Skocz do zawartości
michalzgierz1989

Problem z PO4, nie schodzi poniżej 1

Rekomendowane odpowiedzi

Od Kilku dni obserwuję Koralowce, i zaczynają się z nimi problemy, http://pl.reeflex.net/tiere/8281_Cladiella_sp03.htm ten to się właściwie rozpadł, Zoanthusy też wykasują już powoli problemy, a PO4 nie mogę za chiny ludowe zbić poniżej 1 podmieniam co 2 Tygodnie 20 litrów regularnie i nie schodzi, skała już ma ponad 3 lata, a część to prawie 4 i teraz mam w planie ją całkowicie wymienić na nową najlepiej odgazowaną, tylko tu się pojawia problem, czy robić to stopniowo najpierw te kawałki na których nic nie ma, a potem resztę i korale poprzenosić już na tą nową skałę czy lepiej od razu całość,,ale to i tak na nowo ruszy dojrzewanie, i ile inne Koralę i Ryby można tymczasowo przenieść o tyle, Trawka mi ładnie szybę z tyłu już zarosła i tam bym już jej nie ruszał więc całkowity Restart raczej nie wypali,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1 ? w sensie 0,1 czy 0,01 bo PO4 0,01 ani zoa ani Cladelli nie przeszkadza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podmieniam co 2 Tygodnie 20 litrów regularnie i nie schodzi,

Żarciki sobie robisz, ile ma zejść przy podmianie w akwarium ponad 200L, o 0,1?

2 tygodnie to akurat żeby wróciło z powrotem do starej wartości.

Szukaj przyczyny, walka ze skutkiem tylko doraźnie (RowaPhos ?).

Jesteś na forum 6 lat a pytanie jak od kompletnego laika, gdzie reszta parametrów, obsada, filtracja dozowanie.............

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z PO4 to od samego początku były problemy, kiedy tylko przeniosłem wszystko z 54 do obecnego tak nie schodziło poniżej 0,20 :) są w panelu Absorbery, może coś zbiją, wódka też w proporcjach 3 ML co drugi dzień, glonów jako takich nie ma, ale podejrzewam że przyczyna siedzi w skale, bo pierwszej nowości to ona nie była, tylko 5 Kawałków było z mojego poprzedniego akwarium, a reszta jest z innego akwarium, a właściwie to dwa razy była w obiegu i w dwóch różnych zbiornikach u dwóch różnych osób :) , a jedną z nich był Adaś i on robił badania które pokazały jak skała potrafi chłonąć syf, Jeśli absorbery nie pomogą to tylko częściowa lub całkowita wymiana skały wejdzie w grę, ale nie poddam się bez walki

zasolenie 1,025

NO2 - 0

NH4 - 0

NO3- 25-50

KH 8,3

CA 420

MG 1380

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że masz jakiś odpieniacz? Dużo wywala?

Póki NO3 masz dosyć wysokie to zwiększyłbym ilość wódki, na początek 3 ml ale codziennie i potem nawet więcej.

Nie miałeś ostatnio jakiejś kuracji zabijającej bakterie (chemia, UV)? Może by je trzeba było zaszczepić od nowa (te denitryfikacyjne)?

Co tam masz za absorbery w panelu i jak stare.

Nie przekarmiasz? (zwłaszcza suchym)

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wal więcej wódy jak masz dobry odpieniacz to musi zjechać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowa phos . Nie wiemy ile i czym karmisz . Ale zmniejsz karmienie i koniecznie plucz mrozonki . A mize rybek za duzo ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od zwiększenia podmian, co tydzień 40l, do tego wódka więcej, ale powoli, zacznij od 3ml co dziennie i zwiększaj, ale nie za szybko żeby zakwit nie było :)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phosphate Minus :) i szukaj przyczyny. Bo adsorber to tylko doraźne działanie. Spróbuj dodawać -Np pro razem z ProBioS to skutecznie obniża zarówno PO4 jak i NO3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Masz wysokie NO3. Jeśli zbijesz tylko PO4 to będziesz miał problemy.

Filtracja w twoim zbiorniku nie działa poprawnie.

Nie ma czegoś taniego jak absorber fosforanów. Jeśli juz to jest to adstorbent... Stosowanie adsorbentów PO4 jest drogim rozwiazaniem. Nie dość, że ciągle trzeba go kupować [część adsorbentow mozna regenerować za pomocą kwasu solnego ale kwas też trzeba kupić...] to jeszcze za jego pomocą usuwasz z wody mikroelementy.

Wymiana skały nie pomoże. Ja mam starą, bardzo starą skałę. Duża część miała być wywalona na śmietnik... U mnie NO3 jest teraz w okolicach 0.2 mg/l a PO4 0 - 0,03 mg/l. Do tego bardzo mocno karmię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phosphate Minus :) i szukaj przyczyny. Bo adsorber to tylko doraźne działanie. Spróbuj dodawać -Np pro razem z ProBioS to skutecznie obniża zarówno PO4 jak i NO3.

