarium" bo będzie to jedno wielkie, zrodzone z ignorancji dla wiedzy, męczenie zwierząt. Nie zadałeś sobie odrobiny trudu aby zrozumieć podstawy podstaw działania zbiornika morskiego oraz jego obsługi. Boję się zapytać w jaki sposób prowadziłeś swoje poprzednie zbiorniki i co w nich nakombinowałeś. Akwarystyka morska jest drogim hobby i jeżeli nie masz na nią minimum funduszy jakie trzeba mieć to lepiej zmień swoje zainteresowania bo szkoda zwierząt męczyć. Albo zmienisz swoje podejście do tematu albo nigdy nie założysz zbiornika morskiego, który tak Ci się podoba. 16 stron tematu o zalewaniu wody do akwarium odpieniaczu z butelki i otoczakach. To mówi samo za siebie. A postępów nie widać...

Wstyd i hańba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Szeryfie!

Przeczytałem dzisiaj CAŁY Twój temat dotyczący zakładania akwarium morskiego. Szperam po forum od około pół roku i zapewniam Cię że w dziale "dla nowicjuszy" znajduje się 100% interesujących Cię informacji łącznie z gotowym projektem akwarium krok po kroku opracowanego przez kolegę SMK. Mam wrażenie że prosisz o pomoc, ktoś Ci jej udziela, Ty to wyśmiewasz, twierdzisz że potrafisz sam zrobić lepiej, albo narzekasz, ze nikt Ci nie podaje informacji "na tacy". Koledzy podają Ci sprawdzone rozwiązania przy których da się prowadzić z sukcesem akwarium morskie ale Ty wiesz lepiej bo potrafisz zrobić chłodnicę do stara wiec nikt Cię nie będzie uczył jakiego sprzętu użyć do akwarium. Wyśmiewasz ludzi, którzy kupili lub zrobili sprzęt który spełnia swoje zadanie o ze swojej strony przedstawiasz jakąś mizerną butelkę z wężykiem i kostką lipową w środku, z wiarą godną lepszej sprawy, że będzie spełniać swoje zadanie. Wiem ,że jesteś człowiek zaradny ale to co wyprawiasz w tym temacie woła o pomstę do nieba. Szczęka mi opadła gdy zobaczyłem Twoją wydumkę na temat odpieniacza. Mam nadzieję, że nigdy nie dojdzie do wpuszczenia życia do Twojego "akwarium" bo będzie to jedno wielkie, zrodzone z ignorancji dla wiedzy, męczenie zwierząt. Nie zadałeś sobie odrobiny trudu aby zrozumieć podstawy podstaw działania zbiornika morskiego oraz jego obsługi. Boję się zapytać w jaki sposób prowadziłeś swoje poprzednie zbiorniki i co w nich nakombinowałeś. Akwarystyka morska jest drogim hobby i jeżeli nie masz na nią minimum funduszy jakie trzeba mieć to lepiej zmień swoje zainteresowania bo szkoda zwierząt męczyć. Albo zmienisz swoje podejście do tematu albo nigdy nie założysz zbiornika morskiego, który tak Ci się podoba. 16 stron tematu o zalewaniu wody do akwarium odpieniaczu z butelki i otoczakach. To mówi samo za siebie. A postępów nie widać...

Wstyd i hańba.

Kolego całkowicie ale to całkowicie nie zgadzam się właśnie z takimi ludzmi jak ty nie będę na razie pisał o postępach , bo są teraz w fazie pendolino , ale co do tego że brak mi słów na to co ty tu wypisałeś to mi naprawde szkoda gitary zawracać .

Nie mam tu zamirau anie nie małem nikogo wyśmieać etc.

Co do życia to nie bawem trochę wszystkich zszokuję ale na razie pocieszę się sam i powodzenia taki ludziom jak ty

Swoją drogą sam nie wiem w jaki spoksób tacy ludzie w ogóle funkcjonują na świecie ja pisząc takie bzudry oddał bym się pod opiekę osoby dorosłej .

Edytowane przez Szeryf Hornet (wyświetl historię edycji)

916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie proszę zacytuj jedno moje zdanie które było totalną bzdurą wymagającą opieki dorosłego i tak dalej... Napisz w którym punkcie się ze mną nie zgadzasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szeryfie proszę zacytuj jedno moje zdanie które było totalną bzdurą wymagającą opieki dorosłego i tak dalej... Napisz w którym punkcie się ze mną nie zgadzasz.