Właśnie on jest od wczoraj w Panelu, NP PRO też kilka kropelek wpuściłem, Odpieniacz to pełną parą ostatnio pracuje, na razie jest wersja Turbo Flotor Blue 1000, ale z czasem będę chciał zmienić na 3000, Suchego raczej nie daję jeśli już to trochę Cyklopa ale nie codziennie, oraz Spiruline ale też co kilka dni, Ryby dostają dwie kostki jak idę spać, i mają liście Alg przywieszone :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Takie karmienie to nie karmienie... Jeśli tak mało karmisz i masz tak strasznie wysokie NO3 i PO4 to znaczy że twoj system filtracyjny nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płucz mrożonki w ro...Jak cyrkulacja tam u Ciebie ziom ?W zasadzie po co Ci to zbijać jak ty same miekkie masz :p...Rowa itp olej bo szkoda kasy na te pierdoły które musisz ciągle kupować, jak Kondrad wspomniał...Posadz sobie jakiegoś makroglona jak już bardzo chcesz to zbić ,bądz lej więcej vódki i po kłopocie.Pewnie ten twój odpieniacz średnią robote robi ale to i tak tylko na + dla miekkich takie parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz w panelu oprócz adsorbentów? Może jakaś gąbka filtracyjna albo inne dziadostwo tego typu,które kisi resztki jedzenia i psuje parametry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co masz w panelu oprócz adsorbentów? Może jakaś gąbka filtracyjna albo inne dziadostwo tego typu,które kisi resztki jedzenia i psuje parametry?

Gąbki to są ale naturalne żadnych sztucznych nie włożył bym, jest siporax 1,5 Litra, i ten Phosphate Minus - 100 ML od Aquaforest, i nic więcej tam nie ma :) ale jeszcze podmienię z raz albo dwa na Rowa Phos z 500 Gram bo to będzie większa dawka , tak żeby to jakoś przetrzymało do przenosin bo na razie obserwuje poprawę , bo zaplanowałem że przeniosę to wszystko ale do innego Akwarium, i na nowej skale, a ta stara pójdzie najwyżej jako podkładki pod Szczepki, ale generalnie poleciały wszystkie Skorupiaki na samym końcu Mitrax krewetki wcześniej, fakt faktem że dawałem ichtio bo ryby miały tak jakby ospę to na wszelki wypadek lepiej dmuchać na zimne, i Ryby zdrowe, ale krewetki rzekomo od tego preparatu mogą mieć problemy ktoś mi tak mówił

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem na dwóch koloniach dziwny brązowy nalot, ale część polipów tych samych odmian jest normalnie rozwinięta, tylko te które są tym czymś pokryte, nie są rozwinięte, nie wygląda to na cyjano, ale cóż to może być za dziadostwo i jak się tego ewentualnie i czym pozbyć :) starałem się zrobić w miarę dobre zdjęcia,

20151202_214230.jpg

20151202_214321.jpg

Tutaj jedna kolonia bez nalotu i druga z nalotem, choć zdjęcie troszkę niewyraźne za co przepraszam

Popatrz Michał na osad na szybie pod zoasami na pierwszym zdjęciu, sądzę że to jest problem, zbyt słaba cyrkulacja kisi ci się tam ten syf i nie tylko tam pewnie.


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz Michał na osad na szybie pod zoasami na pierwszym zdjęciu, sądzę że to jest problem, zbyt słaba cyrkulacja kisi ci się tam ten syf i nie tylko tam pewnie.

2800 i 1600 to było by za mało na kwadratowe Akwarium, zresztą jak mi padła jedna z pomp 1600 to dokupiłem właśnie większą i wydajniejszą zresztą Cyrkulacja akurat nie jest takim drogim problemem jak będzie trzeba to w tym nowym akwarium zastosuje mocniejszą ale też aż takiego młynka to nie będę robił :) Atrament to wiem że szybko zadziała ale nie chcę stresować nie potrzebnie ryb, a zwłaszcza Zebrasomy, więc lepiej zastosować coś w przepływie stopniowo wchłaniające i bez zmętnienia wody

Edytowane przez michalzgierz1989 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał kolega bober masz syf na dnie. Po pierwsze odsysanie. Po drugie poprawa cyrkulacji ( niekoniecznie zwiększenie mocy falowników - może trzeba je tylko w odpowiednich miejscach ustawić ). Po trzecie wydaje mi się, że nie masz bakterii w wodzie - kup jakieś - ja polecam "Microbe Lift Special blend" to mięszanka wielu szczepów bakterii. Dopiero potem można lać wódkę lub VSV aby dokarmiać bakterie, które potem są zjadane przez koralowce/ wywalane przez odpieniacz.


Solarium V3

 

fc489c49e03bec218befb7372bfc324fu723a639

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągaj ten syf na raty ,delikatnie..Tak jak zapytałem o cyrkulacje tak i wychodzi przyczyna..Za słaba cyrkulacja =zasyfione akwarium.

Nie polecam też robić gruzowiska i to dla wszystkich..Skała ma być ułożona tak aby to nie była jedna wielka kupa gó...w której wszelkie syfy się zbierają.

Edytowane przez Artur Tokajuk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.