Np. to " Mam wrażenie że prosisz o pomoc, ktoś Ci jej udziela, Ty to wyśmiewasz,

Nikogo nigdy nie wyśmiewałem to raz . (no chyba że ... ci..

Drogi Szeryfie!

Przeczytałem dzisiaj CAŁY Twój temat dotyczący zakładania akwarium morskiego. Szperam po forum od około pół roku i zapewniam Cię że w dziale "dla nowicjuszy" znajduje się 100% interesujących Cię informacji łącznie z gotowym projektem akwarium krok po kroku opracowanego przez kolegę SMK. Mam wrażenie że prosisz o pomoc, ktoś Ci jej udziela, Ty to wyśmiewasz, twierdzisz że potrafisz sam zrobić lepiej, albo narzekasz, ze nikt Ci nie podaje informacji "na tacy". Koledzy podają Ci sprawdzone rozwiązania przy których da się prowadzić z sukcesem akwarium morskie ale Ty wiesz lepiej bo potrafisz zrobić chłodnicę do stara wiec nikt Cię nie będzie uczył jakiego sprzętu użyć do akwarium. Wyśmiewasz ludzi, którzy kupili lub zrobili sprzęt który spełnia swoje zadanie o ze swojej strony przedstawiasz jakąś mizerną butelkę z wężykiem i kostką lipową w środku, z wiarą godną lepszej sprawy, że będzie spełniać swoje zadanie. Wiem ,że jesteś człowiek zaradny ale to co wyprawiasz w tym temacie woła o pomstę do nieba. Szczęka mi opadła gdy zobaczyłem Twoją wydumkę na temat odpieniacza. Mam nadzieję, że nigdy nie dojdzie do wpuszczenia życia do Twojego "akwarium" bo będzie to jedno wielkie, zrodzone z ignorancji dla wiedzy, męczenie zwierząt. Nie zadałeś sobie odrobiny trudu aby zrozumieć podstawy podstaw działania zbiornika morskiego oraz jego obsługi. Boję się zapytać w jaki sposób prowadziłeś swoje poprzednie zbiorniki i co w nich nakombinowałeś. Akwarystyka morska jest drogim hobby i jeżeli nie masz na nią minimum funduszy jakie trzeba mieć to lepiej zmień swoje zainteresowania bo szkoda zwierząt męczyć. Albo zmienisz swoje podejście do tematu albo nigdy nie założysz zbiornika morskiego, który tak Ci się podoba. 16 stron tematu o zalewaniu wody do akwarium odpieniaczu z butelki i otoczakach. To mówi samo za siebie. A postępów nie widać...

Wstyd i hańba.

To to już w ogóle śmiech jak siępatrzy na to. Ja mam wilki szacunek do osób które coś wiedzą i nie sr**..się tą wiedzą taka osoba zawsze u mnie bedzie miałą poważanie .

Kolego kiedyś znałem super pszczelaża jako chłopak i jeżdziłem z nim na pasieki itd . wzór . a nie tak jak ty chlapak . To dwa .

Np. to " Mam wrażenie że prosisz o pomoc, ktoś Ci jej udziela, Ty to wyśmiewasz,

Nikogo nigdy nie wyśmiewałem to raz . (no chyba że ... ci..

To to już w ogóle śmiech jak siępatrzy na to. Ja mam wilki szacunek do osób które coś wiedzą i nie sr**..się tą wiedzą taka osoba zawsze u mnie bedzie miałą poważanie .

Kolego kiedyś znałem super pszczelaża jako chłopak i jeżdziłem z nim na pasieki itd . wzór . a nie tak jak ty chlapak . To dwa .

Ty wiesz lepiej bo potrafisz zrobić chłodnicę do stara wiec nikt Cię nie będzie uczył jakiego sprzętu użyć do akwarium. Wyśmiewasz ludzi, którzy kupili lub zrobili sprzęt który spełnia swoje zadanie o ze swojej strony przedstawiasz jakąś mizerną butelkę z wężykiem i kostką lipową w środku, z wiarą godną lepszej sprawy, że będzie spełniać swoje zadanie

Tu o to mi chodziło o to powyżej .

Teraz co do działania odpieniacza proszę napisz jakich funkcji nie spełnia mój odpieniacz słucham

.tylko proszę nie pisz że nie masz odpieniacza bo mnie brzuch ze śmiechu rozboli .


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tu zagląda jakiś mod. !!!

Jest taki dział - Czysciec

Potem wchodza nowi i czytają te herezje !!!

Halo modki???


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze tak obrazowo....

Masz jelcza... Jelcz ma kola, takie okragle co sie turlaja, a tu nagle lup i kapec.

A Ty do tego jelcza dajesz kolo z roweru wigry 3...

Niby okragle, niby sie turla ale cos jakby nie teges :)

I tak wyglada Twoj odpieniacz do Twojego akwarium :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drogi Szeryfie!

Przeczytałem dzisiaj CAŁY Twój temat dotyczący zakładania akwarium morskiego. Szperam po forum od około pół roku i zapewniam Cię że w dziale "dla nowicjuszy" znajduje się 100% interesujących Cię informacji łącznie z gotowym projektem akwarium krok po kroku opracowanego przez kolegę SMK. Mam wrażenie że prosisz o pomoc, ktoś Ci jej udziela, Ty to wyśmiewasz, twierdzisz że potrafisz sam zrobić lepiej, albo narzekasz, ze nikt Ci nie podaje informacji "na tacy". Koledzy podają Ci sprawdzone rozwiązania przy których da się prowadzić z sukcesem akwarium morskie ale Ty wiesz lepiej bo potrafisz zrobić chłodnicę do stara wiec nikt Cię nie będzie uczył jakiego sprzętu użyć do akwarium. Wyśmiewasz ludzi, którzy kupili lub zrobili sprzęt który spełnia swoje zadanie o ze swojej strony przedstawiasz jakąś mizerną butelkę z wężykiem i kostką lipową w środku, z wiarą godną lepszej sprawy, że będzie spełniać swoje zadanie. Wiem ,że jesteś człowiek zaradny ale to co wyprawiasz w tym temacie woła o pomstę do nieba. Szczęka mi opadła gdy zobaczyłem Twoją wydumkę na temat odpieniacza. Mam nadzieję, że nigdy nie dojdzie do wpuszczenia życia do Twojego "akwarium" bo będzie to jedno wielkie, zrodzone z ignorancji dla wiedzy, męczenie zwierząt. Nie zadałeś sobie odrobiny trudu aby zrozumieć podstawy podstaw działania zbiornika morskiego oraz jego obsługi. Boję się zapytać w jaki sposób prowadziłeś swoje poprzednie zbiorniki i co w nich nakombinowałeś. Akwarystyka morska jest drogim hobby i jeżeli nie masz na nią minimum funduszy jakie trzeba mieć to lepiej zmień swoje zainteresowania bo szkoda zwierząt męczyć. Albo zmienisz swoje podejście do tematu albo nigdy nie założysz zbiornika morskiego, który tak Ci się podoba. 16 stron tematu o zalewaniu wody do akwarium odpieniaczu z butelki i otoczakach. To mówi samo za siebie. A postępów nie widać...

Wstyd i hańba.

albo nigdy nie założysz zbiornika morskiego,

A co do tego to już kolego się bardzo grubo mylisz , i co jak bym Tobie udowodnił jak bardzo , ale szczeże nie mam czasu nakłótnie z osobą o innych poglądach możesz sobie je tam mieć lecz proszę

ciebie nie obrażaj mnie .

Taka mała prośba .

A wiele w tym poście było takich sformułowań , jak poprosisz to przytoczę jak ne to lepirj zapomnijmy o tym .

To że popełniam błedy to ok ale pokaż mi je a nie gadaj że gdzieś dzwonią , podajkonkretne przyklady słucham

.


916a7ba14f8f69b4c909474b2bf920bdu1137a995.png?upd=20151229224433

O dziwo to juz fakt

Tym oto linkiem uczczę moje 3 gwiazdki

https://www.youtube.com/watch?v=MuTLGLsAzyY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że Rafał nie ma wiecej czasu to pewnie połowa znas miała by "ferie" za ten wątek :D


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.